استایل

استایل 

استایل بخش مهمی از ظاهر هر فرد است که این روزها توجه ویژه‌ای به آن می‌شود. اهمیت انتخاب استایل مناسب و توجه به آن به حدی زیاد شده است که بخش بزرگی از بازار برندینگ و تبلیغات را گرفته است. 

همان طور که بارها دیده‌اید بخش بزرگی از تبلیغات در تلویزیون، فضای مجازی، وبسایت‌های اینترنتی و بیلبوردهای تبلیغاتی در خیابان‌ها استایلی جذاب را تبلیغ می‌کنند. این موضوع نشان دهنده توجه زیاد مردم به استایل و نوع پوشش است که باعث ایجاد فضای رقابتی شده است‌.  در این بخش از سایت فارسیرو به آموزش استایل و بیان مقالات مد و فشن پرداخته‌ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتها همراه ما باشید. 

سبک یا استایل چیست؟

کلمه استایل در لغت به معنی سبک، روش و سلیقه است. شاید تصور کنید استایل فقط به نوع پوشش و ظاهر هر فرد برمی‌گردد در صورتی که استایل ترکیبی از نوع پوشش، حرکات بدن و حرف زدن می‌باشد. اما می‌توان گفت بخش مهمی از استایل به نوع پوشش و ظاهر فرد اختصاص دارد. زمانی که می‌خواهیم استایل را برای پوشش بکار ببریم منظورمان سبک خاص پوشش هر فرد است. برخی از افراد استایل شخصی و ثابت خود را دارند که در طول سالیان و با آمدن مدهای مختلف هیچ تغییری نمی‌کند. این افراد متاثر از مد و ترند روز نیستند و لباس‌هایشان همیشه شکل د ساختار ثابت خود را دارد. 

 

اما اگر شما از آن دسته افراد هستید که به مد و فشن اهمیت می‌دهید و استایل خود را با مد و ترند جدید تغییر می‌دهید، بهتر است اول با انواع استایل و تفاوت‌های آن‌ها با هم آشنا شوید. به طور کلی استایل هر فرد ، سبک زندگی و تفکر هر فرد را نشان می‌دهد. به عبارتی استایل همان سبک زندگی هر فرد است که آن را می‌توان از نوع پوشش هر فرد متوجه شد. 

 

به عنوان مثال زمانی که فردی از رنگ‌های شاد در استایل خود استفاده می‌کند و یا فردی که تیپ‌های رسمی را دوست دارد به نوعی با پوشس خود دارند سبک زندگی و تفکرات خود را به نمایش می‌گذارند. تفاوت در سبک‌ها باعث شد استایل‌ها را دسته‌بندی کنیم و انواع مختلف آن‌ها را بررسی کنیم. این تقسیم بندی به شرح زیر است. 

 

انواع استایل 

 

استایل‌ها انواع مختلفی دارند از ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین ظاهر می‌توانند نوعی استایل باشند. این به سلیقه هر فرد بستگی دارد که چه استایلی را انتخاب کند‌. برخی از سلایق استایل‌های ساده را می‌پسندند و از ترکیب رنگ و مدل‌های مختلف در استایل خود استفاده نمی‌کنند. و بلعکس برخی دیگر علاقه‌مند به استفاده رنگ‌ها و مدل‌های مختلف در استایل خود هستند‌. 

اگر بخواهیم استایل‌ها را براساس سادگی تقسیم‌بندی کنیم باید به موارد زیر اشاره کنیم: 

استایل مینیمال (Minimal)

یکی از ساده‌ترین استایل‌ها استایل مینیمال است که با استفاده از یک یا دو رنگ مناسب و با طراحی شیک و جنس خوب یک استایل ساده و جذاب برای شما به ارمغان می‌آورد‌. توجه داشته باشید که در استایل‌های ساده حتماً به نوع دوخت، جنس لباس و متناسب بودن اندازه‌ها توجه ویژه داشته باشید زیرا این موارد در استایل‌های ساده بسیار به چشم می‌خورد. در سبک مینیمال معمولاً از رنگ‌های خنثی و یا تیره استفاده می‌کنند. 

استایل ماکسیمال (Maximal)

در این استایل می‌توانید استفاده حداکثری از رنگ‌ها و طرح‌ها را داشته باشید‌. در سبک ماکسیمال می‌توانید رنگ‌های شاد و گرم را کنار هم قرار دهید و با اضافه کردن چند اکسسوری جذاب یک استایل زیبا را ایجاد کنید. 

استایل ویمسیکال (Whimsical)

در این سبک از رنگ‌ها به طور ترکیبی و مینیاتوری استفاده می‌شود. در استایل ویمسیکال استفاده از رنگ به صورت طرح‌های گوناگون بروز پیدا می‌کند. رنگ‌های روشن در مرکز قرار می‌گیرند و حس زیبایی را منتقل می‌کنند. 

 

کلام آخر 

استایل‌ها انواع مختلفی دارند که در این قسمت چند نوع آن را بیان کردیم. اگر به دنبال مقاله درباره استایل هستید، مقالات این بخش بسیار به شما کمک خواهد کرد. ممنون که تا انتها همراه ما بودید. امیدواریم مقالات استایل و فشن در این بخش برای شما مفید بوده باشد. 

 

دکمه بازگشت به بالا