مد و فشن

مد و فشن 

صنعت مد و فشن از جمله صنعت‌های پررقابت در دنیا می‌باشد و کمپانی‌های بزرگی در دنیا با هم رقابت می‌کنند تا بهترین‌ها را به مصرف‌کنندگان ارائه دهند. افراد با توجه به مد و فشن و همچنین سلیقه، سن، آداب و رسوم، باورهای دینی و … استایل و پوشاک خود را انتخاب می‌کنند. در این بخش از سایت فارسیرو مقالات مد و فشن را برای شما آورده‌ایم. برای آشنایی بیشتر با صنعت مد و فشن  ، اخبار مد و فشن و آموزش مد و فشن مطالب این بخش را از دست ندهید‌. 

مفهوم مد و فشن چیست؟

به بیان ساده، مفهوم مد مجموعه ای از ایده ها است که بر نوع لباس هایی که به عنوان یک طراح مد تبلیغ می‌کنید، تأثیر می گذارد.

هدف از مد چیست؟

مد توانایی تغییر و شکل دادن به زندگی همه ما از طریق ارتباط شخصی خود دارد. همه ما باید لباس بپوشیم و هر لباسی که می‌خریم نشان‌دهنده یک انتخاب شخصی است – این رابطه ذاتاً انسانی بین ما و مد ما است که آن را سیاسی می‌کند.

طراحی مد بر روی پوشاک و تزئینات سفارشی بسته به استانداردهای پذیرفته شده فرهنگی و اجتماعی در یک دوره خاص تمرکز دارد. برخلاف طراحی لباس، طراحی مد محصولات فصلی را ایجاد می کند و از چندین مفهوم اساسی پیروی می کند. لازم به ذکر است که مفهوم مد و فشن فقط به لباس و نوع پوشش خلاصه نمی‌شود، بلکه این مفهوم با تمام صنایع و ابزارهایی که به زندگی انسان مربوط می‌شود، مرتبط است. اما به طور کلی از مد و فشن بیشتر در صنایع نساجی و طراحی لباس استفاده می‌شود. دو واژه مد و فشن مفهوم مشابهی دارند و به معنای نوع پوشش در یک برهه از زمان است. به همین دلیل شاید در یک مقطع زمانی لباس‌هایی مد شود که مدتی بعد دیگر کسی آن‌ها را نپوشد و حتی پوشیدن آن‌ها را مسخره کند. 

مد و فشن اسلامی 

زمانی که حرف از مد و فشن می‌شود شاید مد غربی به ذهن شما خطور کند و تصور کنید که مد و فشن فقط مختص غربی‌ها می‌باشد. اما خوب است بدانید امروزه مد و فشن اسلامی درحال گسترش است. پس می‌توان نتیجه گرفت که مد و فشن هیچ منافاتی با دین‌داری و اخلاق ندارد. 

سبک و برندسازی متمایز در مد و فشن

مفهوم سبک در طراحی مد از طراح به طراح دیگر متفاوت است. طراحان مد محبوب اغلب به دلیل سبک های متمایز خود که همیشه روی لباس هایی که برای فصل منتشر می کنند ظاهر می شوند، شناخته می شوند. به غیر از لوگوها، علائم و طرح های متمایز، طراحان اغلب سبک های رایج را در تمام محصولات مد خود ادغام می کنند. به عنوان مثال، پرادا به ترکیب سبک های کلاسیک مختلف برای تولید خلاقیت های مدرن معروف است.

مد سریع: هیولای کمد ما 

پوشیدن لباس برای مدت زیاد به یک چالش تبدیل شده است. چرا؟ 

1) کیفیت پوشاک هر سال در حال کاهش است. در نتیجه، لباس های ما بلافاصله رنگ و رو رفته، بی شکل یا فرسوده به نظر می رسند. 

2) روندها به قدری سریع در حال تغییر هستند که ما نمی توانیم ادامه دهیم. فقط برای به روز ماندن به خرید ادامه می دهیم. 

این همان فست مد است: تولید انبوه لباس های ارزان قیمت و یکبار مصرف. مجموعه‌های جدید در سال باعث می‌شوند که دائما احساس کنیم لباس‌هایمان کهنه شده‌اند و ما را تشویق می‌کنند که بیشتر خرید کنیم.

کلام پایانی 

مد و فشن هر روزه در حال تغییر و تحول است. قبل از هر چیز باید بگوییم بهتر است خودتان را زیاد درگیر مد و فشن نکنید و سبکی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید. تصمیم گیرنده نهایی شما هستید بیش از اینکه مد و فشن شما را به سمت خود بکشد و تبلیغات شما را وسوسه کند حتماً سری به کمد لباس خود بزنید و اگر چیزی لازم دارید آن را تهیه کنید. در نظر داشته باشید که در انتخاب لباس اول از همه باید به کیفیت آن توجه داشته باشید.

لباس باکیفیت علاوه بر اینکه عمر طولانی‌تری دارند، خوش دوخت‌تر هستند و تن خور آن‌ها زیباتر است در نتیجه استایل شما را زیباتر می‌کنند‌. مد و فشن جذابیت خاص خود را دارد اما بهتر است اسیر آن نشوید. ممنون که تا انتها همراه ما بودید امیدواریم مطالب مجله مد و فشن در این بخش برای شما مفید بوده باشد. 

دکمه بازگشت به بالا