بدنسازی بانوان

بدنسازی بانوان 

شاید بسیاری از افراد تصور کنند رشته بدنسازی یک رشته مردانه است. اما باید بگوییم که بسیاری از بانوان نیز در این رشته موفق بوده‌اند. برخی از بانوان که اضافه وزن بسیاری دارند و یا برخی دیگر که کمبود وزن دارند می‌توانند با این رشته ورزشی به اندام ایده‌آل خود دست پیدا کنند. در این بخش از سایت فارسیرو قصد داریم شما را با رشته بدنسازی بانوان و انواع بدنسازی بانوان آشنا کنیم. این بخش برای افرادی که تصمیم به انتخاب این رشته را دارند و همچنین بسیاری از مربیانی که ورزشکاران بانو دارند مناسب است. برای کسب اطلاعات بیشتر مطالب این بخش را از دست ندهید. 

انواع بدنسازی بانوان 

بدنسازی بانوان دارای چندین نوع می‌باشد که شما می‌توانید با توجه به اندام و هدف خود یکی از این انواع را انتخاب کنید‌. بدنسازی خانم ها به چهار بخش اصلی بیکینی، فیگور، فیزیک و بادی بیلدینگ تقسیم‌بندی می‌شوند. موقعیت‌های ایستادن روی صحنه در بدنسازی بانوان به اینگونه است که برخی از این ژست‌ها اجباری و برخی دیگر اختیاری هستند. معمولاً داوران شب قبل از مسابقه این ژست‌ها را بررسی می‌کنند. لازم به ذکر است که بعضی از سازمان‌ها فقط دارای یک نمایش هستند که همه مسابقه را دربرمی‌گیرد. اما بیشتر تغییر داوری و ژست‌ها را سایت سازمان اطلاع‌رسانی می‌کند که داوران شب قبل از مسابقه باید آن‌ها را بررسی کنند. 

رشته بدنسازی بانوان بیکینی، فیگور، فیزیک و بادی بیلدینگ

در بیکینی، چرخش‌های بدن بانوان ،یک چهارم و یا نیمه می‌باشد. دختران بیکینی باید چهار حالت یعنی حرکت بدن از جلو، راست، چپ و عقب را نمایش دهند.لازم به ذکر است که در انتهای ژست خوب است که ژست و حالتی باشند که بدنشان بی‌عیب و نقص نمایش داده شود. به طور کلی در حالت‌های فیگور، فیزیک و بادی بیلدینگ مثل بدنسازان مرد و با توجه به ژست‌های اعلام شده توسط سازمان، در مسابقه ورزشکاران بانوان پوزهای اجباری بیشتری از جمله قفسه سینه عضله سه سر ران خودران شانه ها و بازوها وباسن و… دارند.  

زنان رشته بیکنی ظاهری زنانه و لاغر با عضلانی لاغر ولی کمی فرم‌دار هستند. در این رشته، لباس‌ها، ظاهر مو، جواهرات و گاهی زیبایی و تراکم و ترکیب بدن و ژنتیک خوب، بیشترین اهمیت را در صحنه دارد.  درصورتی در رشته‌های فیگور،فیزیک و بادی بیلدینگ عضلات تفکیک شده متقارن، حجیم‌تر و شکل گرفته مورد قضاوت قرار می‌گیرد‌. 

گاهی اوقات بانوان بیکینی بدون داشتن هیکل ورزشی اما استفاده از ژست‌های جذاب و عالی می‌توانند برنده مسابقه شوند. زیرا بسیار پیش آمده که بانوان با بدن حجیم و عضلات عالی نتوانسته‌اند در مسابقات پیروز شوند‌. به طور معمول بانوان بیشتری در بیکینی شرکت می‌کنند از این رو تشخیص درست برای داوران کمی سخت می‌شود‌. اما در فیگور، بادی بیلدینگ و یا فیزیک به دلیل اینکه بانوان کمتری حضور دارند داوری و تشخیص دقیق‌تر و درست‌تر است. زیرا فرصت داوران و ورزشکاران بیشتر است و همه پوزها و ژست‌ها ازقبل تعیین و دسته بندی شده‌اند. برای خانم‌های ورزشکار در دسته‌بندی بادی بیلدینگ یا فیزیک، یک برنامه‌ریزی رقابتی انجام وجود دارد تا عضلات خود را به هر روشی با هر موسیقی که تمایل دارند، نمایش دهند. معمولاً برای آماتورها بین سی ثانیه تا یک دقیقه فاصله وجود دارد. اگر حرفه‌ای باشید ممکن است زمان بیشتری نیاز داشته باشید. 

کلام آخر 

شاید شما هم در انتخاب رشته بدنسازی تردید دارید. برخی از بانوان دوست ندارند اندامی مردانه داشته باشند به همین دلیل در انتخاب رشته بدنسازی خانم ها کمی دچار تردید می‌شوند. باید بگوییم برخی از انواع بدنسازی خانم ها با بدنسازی مردان متفاوت است. پس جای نگرانی نمی‌باشد. حتماً قبل از انتخاب این رشته ورزشی با مخصصان این رشته مشورت کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. در آخر باید بگوییم موفقیت در رشته‌های ورزشی فقط و فقط مستلزم تلاش، پشتکار، مداومت و صبر است. پس برای کسب نتیجه دلخواه‌تان عجله نداشته باشید. در این قسمت مطالب مفیدی در مورد بدنسازی بانوان برای شما آورده‌ایم حتماً به آن‌ها سر بزنید.

 

دکمه بازگشت به بالا