تعبیر خوابدانستنی ها

تعبیر خواب رابطه جنسی و سکس:17 تعبیر خواب نزدیکی با محرم و نامحرم

تعبیر خواب رابطه جنسی چیست؟ شاید تا به‌حال تجربه‌ی رابطه‌ی جنسی در خواب را داشته‌اید و از آنجایی‌که عمدتا نمی‌توانید در مورد چنین خواب‌هایی با اطرافیان‌تان صحبت کنید؛ تا مدت‌ها ذهن شما درگیر بوده که دلیل این خواب چه بوده و چه مفهومی داشته است. به اعتقاد خیلی از معبران خواب و حتی روانشناسان، اتفاقات و نمادهای موجود در عالم خواب، معنای عمیق و حقیقی دارند. بر همین اساس برای خواب‌های جنسی که اتفاقا بخش قابل توجهی از خواب‌های انسان‌ها را شامل می‌شود، شاهد تعبیر خواب جنسی متفاوتی هستیم.

طی این مقاله قصد داریم تا تعبیر خواب رابطه جنسی اعم از تعبیر خواب نزدیکی کردن، تعبیر خواب رابطه با محرم برای محارم مختلف، تعبیر خواب رابطه با نامحرم و …. را به‌طور کامل بررسی کنیم؛ همراه فارسیرو باشید تا با انواع تعبیر خواب رابطه جنسی آشنا شوید.

تعبیر خواب جنسی رابطه با نامحرم و مجامعت با دیگران

تعبیر خواب لمس نامحرم برای مردان مبین شادی و رسیدن به هدف است؛ اگر مردی مجرد لمس زنی را در خواب ببیند تعبیرش آن است که ازدواج می‌کند و صاحب فرزند خواهد شد. چنانچه مرد متاهل این خواب را ببیند، مبین خیر و صلاح در زندگی‌اش است.

تعبیر خواب مجامعت با اشخاص نامحرم، به این معناست که در آینده تغییرات جدیدی را در زندگی‌تان تجربه می‌کنید و برای پذیرفتن فرصت‌های جدید آماده هستید. در این بخش به‌طور مجزا به تعبیر خواب همبستر شدن با نامحرم از جمله همسر و معشوق سابق و … خواهیم پرداخت.

تعبیر خواب رابطه جنسی

تعبیر خواب همبستر شدن با معشوق سابق

تعبیر خواب همبستری با معشوق سابق به این معناست که همچنان در ناخودآگاه خود به او فکر می‌کنید؛ در صورتی‌که خواب این رابطه جنسی لذت بخش بود، امکان دارد مجدد با او وارد رابطه شوید.

چنانچه در حال حاضر متاهل هستید، تعبیر خواب همبستر شدن با معشوق سابق این‌گونه تفسیر شده که همسرتان از رابطه‌ی قبلی شما آگاه خواهد شد.

تعبیر خواب رابطه داشتن با همسر سابق (تعبیر خواب سکس با همسر سابق)

این خواب لزوما به معنی وجود علاقه و  کشش عاطفی نیست؛ بلکه می‌تواند به این معنا باشد که احتمالا شما در گذشته‌ی خود مشکلات حل نشده‌ای داشته‌اید که باید آن‌ها را با خود حل کنید.

تعبیر خواب رابطه جنسی با معشوق

اگر رابطه‌ی جنسی با معشوق خود را در خواب دیدید، تعبیرش این است که تعهد خاصی دارید و به او خواهید رسید.

تعبیر خواب جنسی

تعبیر خواب نزديكی كردن با محرم

معبران و روانشناسان امروزی در خصوص دیدن روابط عاشقانه در خواب، معتقدند که این رویاها نمایان‌گر آرزوها و ایده‌آل‌های ما در زمان بیداری بوده و در برخی موارد حتی ممکن است نشانه‌ای برای رهایی از سرکوب و کمبود جنسی باشد. باید نیازها و خواسته‌های خود را بررسی کرده و آن را با شریک زندگی خود در میان بگذارید.

از دیگر تفاسیر عنوان شده برای تعبیر خواب همبستر شدن با همسر، می­توان به شکست در روابط، تعلق خاطر به همسر و نیز احساس تنهایی در رابطه، اشاره کرد.

تعبیر خواب رابطه با شوهر

تعبیر خواب رابطه جنسی با شوهر، بر رضایت همسرش از همخوابی با وی تفسیر می‌شود. در بعضی منابع نزدیکی با شوهر به ‌عنوان رسیدن خبری خوش و فارغ شدن از غم‌ها نیز تعبیر شده است. همچنین تعبیر خواب رابطه داشتن با شوهر مرده، بر کوتاهی زن در دادن خیرات برای همسرش دلالت دارد. تعبیر خواب رابطه جنسی با شوهر در صورتی‌که رابطه ناتمام رها شده است، چنین است که فرد در عالم واقعیت از رابطه با شوهر خود راضی نبوده و یا اینکه قادر به ابراز خواسته‌های خود به شوهرش نیست.

طبق نظر معبران اسلامی قدیمی، تعبیر خواب رابطه داشتن با محرم، نظیر خواب‌هایی که به آن‌ها اشاره کردیم، اگر به احتلام منجر شود، خوابی شیطانی محسوب شده و تعبیری ندارد.

تعبیر خواب همبستر شدن با همسر

تعبیر خواب رابطه با همسر، با هرگونه پوزیشن جنسی، بر نوع نیاز برقراری ارتباطات عاطفی و ارتباطات جنسی در بیداری دلالت دارد.

تعبیر خواب نزدیکی کردن

تعبیر خواب نزدیکی با محارم

اگر به ‌تازگی خواب رابطه‌ی جنسی با محارم و نزدیکان خود را دیده‌اید و موجب مشغولیت فکری شما شده است و درگیر این موضوع هستید؛ باید بگوییم که این موضوع ممکن هست برای همه اتفاق بیفتد و تعبیر این نوع خواب‌ها به ‌مانند ظاهر آن نیست.

در واقع تعبیر خواب مجامعت با محارم به این معنا نیست که در ناخوداگاه خود به برقراری رابطه‌ی جنسی با شخص مذکور علاقمندید و در واقعیت و بیداری با آن فرد رابطه جنسی برقرار می‌کنید؛ بلکه طبق برخی منابع این‌گونه تعبیر می‌شود که شما خواستار برقرار ارتباطی عمیق‌تر با آن فرد هستید. البته طبق گفته‌های معبران قدیمی اسلامی می‌تواند به معنای این باشد که از آن‌ها دور خواهید شد.

طی این بخش به‌طور کامل به این دست خواب‌ها از ‌جمله تعبیر خواب رابطه با پدر و مادر و … می‌پردازیم.

تعبیر خواب رابطه با برادر و خواهر

معمولا تعبير خواب رابطه با خواهر به اشتیاق ناخودآگاه شما برای عشق به خواهرتان تفسیر می‌شود. تعبیر خواب رابطه با برادر نیز دلالت به آرزوی پنهانی شما برای بهبود روابط‌تان با اشخاصی که در حال حاضر با آن‌ها دچار مشکل هستید، دارد.

گاهی اوقات تعبير خواب نزديكی با محارم مانند تعبیر خواب رابطه با خواهر، به این معناست که شخص مذکور به کمک شما نیاز دارد و ضمیر ناخودآگاه شما این سیگنال را درک کرده‌ و دیدن چنین خوابی به اطلاع شما می‌رساند که باید مراقبت این فرد باشید. همچنین این نوع رویاها می‌تواند دلالت بر دلتنگی شما برای خانواده یا حسرت گذشته داشته باشد.

تعبیر خواب نزدیکی با پدر و مادر

سنت تعبير خواب عربی، تعبیر خواب رابطه با مادر را نشان‌دهنده‌ی این موضوع می‌داند که شما بر علیه طبیعت خود عمل می‌کنید. طبق این سنت‌ها در صورت دیدن خواب نزديكي با محرم مانند پدر و مادر، توصیه می‌شود که صفات نیک و ویژگی‌های مثبت خود را افزایش دهید. به‌طور کلی هر رویایی که در آن اتفاقات عجیب و ناراحت‌کننده‌ای رخ می‌دهد، نشانه‌ای است از اینکه باید تلاش کنید استانداردهای بالایی در جهت هدایت خود در تمام زمینه‌های زندگی در نظر بگیرید.

بنابراین مشاهده‌ی این نوع خواب‌های عجیب، معنای ظاهری خود را نخواهند داشت و برای مثال: تعبیر خواب نزدیکی با پدر می‌تواند نشان‌دهنده‌ی دلتنگی باشد.

تعبیر خواب جماع  کردن با مادر زن

ممکن است برخی از افراد بدون داشتن تمایل و فکر این موضوع، خواب رابطه با مادر زن خود را ببینند. به‌طور کلی تعبير خواب جماع کردن با مادر زن برای هر شخصی می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد؛ چرا که فرد تصور می‌کند که این میل در وجود‌ش نهفته است. اما دیدن چنین خوابی، نشان‌دهنده‌ی میل سرکوب شده‌ی شما نیست و لزومی ندارد که از این بابت خودتان را اذیت کنید و نگران رفتارتان باشید.

تعبير خواب رابطه با محرم مثل مادر زن در برخی منابع به‌ عنوان نشانه‌ای از پیشرفت در زندگی تفسیر شده است. همچنین این رویا می‌تواند به ترس شما از عشق و بلوغ دلالت داشته باشد.

تعبیر خواب رابطه جنسی با همجنس

تعبیر خواب رابطه مرد با مرد

طبق نظریه‌های روانشناسان دنیای حاضر، اگر خواب نزدیکی با هم‌جنس خود را دیده‌اید، دقیقا به معنی تمایل شما به همجنسگرایی نیست. طبق همین نظریه‌ها تعبیر خواب رابطه داشتن با هم‌جنس، این‌طور تفسیر می‌شود که شما دوست داشتن را فرا می‌گیرید و خود را می‌پذیرید. طبق نظر برخی از معبران، تعبیر خواب رابطه نامشروع مرد با مرد اشاره به موضوعی دارد که نتیجه‌ی مثبتی از آن، حاصل نخواهد شد. شاید بتوان ضرب‌المثل آب در هاون کوبیدن را مصداق این تعبیر در نظر گرفت.

بر این اساس فعالیتی در زندگی فرد در جریان است که خیر و منفتی برای بیننده‌ی خواب ندارد. در واقع این خواب نشان‌دهنده‌ی استفاده از استعدادهای بالفعل در راهی بی انتهاست که موجب تباهی توانایی‌ها و زمان خواهد شد. در صورتی‌که شخص خواب بیننده در خواب نظاره‌گر رابطه‌ی دو مرد که آن‌ها را می‌شناسد، باشد؛ این‌طور تعبیر شده که زوایایی از اهداف آن اشخاص را خواهد فهمید و نفعی هم برای وی در پی خواهد داشت.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب آلت تناسلی مرد: 30 تعبیر خواب عورت و آلت مردانه

تعبیر خواب مجامعت دو زن باهم

معبران قدیمی تا مفسران فعلی درباره‌ی چنین خواب‌هایی تعابیر متفاوتی ارائه داده‌اند. بسیاری از آن‌ها تعبیر خواب رابطه زن با زن را بر ترکیب کردن جنبه‌های گوناگون زندگی شخص، بیان کرده‌اند و اینکه شخص با جنبه‌های متفاوتی از زندگی روبه‌رو خواهد شد. برخی از مهم‌ترین تعبیرها در خصوص خواب رابطه‌ی دو زن با هم، عبارت‌اند از:

 • اگر زنی خواب ببیند که با هم‌جنس خود همبستر شده است، طوری‌که او را نمی‌شناسد، بیان‌گر این است که در موقعیت جدیدی از زندگی قرار خواهد گرفت که تا حد زیادی برایش غیرقابل باور است.
 • همچنین اگر زنی ببیند که در خواب با زنی دیگر که او را می‌شناسد، همبستر شده، معنایش این است که به موقعیتی که در آن قرار دارد دل‌بستگی زیادی دارد.
 • اگر زن هستید و در خواب دیدید که با زنی دیگر رابطه داشتید، این‌گونه تعبیر شده که تمایل دارید به دیگران محبت کنید.
 • چنانچه مردی خواب مجامعت همسر خود با زنی دیگر را در خواب ببیند، معنی‌اش این خواهد بود که در ادامه رازی از همسرش آشکار خواهد شد.

همچنین بخوانید: انواع گرایش جنسی و هویت جنسی چیست و دگرباش کیست؟

تعبیر خواب همبستر شدن

تعبیر خواب مجامعت با کودک و بچه

به‌طور کلی تعبير خواب آمیزش جنسی با کودک، برای هر شخصی می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد؛ اما به این معنا نیست که همچنین میلی در درون وی وجود دارد. این نوع خواب نیز توسط معبران به قسم‌های گوناگونی تفسیر شده که برخی از این موارد را در این بخش می‌خوانیم.

 • اگه شخصی در خواب رابطه با کودکی را دید، ممکن است به ‌خاطر نگرانی وی نسبت به آن‌ها باشد.
 • شاید این نشان‌دهنده‌ی یک مشکل ساده باشد که ممکن است با آن رو‌به‌رو شود؛ خصوصا اگر کودک ناشناخته باشد.
 • شاید دلالت بر شروع یک هدف و ایده دارد که منجر به موفقیت خواهد شد.
 • برخی از تفاسیر نیز این مورد را نشان‌دهنده‌ی پریشانی و نگرانی فرد در مواجهه با عملی که در زندگی با آن روبه‌رو شده، می‌دانند.

همچنین بخوانید: 9 تعبیر خواب شیر دادن به نوزاد، بچه و کودک پسر و دختر

تعبير خواب نزديكی با مرده

شاید یکی از عجیب‌ترین نوع خواب‌ها، خواب نزدیکی با شخصی است که مرده، دیدن این خواب‌ها  موجب پریشانی شده و تا مدت‌ها ذهن فرد را درگیر سازد؛ اما این خواب‌ها نیز تعابیر خاص خود را طبق نظر مفسران دارند. تعبیر خواب رابطه با مرده، در صورتی‌که شخص خواب بیننده مرد باشد، به این معناست که فرد حاجت روا خواهد شد. هم‌چنین اگر خواب نزدیکی با مادر و یا خواهر که مرده‌اند را دیده‌اید، این‌طور تفسیر شده که از مال آن‌ها چیزی به شما خواهد رسید.

هم‌چنین اگر زنی خواب ببیند که در خانه‌ی خود با مرد مرده‌ای همبستر شده است، این‌طور تعبیر شده که از اموالش کم خواهد شد.

تعبیر خواب رابطه دهانی

فروید معتقد است که رویاهای ما در واقع آرزوهای ذهن ناخوآگاه ما هستند که گاهی ممکن است در خواب بروز کنند. در واقع تعبیر خواب رابطه دهانی با هرگونه فعالیت و پوزیشن جنسی، دلیل بر نیاز به برقراری ارتباطات عاطفی و جنسی در زندگی است. به هر میزان که شما تشنه‌ی این‌گونه روابط باشید، از این نوع خواب‌ها را بیشتر خواهید دید. تعبیر خواب رابطه دهانی، بیان‌گر ارتباطات اجتماعی شما با دیگران است؛ تعبیر خواب لذت بردن از روابط جنسی دهانی در خواب، به این معناست که این توانایی را دارید که دیگران را جذب خود کنید و در صورتی‌که لذت نبردید و ناخوشایند بود، بر کم بودن اعتماد به نفس تعبیر می‌شود.

همچنین بخوانید: بهترین درمان خانگی زود انزالی در مردان و زنان قطعی و سریع

تعبیر خواب مجامعت

تعبیر خواب رابطه جنسی از پشت

تعبیر خواب دخول از پشت چه خواب بیننده مرد باشد و چه زن، طبق تعابیر مختلف و به‌طور کلی حاوی این پیام است که فرد راه نادرست را در زندگی و کسب‌وکار خود در پیش گرفته است. برخی از معتبرترین تعبیر خواب رابطه جنسی از پشت را در این بخش مرور می‌کنیم.

 • معنی این خواب ممکن است کاملاً از رابطه‌ی جنسی دور باشد، شاید نشان‌دهنده‌ی این باشد که او رفتار اشتباهی مرتکب شده و چیزی از آن بدست نیاورده است و یا اینکه دوست دارد کارهای غلط و غیرقانونی انجام دهد.
 • اگر زنی چنین خوابی ببیند و او از این خواب احساس لذت کرده باشد، این‌طور معنا می‌شود که کار اشتباهی انجام داده، اما خودش از این موضوع راضی است.
 • اگر مردی چنین خوابی ببیند، این‌طور تعبیر می‌شود که او چیزی را به طریقی غیر معمول می‌خواهد؛ اما کارساز نخواهد بود.
 • وقتی مردی خواب رابطه از پشت با زنی که می شناسد را ببیند و در آن رابطه لذت می برد، این‌طور تعبیر می‌شود که مال و یا خوشبختی خود را از دست خواهد داد.

تعبیر خواب مجامعت با حیوان گربه، گاو، اسب و دیگر حیوانات

این نوع خواب‌های جنسی نیز جزو عجیب‌ترین خواب‌هاست که می‌تواند موجب ایجاد علامت سوال بزرگ در ذهن فرد شود که چرا همچنین چیزی را در خواب دیده است. روی هم رفته تعبیر خواب آمیزش جنسی با حیوانات، نظر بر مثبت بودن تعبیر خواب است و اینکه خوش‌شانسی در پی خواهد داشت. اما در این مورد نیز، اشارات دقیقی از سوی برخی معبران قدیمی شده است که برخی از آن‌ها را در این بخش می‌خوانیم.

 • اگر آمیزش با شتر در خواب دیده شود، یـعـنـی فرد از سختی و مشقت رها شده و مال و ثروت وی فزونی یافته و مشهور خواهد شد.
 • اگر آمیزش با خر در خواب دیده شود، یـعـنـی مال و اموال از دست رفته‌ی خود را خواهد یافت.
 • چنان‌چه جماع با شیر در خواب دیده شود، به این معناست که خوار و ذلیل خواهد شد.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب سگ: 17 نشانه دیدن سگ در خواب از سیاه تا سفید

همچنین بخوانید: تعبیر خواب گربه: 16 نشانه دیدن گربه در خواب از سیاه تا سفید

تعبیر خواب رابطه داشتن

سوالات متداول

آیا دیدن خواب مبتذل گناه دارد؟

خیر، دیدن خواب‌های جنسی حتی با محارم و افراد غریبه، به این معنا نیست که شما در ناخودآگاه خود به دنبال ارتباط با این افراد می‌باشید و یا تعابیری چون خیانت و … داشته باشد.

آیا دیدن خواب مبتذل غسل دارد؟

دیدن خواب به تنهایی نیاز به غسل ندارد، اما در صورت ارضا شدن در خواب و خروج مایع منی، انجام غسل واجب می‌باشد.

جمع‌بندی

تعبیر خواب رابطه جنسی بیان‌گر جنبه‌هایی از شخصیت فرد رویابین است و این‌طور نیست که دقیقا به آرزوها و امیال درونی فرد و روابطی که در واقعیت به‌ دنبال‌شان است، دلالت داشته باشند. معمولا در هنگام دیدن رویا، بخش عمده‌ای از ناخودآگاه انسان هوشیار می‌شود و روان‌شناسان متعددی برای حل مشکلات روحی به بررسی خواب‌ها می‌پردازند و نظرات متعددی در مورد تعبیر خواب جنسی دارند که در این مقاله سعی نمودیم تا معتبرترین تعابیر در مورد انواع رویاهای جنسی را بیان کنیم. چنان‌چه نظر یا پیشنهادی در این حیطه دارید، با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا