دکوراسیون پذیراییبهترینتزیینات خانهدانستنی هادیزاین و دکوراسیونلیست

بهترین رنگ مبل راحتی: 12 رنگ مبلمان راحتی جدید و شیک

بهترین رنگ مبلمان راحتی چیست؟ چیدمان وسایل خانه شما می‌تواند هم بسیار سرگرم کننده باشد و هم فوق‌ العاده طاقت فرسا و سخت. هنگامی که به برای چیدن خانه خود اقدام می‌کنید و قصد دارید که وسایل خانه خود را از همه لحاظ باهم جفت و جور کنید، یکی از کارهایی که احتمالا بیشترین وقت را از شما بگیرد، انتخاب رنگ مناسب برای وسایل است؛ این که دقیقا از کجا شروع کنید و چه رنگی را با چه رنگی ست کنید ممکن است از سخت‌ترین کارها باشد. در این بین انتخاب بهترین رنگ مبل راحتی جدید خانه چالش برانگیزتر و سخت‌تر خواهد بود.

شاید شما تازه به مکان جدیدتان نقل مکان کرده باشید یا نیاز دارید با تغییر رنگ مناسب برای مبلمان راحتی و دیگر وسایل خانه تغییری در فضای خانه ایجاد کنید. در هر دو صورت رنگ مبل راحتی شیک می‌تواند در زیبایی فضای خانه شما تاثیر به سزایی داشته باشد و همچنین انتخاب آن نیز بسیار چالش برانگیز است. در این مقاله فارسیرو قصد دارد به شما تعدادی از بهترین رنگ برای مبلمان راحتی که می‌توانید برای مبل راحتی خانه خود برگزینید را به شما معرفی کند؛ پس تا انتها همراه ما باشید.

انتخاب بهترین رنگ مبلمان راحتی، کاملا شخصی است

اول از همه این نکته را باید در نظر بگیرید که رنگ بندی مبلمان راحتی کاملا به شخصیت شما بستگی دارد و انتخاب بهترین رنگ مبل راحتی کاملا سلیقه ای است.. قبل از انتخاب آن باید به این دقت کنید که آن رنگ بر احساس شما چه تاثیری می‌گذارد. برخی از مطالعاتی که روی رنگ‌ها انجام شده است نشان می‌دهد که هر رنگ بر روی روان و احساسات افراد تاثیر خاصی می‌گذارد؛ به عنوان مثال رنگ زرد که باعث ایجاد احساس مثبت و امیدواری می شود، یا رنگ آبی که باعث ایجاد احساس آرامش و آرامش می شود.

البته در این بین اتفاقات شخصی نیز بی تاثیر نیستند. ممکن است شما در کودکی یک اتاق صورتی داشته باشید یا آپارتمان دوست صمیمی شما با رنگ یاسی رنگ شده باشد، همه این‌ها می‌تواند تداعی‌گر احساس و خاطره‌ای خاص برای شما باشد؛ حتی گاهی ممکن است با دیدن یک رنگ خاص خود به خود بقیه حواس شما نیز به کار بیوفتد.

ارتباط شخصی شما با رنگ مورد نظرتان هر چه که باشد می‌تواند بر روی انتخاب رنگ مناسب برای مبل راحتی که برای خانه خود برمی‌گزینید، تاثیر بگذارد؛ همچنین بهتر است این رنگ‌ها را براساس سلیقه شخصی خود برگزینید. هرچند برخی دوست دارند رنگ مبل راحتی سال را انتخاب کنند تا فضای خانه به روزتر به نظر برسد. در هر صورت انواع رنگ مبلمان راحتی باید به گونه‌ای باشند که درازمدت به شما حس عالی بدهند.

همچنین بخوانید: دکوراسیون خانه کوچک: بهترین ایده چیدمان و دیزاین خانه کوچک و نقلی ساده

مبل راحتی باید رنگ خنثی داشته باشد یا طبیعی ؟

همانطور که گفته شد رنگ بندی مبل راحتی مدرن بسته به انتخاب شما تغییر می‌کند؛ اما در این بین اصولی هم وجود دارد که می‌تواند به زیباتر جلوه کردن خانه شما کمک کند. هنگام انتخاب رنگ مبلمان راحتی باید در اولین قدم باید تصمیم بگیرید که رنگ خنثی انتخاب کنید یا طبیعی و زنده.

مبل‌هایی که دارای رنگ خنثی مانند طوسی، سفید یا مشکی باشند، یک انتخاب فوق العاده و محبوب بین تمام افراد هستند؛ زیرا به راحتی با دیگر وسایل خانه ست می‌شوند و با رنگ دکوراسیون همخوانی زیبایی ایجاد می‌کنند. شما می‌توانید جدیدترین رنگ مبل راحتی را انتخاب کنید؛ اما رنگ خنثی نیز می‌تواند یک انتخاب هوشمندانه برای شما باشد.

این گونه رنگ‌ها به فضا یک ظاهر شیک و زیبا می‌دهند و در کنار رنگ‌های شاد و روشن نیز جلوه خاصی دارند. اگر مبل‌هایتان دارای رنگ خنثی هستند می‌توانید کوسن‌ها، لامپ‌ها، نقاشی‌ها و تابلو‌ها را با رنگ شاد انتخاب کنید و هارمونی زیبایی به خانه خود بدهید.

بهترین رنگ مبل راحتی جدید ممکن است از نظر بسیاری از افراد متفاوت باشد، برخی رنگ خنثی را می‌پسندند و برخی نیز رنگ طبیعی و شاد. رنگ خنثی با تمام ویژگی‌های مثبتی که درباره آن گفتیم انتخاب بسیاری از افراد نیست؛ زیرا به آنان احساس دلمردگی می‌دهد. این گونه افراد طرفدار رنگ‌های شاد هستند و دوست دارند مبل‌هایشان دارای رنگ روشن باشند.

هرچند پیشنهاد ما این است که از مبل‌های دارای رنگ‌های شاد برای اتاق کودکان یا اتاق‌های خواب استفاده کنید؛ چرا که در حال حاضر بهترین ترکیب رنگ برای مبل راحتی ترکیب رنگ خنثی و شاد است.

بهترین رنگ مبل راحتی

بهترین رنگ مبل راحتی روشن است یا تیره؟

هنگامی که تصمیم گرفتید مبل شما دارای رنگ طبیعی و زنده باشد یا رنگ خنثی، باید تصمیم بگیرید که مبل شما روشن یا تیره باشد. در این مورد باید به عوامل مختلفی دقت نمایید. یکی از این عوامل رنگ کف خانه شما است؛ اینکه کف اتاق شما کفپوشی تیره، روشن، چوبی یا فرش شده باشد تاثیر به سزایی در انتخاب رنگ مبلمان راحتی جدید خواهد گذاشت.

اگر مبل تیره‌ای را روی یک کف با رنگ تیره قرار دهید، به نظر می‌رسد که در اتاق ناپدید می‌شود؛ بنابراین نمی‌تواند ترکیب رنگ جالبی را پدید آورد. حال اگر واقعا دوست داشتید این کار را انجام دهید می‌توانید از یک مبل تیره با پایه‌های فلزی و یا چوبی با رنگ روشن استفاده کنید، تا هم ترکیب رنگ زیبایی را پدید بیاورد و هم در اتاق گم نشود. استفاده از فرش روشن نیز در زیر مبل می‌تواند رنگ‌های تیره را از هم جدا کند و به مبل تیره جلوه بخشد؛ همچنین یک میز قهوه کوچک از چوب یا فلز نیز می‌تواند به این امر کمک کند.

برای برخی از افراد رنگ تیره، بهترین رنگ مبل راحتی به شمار می‌آید؛ زیرا کمتر کثیف شده و مدت زمان طولانی‌تری تمیز می‌ماند. با این حال انتخاب ‌یک مبل با رنگ روشن می‌تواند چالش‌های متفاوتی با مبل تیره داشته باشد. بزرگ‌ترین چالش آن لکه‌دار شدن و ساییده شدن قسمت‌های مختلف آن است.

قبل از انتخاب یک مبل سفید یا روشن، نحوه استفاده از اتاق را در نظر بگیرید، نه اینکه چگونه امیدوارید از آن استفاده شود! اگر سگ شما دوست دارد روی کاناپه دراز بکشد، احتمالاً نمی‌خواهید یک مبل سفید را به این منظور برای او در اتاق نشیمن قرار دهید. اگر مبل شما توسط بچه‌ها و حیوانات خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد، و شما هنوز هم دوست دارید از یک مبل با رنگ روشن استفاده کنید، پس انتخاب روکش‌های قابل شستشو باید در اولویت شما قرار گیرند.

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه های کوچک!

در انتخاب رنگ مبل به چه نکاتی باید دقت کرد؟

در انتخاب بهترین رنگ مبل راحتی جدید به نکات بسیاری باید دقت کرد. یکی از آن‌ها سلیقه شخصی است اما نکات دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند در انتخاب آن تاثیر گذارد. در ادامه به برخی از این نکته‌ها اشاره می‌کنیم:

اندازه اتاق

اولین چیزی که شما حتما باید هنگام انتخاب بهترین رنگ برای مبلمان راحتی در نظر داشته باشید این است که اتاق شما چه اندازه‌ای دارد. طراحان و کارشناسان این زمینه باور دارند که رنگ روشن فضای کوچک اتاق و خانه را بزرگ‌تر و بازتر نشان می‌دهد؛ بنابراین در صورتی که اتاق یا خانه شما دارای فضای کوچکی است بهتر است که از رنگ‌های روشن و جذاب برای دکوراسیون داخلی استفاده کنید.

برای فضاهای بزرگ‌تر دقیقا برعکس این قضیه صدق می‌کند. دکوراسیون هر چه رنگ تیره‌تری داشته باشد، فضای اتاق را کوچک‌تر از آنچه که هست نشان می‌دهد؛ پس اگر اتاق شما بزرگ و دل باز است و محدودیت فضا برای شما وجود ندارد خوشبختانه دستتان برای انتخاب رنگ بسیار باز است و می‌توانید از رنگ‌های تیره مانند قرمز تیره، شکلاتی و یا خاکستری تیره استفاده کنید.

محل قرارگیری

قبل از این که تصمیم بگیرید مبل چه رنگی خریداری کنید و یا این که رنگ مبلمان راحتی سال را انتخاب کنید یا نه، بهتر است به محلی که قرار است آن را قرار دهید خوب فکر کنید؛ به عنوان مثال اگر مبل شما قرار است درست در مقابل پنجره و اشعه‌های آفتاب قرار گیرد، پیشنهاد می‌شود که از رنگ‌های تیره استفاده نکنید. همانطور که می‌دانید نور آفتاب به تدریج باعث از بین‌رفتن رنگ مبل شما شده و باعث کهنه‌تر دیده‌شدن آن می‌شود. در این صورت اگر از رنگ‌هایی مانند خاکستری روشن و کرم استفاده کنید، می‌توانید مطمئن باشید که رنگشان خیلی دیرتر محو می‌شود.

همچنین بخوانید: دکوراسیون منزل ایرانی: طراحی داخلی و چیدمان خانه ایرانی

سبک زندگی

این که خانه شما در چه سبکی ساخته شده باشد، سنتی باشد یا مدرن در انتخاب بهترین رنگ مبل راحتی می‌تواند تاثیر بسیاری داشته باشد. اگر خانه‌ای دارید که به سبک مدرن ساخته شده باشد؛ پس رنگ بندی مبل راحتی مدرن برای شما بهترین انتخاب خواهد بود. علاوه بر این شما باید دقت کنید که انتظار دارید مبلتان چه انتظاراتی را برای شما برآورده کند.

توجه کنید چه کسانی از مبل شما قرار است استفاده کنند و مبل را کجای خانه قرار خواهید داد! درصورتی که حیوان خانگی دارید یا بچه‌های شما عاشق نقاشی روی سطوح هستند، پس به سمت رنگ‌های تیره‌تر بروید که لکه‌ها را نشان ندهند.

همچنین بخوانید: بهترین ست پارکت با کاغذ دیواری، کابینت، فرش و دکوراسیون خانه

بهترین رنگ مبلمان راحتی

بهترین ترکیب رنگ مبل راحتی جدید و مدرن

این که چه رنگی را همراه چه رنگی به کار ببرید یکی از کارهای مهمی است که باید هنگام چیدن وسایل خانه انجام دهید. به طور کلی ترکیب رنگ مبل راحتی با سایر وسایل کاری طاقت فرسا بوده و نمی‌توان آن را نادیده گرفت. لازم به ذکر است که برخی برای راحت‌تر شدن کارشان از مبلمان راحتی دو رنگ استفاده می‌کنند؛ این کار به آن‌ها کمک می‌کند تا بتوانند از رنگ‌های بیشتری در درکوراسیون خانه خود استفاده کنند. در ادامه به شما چند رنگ را که می‌توانید به راحتی باهم ست کنید، به شما معرفی می‌کنیم:

استفاده از یک رنگ خنثی و یک رنگ مکمل

همانطور که پیش‌تر گفتیم رنگ‌های خنثی عبارتند از؛ طوسی، خاکستری، دودی و رنگ‌های دسته کرم، بژ و شیری، نقره‌ای، پلاتینی، کرومی و شنی. این رنگ‌ها انتخاب فوق‌العاده‌ای برای دکوراسیون منزل شما هستند. ست کردن این رنگ‌ها با رنگ‌های چون سبز، زرد یا نارنجی و قرمز بسیار چشم نواز است؛ همچنین می‌توانید رنگ مبل راحتی دو رنگ انتخاب کنید، این‌گونه هم در خرید وسایل صرفه جویی کرده‌اید و هم مبلی زیبا خریده‌اید.

ترکیب رنگ‌های اصیل در انتخاب بهترین رنگ مبل راحتی

انتخاب رنگ‌های اصیل می‌تواند انتخابی هوشمندانه برای بهترین رنگ مبل راحتی شما باشد. اگر فضاهای گرم و صمیمی را دوست دارید و دوست دارید فضای خانه خود را جوری بچینید که این صمیمیت را بیشتر نشان دهد، استفاده از رنگ‌های اصیل و گرم این امکان را برای شما فراهم می‌کند.

حتما می‌پرسید چه رنگ‌های جز دسته رنگ‌های اصیل قرار می‌گیرند؟ طیف رنگ‌های زرشکی، سرمه‌ای، آبی، سبز و قهوه‌ای جز این دسته از رنگ‌ها هستند؛ البته مشتقات آن‌ها را هم می‌توانید استفاده کنید. اگر علاقه دارید رنگ سال برای مبل راحتی انتخاب کنید نیز می‌توانید این رنگ‌ها را با آن ست کنید.

رنگ مبل راحتی جدید

۱۰ تا از بهترین رنگ برای مبل راحتی جدید و مدرن

حال که به طور کامل درباره ترکیب انواع رنگ مبلمان راحتی و بهترین رنگ مبل راحتی صحبت کردیم بهتر است چند مورد از رنگ‌هایی عالی برای مبلمان را هم به شما معرفی کنیم تا هنگام خرید انتخاب آن ها برای شما راحت‌تر باشد. با معرفی بهترین رنگ برای مبل راحتی همراه باشید.

بیشتر بخوانید: 6 دکوراسیون آشپزخانه مدرن: بهترین دیزاین آشپزخانه مدرن و شیک

رنگ مبل راحتی طوسی : بهترین رنگ مبل راحتی

رنگ مبل راحتی طوسی یکی از رنگ‌های خنثی است که به عنوان رنگ مبل راحتی سال ۱۴۰۱ نیز شناخته می‌شود. امسال ترجیح مردم این بوده که این رنگ زیبا را در کنار رنگ‌های گرم دیگر برای وسایل خود برگزینند. طوسی، جدیدترین رنگ مبل راحتی بوده و به سادگی با دیگر رنگ‌ها ست می‌شود و چیدمان را برای شما راحت‌تر می‌کند.

بهترین رنگ برای مبل راحتی

رنگ مبل راحتی کرم قهوه ای

رنگ مبل راحتی کرم قهوه ای نیز می‌توان جز دسته رنگ‌های نود قرار گیرد. این رنگ‌ نیز به راحتی با دیگر رنگ‌ها ست شده و همخوانی دارد.

رنگ مبل راحتی شیک

رنگ مبل راحتی سبز

رنگ مبل راحتی سبز تداعی گر طبیعت و سرزندگی بوده و می‌تواند محیط شما را گرم، صمیمی و دلنشین نشان دهد. ترکیب رنگ سبز و رنگ طوسی بسیار زیبا خواهد بود.

رنگ مبل راحتی دو رنگ

رنگ مبل راحتی زرشکی

رنگ مبل راحتی کرم زرشکی انتخابی جسورانه برای مبل راحتی شما است. برخی آن را بهترین رنگ مبل راحتی می‌دانند. زرشکی یکی از رنگ‌هایی است که علاوه بر تیره‌بودن و دیرتر کثیف‌شدنش فضای خانه را  گرم‌تر نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید: نکات مهم و اصول انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه

ترکیب رنگ مبل راحتی

مبلمان راحتی با رنگ بژ

مبلمان راحتی رنگ بژ می‌تواند دکوراسیون منزل را شیک و کلاسیک نشان دهد. این رنگ می‌تواند در کنار کوسن‌های رنگارنگ بسیار زیبا جلوه کند.

انواع بهترین رنگ مبل راحتی

مبلمان راحتی با رنگ سرمه‌ای

شکا می‌توانید انواع رنگ بندی مبل راحتی را برای خانه خود برگزینید؛ اما رنگ سرمه‌ای پرطرفدارترین رنگ بین خانواده‌هایی است که بچه و یا حیوان خانگی دارند. این رنگ خیلی دیرتر کثیفی‌ها را نشان می‌دهد؛ همچنین با رنگ‌هایی چون طوسی و زرد ترکیب زیبایی را خلق می‌کند.

بهترین ترکیب رنگ مبل راحتی

رنگ مبل راحتی زرد

شما انواع رنگ مبل راحتی را می‌توانید برای منزل خود برگزینید؛ اما رنگ زرد رنگی خاص‌تر که فضای خانه را شادتر و دلنشین‌تر نشان خواهد داد.

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب کاغذ دیواری : 20 نکته در انتخاب رنگ و طرح آن

رنگ مبلمان راحتی جدید

رنگ مبل راحتی قهوه‌ای

می‌توان گفت بهترین ترکیب رنگ مبل راحتی، قرمز و قهوه‌ای است. ترکیب این دو رنگ به دلیل این که تداعی گر رنگ‌های طبیعت هستند، بسیار چشم‌نواز خواهد بود.

جدیدترین رنگ مبل راحتی

رنگ مبل راحتی آبی

رنگ آبی یک رنگ مبلمان راحتی ال آرامش‌بخش و زیبا است که می‌توانید از آن در اتاق خواب نیز از آن استفاده کنید. پیشنهاد ما این است که از طیف رنگ آبی در مبلمان و وسایل اتاق نشیمن خود استفاده کنید.

همچنین بخوانید:بهترین ست مبل فیروزه ‌ای با فرش، پرده و چیدمان منزل

جدیدترین رنگ مبلمان راحتی

رنگ مبل راحتی مشکی

رنگ مشکی رنگی خنثی است و به راحتی می‌تواند در کنار رنگ‌های دیگر قرار بگیرد. این رنگ به بقیه رنگ‌ها جان می‌بخشد و باعث بهتر دیده شدن آن‌ها می‌شود؛ علاوه بر این‌ها استایل شیک و با کلاسی را به خانه شما می‌بخشد.

انتخاب رنگ مبلمان راحتی

بهترین رنگ مبل راحتی سفید!

رنگ سفید حس تازگی و جذابیت را به خانه شما می دهد. رنگ سفید از جمله رنگ هایی است که خیلی راحت می توانید با دیگر رنگ ها ست کنید و دکوراسیون زیبایی را خلق کنید. اما نکته ای که در رنگ سفید وجود دارد این است که احتمال دارد زود کثیف شود. به همین خاطر افراد ترجیح می دهند از رنگ های تیره تر استفاده کنند. اما نمی شود ویژگی های خود مبل سفید را نادیده گرفت. مثلا مبل سفید می تواند نور محیط را چند برابر کند و محیطی دلبازتر را برای شما به ارمغان بیاورد.

اگر رنگ سفید را دوست دارید اما به دلیل اینکه زود کثیف می شود آن را خریداری نمی کنید باید بگوییم می توانید مبل هایی را انتخاب کنید که به راحتی تمیز می شوند. میزان مقاومت و لکه پذیری مبل سفید بسیار اهمیت دارد. از این رو توصیه می کنیم از پارچه های باکیفیت و مقاوم استفاده کنید.

بهترین رنگ مبل راحتی

ترکیب تابلوهای نقاشی و دکوری های اسکاندیناوی کنار این مبل راحتی سفید دکوراسیون شما را تکمیل می کند. یکی از ویژگی های خوب و بارز رنگ سفید این است که با اکثر رنگ ها از جمله مشکی، بنفش، سبز، زرد، قرمز، قهوه‌ای و… قابل ست شدن است و دست شما برای انتخاب هر دکوراسیونی باز است.

بهترین رنگ مبل راحتی صورتی

رنگ صورتی یکی از رنگ های جذاب و خاص است. این رنگ بیشتر مورد پسند افرادی است که روحیه لطیف و خلاقی دارند. مثل تمام رنگ ها صورتی نیز طیف های مختلفی دارد. صورتی چرک یکی از رنگ های پرطرفدار در بین جوانان است. این رنگ گرم نماد آرامش و عشق است.

صورتی یک رنگ تطبیق مذیر است که در هر محیطی قابل استفاده است. شاید خیلی ها تصور کنند رنگ صورتی یک رنگ بچگانه و دخترانه است اما باید بگوییم این رنگ یک طیف رنگی همه کاره است که هم برای دکوراسیون های مدرن و هم کلاسیک قابل استفاده است.

بهترین رنگ مبل راحتی

حتما شما هم مبلمان کلاسیک با پارچه صورتی را زیاد دیده باشید که با ترکیب رنگ چوب سفید و طلایی بسیار جذاب است. به طور کلی رنگ صورتی با همه طیف‎ های رنگی آبی، سبز، قرمز و زرد ست می شود. بی تردید یکی از ترکیب رنگ های جذاب رنگ طوسی و صورتی است. این رنگ یک انتخاب جسورانه و عالی برای دوست داران رنگ صورتی است.

سوالات متداول

بهترین رنگ مبل راحتی سال ۱۴۰۱ کدام است؟

می‌توان گفت بهترین رنگ مبل راحتی سال ۱۴۰۱ رنگ طوسی است که امسال بسیار ترند شده؛ اما باز هم برای انتخاب به ذوق و احساس خود رجوع کنید.

جدیدترین رنگ مبلمان راحتی کدام است؟

امروزه از رنگ طوسی همه جا استفاده می‌شود و همچنین انتخابی هوشمندانه برای استایل خانه شما است.

کلام آخر

انواع بهترین رنگ مبل راحتی جدید و شیک را در این مقاله مشاهده کردید؛ البته این واژه بهترین برای هر کسی متفاوت است. از این رو در انتخاب بهترین رنگ مبلمان راحتی به سلیقه خود رجوع کنید البته نکاتی که راجع به انتخاب بهترین رنگ برای مبل راحتی نیز ذکر کردیم در نظر بگیرید. به نظر شما بهترین ترکیب رنگ مبل راحتی شیک کدام ترکیب رنگ است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا