روانشناسی و خانوادهدانستنی هاروانشناسی فردیزوج و خانوادهنکات

فرق عشق و هوس: مهمترین تفاوت هوس با عشق و دوست داشتن واقعی چیست؟

فرق عشق و هوس چیست؟ انسان‌ها با احساسات و عواطفی که دارند زندگی می‌کنند. میزان هر حسی در انسان‌ها متفاوت است. خشم، حرص، دوست داشتن، عشق، طمع، ترس، هوس و…. احساساتی هستند که در تمام انسان‌ها وجود دارد؛ اما میزان هرکدام در هر شخص متفاوت است. یکی از این حس‌ها که جایگاه والایی دارد عشق است. شاید تابه‌حال عاشق شده باشید و بدانید عشق چیست. اغلب انسان‌ها در طول زندگی خود عاشق می‌شوند.  شعرها، داستان‌ها، کتاب‌ها و… بسیاری درباره عشق منتشرشده است و شاعران و ادبای زیادی درباره  عشق و هوس، عشق و زیبایی‌هایش، تلخی‌هایش و… نوشته‌اند.

عشق منزلت خاص خودش را دارد؛ تعریف خودش را دارد و به‌قول‌معروف عشق مقدس است. گاهی مرز و فرق بین عشق با هوس برای برخی قابل‌تشخیص نیست اما باید گفت تفاوت عشق و هوس بسیار زیاد است؛ برای درک بهتر فرق عشق و هوس با فارسی رو همراه باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید

هوس چیست؟

هوس یا گرایش جنسی یک امر طبیعی است که مبنای اصلی بقای بشر است.  اگر در یک رابطه‌این عنصر  بیشتر از حد معمول نقش  پیدا کند، فرد دچار شیفتگی  می‌شود. قطعاً تاکنون این را شنیده‌اید که این شخص  شیفته‌ی شخصی دیگر  شده است؛ این بدین معنا است که این شخص به دلیل گرایش و  تمایل  به جذابیت‌های جنسی شخص مقابل شیفته‌ی او شده است.

از اولین و مهم‌ترین معیارهای انتخاب شریک عاطفی زیبایی و جذابیت اوست. بطور معمول می‌توان گفت هر رابطه عاطفی با هوس آغاز می‌شود. اگر هوس از قالب علمی و فرهنگی خود خارج شود و چهارچوب و قواعد را رعایت نکند، این ارتباط  تبدیل به  یک ناهنجاری رفتاری می‌شود  و بعد از گذشت مدت کوتاهی نابود خواهد شد.

در ادبیات روزمره ما، هوس را همچون عشق می‌خوانند و تفاوتی بین آن‌ها قائل نمی‌شوند. به دلیل شبه‌های وارد شده به معنای این دو و رعایت نکردن تفاوت عشق و هوس برخی از صاحب‌نظران می‌گویند دوست داشتن از عشق بالاتر است. درحالی‌که دوست داشتن بخشی از عشق است. شدت هوس در افراد متناسب  با سیستم روانی و بدنی آن‌ها است‌. اغلب  افراد شاد و پرانرژی  از قدرت جنسی بالایی برخوردارند. می‌توان گفت کاهش میل جنسی یکی از مهم‌ترین علائم افسردگی است. افرادی که اندام خوبی دارند و یا افرادی که اهل ورزش و فعالیت‌اند نسبت به دیگران از لحاظ جنسی قوی‌ترند.

همچنین بخوانید: سن عاشقی: بهترین سن برای عاشق شدن چند سالگی است؟

فرق عشق و هوس

عشق و دوست داشتن واقعی چیست؟

دوست داشتن و عشق بسیار ارزشمند است و هرکسی لایق عشق و دوست داشتن شما نیست. می‌توان گفت عشق و دوست داشتن برای هرکسی معنای متفاوتی دارد و هرکسی تعبیری برای این حس خود دارد. برخی دوست داشتن را تسلیم محض بودن می‌دانند و برخی آن را  رضایت قلبی و آرامش درونی در زندگی می‌دانند. برخی از افراد دوست داشتن خود را اعلام می‌کنند و به زبان می‌آورند اما عده‌ای دوست داشتن خود را به‌صورت عملی ابراز می‌کنند و معتقدند نیاز نیست دوست داشتن خود را حتماً به زبان بیاورند بلکه باید در عمل نشان دهند.

هرکسی حداقل یک‌بار عشق  را در زندگی‌اش تجربه می‌کند که حسی متفاوت با دیگر احساسات است. عشق والاترین حس بشر است که درون تمام انسان‌ها وجود دارد. عشق به هر چیزی ممکن است؛ اما عشق میان زن و مرد عشقی است که منظور همگان است.  عشق علاوه بر دوست داشتن به چیزهای دیگری نیاز دارد. هر عشقی از دوست داشتن شروع می‌شود.

همچنین بخوانید: همجنسگرایی چیست + همه چیز درباره همجنسگرایان یا هوموسکشوال ها (Homosexual)

تفاوت عشق و هوس و دوست داشتن در چیست؟

ممکن است سؤالاتی مثل: عشق با هوس چه فرقی دارد؟  فرق بین هوس و دوست داشتن چیست؟ ذهن شما را درگیر کند. هنگامی‌که دو نفر وارد یک رابطه می‌شوند و زمانی که بین آن‌ها احساسی در حال شکل گرفتن است، معمولاً به یک سؤال فکر می‌کنند اینکه رابطه آن‌ها عاشقانه اسـت یا از روی هوس؟ این مسئله اغلب برای خانم‌ها است و نمی‌توانند در مدت کوتاه بـه احساس مرد مقابل خود اعتماد کاملی پیدا کنند؛ گاهی در فهمیدن اینکه تفاوت هوس و عشق  چیست نیز دچار تردید می‌شوند‌.

حس شدید دوست‌داشتنی که (در اغلب مواقع بی‌دلیل) نسبت بـه یک شخص در وجود خود حس می‌کنید عشق است. به‌مرورزمان و با در میان گذاشتن احساسات و مراقبت‌های صورت گرفته، وابستگی احساسی در دو طرف شکل می‌گیرد.  هوس نقطه مقابل عشق است. فرق  هوس و عشق در اینجاست که هوس میل شدید جنسی است که احساسی در آن وجود ندارد و طرف مقابل به فکر برطرف کردن نیازهای جنسی خود است.  تمام احساس موجود در هوس  مبتنی بر جاذبه‌هاي فیزیکی است. هوس گاهی  ممکن است  به عشقی عمیق تبدیل شود، اما به زمان زیادی نیاز دارد.

دوست داشتن چیست؟

دوست داشتن یک شخص معمولاً به معنای جذب و شیفته یک نفر شدن است. در دوست داشتن دل کندن و فراموش کردن ساده‌تر است. دوست داشتن اغلب جذابیت فیزیکی است و شخصی را که دوست دارید برای شما یک منبع شادی است. دوست داشتن مانند این است که پروانه‌ها به دور شما می‌چرخند، حسی زیبا و جذاب!

همچنین بخوانید: گرایش بایسکشوال چیست: نشانه‌ها و نماد دوجنسگرایی (Bisexuality)

تفاوت عشق و هوس

عشق به چه معناست؟

عشق حسی درونی است که در آن، زندگی کردن بدون آن شخص برای شما بسیار سخت خواهد بود؛ هرلحظه و هرزمان به یاد او هستید  و دل کندن از او برای شما غیرقابل‌تحمل است. در عشق فداکاری هست، ازخودگذشتگی هست و شما جذب جذابیت‌های روحی یک شخص می‌شوید‌. وقتی عاشق یک شخص هستید تمام تلاشتان را می‌کنید که دلیل شادی و لبخند او باشید و حتی گاهی موفق نخواهید بود. در عشق بال پرواز پیدا می‌کنید.

بیشتر بخوانید: علت و درمان مظلوم نمایی چیست + نحوه برخورد با آدم مظلوم نما

هوس به بیان دیگر

جذابیت‌های فیزیکی یک نفر به شما انگیزه بودن در کنار او را می‌دهد. کنار او بودن به‌منظور انجام کنش‌ها و فعالیت‌های فیزیکی و جنسی است.

حال با توجه به این اطلاعات، به این سؤال می‌رسیم که فرق عشق و هوس چیست؟ و فرق هوس و دوست داشتن چیست؟

تفاوت‌هایی در گذراندن وقت

فرق عشق و هوس و دوست داشتن در گذراندن وقت دو نفر در کنار یکدیگر مشخص می‌شود. زمانی که برخوردها، گذران اوقات و فعالیت‌ها به انجام کنش‌های جنسی مبدل شود هوس است نه عشق و نه دوست داشتن. افراد عاشق در خارج از حیطه مسائل جنسی اوقات خود را می‌گذرانند. افراد عاشق زمان خود را صرف شناخت بهتر یکدیگر می‌کنند.

نقش ایرادات شخص در عشق و هوش

فرق عشق با هوس این است که وقتی کسی را دوست دارید خیال می‌کنید  که او شخصی کامل و کافی است؛ ولی در هوس وقتی نقصی در او می‌بینید از آن شخص ناامید می‌شوید. در ارتباطی که مبنای آن هوس باشد آرامش خاطر ندارید و طرف مقابل جز رفع نیاز خود خواسته‌ای ندارد. اما در عشق یک شخص را با تمام نقص‌ها و بدی‌هایش می‌خواهید. تفاوت دوست داشتن و هوس همان اصطلاح معروف است که می‌گوید: «عشق آدم رو کور و کر میکنه!».

فرق هوس و عشق در علایق فردی و مشترک

دیگر فرق عشق و هوس و دوست داشتن در این است که وقتی شخصی را دوست دارید، علاقه دارید همراه با شما فانتزی‌ها و علاقه‌مندی‌های شما را دنبال کند. در رابطه‌ای که هوس باشد و خودتان هم بدانید که هوس است انگیزه‌ای برای بیان فانتزی‌ها و علاقه‌مندی‌های خود و شریک شدن با شخص مقابل را ندارید. اما در عشق به دنبال تکمیل کردن زندگی آن شخص هستید و با او به هرکجای جهان می‌روید.

مدت زمان عشق و هوس

تفاوت عشق با هوس و فرق دوست داشتن با هوس در مدت‌زمان آن‌ها نیز دیده می‌شود. دوست داشتن کوتاه‌مدت و گذرا است. هوس زودگذر است اما عشق تا ابد می‌ماند. این تفاوت‌ها همچنان وجود دارند.

همچنین بخوانید: پیدا کردن دوست دختر: 10 راه جدید یافتن و گرفتن دوست دختر

فرق هوس و عشق

تفاوت عشق و هوس در مردان و زنان (پسران و دختران)

دانستن تفاوت  هوس و عشق در مردان و زنان کمک می‌کند تا بتوانید مسیر خود را بهتر طی کنید. عشق و هوس در زنان و مردان اندکی متفاوت است. زنان معمولاً عاشق‌پیشه و رؤیایی‌اند؛ جنس ظریف و احساساتی دارند؛ از ابتدای رابطه به دنبال درک شدن، مورداحترام قرار گرفتن، نوازش روح، احساسات و عواطف و… هستند. هوس در زنان به‌شدت مردان نیست و می‌توان ادعا کرد که زنان کمتر در پی هوس‌اند. مردان اصولاً احساسی برخورد نمی‌کنند و معمولاً هوس آن‌ها بیشتر است؛ به‌مرور با گذشت زمان حس عاشقی در آن‌ها پیدا می‌شود؛ سخت‌تر عاشق می‌شوند؛ اولویت اول آن‌ها شخص خودشان است‌.

تفاوت عشق و هوس در مردان این‌گونه است که مردان عاشق، توجه بیشتری به شریک احساسی خود می‌کنند؛ خواسته‌های خود را به او تحمیل نمی‌کنند و خواسته‌هایی که با میل شخص مقابل مغایرت داشته باشد را اعلام نمی‌کنند. در مقابل مردانی که به دنبال هوس و شهوت‌اند از این ظرافت رفتاری برخوردار نیستند. تشخیص تفاوت عشق و هوس در پسران گاهی سخت است. رفتارهای زیرکانه و حرف‌های عاشقانه آن‌ها گاهی باعث می‌شود درست متوجه نشوید که احساس آن‌ها واقعاً عشق است یا هوس.

همچنین بخوانید: 4 روش دوست پسر گرفتن؛ چگونه دوست پسر پیدا کنیم؟

چگونه فرق عشق و هوس را بفهمیم؟

تابه‌حال فرق بین هوس و عشق را بیان کردیم؛ اکنون نوبت به این رسیده است  که به تشخیص فرق عشق و هوس برسیم‌. هوس فقط بر جنبه‌های فیزیکی و  ناملموس متمرکز است. شما ممکن است شخص موردنظر را نشناسید و درباره او چیز زیادی ندانید اما نسبت به او میل شدیدی داشته باشید. در رابطه‌ای که مبنی بر هوس باشد، هر بحثی راجع به  احساسات به ناراحتی و بحث  تبدیل  می‌شود و حفظ رابطه  بر روابط جنسی متکی می‌شود.

در این رابطه گفتگوهای عمیق جایی ندارند. هوس در شما می‌تواند حس عاشقی ایجاد کند اما این به دلیل واکنش در برابر ترشح دوپامین  است. اگر این هوس از اشتیاق عمیق یا نیاز فیزیکی گذر کند، احتمال دارد عاشق شوید. حس اشتیاق شدید ایجادشده توسط هوس، کمرنگ می‌شود اما  از داشتن رابطه فیزیکی همچنان لذت زیادی می‌برید.

عشق در جهت مخالف هوس است. درست است که گاهی هوس به عشق تبدیل می‌شود اما عشق درجه و جایگاه بالایی دارد. عشق ارتباط روح و قلب است. احساسات شما برای طرف مقابل مهم و باارزش است و با حرف زدن راجع به موضوعات عمیق و مهم در مورد رابطه، به یک جمع‌بندی و اتفاق‌نظر می‌رسید. در عشق حتی اگر نظرات و عقایدی خلاف یکدیگر داشته باشید برای هم احترام قائل می‌شوید و خودخواهانه رفتار نمی‌کنید.

تفاوت عشق و هوس در رفتار، نوع حرف زدن، به کار بردن جملات و عبارات، نگاه‌ها، چشم‌ها و… آشکار می‌شود و می‌توان تشخیص داد که عشق است و یا هوس. عشق واقعی برقراری  تعادل میان عشق بلندمدت و هوس است. طبیعی است که شما  نسبت به شخصی که عاشق او  هستید دچار هوس شوید؛ اما نباید با افزایش سن و بروز تغییرات بیولوژیکی، عشق شما  به آن شخص کم شود بلکه باید پایدار بماند. این موارد را می‌توان دقیق‌ترین مشخصه برای تشخیص عشق و هوس دانست.

همچنین بخوانید: 4 فرق عشق و دوست داشتن : دوست داشتن با عشق چه تفاوتی دارد؟

فرق هوس و دوست داشتن

فرق بین عشق و هوس از نظر بزرگان

بزرگان و صاحب‌نظران نیز در رابطه با فرق هوس و عشق و فرق هوس و دوست داشتن  اظهاراتی داشته‌اند؛ آن‌ها به ‌اتفاق، عشق را مقدس و والا و دوست داشتن را مهم و باارزش می‌دانند؛ هوس را نیز نیازی درونی که گاهی شدت زیادی دارد.

فرق بین عشق و هوس دکتر انوشه

کمتر کسی وجود دارد که دکتر انوشه را نشناسد. این بزرگوار سخنان گهربار زیادی را با مردم به اشتراک می‌گذارد. ایشان درباره تفاوت هوس و عشق نیز سخنان زیبایی دارد. از نظر او:

عشق مرتبه والایی دارد و انسان‌ها را نیز ارتقا می‌دهد و بدون عشق نمی‌توان زندگی کرد.

عشق آگاهی می‌خواهد!

عشق مهربان است و نرم و در پی دلجویی، عشق بالا می‌برد، می‌پزد، می‌سوزاند اما آگاهی می‌دهد.

آن‌کس که معشوق خود را می‌آزارد در پی لذت خویش است و عاشق خود؛ او به کودکی می‌ماند که گنجشک یا جوجه‌ای را دوست دارد اما به نادانی آن را می‌آزارد. باید خیلی منتظر ماند تا این کودک بزرگ شود ولی وقتی بزرگ شد دیگر از آن گنجشک و جوجه و کوچه‌های کودکی جز حسرت خبری نیست.

عشق کشش، تعهد و صمیمیت است عشق پختگی می‌خواهد.

از نظر دکتر انوشه درک عشق و هوس و درک فرق عشق و هوس برای زندگی انسان بسیار مهم است. از نظر او عشق آزادی است اما هوس شبیه به اسارت است و بزرگ‌ترین فرق عشق و هوس در همین آزادی و اسارت است.

همچنین بخوانید: جای بوسه: 30 روش رفع کبودی بوسه بر اثر مکیدن

فرق هوس و عشق از دیدگاه چارلی چاپلین

فرق عشق و هوس از دیدگاه چارلی چاپلین: وقتی گلی را دوست دارید آن را می‌چینید، اما وقتی عاشق گلی هستید آن را هرروز آبیاری می‌کنید، فرق بین عشق و دوست داشتن این است.

چارلی چاپلین درجایی دیگر فرق عشق و هوس را این‌گونه بیان می‌کند:عشق یا دلدادگی احساسی عمیق، علاقه‌ای لطیف یا جاذبه‌ای شدید است که محدودیتی در موجودات و مفاهیم ندارد، اما در فکر و عملکرد محدودیت دارد و حتی می‌تواند در حوزه‌هایی غیرقابل‌تصور ظهور کند.

تفاوت هوس و عشق

فرق عشق و هوس از گوته

تفاوت هوس و عشق از دیدگاه گوته :عشق سلطه یافتن نیست، پرورش دادن است.

فرق هوس و عشق از دیدگاه توماس مور

رابطه به‌نوعی یک شروع است. قواعدی وجود دارد که شما را واقعاً در یک رابطه قرار می‌دهد. نکته فقط این نیست که این مسیر به‌گونه‌ای پیش رود که شما را خوشحال کند بلکه موارد خاصی همچون تضاد‌ها در سر راه شما قرار دارند. درواقع در این مسیر همان‌طور که به‌پیش می‌روید، فرد بالغ‌تری می‌شوید. دوستی و رابطه در خدمت روح شما خواهد بود.

فرق عشق و هوس از دیدگاه لائو تسه

وقتی کسی عمیقاً عاشق شما باشد، این به شما قدرت می‌بخشد؛ اما وقتی شما عمیقاً عاشق کسی باشید، این به شما شجاعت می‌بخشد.

 

همچنین بخوانید: انواع بوسه | معنی و روانشناسی بوسیدن از سر تا پا

شعر درباره تفاوت های عشق و هوس

شاعران زیادی شعرهایی در مورد عشق سروده‌اند؛ در این میان چندین شاعر به‌خوبی تفاوت میان عشق و هوس را به تصویر کشیده‌اند:

تفاوت عشق و هوس از دیدگاه شاعر مریم هزارجریبی

هوس در پیکر مردی به دل گفت

که آتش گیر یارت در برت خفت

به لب آلوده کن طعم لبش را

بسوزان آن تنش را قامتش را

به کامت گیر دردت را دوا کن

تمام عشق را جام بلا کن

از آن سو عشق با پای برهنه

دوید و آمد او این سوی صحنه

بگفتا کار تو کاری خراب است

هوس آری برایت چون سراب است

چرا کام تنت را عشق نامی

هوس بازی نکن تو مست جامی

تو را مستی جز از گیسوی اونیست

خدا داند،که عشق جز روی او نیست

قداست پوشش زیبای عشق است

که گفته بوسه هم معنای عشق است؟

تن آلودن به شهوت از وفا نیست

که این هم هدیه ی ناب خدا نیست

لب و جام می و مستی و قربت

نباشد تن پرستی ،لامروت

تو عاشق باش شور مستی از من

نوای شور و شوق هستی از من

دلی که هم نشینش مهر باشد

تمام هستی اش چون سحر باشد

چه جادویی ازین جادو نکو تر

چه گل از این گل هم خوش رنگ و بوتر

خدایا شور عشق بر من فزون کن

همان را ده که به ،آری همون کن

بیشتر بخوانید: گرایش جنسی چیست و انواع گرایش جنسی کدام است؟

فرق هوس و عشق از نظر شاعر علی محمدی:

تنها تا یک لحظه ی ” بوسه ” دوام دارد

تا یک اطاق خلوت

تا دو تن عریان

تا چند دقیقه ” هوس “

عشق …

تنها کلمه ایست

لیلی و مجنون

ساخته ی ذهن من و توست

با احترام به خاک میسپارمشان

فرق عشق با هوس

تفاوت هوس و عشق از دیدگاه شاعر سعید مطوری

عشق شوقی در مکان دارد

که شوری در جهان دارد…

نگاه من به نطقه دورم

مزه میکنم با لب اشک های شورم

در گذر شب های طوفانی

به اسم عشق کردندهوسرانی

زخم دارد عشق از شبهای شهوترانی

می شود زنده به گور هوس های پنهانی…

دلم غصه می خورد

بهاررنگ خزان می خورد

می بینم عشق را با بی تابی

درونش زخمی

از دست بی رحمی

تابوت عشق بر دوش هوس در حال عبور

نه…او را دفن نکنید مرحم بگذارید بر زخمش

هوس می گوید با خنده وغرور

این هم از عشق…

چه گویم من ز آن ویرانه

بیشتر بخوانید: انواع بغل کردن و معنی آن ها + فواید بغل یا در آغوش گرفتن

تفاوت بین عشق و هوس از دیدگاه شاعرحسین مفیدی فر

آن‌کس که به گرد هوسی می گردد

هرلحظه به دنبال کسی می گردد

دلخوش مشو چونکه او تو را شیرین خواند

او دور تو هم چون مگسی می گردد

فرق بین عشق با هوس از دیدگاه مولانا:

عشق را بی‌معرفت معنا مکن

زر نداری مشت خود را وا مکن

گر نداری دانش ترکیب رنگ

بین گل‌ها زشت یا زیبا مکن

خوب دیدن شرط انسان بودن است

عیب را در این و آن پیدا مکن

دل شود روشن زشمع اعتراف

با کس ار بد کرده‌ای حاشا مکن

ای که از لرزیدن دل آگهی

هیچ کس را هیچ جا رسوا مکن

زر بدست طفل دادن ابلهیست

اشک را نذر غم دنیا مکن

پیرو خورشید یا آئینه باش

هرچه عریان دیده‌ای افشا مکن…

فرق بین عشق و هوس

بیشتر بخوانید: علت دوجنسه بودن چیست + علائم افراد دو جنسی (Intersex)

سوالات متداول

فرق اصلی عشق و هوس چیست؟

هوس به معنی تمایل برای برقراری رابطه جنسی است؛ درواقع هوس یک کشش جنسی است که گاهی این کشش بسیار زیاد می‌شود و درک تفاوت آن با عشق سخت است؛ اما باید بدانید که عشق یک احساس پاک است که رابطه جنسی جزئی از آن است؛ نه همه آن. عشق یعنی بدون چشم‌داشت، شخص مقابل را دوست بداریم و مراقب او باشیم.

چگونه تفاوت هوس با عشق و دوست داشتن را تشخیص دهیم؟

کسی که عاشق شماست عیب و نقص‌های شما را نمی‌بیند؛ در دوست داشتن تلاش بر رفع این عیب و نقص‌ها به همراه یکدیگر است ولی در هوس عیب و نقص‌های شما،  طرف مقابلتان را آشفته می‌کند. فرد عاشق به برقراری رابطه جنسی اهمیت نمی‌دهد ولی فرد هوس‌باز دائماً به فکر میل جنسی خودش هست.

جمع‌بندی

فرق عشق و هوس و دوست داشتن و تشخیص تفاوت این‌ها  به هر شخصی  فرصت شناخت بهتر  افراد را می‌دهد و کمک می‌کند  درباره زندگی خود تصمیم درستی بگیرد. دانستن تفاوت عشق و هوس کمک می‌کند که قصد و نیت شخص مقابل را بهتر بشناسید. در پاسخ به سؤال تفاوت عشق و هوس چیست؟  فرق هوس با دوست داشتن چیست؟ به‌طور خلاصه می‌توان گفت: درست است که دوست داشتن در ابتدا با جذب فیزیکی و شیفتگی است اما فرق هوس و دوست داشتن  در اینجاست که دوست داشتن مانند هوس، برای رفع نیاز جنسی نیست. دوست داشتن یک فرد یعنی علاوه برجذب ظاهری و فیزیکی او را در قلب خود نیز جای دهید ولی هوس این‌گونه نیست

فرق هوس و  دوست داشتن  در رفتار او به‌راحتی پیدا می‌شود. در دوست داشتن رفتار خودخواهانه نیز کمتر است و برای شخص مقابل و خواسته‌هایش احترام قائل می‌شوید. اگر تجربه‌ای در زندگی عاشقانه خود دارید و یا فرق هوس و دوست داشتن را میدانید با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا