دیزاین و دکوراسیون

دیزاین و دکوراسیون 

دیزاین و دکوراسیون هر محیط از دیرباز مورد توجه افراد قرار گرفته است. زیرا دکوراسیون محیط تاثیر مستقیمی در زیباتر جلوه کردن محیط دارد. دیزاین و دکوراسیون محیط در هر دوره متفاوت بوده است. از سبک معاصر گرفته تا مدرن هر کدام ویژگی‌ها و طرفداران خاص خود را دارند. انتخاب سبک دکوراسیون برای محیط مورد نظر اول از همه به سلیقه شما بستگی دارد که چه سبکی را می‌پسندید. اگر می‌خواهید برای خانه و یا شرکت خود یک سبک  دکوراسیون زیبا و مناسب را انتخاب کنید با ما همراه باشید. در این قسمت مقالات دیزاین و دکوراسیون را برای شما آورده‌ایم تا اطلاعات کافی را کسب کنید. 

انواع دیزاین و دکوراسیون 

دکوراسیون محیط دارای انواع مختلفی است‌. شما می‌توانید با توجه به سلیقه و سبک وسایلی که خریداری کرده‌اید دکوراسیون مورد نظر خود را انتخاب کنید. در زیر شما را با چند نوع از دیزاین و دکوراسیون آشنا می‌کنیم. 

دیزاین و دکوراسیون مدرن 

این روزها یکی از سبک‌های پرطرفدار و جذاب سبک مدرن است. این سبک در قرن ۲۱ شکل گرفته است و در آن از حداقل رنگ‌ها و همچنین خطوط صاف و مشخص استفاده می‌شود. در این سبک از فضای محیط به بهترین شکل استفاده می‌شود و تمام نقاط منزل به درستی به کار برده می‌شود. در سبک مدرن تمرکز بر سادگی است و فضاها با وسایل اضافه پر نمی‌شود. این سبک بسیار مناسب آپارتمان‌ها با طراحی فضای باز هستند. 

دیزاین و دکوراسیون سبک معاصر 

برخی از افراد این سبک را با سبک مدرن یکی می‌دانند. اما باید بگوییم این طور نیست. در این سبک به همه چیز در زمان حال توجه می‌شود. در این دیزاین از خطوط منحنی و نرم استفاده می‌شود در صورتی که در سبک مدرن از خطوط شکسته و اشکال هندسی استفاده می‌شود. رنگ‌های کرم، سفید و قهوه‌ای در این سبک جایگاه ویژه‌ای دارد‌ و دیگر رنگ‌ها نقش آنچنانی در این دکوراسیون ندارند. در برخی موارد نیز از طیف مختلف یک رنگ در این دکوراسیون استفاده می‌شود. در سبک معاصر بافت وسایل طبیعی است. معمولاً از این سبک برای فضاهای باز، نور زیاد و جاهایی که شیشه زیادی دارند استفاده می‌شود. 

دیزاین و دکوراسیون مینیمال 

از دیگر سبک‌های جذاب و پرطرفدار می‌توان به سبک مینیمال اشاره کرد. در واقع سبک مینیمال ساده شده سبک مدرن است. در این سبک مبلمان بسیار ساده به کار برده می‌شود. همچنین از رنگ‌ها به طور گذرا استفاده می‌شود. در سبک مینیمال هیچ چیز شلوغی پیدا نمی‌شود‌. خطوط بسیار صاف و همه چیز ساده و چشم نواز است. در سبک مینیمال سعی در ایجاد فضای خالی است و هر چیزی که غیرضروری است را برای ایجاد فضای خالی حذف می‌کنند. معمولاً از رنگ سیاه و سفید در این سبک استفاده می‌شود‌. 

اهمیت رنگ در دیزاین و دکوراسیون 

ترکیب رنگ در چیدمان و دکوراسیون محیط بسیار اهمیت دارد. زمانی که رنگ‌ها با هم هماهنگ باشند نوعی حس آرامش را به فضا و محیط منتقل می‌کنند. 

شما باید رنگی را که برای دکوراسیون محیط خود در نظر می‌گیرید با رنگ دیگر اجزای محیط هماهنگ باشد تا زیباتر جلوه کند‌. به طور کلی در هر سبکی رنگ‌های متفاوتی استفاده می‌شود‌‌. اما همه چیز به سلیقه شما بستگی دارد که چه رنگی را انتخاب کنید‌. پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌هایی استفاده کنید که زود دل‌تان را نزند و شما را خسته نکند. 

کلام آخر 

دیزاین و دکوراسیون نقش مهمی در زیبایی محیط دارد. پس باید در انتخاب آن نهایت دقت را داشته باشید. زیرا با هزینه‌های بالای امروزی به راحتی نمی‌توان دیزاین محیط را تغییر داد. در این بخش از سایت فارسیرو آموزش دیزاین و دکوراسیون و همچنین مقالات دیزاین و دکوراسیون را برای شما آورده‌ایم تا به همه سوالات شما در مورد دیزاین و دکوراسیون محیط پاسخ دهیم. ممنون که تا انتها همراه ما بودید امیدواریم مطالب این بخش برای شما مفید بوده باشد.

 

دکمه بازگشت به بالا