دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه قلب خانه است. دکوراسیون آشپزخانه باید به‌گونه‌ای باشد که خانم خانه در احساس راحتی و حال خوب کند. توجه داشته باشید که دکوراسیون آشپزخانه باید با دکوراسیون دیگر قسمت‌های خانه از جمله پذیرایی هماهنگ باشد. در این قسمت از سایت فارسیرو قرار است انواع دکوراسیون آشپزخانه و آموزش دکوراسیون آشپزخانه را برای شما بیان کنیم. اگر به دنبال یک دکوراسیون زیبا و چشم‌نواز برای آشپزخانه خود هستیدحتماً تا انتهای این بخش همراه ما باشید‌. ما به شما کمک می‌کنیم بهترین دکوراسیون متناسب با محیط و سلیقه خود انتخاب کنید. 

دکوراسیون آشپزخانه منازل ایرانی

در خانه هر ایرانی آشپزخانه بخش مهم و حساس برای خانم‌ها می‌باشد. اکثر خانم‌ها و به ویژه خانم‌های خانه دار به دکوراسیون آشپزخانه بیش از قسمت‌های دیگر توجه می‌کنند و در خرید وسایل آن و چیدمان آن حساسیت زیادی به خرج می‌دهند. می‌توان گفت خانم‌های خانه‌دار ایرانی بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می‌گذرانند و به همین دلیل دکوراسیون آشپزخانه برای‌شان اهمیت زیادی دارد. قرار دادن یخچال، گاز و ماشین لباسشویی و دیگر وسایل در جای مناسب خود بسیار اهمیت دارد. همچنین انتخاب رنگ مناسب و هماهنگ برای وسایل آشپزخانه نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 توجه داشته باشید که ابعاد آشپزخانه در طراحی و دکوراسیون آن بسیار تاثیرگذار است‌. زیرا شما باید متناسب با کوچک یا بزرگ بودن محیط آشپزخانه وسایل آن را خریداری کنید. برای داشتن دکوراسیون آشپزخانه مناسب و زیبا باید توجه کنید که وسایل آشپزخانه با سبک اصلی خانه هماهنگ باشند. به طور مثال اگر سبک دکوراسیون خانه مدرن است و از رنگ‌های خنثی استفاده شده است، پیشنهاد می‌کنیم آشپزخانه نیز با آن هماهنگ باشد. 

در دکوراسیون آشپزخانه منازل ایرانی فرش نقش مهمی دارد. فرش اصیل ایرانی باعث می‌شود محیط شما زیبا و خیره‌ کننده جلو کند. البته برای آشپزخانه توصیه می‌کنیم از فرش شلوغ استفاده نکنید زیرا باعث کوچک‌تر نشان دادن آشپزخانه می‌شود. 

انواع دکور آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه نیز مانند دکوراسیون پذیرایی می‌تواند در سبک‌های مختلفی باشد. در زیر دو سبک پرکاربرد را با هم بررسی می‌کنیم. 

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

سبک مدرن این روزها اولین انتخاب برای دکوراسیون هر محیطی می‌باشد‌. اگر سبک پذیرایی شما مدرن است پیشنهاد می‌کنیم حتماً برای دکوراسیون آشپزخانه نیز از سبک مدرن استفاده کنید به ویژه اگر محیط شما کوچک است. اگر می‌خواهید آشپزخانه‌ای مدرن داشته باشید باید به یکسری نکات توجه ویژه داشته باشید‌. اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که سبک مدرن به سادگی و خلوت بودن تمرکز دارد. پس باید یک ظاهر ساده و خلوت داشته باشید.

 نحوه چیدمان در این سبک باید به گونه‌ای باشد که هر وسیله در جای خودش قرار گیرد. تا حد امکان روی کابینت‌های آشپزخانه از قرار دادن وسایل اضافی خودداری کنید. نکته مهمی که در سبک مدرن باید توجه داشته باشید انتخاب رنگی است که حس آرامش را منتقل می‌کند و باعث ایجاد هیجان نمی‌شود. 

دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک  

اگر سبک دکوراسیون دیگر قسمت‌های خانه سلطنتی و کلاسیک است می‌توانید آشپزخانه خود را نیز به سبک کلاسیک بچینید. می‌توانید از ظروف پر رزق و برق و وسایل برنزی در این سبک استفاده کنید و فرش آشپزخانه را نیز هماهنگ با سبک کلاسیک انتخاب کنید. همچنین میزناهار خوری خود را با مبلمان استیل خود ست خریداری کنید. در انتخاب سبک دکوراسیون آشپزخانه علاوه بر سلیقه شخصی خود به ابعاد محیط و همچنین سبک دیگر قسمت‌های خانه باید توجه داشته باشید. 

کلام آخر 

برای انتخاب دکوراسیون مناسب برای آشپزخانه خود حتماً توجه داشته باشید که آشپزخانه شما چه ابعادی دارد؟ اگر آشپزخانه شما کوچک است سعی نکنید تمام وسایل غیرضرری که در یک آشپزخانه بزرگ جای می‌گیرد را در آن جای دهید. زیرا نه تنها آشپزخانه شما زیبا و همه چیز تمام نمی‌شود بلکه شلوغ و نامرتب جلوه می‌کند. در این مطلب نکات مهمی که در انتخاب سبک مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه باید به آن توجه کنید را بیان کردیم. امیدواریم مطااب این بخش برای شما مفید بوده باشد. ممنون که تا انتها همراه ما بودید‌.

 

دکمه بازگشت به بالا