مبانی مد و فشن

مبانی مد و فشن 

مبانی مد و فشن یکی از صنایع قدیمی و پر رقابت است که از دیرباز بوده است. مد و فشن نقش مهمی در ظاهر هر فرد دارد و می‌توان گفت بخش مهمی از زندگی هر فرد به مد و فشن اختصاص دارد. مسلماً همه می‌دانیم که نوع پوشش و انتخاب مد و فشن مناسب، در نوع تفکر دیگران نسبت به ما بسیار تاثیر می‌گذارد. زمانی که شما وارد محیطی می‌شوید اولین چیزی که از شما دیده می‌شود مد و فشن انتخابی شما است. افراد به راحتی از روی مد و فشنی که انتخاب کردید طرز فکر، شخصیت و سبک زندگی شما را قضاوت می‌کنند. در این بخش از سایت فارسیرو برخی از قوانین مد و فشن را بررسی می‌کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مبانی مد و فشن تا انتها همراه ما باشید. 

قوانین مد و فشن که باید بدانید! 

درست است که در انتخاب مد و فشن آزادی کامل وجود دارد. اما برخی قوانین به شما کمک می‌کند که بهترین انتخاب را داشته باشید. این قوانین برای همه سبک و استایل‌ها قابل اجرا است. همه افراد در طول زندگی خود شاید چندین سبک و استایل را امتحان کرده باشند و در نهایت به یک سبک مناسب رسیده باشند. تفاوت نمی‌کند چه سبک استایلی را انتخاب می‌کنید بهتر است قوانین مد و فشن زیرا را مد نظر داشته باشید. 

۱. با توجه به فرم بدن خود لباس بپوشید

در هنگام انتخاب لباس حتما به فرم بدن خود توجه داشته باشید. هماهنگی لباس انتخابی شما با فرم بدنتان بسیار مهم است. این یکی از قوانین مهم است که برای داشتن استایلی جذاب‌تر به شما کمک می‌کند. 

۲. لباس راحت بپوشید

اسیر ترندها نشوید‌. انتخاب ترندها هیچ مانعی ندارد و گاهی زیبا و جذاب نیز است. اما نه به هر قیمتی. سعی کنید لباس‌هایی را انتخاب کنید که در آن‌ها احساس راحتی می‌کنید. حتماً روزهایی را به یاد دارید که یک لباس ترند که در آن راحت نبودید را پوشیده‌اید و لحظه شماری می‌کردید که به خانه برسید و لباستان را عوض کنید. این واقعا اشتباه است که لباسی را بپوشید که در آن راحت نیستید. لباس راحت، شما را زیبا‌تر و با اعتماد به نفس‌تر نشان می‌دهد. زیرا زمانی که راحت باشید حرکات شما هم راحت می‌شود و در نتیجه با اعتماد به نفس بیشتری در محیط‌های مختلف حاضر می‌شوید. 

۳. در هر محیط لباس مناسب آن محیط را بپوشید! 

انتخاب درست لباس، متناسب با محیطی که قرار است در آنجا ظاهر شوید بسیار اهمیت دارد. به طور مثال یک مانتو مجلسی مناسب محل کار و دانشگاه نیست و یا لباس‌های کژوال و راحت مناسب محیط‌های رسمی نمی‌باشد‌. انتخاب درست لباس، متناسب با محیط شما را جذاب‌تر و باوقارتر نشان می‌دهد. 

۴. به کیفیت لباس خود توجه کنید.

شاید تصور کنید کیفیت لباس چندان به چشم نمی‌آید و کسی متوجه جنس لباس نمی‌شود‌. باید بگوییم اصلا این طور نیست لباس‌های باکیفیت بسیار شکیل‌تر و با قابل‌تر می‌ایستند و ظاهری زیباتری را برای شما به ارمغان می‌آورند‌. همچنین لباس‌های باکیفیت عمر طولانی‌تری نیز دارند و دیگر نیاز نیست زود به زود لباس جدید تهیه کنید. می‌توان گفت یکی از اصول مد و فشن انتخاب لباس‌های باکیفیت است. 

۵. به رنگ لباس خود توجه داشته باشید

رنگ لباس یکی از مولفه‌های مهم در هر استایلی می‌باشد. انتخاب رنگ مناسب در لباس حس زیبایی را به دیگران القا می‌کند. توجه داشته باشید که رنگ لباس انتخابی شما هم باید متناسب با محیطی که قرار است در آن ظاهر شوید باشد. به طور مثال در مراسم عزا و غم‌ها نباید از رنگ‌های شاد استفاده کنید‌. همچنین برای همه محیط‌ها نیز از رنگ مشکی استفاده نکنید. تنوع به خرج دهید و از هر رنگی در کمد لباس خود داشته باشید. رنگ‌ها با آدم حرف می‌زنند و حس خوبی را به اطرافیان منتقل می‌کنند‌. 

کلام پایانی 

مبانی مد و فشن بسیار گسترده است و که برای آموزش مبانی مد و فشن باید کتاب‌ها و مقالات مختلفی را مطالعه کنید. اما به طور کلی در این مطلب ما برخی از قوانین مد و فشن و اصول مد و فشن را بیان کردیم تا با اطلاعات بیشتر به راحتی بتوانید بهترین استایل را برای خود ایجاد کنید. ممنون که تا انتها همراه ما بودید امیدواریم مطالب این بخش برای شما مفید بوده باشد.

دکمه بازگشت به بالا