پیش غذا

پیش غذا چیست؟

پیش غذا به وعده کوچکی گفته می‌شود که قبل از غذای اصلی سرو می‌شود. شاید برخی از شما تصور کنید پیش غذاها باعث سیر شدن شما می‌شوند و با خوردن آن‌ها دیگر نمی‌توانید غذای اصلی را سرو کنید، اما این طور نیست. پیش غذاها وعده‌های کم حجم هستند که معده شما را برای خوردن غذای اصلی آماده می‌کنند. پس توجه داشته باشید که از پیش غذاهای کم حجم استفاده کنید و فاصله پیش غذا تا وعده اصلی بیش از ۱۵ الی ۳۰ دقیقه نباشد. پیش غذا معمولاً برای مهمانی‌ها استفاده می‌شود و انواع مختلفی دارد. در این قسمت لیست پیش غذا و طرز تهیه پیش غذا را برای شما آورده‌ایم. اگر مهمانی تازه‌ای در پیش دارید و می‌خواهید پیش غذای خوشمزه درست کنید مطالب این بخش را از دست ندهید.

انواع پیش غذا

پیش غذاها در انواع مختلفی تهیه می‌شوند که از جمله آن‌‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فینگر فودها

نوعی پیش غذا هستند که در ابعاد کوچک درست می‌شوند و با دست خورده می‌شوند ، رایج ترین نمونه‌های آن عبارتند از سیب زمینی سرخ کرده، رول سوسیس، ساندویچ‌های کوچک و …

سوپ

این نوع پیش غذا معمولاً در مجالس رسمی سرو می‌شود، نمونه رایج آن عبارتند از: سوپ شیر، سوپ گوشت، سوپ مرغ و سوپ رشته و مرغ.

سبزیجات و میوه‌ها

سبزیجات و میوه‌های ساده که معمولاً به عنوان پیش غذا استفاده می‌شوند.

لیست پیش غذا

اگر بخواهیم لیست پیش غذاها را بیان کنیم، لیست بلندی خواهد شد. ما در این قسمت فقط تعدادی از پیش غذاها را برای شما آورده‌ایم.

انواع سوپ

می‌توان گفت از جمله پیش غذاهای پرکاربرد سوپ‌ها و سالادها هستند. سوپ‌ها در انواع مختلفی تهیه می‌شوند که متناسب با ذائقه و سلیقه خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. سوپ کدو حوایی، سوپ تره فرنگی، سوپ جو، سوپ شیر، سوپ سالمون و… از پیش غذاهای خوشمزه‌ای هستند که در رستوران‌ها نیز از آن‌ها استفاده می‌شود.

انواع سالاد

برخی از افراد ترجیح می‌دهند سالاد را قبل از غذا و به عنوان پیش غذا میل کنند. سالاد سزار، سالاد ماکارانی، سالاد تبوله، سالاد کاهو با پنیر، سالاد گل کلم و انار و … از جمله سالادهایی هستند که به عنوان پیش غذا نیز کاربرد دارند‌.

پیش غذای مدرن

یکی از پیش‌ غذاهایی که این روزها در مهمانی‌ها زیاد استفاده می‌شود، پیش غذای مدرن است. سالادها و فینگرفودها از جمله پیش غذاهای مدرن می‌باشند که بسیار شیک و باکلاس هستند.

پیش غذای مجلسی

اگر برای مجلس و یا مهمانی مهمی می‌خواهید پیش غذا انتخاب کنید پیشنهاد ما به شما انواع سوپ می‌باشد. سوپ‌ها بسیار متنوع هستند و شما می‌توانید با توجه به سلیقه و بودجه خود یک نوع را انتخاب کنید. پیش غذای شیک و لاکچری اگر دوست دارید یک پیش غذای خاص و شیک جلوی مهمان‌های‌تان بگذارید پیشنهاد می‌کنیم از پیش غذاهای جدید با تزئین زیبا استفاده کنید.

تزئین پیش غذا نقش مهمی در شیک و لاکچری شدن آن دارد. پس حتماً به تزئین آن دقت داشته باشید. از جمله پیش غذاهای لاکچری می‌توان به توپک برنج سوخاری، سالاد مرغ کاری، سیب زمینی و پنیز ویژه و … اشاره کرد. برای زیبا و جذاب‌تر شدن پیش غذای خود می‌توانید از تزئین‌های مختلف استفاده کنید.

کلام آخر

انتخاب پیش غذا به مناسبتی که در پیش دارید و ذائقه مهمان‌ها بستگی دارد. از پرطرفدارترین پیش غذاها می‌توان به سوپ‌ها، فینگرفودها و سالادها اشاره کرد. طرز تهیه پیش غذا ساده‌تر از غذای اصلی است و درست کردن آن‌ها زمان زیادی را نمی‌گیرد. در این قسمت انواع پیش غذا و طرز تهیه آن‌ها را برای شما آورده‌ایم. پیش غذای مورد نظر خود را انتخاب کرده و با مطالعه طرز تهیه آن به راحتی یک پیش غذای خوشمزه درست کنید.

دکمه بازگشت به بالا