زنان تأثیر گذار

زنان تأثیر گذار

اگر نگاهی به تاریخ بندازید می‌بینید که زنان تأثیر گذار که ارزشی را خلق کرده‌اند و به پیشرفت جامعه کمک کرده‌اند، کم نیستند. نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان زنان در حوزه‌های مختلف نقش مهمی در پیشرفت و آبادانی کشورشان داشته‌اند. خواندن سرگذشت و اخبار زنان تأثیر گذار ، دیده روشنی را به شما می‌دهد و شما را به سمت حرکت کردن برای پیشرفت کشور سوق می‌دهد. در این قسمت از سایت فارسیرو اخبار زنان تأثیر گذار را برای شما آورده‌ایم. اگر به دنبال اخبار بروز درباره زنان تاثیرگذار هستید مطالب این قسمت را از دست ندهید. 

زنان تأثیر گذار ایرانی 

بانوان ایرانی در حوزه و صنایع گوناگونی تاثیر به‌سزایی داشته‌اند و به پیشرفت کشور کمک شایانی کرده‌اند. برخی از زنان تاثیرگذار ایرانی در ایران به‌دنیا آمده‌اند و برخی نیر در کشورهای دیگر اما در هر صورت به عنوان یک زن ایرانی افتخار آفرینی کرده‌اند، از جمله این بانوان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

بانوی تاثیرگذار، انوشه انصاری

انوشه انصاری در شهریور ماه 1345 در مشهد متولد شد. خانم انصاری بنیانگذار شرکتProdea Systems است. یکی از افتخارآفرینی‌های او این است که در سال ۲۰۰۱ سودی برابر با ۱۰.۸ میلیون دلار به دست آورد که نام او را به عنوان یکی از سرمایه‌داران و تاجران خانم ثبت کردند. انوشه انصاری اولین خانمی بود که به فضا سفر کرد. البته هزینه سفر را خودش پرداخت کرد. از این رو می‌توان گفت یکی از زنان تأثیر گذار در ایران می‌باشد.

بانوی تاثیرگذار پریسا تبریز

اگر علاقه‌مند به حوزه تکنولوژی دارید و اخبار آن را دنبال می‌کنید حتماً می‌دانید که پریسا تبریز را با عنوان شاهزاده امنیت Chrome Security می‌شناسند. می‌توان گفت یکی از پرافتخارترین و تاثیرگذارترین بانوی ایرانی خانم پریسا تبریز می‌باشد.

او چند ماه بعد از فارق التحصیلی بلافاصله به کمپانی گوگل راه یافت. اگر به اخبار زنان تاثیرگذار ایرانی علاقه دارید حتماً اخبار این قسمت از سایت فارسیرو را دنبال کنید. 

بانوی تاثیرگذار رکسانا ورزا

خانم ورزا در سال ۲۰۱۳ یکی از ۳۰ خانم موفق زیر سی سال در زمینه تکنولوژی معرفی شد که افتخار هر ایرانی می‌باشد‌. رکسانا ورزا اکنون در استارتاپ‌های کمپانی مایکروسافت در فرانسه فعالیت دارد، کمپانی‌ای که خیلی‌ها آرزوی کار در آن را دارند. 

خانم ثریا دارابی

افتخار آفرینی خانم دارابی در زمینه مد و فشن به بنیان‌گذاری شرکت Zady برمی‌گردد‌. این کمپانی در حوزه فروش و طراحی لباس‌های شیک و جدید فعالیت دارد که از جمله شرکت‌های پیشرو در جهان محسوب می‌شود‌. ثریا دارابی قبل از راه‌اندازی کمپانی خود در نیویورک تایمز مشغول به فعالیت بود که در بخش مدیریت شبکه‌های اجتماعی توانست تاثیر به‌سزایی را بگذارد. 

زنان تاثیرگذار در جهان 

بانوان در تمام دنیا توانسته‌اند در حوزه‌های مختلف به نحو احسنت نقش آفرینی کنند. در این قسمت تعدادی از زنان تأثیر گذار خارجی را معرفی می‌کنیم. برای دنبال کردن اخبار زنان تأثیر گذار خارجی مطالب این بخش از سایت را مطالعه کنید. 

بانوی تاثیرگذار، روما میچل

روما میچل اولین قاضی زن و سپس اولین فرماندار زن در استرالیا است‌، که نقش به سزایی در پیشرفت کشور خود داشته است. او یکی از زنان تأثیر گذار و مقتدر است.

مادر ترزا 

بی‌شک همه ما اسم مادر ترزا را بارها شنیده‌ایم. ترزا یکی از تاثیرگذارترین بانوان جهان است که حتی پس از مرگش نیز نامش بر سر زبان‌ها است. او راهبه کاتولیک آلبانیایی و تأسیس کننده ماموران امور خیریه در هند بود. این بانوی افتخار آفرین، به خاطر کارهای انسان دوستانه‌اش، جایزه نوبل صلح را دریافت کرد. همچنین از طرف پاپ ژان‌پل دوم، آمرزیده شناخته شد. ترزا در سال ۱۹۴۸ برای یادگیری پرستاری صومعه را ترک کرد تا بیشتر بتواند به مردم خدمت کند. نام و یادش گرامی باد. 

برونیکا میچل باچِله

از افتخار آفرینی‌های این بانو می‌توان به پزشک متخصص اطفال، رئیس آژانس زنان سازمان ملل، وزیر بهداشت و درمان و اولین زن رئیس جمهور در کشور شیلی و … اشاره کرد. او در سازمان ملل تلاش‌های بسیاری برای برابری جنسیتی و توانمندی زنان کرد. از جمله زنان تأثیر گذار که تاثیر به‌سزایی در جهان داشتند می‌توان بانو برونیکا را نام برد. 

دکمه بازگشت به بالا