ورزش در خانه

ورزش در خانه

اگر بیرون آمدن از خانه و رفتن به باشگاه برای‌تان سخت است و می‌خواهید ورزش کنید، راه‌های زیادی برای انجام آن وجود دارد. به لطف اینفلوئنسرها و دوره‌های رایگان آنلاین، می‌توانید اهداف تناسب اندام خود را حفظ کنید، حتی زمانی که نمی‌توانید بیرون بروید و مانند گذشته از یک کلاس حضوری لذت ببرید. تمام راه‌های زیر را برای انجام تمرینات ورزشی خود در خانه در نظر بگیرید. اکنون هیچ بهانه‌ای برای انجام ندادن ورزش روزانه وجود ندارد!

چگونه در خانه ورزش کنیم؟ 

برای ورزش در منزل راه‌های مختلفی امکان‌پذیر است. شما می‌توانید از پست‌های آموزشی‌ای که در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام وجود دارد استفاده کنید و خودتان در خانه ورزش کنید. اما اگر نمی‌توانید از ویدئوهای آفلاین استفاده کنید و نیاز به یک محرک برای ورزش در خانه دارید می‌توانید از کلاس‌های آنلاین برای ورزش استفاده کنید. در زیر انواع ورزش آنلاین را برای شما آورده‌ایم. 

اگر نمی‌خواهید به تنهایی تمرینات ورزشی را در خانه انجام دهید، چند گزینه مختلف وجود دارد که می‌توانید در نظر بگیرید. یکی از آن‌ها استفاده از FaceTime با دوستان برای ایجاد انگیزه است. 

وقتی از FaceTime استفاده می‌کنید، تقریباً می‌تواند باعث شود که احساس منزوی بودن نکنید. گزینه دیگر این است که در یک نرم افزار کنفرانس ویدیویی مانند زوم، اسکایپ و … با هم آنلاین شوید. Zoom کنفرانس ویدئویی با کیفیت بسیار بالایی را برای حداکثر 500 نفر در یک زمان ارائه می‌دهد. با هزینه کم ماهیانه می‌توانید تمرینات روزانه خود را به صورت مجازی با دوستان و خانواده خود انجام دهید. در زیر انواع ورزش در خانه را برای شما آورده‌ایم. 

چگونه پیلاتس آنلاین انجام دهیم؟

شاید تصور کنید برخی از ورزش‌ها مانند پیلاتس را نمی‌توان آنلاین انجام داد. اما باید بگوییم که با دیدن ویدئوهای مختلف و یا شرکت در کلاس‌های تصویری و آنلاین به راحتی می‌توانید این ورزش را هم در خانه انجام دهید. فقط باید عزم خود را جزم کنید و ورزش کردن را شروع کنید. 

چگونه یوگا آنلاین انجام دهیم؟

یوگا یک ورزش بسیار محبوب برای افراد در هر سنی است. اگر از انجام یوگا لذت می‌برید، اما از رفتن به کلاس‌های یوگا خود غافل شدید، اشکالی ندارد. لازم نیست نگران باشید زیرا می‌توانید از کلاس‌های یوگا آنلاین در خانه لذت ببرید. امروزه در بستر اینترنت و شبکه‌های مجازی ویدئوهای آنلاین بسیاری برای یوگا وجود دارد که شما به راحتی می‌توانید با دیدن آن‌ها در خانه و به صورت آنلاین یوگا انجام دهید. ویدئوها و کلاس‌های آنلاین موجود از مبتدی تا پیشرفته می‌باشند و شما می‌توانید متناسب با سطح خود آن‌ها را تماشا کنید و از ورزش در خانه لذت ببرید. 

چگونه کاردیو آنلاین انجام دهیم؟

اگر به دنبال راهی عالی برای سوزاندن چربی و ورزش هستید، هیچ چیز بهتر از انجام تمرینات قلبی آنلاین نیست. کانال‌های بسیاری در یوتیوب وجود دارد که تمرینات قلبی مختلفی را به شما آموزش می‌دهند. مهم نیست کجا هستید و اهداف ورزشتان چیست، مطمئناً یک تمرین کاردیو را در بستر اینترنت پیدا خواهید کرد که می‌توانید با استفاده از ویدیوهای آن به صورت رایگان در خانه ورزش کنید. کاردیو یک ورزش در منزل است که بهترین گزینه برای چربی سوزی می‌باشد.

مزایای ورزش در خانه 

این روزها بسیاری از افراد بهانه‌های بسیاری را برای ورزش نکردن خود می‌آورند. با فراهم شدن ورزش در منزل بسیاری از این بهانه‌های الکی از بین خواهد رفت و دیگر افراد نمی‌توانند بگوییم شرایط ورزش کردن را نداریم. از مزیت‌های ورزش در خانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

  • صرفه‌جویی در زمان: اگر بخواهید به باشگاه بروید باید زمان زیادی را صرف رفت و آمد کنید. بسیاری از افراد همیشه به خاطر نداشتن وقت کافی ورزش نمی‌کنند. مخصوصاً که در مسیر رفت و آمد با ترافیک‌های آزاردهنده مواجه شوید. با ورزش در خانه دیگر این مشکلات را نخواهید داشت.
  • صرفه‌جویی در هزینه: علاوه بر هزینه باشگاه این روزها هزینه‌های رفت و آمد نیز بسیار زیاد شده است. زمانی که در خانه ورزش کنید هم دیگر نیازی به پرداخت شهریه برای باشگاه ندارید و هم از هزینه‌های رفت و آمد راحت می‌شوید. 
  • در هر زمانی که بخواهید می‌توانید ورزش کنید، 
  • هر لباسی که دوست دارید می‌توانید حین ورزش بپوشید و …
دکمه بازگشت به بالا