مهارت های ارتباطیچطوردانستنی هاراهنمارشد و توسعه فردیروانشناسی فردیروانشناسی و خانوادهزندگی و موفقیتزوج و خانوادهقبل از ازدواج

پیدا کردن دوست دختر: 10 راه جدید یافتن و گرفتن دوست دختر

چگونه دوست دختر پیدا کنیم؟ ارتباط با جنس مخالف یکی از مسئله‌های مهمی است که ذهن نوجوانان و جوانان را درگیر خود کرده‌است. گرایش به جنس مخالف یک غریزه کاملاً طبیعی است و احساسات و ویژگی‌های انسان به ‌گونه‌ای است که در مقطعی از زندگی، نیاز اساسی به جنس مخالف دارد تا نیازهای عاطفی و روحی و روانی خود را به ارضا برساند؛ این امر باعث ایجاد انگیزه برای شروع رابطه می‌شود. امروزه پیدا کردن دوست دختر تبدیل به یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های پسرها شده‌است؛ اما پیدا کردن دوست دختر یک گام ساده و راحت است.

در اصل باید مهارت‌های ارتباطی خود را قوی نموده تا بتوانید رابطه سالم‌تری را تجربه کنید. با فارسیرو همراه باشید تا آموزش دوست دختر گرفتن را باهم بررسی کنیم.

معنی دوست دختر چیست؟

به‌طورکلی کلمه دوست دختر به معنی داشتن همدم و یا یک دوست مؤنث است. این دوستی خارج از زندگی زناشویی است و به‌نوعی مقدمه‌ای برای آشنایی دو نفر می‌باشد در همه جوامع چه مسلمان چه غیرمسلمان این مقوله وجود دارد و هر جامعه بسته به شرایط و عقاید آن کشور با این موضوع برخورد می‌کند.

زن ها به دلیل احساساتی بودنشان، بیشتر تحت تأثیر آسیب‌های رابطه قرار می‌گیرند و به‌اصطلاح دچار شکست عشقی می‌شوند که عوارضی شدید بر روان و  جسم فرد می‌گذارد و باعث ایجاد اختلالات شدید جسمی و روانی (افسردگی شدید، افزایش خون، افزایش قند خون، چاقی و…). می‌شود؛ اما اگر رابطه بین دو فرد سالم برقرار شود و بر پایه عشق و علاقه باشد، فواید زیادی بر جسم و روان طرفین دارد ک که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر است:

  • احساس شادی که باعث ترشح هورمون اوکسی توسین می‌شود
  • افزایش طول عمر
  • کاهش استرس و کاهش هورمون کورتیزول
  • افزایش سلامت روان
  • جلوگیری از آسیب‌های قلبی
  • افزایش مهارت‌های قبل از ازدواج

که تمامی این نکات در رابطه سالم بین زن و مرد، به بهتر شدن زندگی بعد از ازدواج کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: 14 تا از بهترین کشور جهان برای زنان 2023

پیدا کردن دوست دختر

بیشتر بخوانید: تابلو آرزوها چیست: آموزش ایده هایی برای ساخت تابلو کائنات

از کجا دوست دختر پیدا کنیم؟

اگر برای شما هم سوال است که از کجا دوست دختر پیدا کنیم ؟ دو شیوه برای پیدا کردن دوست دختر وجود دارد؛ گرفتن دوست دختر به‌صورت حضوری و یافتن دوست دختر مجازی. با توجه به رشد تکنولوژی و وجود ابزارهای ارتباط اجتماعی پیدا کردن دوست دختر بیشتر در فضای مجازی صورت می‌گیرد؛ در گذشته پیدا کردن دوست دختر بیشتر به‌صورت حضوری بود که امروزه استفاده از این شیوه برای گرفتن دوست دختر کمتر شده است. اگر به دنبال جواب سوال چگونه رل پیدا کنیم هستید باید بگوییم با روش های مجازی کار راحت شده است.

پیدا کردن دوست دختر در فضای مجازی

 اگر برایتان سوال است که چگونه دوست دختر مجازی پیدا کنیم؟ باید بگوییم ارتباط برقرار کردن و پیدا کردن دوست دختر در فضای مجازی سخت است، اما نشدنی نیست. از نرم‌افزارهای قدیمی‌تر مثل فیس‌بوک، لاین، وایبر، تلگرام، واتساپ و.‌.. که بگذریم امروزه یکی از رایج‌ترین راه های دوست دختر پیدا کردن، استفاده از نرم‌افزار اینستاگرام است؛ شبکه اجتماعی محبوب و پرطرفدار که کاربران زمان زیادی را در آن سپری می‌کنند.

  1. قبل از این که دایرکت دادن را شروع کنید باید ظاهر پیج خود را آراسته کنید تا باعث جلب‌توجه شود. در آغاز وقتی شخصی شما را نمی‌شناسد اولین چیزی که می‌بیند ظاهر پیج شما، آیدی، بیوگرافی، عکس و…. است. شما باید ظاهر پیج اینستاگرام خود را مرتب کنید. آیدی مناسبی انتخاب کنید. به ‌جای استفاده از نام کاربری نامناسب از اسم و فامیل خود استفاده کنید.
  2. دومین کار انتخاب یک عکس مناسب است. عکس‌های متفرقه به شما کمکی نمی‌کنند و باعث جذابیت نمی‌شوند.
  3. در نوشتن بیوگرافی چیزی را انتخاب کنید که همه بتوانند بخوانند و متوجه شوند؛ اشاره به اینکه رل هستید یا سینگل کاری سخیف است. می‌توانید رشته تحصیلی، کار، علایق و… که درباره خودتان است را در بیوگرافی اینستاگرام بنویسید.
  4. در آخر پست‌های شما مورد توجه قرار می‌گیرد. از عکس‌های باکیفیت استفاده کنید. از خود و دوستانتان در کنار هم نیز عکس به اشتراک بگذارید تا دیگران بدانند اجتماعی هستید و ارتباطات اجتماعی برقرار می‌کنید.

همچنین بخوانید: آموزش ساخت استیکر اینستاگرام: ساختن ایموجی چهره برای اینستا

گرفتن دوست دختر

پیدا کردن دوست دختر به ‌صورت حضوری

برای ایجاد یک رابطه، باید جلب ‌توجه کنید. با عصبی و مضطرب بودن، نمی‌توانید توجه هیچ دختری را جلب کنید. وقتی کنار دختری هستید که با او حرف می‌زنید و یا بیرون رفته‌اید با گوشی خود کار نکنید و توجه خود را از او پرت نکنید این کار بی‌احترامی به او است. برای پیدا کردن دوست دختر به‌ صورت حضوری باید مؤلفه‌های شخصیتی را دارا باشید. در واقع این مؤلفه‌های شخصیتی شما هستند که به شما در گرفتن دوست دختر کمک می‌کنند. ایجاد یک راه ارتباطی با دختر مدنظر شما، کار سختی نیست؛ اما در واقع طریقه دوست دختر گرفتن، همان رفتارهایی است که باید آن‌ها را تکرار کنید تا یک ارتباط جدی با آن دختر شکل بگیرد.

چگونه دوست دختر پیدا کنیم؟

خیلی از آقایان که سینگل هستند می پرسند چطوری دوست دختر پیدا کنیم ؟ و به دنبال راه هاي پيدا كردن دوست دختر هستند. همان‌طور که قبلاً در پاسخ به سؤال « چگونه می توان دوست دختر پیدا کرد » شرح دادیم، پیدا کردن دوست دختر از دو روش حضوری و مجازی انجام می‌شود. سر صحبت را با او باز کنید، با ایجاد هماهنگی به او زنگ بزنید، پیامی بفرستید که باعث شود دختر احساس خوبی پیدا کند، در اماکنی که می‌رود حضور پیدا کنید و …. . به‌طور کل کارهایی را انجام دهید که باعث می‌شود ارتباط کوچکی بین شما شکل بگیرد. برای اینکه بدانید چگونه یک دوست دختر پیدا کنیم باید گفت این کار به دو قسمت تقسیم می‌شود: برقراری ارتباط (بدون حرفی از اینکه می‌خواهید دوست دختر شما باشد) و بخش دوم تبدیل یک دوست عادی به یک دوست دختر.

با پیشرفت تکنولوژی و گسترش رابطه‌های مجازی، اینکه چجوری دوست دختر پیدا کنیم و روش پیدا کردن دوست دختر خیلی سخت نیست؛ اما در این بخش قصد داریم باهم بررسی کنیم که چگونه می‌توان یک دوست دختر پیدا کرد و چگونه باید با او رفتار کرد تا بتوان ارتباطی جدی‌تر با او شکل داد.

1. پیدا کردن دوست دختر مناسب

در برقراری رابطه بهتر است عجله نکنید. در واقع باید منتظر دختر خوب و موردعلاقه خود باشید نه اینکه در رابطه با دختری که علاقه ندارید پیش‌قدم شوید. با فردی رابطه برقرار کنید که در کنار او احساس خوبی دارید یا اگر با او برخوردی نداشتید، با هر بار دیدن او احساس خوشایندی به شما دست می‌دهد؛ در این صورت امکان اینکه آن فرد گزینهٔ مناسبی برای شما باشد بیشتر است. فردی را پیدا کنید که با هر بار ملاقات کردنش احساس کنید نیمهٔ گمشدهٔ شماست. معمولاً دختران به مردان سنتی‌تر علاقه‌مند می‌شوند؛ پس سعی نکنید ازآنچه هستید فاصله بگیرید.

بیشتر بخوانید: من میخوام شاد باشم چیکار کنم؟ 5 روش برای خوشحالی همیشگی

چگونه دوست دختر پیدا کنیم

2. توجه او را جلب کنید

برای جلب‌توجه او نیازی نیست که فریاد بزنید یا کارهای کنید که در توان شما نیست؛ فقط کافی است آنچه را که در توان دارید نشان دهید؛ هر آنچه شما را با باقی مردها متمایز می‌کند را نشان دهید. احساس دست وپا چلفتی بودن نکنید و از خود حس ناتوانی را دور کنید. برای نشان دادن جذبه خود نیازی به مردسالاری یا رفتارهای غیر صمیمانه نیست، فقط و فقط خود واقعیتان باشید.

اگر تاکنون وارد رابطه‌ای با دختر موردعلاقه خود نشده‌اید و فاقد تجربه در این زمینه هستید، ممکن است ناراحت و عصبی شده باشید؛ اما نگران این امر نباشید. افراد زیادی هستند که حتی بعد از رابطه داشتن با دختران بازهم نمی‌توانند به‌راحتی رابطه برقرار کنند و احساس عدم آگاهی دارند و به مشکل برمی‌خورند. نباید منتظر معجزه‌  بود چون همه‌چیز ناگهانی اتفاق نمی‌افتد و نیاز به صبر و حوصله دارد پس سعی کنید به‌عنوان اولین قدم از کسی که احساس می‌کنید هوشیاری بیشتری در روابط با دختران دارد و می‌تواند به شما کمک کند مشاوره و راهنمایی بگیرید.

3. شروع صحبت کردن با دختر

برای شروع صحبت استرس و نگرانی را از خود دور کنید و با اعتمادبه‌نفس جلو بروید. مطمئن باشید که قدرت کلام بالای شما او را به سمت شما جذب می‌کند. اگر هنوز هم برای شما سؤال است که چگونه دوست دختر پیدا کنم، می‌توان گفت در ابتدا با یک سلام صحبت را شروع کنید و بحث را به سمت جذابی بکشانید. دقت کنید که نباید برای دختری ایجاد مزاحمت کنید.

در لابه‌لای حرف‌هایتان لبخند بزنید تا جذابیت بیشتری داشته باشید. سعی کنید رابطهٔ چشمی با او برقرار کنید و به حرف‌های او به‌خوبی گوش دهید. زمانی را برای صحبت انتخاب کنید که هیچ‌کدامتان عجله نداشته باشید؛ البته نباید زمان مکالمه را طولانی کرد، زیرا باعث از بین رفتن تمرکز می‌شود و ممکن است درنهایت منجر به ناراحتی یا دل‌زدگی او گردد.

4. از او به‌طور واقعی تعریف کنید

بیکی از واجبات اینکه (چگونه دوست دختر پیدا کنیم) این است که به صورت واقعی از اون تعریف کنیم. بطورمعمول دختران از اینکه از آن‌ها تعریف شود خوشحال می‌شوند؛ اما تعریف‌های بیهوده و الکی هم فایده‌ای ندارد. یکی از راه‌ های دوست دختر گرفتن جلب‌توجه دختران با تعریف و تمجید کردن صحیح است که نشان‌دهنده توجه شما به دختر است؛ این تعاریف باعث می‌شود به دل دختر دلخواه خود بنشینید. وقتی برای اولین بار شروع به صحبت با دختری که دوستش دارید می‌کنید، می‌توانید با یک تعریف ساده و زیبا که نشان دهد به او توجه می‌کنید، دل او را به دست بیاورید. اگر متوجه شده‌اید که تغییری در ظاهر او ایجادشده است مانند مدل مو، لباسی جدید و… به‌طوری‌که خجالت‌زده نشود به او توجه نشان دهید تا او متوجه شود که خوشتان آمده است.

اگر زیورآلات زیبایی که مورداستفاده اوست را دیدید یا متوجه توانایی هنری، ورزشی و… شده‌اید، می‌توانید توجه نشان دهید و او را تشویق کنید؛ این کار باعث می‌شود بتوانید بیشتر صحبت کنید. هرگز درباره چهره حرفی نزنید؛ زیرا ممکن است اشتباه برداشت کند و یا خجالت بکشد.

 5. درک دختران از ضروریات پیدا کردن دوست دختر

درک هر انسانی باعث ایجاد حس خوب درون او می‌شود. توانایی درک کردن بسیار عالی است. یکی از راه‌های پیدا کردن دوست دختر این است که بتوانید او را به‌خوبی درک کنید. دختران نیاز زیادی به درک شدن و فهمیده شدن دارند؛ اگر پسری هستید که درک درستی از دختران دارید و می‌توانید آن‌ها را درک کنید قطعاً در دوست دختر گرفتن موفق خواهید بود. خانم‌ها همچون  آقایان به دنبال احترام‌اند و نیاز به گوشی شنوا، شخصیتی حمایتگر و تشویق‌کننده دارند؛ نه شخصیتی که نمی‌تواند درک کند و مانع پیشرفت او می‌شود و یا تندخویی می‌کند.

به نظر شما چطور میتوان دوست دختر پیدا کرد بدون آن‌که او را درک کرد؟ نحوه دوست دختر گرفتن این است بیندیشید آیا می‌توانید به احساسات و افکار یک دختر توجه کنید و او را به‌خوبی درک کنید؟ اگر بتوانید یک شخص ایده آل محسوب می‌شوید و در یافتن دوست دختر موفق خواهید بود.

یافتن دوست دختر

6.  بدانید دختر از شما چه می‌خواهد

وقتی‌که متوجه شوید دختران درباره پسران چگونه می‌اندیشند و چه چیزی می‌خواهند باعث می‌شود عملکرد بهتری داشته باشید. دخترخانم‌ها دوست دارند که موردتوجه باشند؛ اما این موردتوجه بودن باعث  زیر سؤال رفتن شخصیتشان نشود.   دوست دارند که کسی حرف‌هایشان را بشنود، مورداحترام باشند، جلب‌توجه کنند، تشویق شوند، احساس امنیت کنند، کسی بر آن‌ها تسلط نیابد و کنترل‌کننده کارها و زندگی‌شان نباشد و…  دختران دوست‌پسری می‌خواهند که بتواند این احساسات را درک کرده و به آن‌ها توجه کند. باید سؤالاتی که آن‌ها را درگیر می‌کند بپرسید.

اندکی شوخ‌طبعی و دلبری نیز به کار ببرید. وقتی می‌گویید چطور دوست دختر پیدا کنیم باید به این درجه رسیده باشید که بدانید دختران از شما چه چیزی می‌خواهند. اینکه بتوانید بفهمید آن‌قدرها سخت نیست؛ دختران بیشترین چیزی که می‌خواهند این است که حس کنند دوست داشته می‌شوند و حرف‌ها و احساسات آن‌ها درک می‌شود بدون اینکه قضاوت شوند.

7. خوش‌تیپ و بااحساس بودن

اصلی‌ترین پارامتر جذابیت ظاهری در پسرها خوش‌تیپی و انواع استایل مناسب است است. برای خوش‌تیپی نیاز نیست که حتماً تمام لباس‌های شما مارک و برند باشند، ادکلن گران‌قیمت مارک استفاده کنید  و… خوش‌تیپی اندکی سلیقه می‌خواهد. این‌که بدانید چه چیزی بخرید که مناسب و درعین‌حال شیک باشد و چگونه لباس‌هایتان را با یکدیگر ست کنید و…. ازجمله معیارهای خوش‌تیپی هستند. نو بودن لباس شما مهم نیست؛ مهم این است که تمیز و مرتب لباس بپوشید.

اگر این سؤال از دختران پرسیده شود که دوست‌پسر ایده آل شما باید چه شخصیتی داشته باشد؟ ۹۹ درصد آن‌ها خواهند گفت شخصیت بااحساسی داشته باشد. دختران روحیه‌ای لطیف دارند؛ برای پیدا کردن دوست دختر خوب است که بتوانید احساسات خود را بیان کنید و بااحساس رفتار کنید. دخترها دقت بالایی دارند و می‌توانند متوجه کوچک‌ترین تغییر در رفتارهای شما شوند. بااحساس بودن فقط ابراز احساساتی همچون گفتن دوستت دارم نیست؛ بااحساس بودن یعنی شخصیت سرد و بی‌تفاوتی نسبت به اتفاقات و… نداشته باشید و هیجانات خود را بروز دهید.

8. در گرفتن دوست دختر تشویق‌کننده و حمایتگر باشید

اغلب آدم‌ها، دختران و زنان را ضعیف می‌خوانند و می‌گویند فقط برای خانه‌داری و آشپزی آفریده‌شده‌اند. از دختران به‌طور صحیح و کافی حمایت نمی‌شوند و مورد تشویق قرار نمی‌گیرند. دختران نیاز دارند کارهایی که انجام می‌دهند دیده شود، بابت آن‌ها تشویق شوند و موردحمایت قرار بگیرند. اینکه بتوانید در کارهایی که او انجام می‌دهد در هر عرصه‌ای مثل، هنر، ورزش، کار، آشپزی و… او را تشویق و حمایت کنید توجه او را به خود جلب خواهید کرد و دیگر به دنبال این نخواهید بود که چطور میشود دوست دختر پیدا کرد!

اینکه فقط مشوق باشید کافی نیست باید بتوانید از او حمایت کنید؛ زیرا هر فردی به حمایت نیاز دارد تا بتواند بیشتر خودش را باور کند و با انگیزه بیشتری به کار، حرفه، هنر و…. خود بپردازد. اینکه دختری بداند می‌تواند بر روی شما حساب کند و شما حس مشوق و حمایتگر بودن را به او بدهید باعث ایجاد وفاداری او  نسبت به شما می‌شود.

چگونه دوست دختر پیدا کنم

9. جسور و قاطع باشید

در یافتن دوست دختر و موفق شدن در پیدا کردن دوست دختر شخصیت شما بسیار مهم است. هرگز نباید از نزدیک شدن و حرف زدن بترسید. باید بتوانید زمان مناسب شروع مکالمه و صحبت با دختر را پیدا کنید. ترس و تردیدی در خود نمایان نکنید جسارت و جسور بودن مؤلفه شخصیتی است که دختران دوستدارند؛ البته جسارت نباید منجر به از بین رفتن حدومرزها شود؛ به‌طور مثال با این استدلال که من فرد جسوری هستم، نمی‌توانید دختری را ببوسید.

شخصیت بی‌ثباتی دارم؛ چطور دوست دختر پیدا کنم؟ پاسخ این است که با این شخصیت نمی‌توانید دوست دختری داشته باشید و یا رابطه سالمی را تجربه کنید. قاطع بودن نشان‌دهنده شخصیت محکم شما است. اینکه نتوانید بر روی حرف خود بمانید، مدام در حال تغییر نظر و عقیده باشید و یا ثباتی برای تصمیمات خود نداشته باشید نشان‌دهنده ضعف در شخصیت شما است. دختران افراد قاطع را دوست دارند؛ البته این قاطع بودن باید به‌اندازه باشد نه اینکه در آن زیاده‌روی کنید و همچون آدمی کله‌شق و تعصبی به نظر آیید.

10. برای یافتن دوست دختر او را بخندانید

دخترها انعطاف بیشتری نسبت به پسرهای شوخ دارند. او را بخندانید و سعی کنید همیشه با روحیه شاد با او ملاقات کنید تا بتوانید توجه او را جلب کنید. اگر یک فرد عبوس از شما پرسید که چگونه دوست دختر  پیدا کنم؟ به او بگویید تا وقتی با خنده و شوخی میانه خوبی ندارد، نمی‌تواند دوست دختر پیدا کند. شوخی کردن به‌مرورزمان باعث ایجاد صمیمت و گرمی در رابطه شما با دختر موردنظرتان می‌شود؛ اما توجه داشته باشید که زیاده‌روی نکنید.

شوخی کردن در مواقعی که دختری حوصله ندارد و یا دچار مشکلی شده است، می‌تواند باعث شود که شما منزجرکننده به نظر برسید. یکی دیگر از نکات مهمی که باید در هنگام شوخی کردن در نظر داشته باشید این است که نباید از حد خود بگذرید و احساس صمیمت بیش‌ازحد داشته باشید؛ با این کار دختر اعتمادش را نسبت به شما از دست می‌دهد. اگر می‌خواهید بدانید که چگونه میتوان دوست دختر پیدا کرد، باید اول بدانید که چگونه با دختران صحبت و شوخی کرد.

از کجا دوست دختر پیدا کنیم

11. از او در مورد خودش سوال بپرسید

 
اگر می خواهید توجه دختری را جلب کنید از او درمورد خودش سوال بپرسید، با این کار به دختر میفهمانید که می خواهید او را بهتر بشناسید. زمانی که از علایق و اهداف او سوال کنید این حس را در دختر ایجاد می کنید که فقط به خاطر زیبایی او یا گذراندن وقت با او صحبت نمی کنید.
 
شما می توانید سوالاتی از جمله موارد زیر را بپرسید: علایق شما چیست؟ امروزتان چگونه گذشت؟ سرگرمی هایتان چیست به چه حیوانات خانگی علاقه دارید گروه های موسیقی، فیلم ها، برنامه های تلویزیونی یا بازیگران مورد علاقیتان چیست مکان های مود علاقه تان کجاست برنامه تان برای تعطیلات چیست و….. به او بفهمانید که به او اهمیت می دهید!
 
دختران زمانی که متوجه شوند به آن ها اهمیت می دهید توجهشان جلب می شود. بدون اینکه دختر را خسته کنید به او نشان دهید که برایتان اهمیت دارد و بیشتر از دیگر دختران اطراف او توجهتان را جلب کرده است. تا جایی که ممکن است زمان بیشتری را با او صرف کنید.
 
زمانی که به شما نگاه می کند با او تماس چشمی برقرار کنید و به او لبخند بزنید تا متوجه شود توجه شما را جلب کرده است. اگر احساس کردید روز خوبی نداشته است از او بپرسید که مشکلی پیش آمده که حالش خوب نیست این گونه این حس در او القا می شود که فقط در زمان های خوب در کنارش نیستید.
 
وقتی با او تنها هستید کمی با او لاس بزنید. بازیگوشی کنید و به شکل دوستانه ای او را دست بیندازید. با او بخندید و لذت ببرید و این حس را به او نشان دهید. به این صورت توجه دختر را جلب خواهید کرد.
 

12. در عشق زیاده روی نکنید

درست است که گفتیم بگذارید دختر متوجه شود برای شما اهمیت دارد اما سعی کنید اعتدال را رعایت کنید. افراط و تفریط هیچ وقت نتیجه خوبی نداشته است. همیشه در اطراف او نباشید، یکسره با او تماس نگیرید که از شما خسته شود و بخواهد از شما جدا باشد. به گونه ای در کنار او باشید و با او در ارتباط باشید که زمان هایی که نیستید دوست داشته باشد دوباره شما را ببیند. این گونه باعث می شود بیشتر توجه دختر جلب شود.
 

13. کار قشنگی برای او انجام دهید

اگر می خواهید توجه دختر را به خود جلب کنید یک کار زیبا برای او انجام دهید که از کار شما خوشحال شود. به دنبال راهی برای انجام کار زیبا باشید. فرقی نمی کند چه کاری باشد چه در پروژه درسی کمکش کنید چه یک کادو کوچک بخرید و چه در انجام کاری را که نمی تواند انجام دهد کمکش کنید. فقط توجه داشته باشید که لطف بیش از حد نکنید که فضا برای سواستفاده از لطفتان فراهم شود. به گونه ای باشید که به عنوان دوست پسر احتمالی به شما نگاه کند نه کسی که مثل برادر کارهایش را انجام می دهد.
 

14. اعتماد به نفس داشته باشید

افراد با اعتماد به نفس، البته نه اعتماد به نفس کاذب،  توجه دیگران را به خود جلب می کنند. اجازه ندهید بی تجربگی باعث شود اعتماد به نفس تان را از دست بدهید. برای داشتن اعتماد به نفس تمرین کنید. به صورت صاف بایستید، و زمانی که در مورد موضوعی حرف می زنید به چشمان او نگاه کنید تا متوجه شود مرد با اعتماد به نفسی هستید.
 
اگر اعتماد به نفس ندارید وانمود کنید که دارید تا به دستش بیاورید. شاید داشتن اعتماد به نفس زمان زیادی ببرد اما برای رفع نواقص خود باید تلاش کنید. اگر اعتماد به نفس تان بسیار پایین است مطمئن شوید که اطرافتان را کسانی پر نکرده اند که باعث ایجاد حس بد نسبت به خودتان شوند.
 
اگر دوستانتان بسیار شما را ضایع می کنند یا باعث ایجاد حس بد نسبت به خودتان می شوند وقت آن رسیده که به فکر دوستان جدیدی باشید که حمایتگر شما باشند.

عوارض نداشتن دوست دختر

شاید سؤال «چگونه دوست دختر پیدا کنیم؟» برای شما مضحک باشد؛ اما باید بدانید  که زن و مرد مکمل یکدیگرند و در کنار هم چیزهای زیادی را تجربه می‌کنند. این تجربه‌ها باعث شناخت بیشتر و درک بیشتر از جنس مخالف می‌شود. اینکه شما دوست دختر نداشته باشید یعنی اینکه شما نمی‌توانید بسیاری از چیزها را تجربه کنید و درک درستی از جنس مخالف پیدا کنید.

یک رابطه ممکن است طولانی باشد و به ازدواج ختم شود و در مقابل یک رابطه ممکن است طولانی باشد اما به ازدواج ختم نشود؛ همین ارتباطها و رابطه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت باعث می‌شود شما دیدگاه و نگاهتان نسبت به بسیاری از مسائل تغییر کند و درک بهتری از دختران پیدا کنید. وقتی این رابطه برقرار نشود و دوست دختر پیدا نکنید نمی‌توانند این موارد را کسب کنید.

سؤالات متداول

آیا دوست دختر داشتن جرم است؟

قانون جمهوری اسلامی ایران روابط و دوستی دختر و پسر را جرم محسوب نکرده است؛ ولی این ارتباط  باید در چارچوب اعتقادات و باورهای جامعه اسلامی باشد و رابطه در قالب ازدواج صورت گیرد. اگر رابطه نامشروع (رابطه جنسی) صورت گیرد جرم محسوب می‌شود و مجازات دارد. بر اساس ماده ۲۳۰ قانون جمهوری اسلامی ایران اگر بین دختر و پسر رابطه نامشروع (زنا) صورت گیرد برای هرکدام حکم صد ضربه شلاق صادر می‌شود.

آیا دوست دختر داشتن خوب است یا بد؟

روابط عاطفی که بین پسر و دختر صورت می‌گیرد مزایایی از قبیل احساس شادی و آرامش دارد و در کنار آن معایبی نیز دارد که عبارت‌اند از: اختلال در سلامت روانی و افسردگی، خشم و عصبانیت که باعث مصرف مواد مخدر، سیگار و الکل می‌شود، پیامدهای عاطفی که ممکن است باعث آسیب به قلب (سکته حاد) شود و …. اما باید توجه داشت که رابطه سالم هیچ‌یک از این مشکلات را ندارد و به شما کمک می‌کند تا به اهداف خود در زندگی نیز دست‌یابید.

آیا دوست دختر داشتن گناه و حرام است؟

ازنظر اسلام زن و مرد مکمل همدیگر هستند و خداوند این دو موجود را برای هم آفریده است. اسلام در رابطه با جنس مخالف به این نکته اشاره‌کرده است که در هرگونه رابطه‌ای نه آزادی مطلق و رهایی صورت گیرد و نه محدودیت بلکه باید در چارچوب مشخص‌شده باشد. از دیدگاه اگر رابطه با قصد لذت و میل جنسی صورت گیرد گناه محسوب می‌شود؛ حتی اگر در این رابطه به‌صورت کلامی هم لذتی ایجاد شود، حرام است.

جمع بندی

پیدا کردن دوست دختر و داشتن ارتباطی سالم و عاشقانه یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های پسران است. اغلب پسرها برای جلب‌توجه یک دختر دست به اقدامات عجیب‌وغریبی می‌زنند که نتیجه معکوس می‌دهد؛ برای گرفتن دوست دختر کافی است به دختر موردنظر خود توجه ویژه‌ای داشته باشید و به او نشان دهید که چه قدر برای شما خاص و باارزش است. به ظاهر خود توجه کنید و سعی کنید آراسته باشید؛ به یاد داشته باشید آراسته بودن به معنای استفاده از لباس‌ها و یا اکسسوری گران‌قیمت نیست. سعی کنید دختر موردعلاقه خود را بخندانید و از جدی بودن در کنار او دور باشید؛ همچنین احساس امنیت یکی از مهم‌ترین موارد برای جذب یک دختر است که نباید از آن غافل شوید. اگر اطلاعاتی در مورد نحوه دوست دختر گرفتن دارید با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا