روابط زناشویی و جنسیچطورچه چیزیدانستنی هاروانشناسی و خانوادهزوج و خانوادهنکات

میک لاو چیست: فواید، انواع و مراحل Make love (عشق بازی)

میک لاو یا عشق بازی بهترین حالتی از رابطه جنسی است که می‌تواند بین دو فرد اتفاق بیفتد. ممکن است برخی از شما آن را با دخول اشتباه بگیرید؛ در رابطه جنسی هدف اصلی رابطه دو فرد، ایجاد دخول است. در معاشقه هدفی والاتر از رابطه جنسی وجود دارد و آن هم دوست‌داشتن بی قید و شرط فرد مقابل و ارضای نیازهای عاطفی او است. برقراری رابطه جنسی نتیجه رضایت کامل قلبی و احساس عشق در هر دو طرف در این نوع رابطه است.

احتمالا برخی از شما هنوز متوجه این موضوع نشده اید که تفاوت رابطه جنسی با میک لاو چیست. برای درک بهتر مفهوم عشق بازی یا معاشقه در این مقاله از فارسی‌رو به توضیح مفصلی در رابطه با این موضوع پرداخته‌ایم تا شما را با فواید میک لاو یا عشق بازی آشنا کنیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید

منظور از میک لاو یا Make love یعنی چی؟

عشق بازی بسیار فراتر از برآوردن نیازهای جنسی شما یا شریک زندگیتان است. اصطلاح میک لاو به معنای ارتباط عاطفی همراه با رابطه جنسی با شریک زندگی خود است. برای برقراری رابطه جنسی با افراد تنها کشش جنسی مورد نیاز است و شما لزوما چیزی درباره فرد مقابل خود نمی‌دانید. یک فرد ممکن است بتواند با یک غریبه رابطه جنسی داشته باشد؛ اما نمی‌تواند با یک غریبه عشق بازی کند؛ زیرا از نظر عاطفی با آن فرد غریبه هماهنگ نیست. وقتی به دلیل ارتباط عاطفی با شخص دیگری کاملاً هماهنگ هستید، رابطه جنسی می‌تواند به میک لاو تبدیل شود؛ زیرا بیشتر با نیازهای او هماهنگ هستید و تجربه جنسی شما از لحاظ فیزیکی و عاطفی اتفاق می‌افتد.

میک لاو صمیمانه‌تر از داشتن رابطه جنسی است و ممکن است فرآیندی طولانی‌تر، همراه با معاشقه صمیمانه، لمس کردن و تماس چشمی باشد. عشق بازی مستلزم داشتن نوعی لطافت روحی و احساسی است که در رابطه جنسی معمولی وجود ندارد. وقتی با کسی معاشه می‌کنید علاوه بر نیازهای خود، نیازهای او را نیز در نظر می‌گیرید که این موضوع رابطه جنسی معنادارتری همراه با صمیمیت بیشتر می‌سازد. برای داشتن چنین رابطه‌ای باید بدانید که چه چیزی شریک عاطفی شما را در رابطه راضی و خوشحال می‌کند و برای انجام ‌دادن این کارها و راضی‌ کردن وی تلاش کنید. این‌ها همه پاسخ به این سؤال است که معنی میک لاو Make love یعنی چی؟

همچنین بخوانید: فرق عشق و هوس: مهمترین تفاوت هوس با عشق و دوست داشتن واقعی چیست؟

میک لاو چیست

فواید میک لاو چیست؟

تا اینجای کار متوجه شدیم که میک لاو یعنی چی؟ ولی لازم است بدانید که عشق بازی فواید زیادی برای سلامتی شما دارد که با وقوع آن‌ها می‌توانید کیفیت زندگی بالاتری را تجربه کنید و احساس خوشایندی داشته باشید.

کاهش استرس

اگر استرس دارید، ممکن است رابطه جنسی آخرین چیزی باشد که به ذهنتان می‌رسد. اگر می‌توانید خلق و خوی خود را برای دقایقی کنترل کنید و بهبود ببخشید تا با انجام میک لاو به کاهش استرس خود کمک کنید. این عمل قبل از رابطه جنسی مغز شما را مملو از ترکیبات شیمیایی خوب می‌کند و در عین حال هورمون استرس کورتیزول را کاهش می‌دهد. این ترکیبات شامل دوپامین که بر مراکز لذت و پاداش مغز تأثیر می‌گذارد، اندورفین که می‌تواند درد و استرس را کاهش دهد و اکسی توسین که به عنوان هورمون عشق نیز شناخته می‌شود، همگی در طول میک لاو ترشح می‌شوند و البته این هورمون‌ها با رسیدن به ارگاسم سطوح بالاتری خواهند داشت.

تقویت روحیه و ایجاد احساس سرخوشی

اکسی توسین باعث افزایش احساس خوشبختی و شادی می‌شود. مطالعه‌ای روی 30000 مرد و زن آمریکایی بین سال های 1989 تا 2012 نشان داد که داشتن حداقل  یک بار میک لاو در هفته برای شاد شدن افراد کافی است. عشق ورزی (معاشقه) می‌تواند افسردگی را نیز از بین ببرد. مطالعات نشان می‌دهد که مردان و زنانی که با شریک زندگی خود معاشقه دارند از سلامت روان خود رضایت بیشتری دارند.

بهبود خواب با عشق ورزی (معاشقه)

پرولاکتین هورمونی است که پس از ارگاسم نیز ترشح می‌شود و شما را آرام می‌کند. ترکیب پرولاکتین و بقیه هورمون‌های شادی‌بخش دلیل خواب بهتر بعد از رابطه میک لاو است. دانشمندان می‌گویند برای دریافت بالاترین میزان پرولاکتین در میک لاو بهتر است با شریک جنسی خود ارگاسم داشته باشید. تحقیقات نشان می‌دهد که سطح پرولاکتین در مردان و زنان پس از مقاربت می‌تواند 400٪ بیشتر از سطح پرولاکتین بعد از خودارضایی” باشد.

همچنین بخوانید: انواع گرایش جنسی و هویت جنسی چیست و دگرباش کیست؟

معنی میک لاو Make love یعنی چی

تقویت ایمنی بدن

داشتن رابطه جنسی منظم ممکن است به شما در مبارزه با بیماری کمک کند. محققان دانشگاه ویلکس پنسیلوانیا از دانشجویان آمریکایی پرسیدند که هر هفته چند بار میک لاو دارند و سپس سطوح ایمونوگلوبولین A، آنتی بادی که به عنوان اولین خط دفاعی بدن عمل می‌کند در بزاق آن‌ها مقایسه کردند. نتیجه این بود افرادی که یک یا دو بار در هفته میک لاو داشتند بالاترین سطح ایمونوگلوبولین A را داشتند: 30٪ بیشتر و آن‌هایی که سه بار یا بیشتر در هفته میک لاو داشتند در روابط طولانی‌ مدت و رضایت‌بخش بودند بالاترین سطوح آنتی‌بادی را داشتند.

کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات

خبر خوب برای مردان این است که انزال مکرر با کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات مرتبط است و این موضوع در عشق بازی بیشتر وجود دارد. مطالعه‌ای در سال 2004 که در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شد، زندگی جنسی بیش از 50000 مرد آمریکایی را بین سنین 40 تا 75 سال مورد بررسی قرار داد. مردانی که 21 بار انزال یا بیشتر در ماه گزارش می‌کردند نسبت به مردانی که 4 تا 7 بار انزال داشتند کمتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات بودند. ماه یک مطالعه پیگیری که در سال 2016 منتشر شد همین نتایج را نشان داد.

بهبود سلامت قلب در عشق ورزی (معاشقه)

بر اساس مطالعه موسسه تحقیقات نیوانگلند، مردانی که حداقل دو بار در هفته میک لاو دارند، 45 درصد کمتر از مردانی که فقط یک بار در ماه یا کمتر عشق بازی می‌کنند، به بیماری قلبی مبتلا می‌شوند. این مطالعه 17 ساله که در سال 1987 آغاز شد، زندگی جنسی بیش از 1000 مرد 40 تا 70 ساله را بررسی کرد. محققان سایر عوامل خطر مانند سن، وزن، کلسترول و فشار خون را از نتایج حذف کردند. زنان همچنین از مزایای رابطه جنسی برای سلامت قلب بهره مند می شوند.

یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که زنانی که می‌گویند رابطه جنسی مکرر و بسیار رضایت‌بخشی دارند، کمتر در معرض خطر ابتلا به فشار خون بالا هستند که مقدمه رایج بیماری قلبی است.

همچنی بخوانید: مرد از کدام قسمت بدن زن خوشش میاد و نگاه می‌کند + عکس

 فواید میک لاو

افزایش صمیمیت

اگر می‌خواهید علاقه بیشتری در زندگی نسبت به همسر خود داشته باشید، با او بیشتر عشق بازی کنید. عاشق ‌شدن بخش‌هایی از مغز شما را غیرفعال می‌کند. مجموعه‌ای از چهار مطالعه روی زوج‌های متعهد در ایالات متحده و سوئیس نشان داد که داشتن رابطه جنسی نه تنها در لحظات پس از میک لاو بلکه ساعت‌ها بعد حتی در زوج‌هایی که فرزند دارند یا کسانی که مدت‌ها از ماه عسلشان می‌گذرد، محبت و علاقه بیشتری ایجاد می‌کند.

علاوه بر این در زوج‌هایی که بعد از رابطه جنسی احساس محبت بیشتری می‌کردند، اثرات آن هنوز پس از شش ماه مشهود بود. میک لاو به گرم شدن کلی رابطه منجر می‌شود به این صورت که لمس بیشتر، محبت غیرجنسی و توجه بالاتر به شریک زندگی‌شان بیشتر می‌گردد.

تقویت شناخت درعشق ورزی (معاشقه)

مطالعات نشان می‌دهد که فعال نگه‌داشتن عشق بازی تا سنین بالا از عملکرد اجرایی و یادآوری مغز محافظت کرده و حتی آن را بهبود می‌بخشد. محققان بریتانیایی با تجزیه و تحلیل داده‌های مطالعه انگلیسی در دوران پیری دریافتند که مردان فعال در میک لاو بین سنین 50 تا 89 عملکرد شناختی بالاتری را داشته‌اند که با توالی اعداد و یادآوری کلمات اندازه‌گیری می‌شود..

کاهش درد در عشق ورزی (معاشقه)

مطالعات نشان داده‌اند که فعالیت جنسی می‌تواند دردهای قاعدگی، دردهای مزمن کمر، پا و حتی میگرن را کاهش دهد. یک نظرسنجی در سال 2013 از 1000 مبتلا به سردرد آلمانی نشان داد که 30٪ از کسانی که سردردهای خوشه‌ای داشتند و 60٪ از کسانی که میگرن داشتند در صورت داشتن عشق بازی در طول یک دوره تسکین نسبی یا کلی درد خود را گزارش کردند.

همچنین بخوانید: بهترین دمنوش برای پریود شدن | 14 دمنوش برای قاعدگی زود و بدون درد

تحرک بدنی

مطالعه‌ای روی 20 زوج جوان سالم نشان داد که آن‌ها به ازای هر نیم ساعت میک لاو در رختخواب به طور متوسط ​​85 کالری می‌سوزانند. مردان در حدود 100 کالری و زنان 69 کالری.

به علاوه، متخصصان به دیگر فواید ورزش از میک لاو اشاره می‌کنند و می‌گویند: کشش ماهیچه‌ها و تاندون‌ها، خم‌ شدن مفاصل و افزایش تنفس، ضربان قلب و فشار خون که در یک مرد یا زن سالم باعث افزایش انرژی می‌شود با این عمل قبل از رابطه جنسی اتفاق می‌افتد.

همچنین بخوانید: زن از کدام قسمت بدن مرد خوشش میاد و نگاه می کند + عکس

میک لاو یا عشق بازی

انواع میک لاو یا عشق ورزی (معاشقه)

حالا که به این پی بردیم که معنی میک لاو Make love یعنی چی باید درباره انواع آن نیز بدانیم. ایجاد رابطه جنسی عاشقانه به اشکالی که ممکن است در فیلم‌ها ببینید و یا رویای آن را دارید، با وجود زندگی‌های پرمشغله و به احتمال زیاد حضور فرزندان چندان واقع‌بینانه به نظر نمی‌رسد؛ اما تا حدودی می‌شود انواعی از آن را در زندگی خود گنجاند. در اینجا به 5 نوع میک لاو که همه زوج‌ها باید داشته باشند اشاره می‌کنیم.

1. میک لاو برنامه‌ریزی شده

وقتی درباره این که انواع میک لاو چیست صحبت می‌کنیم، افراد معمولا دیدگاه مثبتی نسبت به رابطه جنسی برنامه‌ ریزی‌ شده ندارند؛ زیرا فکر می‌کنند با برنامه ‌ریزی آن عشق کافی در رابطه وجود نخواهد داشت؛ اما باید بدانید که این طرز فکر به صمیمیت جنسی در ازدواج شما آسیب می‌رساند.

2. میک لاو خود به خود

وقتی شما و همسرتان از فرصت‌های میک لاو خود به خود استفاده را می‌کنید، شوق را در رابطه زنده نگه می‌دارید. این کار خود به خودی باعث ایجاد حس آزادی و صمیمیت بیشتر شما در رابطه می‌شود.

3. میک لاو برای کاهش استرس

هنگامی که استرس دارید می‌توانید از طریق عشق بازی به آرام‌ کردن یکدیگر بپردازید. عشق بازی باعث ترشح اندورفین و هورمون‌هایی می‌شود که به طور طبیعی به ما کمک می‌کنند بهتر بخوابیم و دید بهتری نسبت به زندگی داشته باشیم. بهترین کاری که می‌توانید بعد از یک روز پر استرس انجام دهید، داشتن میک لاو است.

4. میک لاو همراه با از خود گذشتگی

مواقعی وجود دارد که شما تمایلی به رابطه جنسی ندارید؛ اما باید این موضوع را در نظر بگیرید که شما و همسرتان یک تیم هستید. درست است که در زندگی باید آزادی “نه” گفتن را داشته باشید؛ اما اگر دلیل مهمی برای اجتناب از میک لاو ندارید، این را در نظر بگیرید که عشق بازی با پارتنرتان چقدر می‌تواند مفید باشد. کلید این کار این است که به درخواست او با مهربانی پاسخ دهید نه با انزجار. از او بخواهید زمانی را برای عشق بازی انتخاب کند که شما خلق مناسبی داشته باشید.

میک لاو یا عشق ورزی

5. میک لاو ماجراجویانه و هیجان‌انگیز

همه زوج‌ها گه‌گاهی باید عشق بازی ماجراجویانه داشته باشند. ماجراجویی می‌تواند به شکل‌های گوناگون انجام شود؛ از امتحان‌ کردن یک موقعیت یا لمس جدید گرفته تا معاشقه طولانی قبل از داشتن رابطه جنسی در جایی غیر از تخت. شما آزادی زیادی دارید تا راه‌های جدیدی برای رضایت جنسی یکدیگر بیابید؛ البته تا زمانی که حریم خصوصی را رعایت می‌کنید.

چگونه میک لاو کنیم: 5 مراحل میک لاو

عشق بازی با یک رابطه معمولی جنسی تفاوت دارد. آیا می‌دانید مقدمات لازم برای میک لاو چیست یا این که چجوری میک لاو کنیم؟ برای ایجاد یک رابطه جنسی عاشقانه اقدامات زیر را انجام دهید.

1. قبل از رابطه جنسی با شریک زندگی خود ارتباط عاشقانه برقرار کنید.

میک لاو با همسر قبل از رفتن به اتاق خواب شروع می‌شود. باید یک ارتباط عاطفی از قبل بین شما ایجاد شده باشد که تمایل به رابطه جنسی پیدا کنید. با بیان احساس خود نسبت به همسرتان می‌توانید ارتباط عاطفی را آغاز کنید؛ این کار به دلیل وجود صمیمیت بسیار آسان است.

2. نسبت به نیازهای جنسی او آگاه شوید.

گذراندن زمان قبل از رابطه جنسی با شریک زندگی خود و آشنایی بیشتر درباره خواسته‌ها و نیازهای او، می‌تواند منجر به رابطه جنسی عمیق‌تری شود. صحبت در مورد رابطه جنسی در زمان‌های عادی می‌تواند کیفیت رابطه جنسی شما را به شدت افزایش دهد. از او بپرسید که چه چیزی باعث می‌شود در هنگام رابطه احساس علاقه داشته باشد و در هنگام رابطه برای جلب رضایت او آن کارها را انجام دهید.

3. با نیازهای عاطفی همسرتان آشنا شوید.

بهتر است قبل از رابطه بدانید که عشق برای شما و شریک زندگی شما چه معنایی دارد؟ بوسیدن و نوازش زیاد را می‌خواهد یا زمزمه‌ کردن حرف‌های عاشقانه شیرین با یکدیگر در حین رابطه یا این‌که یک محیط رویایی و عاشقانه با شمع و گل رز؟

4. وقت خود را در رختخواب بگذارید.

آهسته حرکت کنید؛ هیچ عجله‌ای و هیچ نقطه پایانی وجود ندارد. زمان بیشتری را صرف لذت ‌بردن از هر لحظه کنید. از صحبت ‌کردن، نگاه‌ کردن، بوسیدن و لمس‌ کردن لذت کافی را ببرید.

5. قسمت های مختلف بدن همسرتان را لمس کنید.

مناطق مختلف بدن همسرتان از جمله گردن، شانه‌ها، پوست سر، گوش‌ها، شکم، قسمت داخلی ران‌ها، بازوهای داخلی، پشت، باسن و پاها را لمس کنید. یک رابطه خوب تنها به لمس اندام تناسلی خلاصه نمی‌شود.

میک لاو یا معاشقه

تفاوت میک لاو و رابطه جنسی

تفاوت میک لاو و رابطه جنسی این است که عشق ورزی شامل عشق، محبت و توجه است؛ اما رابطه جنسی فقط و فقط به معنای دخول با دیگری است. عشق ورزیدن مستلزم صمیمیت است. برای داشتن رابطه جنسی به سطح بالایی از ارتباط عاطفی نیاز نیست. وقتی از نظر جنسی جذب پسر یا دختری می‌شوید، نمی‌توانید منتظر بمانید تا لباس‌های آن‌ها را شخصاً درآورید. البته ممکن است به طور اتفاقی از نظر عاطفی نیز به شدت جذب آن‌ها شوید و در این صورت رابطه میک لاو بین شما شکل می‌گیرد. وقتی با کسی رابطه جنسی دارید، حتی اگر آن فرد بهترین شریک جنسی شما باشد، این رابطه پرشور و غریزی است.

اما وقتی با فردی عشق ورزی (معاشقه) دارید، رابطه شما محبت‌آمیز‌تر، معنادارتر و عمیق‌تر است. هدف اصلی رابطه جنسی نه ارضای نیاز عاطفی و جنسی طرف مقابل، بلکه تنها ارضای غریزه جنسی خود است؛ اما در عشق ورزی (معاشقه) هیچگونه منفعت‌طلبی شخصی وجود ندارد و حس عمیق عاطفی طرفین در اولویت است.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب رابطه جنسی: 17 تعبیر خواب نزدیکی با محرم و نامحرم

تفاوت میک لاو و میک اوت

شاید تاکنون این سؤال را شنیده باشید که “معنی میک لاو Make love یعنی چی؟” ریشه میک لاو عاطفه و دوست داشتن عمیق فرد مقابل است که منجر به رابطه جنسی می‌شود. در میک لاو اعمال مختلفی برای انتقال حس دوست‌ داشتن انجام می‌شود؛ مانند بوسیدن اندام‌های مختلف به شکل‌های مختلف، در آغوش‌ گرفتن، لمس عاشقانه و …

بیشتر بخوانید: انواع بوسه | معنی و روانشناسی بوسیدن از سر تا پا

میک اوت، نوعی اصطلاح محاوره‌ای آمریکایی است که بین دو فرد دارای رابطه وجود دارد و به بوسیدن‌های شدید لب، صورت، چانه، گردن، لاله گوش و بدن فرد مقابل بدون دخول جنسی می‌گویند. میک لاو با رابطه عمیق احساسی آغاز شده و سپس رابطه جنسی برقرار می‌شود. مسلم است که در هر دو رابطه آشنایی قبلی و احساس علاقه وجود داشته، اما ماهیت آن‌ها با هم متفاوت است. میک اوت می‌تواند مقدمه‌ای برای میک لاو باشد؛ اما همیشه اینگونه نیست و ممکن است افراد در حین تماشای فیلم یا قبل از خداحافظی و موقعیت‌های دیگر میک اوت را با همسر خود داشته باشند.

همچنین بخوانید: جای بوسه: 30 روش رفع کبودی بوسه بر اثر مکیدن

عکس میک لاو

سوالات متداول

میک لاو به انگلیسی و تلفظ آن چگونه است؟

میک لاو به انگلیسی به صورت make love نوشته و مِیْکْ لاوْ خوانده می‌شود.

میک لاو قبل ازدواج چه فایده ای دارد؟

از نظر علمی ضرورتی برای ایجاد میک لاو قبل از ازدواج وجود ندارد و فواید آن در شکل‌گیری ازدواج موفق به اثبات نرسیده است؛ اما آموزش میک لاو قبل از ازدواج مقوله مهمی است که باید بیشتر به آن پرداخته شود.

آیا میک لاو همان عشق بازی است؟

بله، میک لاو در فارسی به معنای عشق بازی، عشق ورزی و یا معاشقه است.

معنی میک لاو Make love یعنی چی؟

برقراری رابطه جنسی همراه با روابط عاشقانه و احساسی عمیق را make love می‌گویند.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم درباره این که “منظور از میک لاو چیست؟” توضیحاتی را به همراه عکس میک لاو ارائه دهیم. عشق بازی، ایجاد رابطه جنسی همراه با عواطف عمیق و عشق به فرد مقابل است و با رابطه جنسی معمولی تفاوت دارد. در روابط جنسی آن‌چه که باعث ایجاد کشش بین دو فرد می‌شود غریزه و نیاز جنسی افراد است و ممکن است دو طرف رابطه هیچ‌گونه آشنایی قبلی با یکدیگر نداشته باشند؛ هرچند در این حالت هم ممکن است گاهی درنتیجه آشنایی و صمیمیت بیشتر میک لاو به وجود بیاید.

گفتیم که بر اساس مطالعات گسترده علمی عشق بازی تأثیر زیادی در کاهش استرس، کاهش خطر سرطان پروستات، افزایش شادی، تحرک بدنی، بهبود سلامت قلب، بهبود خواب (فواید لخت خوابیدن)، تقویت سیستم ایمنی، تقویت شناخت، کاهش درد و افزایش صمیمیت در افراد دارد. انواع میک لاو را عنوان کردیم و مراحل انجام آن را شرح دادیم. درباره میک اوت که اصطلاحی محاوره‌ای درباره بوسیدن عمیق است نیز به نکاتی اشاره کردیم. امید است که مقاله حاضر مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. اگر نظر و پیشنهادی برای بهترشدن مطالب وبسایت دارید لطفا آن را با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا