دکوراسیون سرویس بهداشتی

دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام

سرویس بهداشتی و حمام نسبت به دیگر قسمت‌های خانه فضای کمتری دارند. خیلی از افراد فکر می‌کنند این دو بخش دیگر نیازی به دکوراسیون خاصی ندارند. باید بگوییم از آنجایی که این دو قسمت از خانه فضای کمتری دارند باید به گونه‌ای طراحی شوند که از کل فضا استفاده بهینه شود و همه چیز به ویژه روشویی و باکس‌های ابزارهای شستوشو در جای درستی قرار گیرند. در این قسمت انواع دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام و همچنین آموزش دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام را برای شما آورده‌ایم تا با دیدی بازتر یک دکوراسیون زیبا و مناسب برای سرویس بهداشتی و حمام خود انتخاب کنید. پس تا انتها همراه ما باشید. 

اجزای دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام

برای داشتن یک دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام زیبا و جذاب بهتر از قبل از هر چیز طراحی داخلی آن را زیباتر کنید. کف، دیوارها و سقف از جمله مواردی هستند که در دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام بسیار جلوه می‌کنند. سعی کنید برای کف و دیوارها از متریال زیبا و باکیفیت استفاده کنید. برای داشتن سقف زیبا نیز می‌توانید از گچ‌بری حرفه‌ای، کناف یا سقف کاذب استفاده کنید. حال نوبت به دکوراسیون داخلی می‌رسد. 

برای دکوراسیون سرویس بهداشتی پیشنهاد می‌کنیم از سنگ روشویی، آینه، وان حمام، دوش و شیرآلات زیبا استفاده کنید. برای جاساز کردن شوینده‌ها و ابزار شست و شو می‌توانید از باکس‌های چوبی، سنگی، ویترینی و شیشه‌ای استفاده کنید. برای آویزان کردن حوله نیز می‌توانید از آویزهای زمینی، دیواری و یا آویز پشت درب استفاده کنید. 

انواع دکور سرویس بهداشتی و حمام

این روزها مدل‌های مختلفی از دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام ارائه شده است. یکی از سبک‌های جذاب و زیبا که این روزها بسیار مورد استقبال ایرانیان نیز قرار گرفته است سبک مدرن است. در سبک مدرن از طراحی و اجزای زیبا و چشم نواز استفاده می‌شود و با به‌کار بردن آینه ساده و نورپردازی ملایم زیبایی محیط را چند برابر می‌کنند. از دیگر سبک‌هایی که در دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام استفاده می‌شود سبک کلاسیک است. در سبک کلاسیک نیز باید تمام اجزای سرویس بهداشتی و حمام از جمله کمد یا باکس وسایل، روشویی و .. را در سبک کلاسیک تهیه کنید. توجه داشته باشید که سبک دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام خود با سبک دکوراسیون دیگر بخش‌های خانه هماهنگ باشد. 

نکات مهم در طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی 

برای داشتن یک دکوراسیون استاندارد و زیبا باید به یک سری نکات توجه ویژه داشته باشید. برخی از این نکات به شرح زیر است: 

رنگ کاشی و سرامیک‌ها 

از آنجایی که کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی راحت‌تر شسته می‌شود، پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌های شاد مانند سفید استفاده کنید. رنگ سفید محیط را دلبازتر و بهداشتی‌تر نشان می‌دهد.

روشویی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

روشویی‌ها در انواع مختلفی طراحی می‌شوند. یکی از روشویی‌های پرکاربرد روشویی‌های کمد دار است. از کمد روشویی معمولاً برای قراردادن وسایل شخصی مورد نیاز در سرویس بهداشتی استفاده می‌شود. روشویی‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی هستند که نقش به‌سزایی در زیباتر نشان دادن سرویس بهداشتی دارند. 

استفاده از جایگاهی برای قرار دادن وسایل بهداشتی

در حمام و توالت معمولاً ابزارهای بهداشتی نیاز می‌شود که بهتر است در همان جا در دسترس باشد. وسایلی مانند مسواک، صابون، شامپو، خمیر ریش، شانه، دستمال کاغذی و … باید در دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام جایگاه خاص خود را داشته باشند تا به راحتی در دسترس قرار گیرند. استفاده از باکس‌های مختلف و یا کمد روشویی برای جاسازی این ابزارها مناسب است. 

استفاده از تزئینات در دکوراسیون سرویس بهداشتی

قبل از هر چیز بگوییم که نباید سرویس بهداشتی و حمام را شلوغ کنید و از هر تزئیناتی استفاده کنید. می‌توانید از گل‌های مناسب سرویس بهداشتی، سبدها و باکس‌های زیبا برای قرار دادن حوله و ابزارهای بهداشتی و آینه استفاده کنید. لازم به ذکر است که آینه علاوه بر اینکه یک وسیله لازم برای سرویس بهداشتی است می‌تواند با انعکاس نور باعث روشن و زیباتر شدن محیط شود.

 

دکمه بازگشت به بالا