بهترینتزیینات خانهدانستنی هادیزاین و دکوراسیونلیستنکات

دکوراسیون خانه کوچک: بهترین ایده چیدمان و دیزاین خانه کوچک و نقلی ساده

کوچک بودن خانه دلیل بر نامنظم بودن آن و نازیبا بودن فضای داخلی خانه نیست. دکوراسیون خانه کوچک را می‌توان به‌گونه‌ای طراحی کرد که فضای خانه بزرگ‌تر از آن‌چه هست به‌چشم بیاید؛ همچنین تنگی فضا و فشردگی وسایل در این خانه‌ها ممکن است آزار دهنده باشد. برای جلوگیری از این موضوع می‌توان برای دکور خانه کوچک به‌گونه‌ای چاره‌اندیشی کرد که کمترین وسایل با بیشترین بهره‌وری را در فضا جا داد. نحوه دیزاین خانه های کوچک بستگی زیادی به سلیقه شما و انتخاب وسایل مناسب برای فضای خانه شما دارد. اگر به‌دنبال راهکارهایی برای پیاده‌سازی بهترین چیدمان خانه کوچک برای خود هستید با ما در فارسی‌رو همراه باشید.

ایده چیدمان و دیزاین منزل کوچک نقلی ساده

آنچه در ادامه می‌خوانید

 استفاده از سبک مینیمال در دکوراسیون آپارتمان کوچک

یکی از روش‌ها برای تغییر دکوراسیون آپارتمان کوچک استفاده از سبک مینیمال درطراحی دکوراسیون داخلی آن است. سبک مینیمال سبکی است  برای دیزاین خانه کوچک و بزرگ که در آن تمامی وسایل اضافی کنار گذاشته شده و فضای خانه با لوازمی پر می‌شود که در عین سادگی بیشترین بهره‌وری را داشته باشند. تلاش طرفداران طراحی مینیمالیستی در دکوراسیون خانه کوچک مانند تادائو آندو، آلبرتو بائسا و جان پاوسون کردند در راستای محدود کردن و به حداقل رساندن عناصر بوده است.

معماران مینیمالیست ارزش زیادی برای فضای فراخ، پاکیزه و ساده قائل هستند. از نظر آن‌ها همه چیزهایی که کاربرد ندارند باید حذف شوند و تنها چندین عنصر ضروری و اصلی باید باقی بمانند تا بتوان از حداکثر فضای موجود نهایت بهره را برد. از عبارت‌های “حداقل‌گرایی” و “ساده‌گرایی” نیز برای اشاره به سبک مینیمال استفاده می‌شود. هدف اصلی این سبک استفاده از حداقل عناصر برای مبارزه با مصرف گرایی و تجمل گرایی است.

همچنین بخوانید: دکوراسیون منزل ایرانی: طراحی داخلی و چیدمان خانه ایرانی

استفاده از سبک مینیمال در دکوراسیون آپارتمان کوچک

دکوراسیون خانه های کوچک با وسایل ساده

در این روش از چیدمان خانه کوچک استفاده از وسایل ساده با رنگ‌های ساده برای دکور خانه کوچک باعث می‌شود فضای خانه شما بزرگ‌تر از آنچه که هست نمایان شود. استفاده از پرده‌های ساده حریر در کنار مبلمان ‌هایی با رنگ روشن و قرار دادن چند گلدان گل در گوشه‌ای از خانه فضایی آرام و خلوت را برای شما فراهم خواهد کرد. دکوراسیون ساده در اتاق‌ها و آشپزخانه هم می‌تواند اعمال شود. اگر طرفدار سادگی هستید این روش برای دکوراسیون خانه کوچک شما انتخاب مناسبی است. با چند راهکار می‌توانید دکوراسیون خانه های کوچک با وسایل ساده را اعمال کنید.

استفاده از آینه در دکور خانه کوچک

نصب آینه در دیزاین خانه  کوچک نقش مهمی را ایفا می‌کند. آینه با انعکاس وسایل منزل باعث بزرگ‌نمایی منزل شما می‌شود. آینه را روی دیوارهای اصلی نشیمن یا پذیرایی، میزناهارخوری، روی کمد دیواری یا دیوارهای اتاق و قسمت‌های مختلف خانه خود نصب کنید.

میز و صندلی کوچک ناهار خوری در دیزاین خانه  کوچک

میزهای ناهارخوری کوچک با طراحی ساده و پایه‌های ظریف را برای دکور خانه کوچک خود انتخاب کنید. در چیدمان خانه کوچک وجود پایه‌های ضخیم برای میزها و صندلی‌ها باعث اشغال فضا، شلوغی منزل و در نتیجه به‌هم ریختگی نظم خانه می‌گردند.

دکوراسیون خانه های کوچک با وسایل ساده

استفاده از مبل‌های عثمانی در چیدمان خانه کوچک

مبل‌های عثمانی گزینه‌های مناسبی برای دکوراسیون خانه کوچک شما محسوب می‌شوند. این مبل‌ها در حین زیبایی، راحت و شیک بودن، بسیار کاربردی هستند و می‌توانند جایگزین مناسبی برای مبل‌های سلطنتی باشند. استفاده ار مبل سلطنتی در دیزاین خانه  کوچک کاری است بیهوده و باعث هدررفتن فضای خانه می‌شود.

همچنین بخوانید: بهترین ست مبل فیروزه ‌ای با فرش، پرده و چیدمان منزل

استفاده از میز یا وسایل بی‌رنگ (شیشه یا پلاستیک)

گاهی می‌توان از میزها و لوازم بی‌رنگ در چیدمان خانه کوچک استفاده کرد. وجود این‌گونه لوازم در پس‌زمینه خانه محو شده و خانه را خلوت‌تر نشان می‌دهد.

نصب شلف‌های کوچک بر روی دیوارها

برای جادادن وسایل می‌توانید از شلف‌های دیواری استفاده کنید. اطراف میز تلویزیون، دیوارهای اتاق و آشپزخانه مکان‌های مناسبی برای قفسه‌ها هستند.

نصب شلف_های کوچک بر روی دیوارها

استفاده از رنگ زرد و سفید در دیوار و دکور خانه کوچک

رنگ‌های زرد و سفید باعث فراخ شدن فضای منزل شما می‌شوند. این رنگ‌ها را به‌طور ترکیبی در دیزاین آپارتمان کوچک خود استفاده نمایید تا بیشتربن تاثیر را روی دکوراسیون خانه کوچک شما داشته باشند.

همچنین بخوانید: بهترین رنگ اتاق خواب جدید و مدرن

تعداد پنجره‌‌های زیاد در خانه در دکوراسیون خانه کوچک

هرچه نور بیشتری از بیرون وارد خانه خود کنید، به دل‌باز شدن آن کمک بیشتری کرده‌‌اید. بهتر است حتی الامکان از پنجره‌های کشویی استفاده کنید تا فضای بازتری داشته باشید. وجود پنجره‌های بزرگ با تعداد زیاد در دیزاین خانه  کوچک مناسب‌ترین طراحی است.

تعداد پنجره های زیاد در خانه

فرش‌های بزرگ با طرح خلوت

در قسمت نشیمن از فرش‌های بزرگ با طرح‌های خلوت و ساده استفاده کنید تا نمای بیشتری به خانه خود بدهید. استفاده فرش‌هایی که طرح‌های شلوغی دارند، در خانه‌های کوچک معمولا حس خفگی به شما خواهند دارد.

پرده‌های بدون طرح یا با طرح پراکنده

درمورد پرده در چیدمان خانه کوچک هم باید این نکته را رعایت کنید که از طرح‌های شلوغ در آن‌ها استفاده نشده باشد. اگر بیشترین مساحت پارچه پرده‌های شما نازک‌ و لطیف‌ باشند برای دکور خانه کوچک شما مناسب‌تر خواهند بود. می‌توانید برای ایجاد حس راحتی مقدار کمی از پارچه‌های ضخیم‌تر در کنار حریر یا ابریشم در پرده‌های خود استفاده کنید.

تخت‌های تاشو در دیزاین خانه نقلی

در دکوراسیون خانه کوچک استفاده از تخت‌های تاشو در اتاق‌ها به شما کمک می‌کند از فضای خانه نقلی خود استفاده بیشتری نموده و حس بهتری در آن داشته باشید.

پاکیزه نگه داشتن کف خانه

این مهم است که شما به پاکیزگی کف خانه نقلی خود اهمیت بدهید درغیر این‌صورت شلوغی و کثیفی آن چندین برابر به بی‌نظمی و شلوغی دکوراسیون شما خواهد افزود.

استفاده از دیوارکوب در دیزاین خانه های کوچک

نصب دبوارکوب روی دیوارها باعث می‌شود که تناسبی در چیدمان دکور منزل کوچک شما ایجاد شود و حواس شما را از کوچک بودن خانه کمی پرت کند. استفاده‌ از تابلوهای پارچه‌ای متناسب روی دیوار هم احساس راحتی را به خانه شما اضافه خواهد کرد.

تفکیک فضاهای مختلف در دکوراسیون آپارتمان کوچک

درمورد دکوراسیون خانه کوچک ممکن است تصور شما از یک آپارتمان کوچک فضایی به‌هم ریخته و کوچک باشد که به‌سختی می‌توان در آن زندگی کرد؛ اما اگر به‌خوبی از فضا استفاده کنید، می‌توانید به دکوراسیونی ایده‌آل و فضایی دلباز و درعین‌حال راحت دست یابید. فضاهای مجزا را شناسایی نموده‌ و برای هر‌کدام از آن‌ها هدفی مشخص نمایید.کت و کیف خود را به‌جای آویزان کردن در راهروی ورودی، روی گیره‌هایی که پشت درب ورودی قرار گرفته‌اند آویزان کنید؛ این‌کار باعث می‌شود راهرو ورودی منزل شما بزرگ‌تر و خلوت‌تر به‌نظر بیاید.

به‌منظور ایجاد فضای ذخیره و میل‌کردن راحت‌تر غذا می‌توانید بین آشپزخانه و میز غذا‌خوری یک کمد یا گنجه قرار دهید. می‌توانید از برخی وسایل خود برای تفکیک فضا استفاده کنید. علاوه‌بر آن برای روح بخشیدن به منزل خود می‌توانید بخشی را به گیاهان آپارتمانی اختصاص دهید. حضور گل و گیاه تاثیری عمیق در زیبایی آپارتمان نقلی شما ایفا می‌کند.

تفکیک فضاهای مختلف

انتخاب بهترین دیزاین برای خانه های کوچک

انتخاب دکوراسیون داخلی منزل کوچک شما بستگی زیادی به سلیقه خودتان دارد. اگر طرفدار سادگی نیستید مجبور نیستید که در خانه‌های ساده زندگی کنید. می‌توانید دیزاین خانه  کوچک خود را طوری تغییر دهید که درحین استفاده از لوازم سنتی و رنگ‌های شاد، از فضای دل‌باز و روح‌بخش آن بهره کافی را ببرید. اما در این‌حالت برای طراحی دکور خانه کوچک خود باید نکاتی را رعایت کنید. اگر از مبل‌های رنگی استفاده می کنید آن‌ها را با فاصله از دیوار قرار دهید. از آینه برروی دیوارها بیشتر استفاده کنید. از وسایل چوبی قدیمی در نشیمن خانه یا اتاق‌های خود برای جا دادن وسایل استفاده کنید.

نترسید، در دیزاین خانه نقلی خود می‌توانید از رنگ‌های اشرافی برروی دیوارهای خود، که با رنگ مبلمان و فرش شما هماهنگ شده، جسورانه استفاده کنید. نکته‌ای که در این مورد باید به آن دقت کنید این است که به راحت بودنتان در دیزاین منزل کوچک خود فکر کنید و از لوازم لوکس در حد تعادل استفاده کرده و خانه خود را خلوت کنید. در این‌صورت می‌توانید به بهترین دیزاین برای خانه‌ های کوچک خود دست یابید.

انتخاب بهترین دیزاین برای خانه های کوچک

سوالات متداول

بهترین دکوراسیون خانه کوچک چگونه دکوری است؟

دکور خانه کوچک باید تا جای ممکن خلوت، راحت و در عین حال زیبا و شیک باشد. برای ایجاد حس بهتر شما، بهترین دکوراسیون خانه کوچک باید بیشترین مطابقت را با سلیقه شخصی شما داشته باشد.

چیدمان خانه کوچک چه تاثیری در زندگی ما دارد؟

هرچقدر دکوراسیون آپارتمان کوچک ما زیباتر و کاربردی‌تر باشد در روحیه و آرامش ما تاثیر بهتری خواهدداشت.

از چه رنگی برای دکور خانه کوچک استفاده کنیم؟

از تمام رنگ‌ها می‌توانیم در دیزاین خانه کوچک استفاده کنیم؛ اما اگر از رنگ‌های روشن استفاده کنیم فضای خانه را فراخ‌تر نشان می‌دهیم.

ازچه نوع میزهایی در چیدمان آپارتمان کوچک خود استفاده کنیم؟

بهتر است برای جلوگیری از شلوغ شدن خانه از میزهایی با طرح‌های ساده و دارای پایه‌های ظریف‌ در چیدمان آپارتمان کوچک استفاده کنیم.

جمع‌بندی

شما برای تعیین یا تغییر دکوراسیون خانه کوچک خود سلیقه شخصیتان به‌همراه رعایت یک‌سری نکات ریز لازم دارید. بدون استخدام طراح می‌توانید با استفاده از نکات عنوان‌شده در این مطلب، دکور خانه نقلی خود را طراحی کنید. استفاده از آینه، میزو صندلی غذاخوری کوچک با پایه‌های ظریف، انتخاب پرده با طرح خلوت و پارچه لطیف، پاکیزگی کف خانه، استفاده از شلف‌های دیواری، فرش‌های بزرگ با طرح خلوت، پنجره‌های بزرگ با تعداد زیاد، مبل‌های عثمانی، نصب دیوارکوب روی دیوار و مواردی از این قبیل روی دیزاین خانه  کوچک چیدمان خانه کوچک شما تاثیر خوبی خواهند داشت.

این نکات باعث می‌شود فضای منزل کوچک شما دل‌باز تر نمایان شود. می‌توانید از دکور سنتی در حد اعتدال در طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک خود استفاده کنید. در نهایت اگر انتقاد یا پیشنهادی درمورد مطلب حاضر به ذهنتان رسید که به بهتر شدن مطالب سایت کمک می‌کند، لطفا با ما درمیان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا