دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون پذیرایی

بزرگ‌ترین قسمت و در این حال مهم‌ترین قسمت هر خانه‌ای پذیرایی آن خانه است. به طبع دکوراسیون پذیرایی نیز اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. از آنجایی که پذیرایی خانه قسمتی از خانه است که بیشتر تایم را در آن می‌گذرانید و همچنین مهمان‌ها نیز در این مکان می‌نشینند باید دکوارسیونی زیبا و چشم‌نواز داشته باشد. در این قسمت از سایت فارسیرو قصد داریم انواع دکوراسیون پذیرایی و آموزش دکوراسیون پذیرایی را در خدمت شما قرار دهیم. پس اگر به دنبال یک مدل دکوراسیون پذیرایی زیبا هستید با ما همراه باشید در این قسمت ممکن است مدل مورد نظر خود را پیدا کنید. 

انواع دکور پذیرایی

دکوراسیون پذیرایی همانند دکوراسیون دیگر بخش‌ها دارای انواع مختلفی است. در این قسمت چند تا از انواع دکوراسیون پذیرایی را برای شما آورده‌ایم: 

دکوراسیون پذیرایی مدرن

اگر می‌خواهید محیط پذیرایی شما پر از آرامش باشد و در آنجا حس رهایی داشته باشید تا بعد از تنش‌های خسته کننده روزمره در آنجا راحت استراحت کنید، پیشنهاد می‌کنیم از سبک زیبا و ساده مدرن استفاده کنید. مبلمان راحتی ساده و دیگر المان‌ها ساده با رنگ‌های ملایم و خنثی یک دکوراسیون مدرن را برای شما به ارمغان می‌آورد. این روزها سبک‌های مدرن بسیار پرطرفدار شده است. به ویژه در محیط‌های کوچک که جایی برای سبک‌های سلطنتی ندارد. 

دکوراسیون پذیرایی کلاسیک 

یکی دیگر از سبک‌های دکوراسیون که خیره‌ کننده و لوکس می‌باشد سبک کلاسیک است. در این سبک دکوراسیون از مبلمان‌های سلطنتی و استیل استفاده می‌شود که جلوه‌ای مجلل به محیط می‌دهند. اگر به سبک سلطنتی و یا کلاسیک علاقه دارید، محیط پذیرایی شما یک محیط شیک و زیبا برای برگزاری مهمانی‌ها خواهد شد‌. 

نکات مهم در دکوراسیون پذیرایی 

برای اینکه یک دکور حرفه‌ای و زیبا داشته باشید باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. در زیر برخی از نکات مهم که در دکوراسیون پذیرایی باید به آن توجه کنید را آورده‌ایم: 

  • توجه به نحوه قرارگیری مبلمان در پذیرایی خانه: مبلمان بقش زیادی از دکوراسیون پذیرایی را سهم خود می‌کند پس باید به آن توجه ویژه داشته باشید و متناسب با سبک دکوراسیون مورد نظر خود خریداری کنید. 
  • انتخاب رنگ مناسب برای المان‌های مختلف در پذیرایی: توجه داشته باشید که تمام المان‌‌هایی که در محیط پذیرایی قرار می‌گیرد از جمله مبلمان، فرش، پرده و .‌‌.‌ باید رنگ‌های هماهنگی داشته باشند. زیرا ایجاد هارمونی در رنگ‌ها باعث می‌شود پذیرایی زیباتری داشته باشید. 
  • انتخاب درست وسایل تزئینی: علاوه بر وسایل اصلی پذیرایی، وسایل تزیینی نیز نقش مهمی در دکوراسیون پذیرایی شما دارند. انتخاب درست این وسایل زیبایی محیط شما را چند برابر می‌کند. 
  • انتخاب پرده مناسب: پرده تاثیر به‌سزایی در زیبایی پذیرایی دارد. زمانی که پرده نباشد دکوراسیون شما اصلا به چشم نمی‌آید و با انتخاب یک پرده زیبا و چشم‌نواز می‌توانید زیبایی دکوراسیون پذیرایی را چند برابر کنید و نواقص محیط را بپوشانید. 

اهمیت نورپردازی در دکوراسیون پذیرایی 

درست است که وسایلی که خریداری می‌کنید در دکوراسیون محیط بسیار تاثیرگذار است اما داشتن نور مناسب و کافی نیز در دکوراسیون پذیرایی بسیار اهمیت دارد. باید برای پذیرایی نورپردازی اصولی در نظر گرفته شود. تا حد امکان با کمک پنجره‌‌ها از نور پردازی طبیعی استفاده کنید. نور زیبایی هر محیط را مضاعف کرده و حس خوبی را القا می‌کند. پس حتماً به نورپردازی پذیرایی خود توجه ویژه داشته باشید تا دکوراسیونی زیبا و چشم‌نواز داشته باشید. 

کلام آخر

سالن پذیرایی بخش بزرگ‌تر و مهم هر خانه‌ای می‌باشد‌. از این رو دکوراسیون آن تاثیر به‌سزایی روی حال و هوای خانه و افراد خانه دارد. همان طور که در بالا خواندید در این قسمت انواع دکوراسیون پذیرایی و نکات مهم برای داشتن یک دکور زیبا را برای شما بیان کردیم. امیدواریم مطالب این بخش برای شما مفید بوده باشد. ممنون که تا انتهای این بخش همراه ما بودید.

دکمه بازگشت به بالا