اینفلوئنسرها

اینفلوئنسرها 

امروزه با گسترش اینترنت و استفاده عموم مردم از فضاهای مجازی مانند اینستاگرام ، افرادی که در زمینه خاصی دانش، بینش و تخصص دارند، آن را در فضای مجازی در اختیار مردم قرار می‌دهند و از این رو افرادی که به تخصص آن‌ها علاقه‌مند هستند آن‌ها را دنبال می‌کنند. به این افراد اینفلوئنسر می‌گویند. اینفلوئنسرها نیز مانند هنرمندان و بازیگران طرافداران خاص خود را دارند و می‌توانند روی مخاطبان خود تاثیر بگذارند. در این قسمت اخبار اینفلوئنسرها و حواشی اینفلوئنسرها را در اختیار شما قرار می‌دهیم. اگر به دنبال اخباری خاص از اینفلوئنسر مورد علاقه خود هستید مطالب این قسمت را از دست ندهید. 

انواع اینفلوئنسر

اینفلوئنسرها سابقه طولانی در بازاریابی دارند. در ابتدا، شرکت‌ها از چهره‌های قانع کننده‌ و قابل اعتماد مانند افراد مشهور و ورزشکاران برای کمک به فروش محصولات خود از طریق تبلیغات تلویزیونی و رادیویی استفاده می‌کردند. ظهور رسانه‌های اجتماعی باعث محبوبیت انواع اینفلوئنسر شده است. امروزه اینفلوئنسرها در دسته‌های زیر قرار می گیرند:

  • مشاهیر: هنرمندان، ورزشکاران و ستارگان فرهنگ پاپ.
  • کارشناسان صنعت و رهبران فکری
  • میکرو اینفلوئنسرها: افراد دارای تأثیر بر رسانه‌های اجتماعی
  • وبلاگ نویسان و تولیدکنندگان محتوا

امروزه عمده بازاریابی اینفلوئنسر در رسانه‌های اجتماعی رخ می‌دهد. میکرو اینفلوئنسرها و وبلاگ نویسان روشی مقرون به صرفه‌تر برای کسب اعتبار فوری برای برندهای در حال رشد هستند.

چگونه یک اینفلوئنسر را شناسایی کنیم

اینفلوئنسرها صداهای قابل اعتمادی در یک جایگاه خاص هستند که می‌توانند به بازاریابی کسب و کار شما کمک شایانی کنند.

برای یافتن تأثیرگذاران رسانه‌های اجتماعی:

  • از طریق لینکدین، افراد معتبر و با تجربه در صنعت خود را جستجو کنید.
  • برای یافتن میکرو اینفلوئنسرها با استفاده از هشتگ در توییتر و اینستاگرام جستجو کنید
  • از گوگل برای دیدن پست‌های وبلاگ اخیر مرتبط با کلمات کلیدی حوزه فعالیت خود، استفاده کنید.

نحوه کار با اینفلوئنسر

هنگامی که تأثیرگذاران حوزه خود را پیدا کردید، باید آن‌ها را متقاعد کنید که با شما همکاری کنند. با افزایش محبوبیت اینفلوئنسر مارکتینگ، تقاضا برای اینفلوئنسرها در حال افزایش است. چند راه برای برقراری ارتباط با چهره‌های تأثیرگذار عبارتند از:

  • هدیه دادن کالا و خدمات به آن‌ها: افرادی را که ارزش‌های مشابهی با برند شما دارند شناسایی کنید و در ازای بررسی، نسخه‌های رایگان محصول خود را به آن‌ها بدهید. نظرات را در فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، یوتیوب و وب سایت خود منتشر کنید.
  • پست‌های حامی: به دنبال وبلاگ نویسانی باشید که در صنعت شما تاثیرگذار هستند و برای نوشتن یک وبلاگ یا مقاله مرتبط با فضای شما به آن‌ها پول بپردازید. 
  • پست‌های مهمان: از افراد بخواهید در وب‌سایت شما بنویسند، یا به جای آن درخواست کنید که محتوایی را در سایت خود قرار دهند و به کسب و کار شما لینک دهند. این به افزایش دسترسی برند کمک می کند.

اخبار اینفلوئنسرها 

از آنجایی که اینفلوئنسرها نیز مانند هنرمندان شناخته شده هستند و طرفداران خاص خود را دارند، بسیاری از افراد دوست دارند اخبار آن‌ها را نیز دنبال کنند. حواستان باشد که اخبار را از منابع موثق و قابل اعتماد مطالعه کنید. زیرا این روزها بازار شایعات درباره اینفلوینسرها نیز داغ شده است. اینفلوئنسرها بهترین گزینه برای تبلیغات و شناساندن کسب و کار خود به مخاطبان هدف‌‌تان هستند. پس اگر قصد دارید تحولی اساسی در کسب و کار خود ایجاد کنید پیشنهاد می‌کنیم اینفلوئنسرهای حوزه خود را بیابید و با پرداخت هزینه از آن‌ها بخواهید که برند شما را به مخاطبان خود معرفی کنند. 

کلام آخر 

به طور کلی اینفلوئنسر به شرکت‌ها در «بازاریابی تأثیرگذار» کمک می‌کند، شکلی از تبلیغات که اعتبار برند را بر اساس شهرت شخص دیگر ایجاد می‌کند. افراد به اینفلوئنسرهایی که دنبال می‌کنند اعتماد دارند و به طبع چیزی که معرفی می‌کنند نیز راحت‌تر می‌پذیرند. برای اطلاع از حواشی اینفلوئنسرها و اخبار اینفلوئنسرها سری به مطالب این بخش بزنید.

 

دکمه بازگشت به بالا