دیزاین و دکوراسیوندکوراسیون آشپزخانه

راهنمای انتخاب بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه های کوچک!

آیا آشپزخانه ای کوچک دارید و می خواهید بهترین رنگ را برای کابینت آن انتخاب کنید؟ درحال بازسازی آشپزخانه و ایجاد تغییرات اساسی در خانه خود هستید؟ بهترین رنگ برای آشپزخانه کوچک کدام رنگ است؟ پس این مقاله برای شما مناسب است. تغییر رنگ کابینت یکی از ساده ترین ایده های بازسازی آشپزخانه و ایجاد تغییرات اساسی است. در این مقاله از فارسیرو تعدادی از بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه های کوچک ذکر شده است. برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشید تا انتهای این بخش همراه ما باشید.

هدف از انتخاب بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه های کوچک

هدف از انتخاب بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه های کوچک این است که از رنگ ها برای بزرگ تر نشان دادن یک آشپزخانه کوچک استفاده کنید. با این حال، هنگام انتخاب رنگ کابینت، تاثیر نهایی و حالتی را که به دنبال ایجاد آن هستید در نظر بگیرید.

اولین سردرگمی در انتخاب رنگ کابینت این است که رنگ تیره انتخاب کنیم یا روشن؟ اگر می خواهید کابینت آشپزخانه شما نور را منعکس کند و آشپزخانه شما را روشن تر کند، از رنگ های ملایم و روشن استفاده کنید.

اگر می خواهید خروجی پر زرق و برق تری داشته باشید، ممکن است بخواهید از طرح های رنگی تیره و روشن استفاده کنید. اما، به طور کلی، استفاده از کابینت های تیره در یک آشپزخانه کوچک ایده چندان جالبی نیست. رنگ تیره باعث می شود فضای کوچک آشپزخانه، کوچکتر به نظر برسد. در زیر چند رنگ کابینت مناسب آشپزخانه های کوچک را برای شما آورده ایم.

بیشتر بخوانید: 6 دکوراسیون آشپزخانه مدرن: بهترین دیزاین آشپزخانه مدرن و شیک

بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه های کوچک 

از انجایی که رنگ کابینت تاثیر زیادی در زیبایی ظاهر خانه و آشپزخانه دارد باید در انتخاب آن توجه لازم را داشته باشید تا رنگی را انتخاب کنید که زود دلتان را نزد و بتوانید چندین سال با آن زندگی کنید. در این قسمت به شما کمک می کنیم بهترین رنگ را انتخاب کنید.

کابینت هایی درخشان و ظریف با رنگ سفید

به جرات یکی از بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه های کوچک رنگ سفید است. سفید رنگی است که با هر دکور آشپزخانه، هر رنگی روی دیوارها یا هر اکسسوری با رنگ‌های تند می‌آید. وقتی صحبت از آشپزخانه های کوچک می شود، رنگ سفید می تواند بهترین رنگ برای کابینت ها باشد. با بازتاب آزادانه نور طبیعی، آشپزخانه کوچک شما را روشن‌تر و بزرگ‌تر نشان می‌دهد. کشوهای مشکی یا قهوه ای و میزهای مرمری را انتخاب کنید تا جلوه ای متضاد ایجاد کنید. جلوه رنگ سیاه و سفید ظاهر و احساس نهایی آشپزخانه سفید شما را تقویت می کند.

رنگ سفید از دیرباز محبوب بوده است و امروزه نیز بسیار پرطرفدار است. می توان گفت سفید یکی از رنگ هایی است که همه می پسندند. همچنین رنگ سفید احساس بسیار نرم و آرامش بخشی دارد. کابینت‌های آشپزخانه به رنگ سفید می‌توانند حس نابی از آرامش را بدون آسیب رساندن به سبک آشپزخانه شما به ارمغان بیاورند.

امروز این گزینه عالی را برای کابینت های آشپزخانه کوچک خود امتحان کنید! مطمئناً از این انتخاب خود پشیمان نمی شوید. البته لازم به ذکر است که کابینت رنگ سفید نیاز به تمیزکاری زود به زود دارد، زیرا هر لکی که روی این کابینت ها می نشیند به وضوح دیده می شود.

بیشتر بخوانید: جدیدترین سرویس خواب های روز دنیا در ایران!

احساس طبیعی با رنگ قهوه ای ، کابینت آشپزخانه چوبی

بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه های کوچک

رنگ چوب طبیعی ترین رنگ برای کابینت آشپزخانه کوچک شما می باشد. رنگ قهوه ای بدون اینکه ظاهری نامرتب به آشپزخانه شما بدهد، حس بسیار زیبایی به آشپزخانه شما می بخشد.

اگر می خواهید از این رنگ گرم استفاده کنید، مطمئن شوید که آشپزخانه شما نور کافی دارد. داشتن چراغ های آویز و دیوارهای سفید ممکن است در این زمینه کمک کننده باشد. با داشتن نور کافی، کابینت های قهوه ای دیگر آشپزخانه کوچک شما را کوچک تر نمی کند‌.

درست است که رنگ قهوه ای به اندازه رنگ سفید مناسب آشپزخانه های کوچک نیست اما می توانید با استفاده از ترکیب رنگ سفید به بزرگتر نشان دادن آشپزخانه خود کمک کنید.

روشنایی رنگ زرد

زرد رنگی است که فضای آشپزخانه شما را روشن و زنده می کند. با این حال، اگر رنگ زرد را انتخاب می کنید، باید مکانیزم تمیز کردن مناسبی داشته باشید. می توانید رنگ های سفید و قهوه ای را در قسمت های دیگر آشپزخانه داشته باشید تا ظاهر و احساس بهتری داشته باشید. زرد یک رنگ فانتزی است که ظاهری خاص به آشپزخانه شما می دهد. شاید این رنگ باب میل همه نباشد‌. باید خیلی جسور باشید که این رنگ را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: نکات مهم و اصول انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه

 

بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه های کوچک

بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک ، خاکستری

این رنگ یک گزینه بسیار جذاب برای یک آشپزخانه مدرن است. کابینت های خاکستری در آشپزخانه های کوچک بسیار زیبا به نظر می رسند. همچنین نیازی به تعمیر و نگهداری زیادی ندارد، به همین دلیل آن را به یک انتخاب محبوب در میان عموم مردم تبدیل می کند. کاشی های دیوار آشپزخانه را متناسب با کابینت های خاکستری رنگ انتخاب کنید.

طوسی روشن

یکی از رنگ های روشن و پرطرفدار بعد از سفید طوسی روشن است. اگر می خواهید از رنگ روشن برای بزرگتر نشان دادن آشپزخانه خود استفاده کنید اما نمی خواهید سفید باشد، طوسی روشن بهترین انتخاب است. این رنگ تقریبا بین رنگ روشن و تیره قرار دارد و ویژگی های خوب هر دو تُن رنگی را دارا است. اگر دیوارهای آشپزخانه را سفید کنید زیبایی کابینت های طوسی روشن شما چندین برابر می شود.

بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک، کابینت رنگ پاستیلی

رنگ های پاستیلی بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه های کوچک محسوب مب شود. رنگ های پاستیلی به شما اجازه می دهند نهایت خلاقیت را داشته باشید. شما می توانید بدون هیچ نگرانی ای از رنگ های پاستیلی برای آشپزخانه خود استفاده کنید. همچنین می توانید از رنگ های پاستیلی مختلف برای کابینت های مختلف استفاده کنید و یک آشپزخانه سفارشی داشته باشید. این روزها رنگ های پاستیلی کابینت رنگ سبز پاستیلی و صورتی بسیار پرطرفدار است. یک آشپزخانه با کابینت سبز پاستیلی خیره کننده است. 

کابینت رنگ سبز

اگر دوست دارید رنگ های خاص را امتحان کنید، رنگ سبز یکی از بهترین رنگ ها برای کابینت آشپزخونه کوچک است. این رنگ بیشتر با طبیعت ارتباط دارد و به همان اندازه که طبیعت را زیباتر کرده است آشپزخانه شما را زیبا می کند. همان طور که می دانید رنگ سبز طیف های مختلفی دارد که کابینت سبز تیره هم زیباست اما برای آشپزخانه های کوچک ما رنگ سبز روشن را پیشنهاد می کنیم. رنگ سبز کابینت حس خوبی را به آشپزخانه می دهد. رنگ کابینت سبز یک انتخا جسورانه است.

بیشتر بخوانید: بهترین ست پارکت با کاغذ دیواری، کابینت، فرش و دکوراسیون خانه

 

بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه های کوچک

بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک ، ترکیب دو رنگ در کابینت

یکی از راهکارهای موثر برای جذاب و بزرگتر نشان دادن آشپزخانه های کوچک، استفاده از ترکیب دو رنگ در کابینت است. با کمک این تکنیک حتی در صورتی که از یک رنگ تیره استفاده کردید، می توانید با به کار گیری رنگ ترکیبی مناسب، دلگیری و گرفتگی آشپرخانه را می گیرید.

استفاده از رنگ های متضاد فضایی زیبا و عمیق را ایجاد می کند. یکی از ترکیب رنگ های پرکاربرد به عنوان بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه های کوچک ترکیب رنگ خاکستری و سفید است. کابینت سبز و سفید نیز ترکیب جذابی است.

همچنین بخوانید:بهترین ست مبل فیروزه ‌ای با فرش، پرده و چیدمان منزل

بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک، رنگ‌های خنثی

همان طور که می دانید رنگ های خنثی همیشه مد بوده و انعطاف پذیر هستند یعنی خیلی راحت می توانند با دیگر رنگ ها ست شوند. رنگ خنثی با هر دکوراسیونی می تواند هماهنگ شود. پس انتخاب رنگ خنثی برای کابینت آشپزخانه های کوچک یک انتخاب عالی و درستی است. رنگ خنثی باعث می شود آشپزخانه شما بزرگتر و ساده تر دیده شود. رنگ های خنثی آشفتگی محیط را بسیار کاهش می دهند. کابینت های خنثی در آشپزخانه کوچک محیط را ساده و منظم نشان می دهند. اگر به دنبال یک رنگ هستید که دلتان را نزند و همیشه مد باشد رنگ های خنثی بهترین انتخاب است. 

بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه های کوچک، رنگ های سرد

به طور ولی رنگ های سرد حس آرامش را منتقل می کنند. انتخاب رنگ های سرد روشن انتخاب خوبی برای کابینت آشپزخانه های کوچک هستند. به طور مثال رنگ سبز پسته ای و یا آبی آسمانی از رنگ های سرد مناسب برای آشپزخانه های کوچک هستند که هم حس آرامش را القا می کنند و هم محیط را جادار و آرام نشان می دهند. برای استفاده از رنگ های سرد می توانید ار ترکیب یک رنگ سرد روشن و سفید استفاده کنید و آشپزخانه کوچک خود را زیباتر کنید.

بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک، رنگ های شاد

اگر دوست دارید از رنگ های گرم و شاد استفاده کنید، نترسید و جسورانه رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید. شما می توانید از رنگ هایی مانند رنگ نارنجی، قرمز و زرد استفاده کنید تا آشپزخانه ای گرم و شاد داشته باشید. برای اینکه آشپزخانه کوچک شما زیباتر جلوه کند پیشنهاد می کنیم از ترکیب یکی از رنگ های گرم و سفید استفاده کنید تا زیبایی آشپزخانه شما دوچندان شود و از داشتن یک آشپزخانه کوچک زیبا و پرانرژی لذت ببرید.

کلام پایانی

وقتی صحبت از بازسازی آشپزخانه و کابینت آشپزخانه می شود، تغییر رنگ ها می تواند نقطه شروع خوبی باشد. با خواندن این مطلب شما حتما رنگ مناسب خود را انتخاب کرده اید. پس برای چی منتظری؟ رنگ کابینت مورد علاقه خود را برای آشپزخانه های کوچک انتخاب کنید و امروز به فضای آشپزخانه خود حس زیبایی و تنوع بدهید!

در این مطلب بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه های کوچک را برای شما معرفی کردیم. امیدواریم با خواندن این مطلب بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک زا انتخاب کنید. راستی رنگ انتخابی خود را در قسمت ثبت نظر برای ما بنویسید.

منبع: بهترین رنگ کابینت

سوالات متداول

کابینت های چه رنگی در آشپزخانه های کوچک بهتر است؟

سفید بهترین دوست شما در یک آشپزخانه کوچک است. نور را منعکس می کند، حس فضا را تقویت می کند و دیوارها را عقب می اندازد. وقتی رنگ سفید را روی کابینت، میز، دیوارها و سقف قرار دهید، فضایی بدون درز و بدون لبه یا مرز ایجاد می کنید و باعث بزرگتر نشان دادن فضا می شوید.

آیا یک آشپزخانه کوچک باید کابینت های روشن داشته باشد یا تیره؟

اگر آشپزخانه شما در قسمت کوچکی قرار دارد یا به خوبی روشن نیست، کابینت‌های تیره‌تر می‌توانند فضای آن را تنگ کنند. از طرف دیگر، رنگ روشن تر کابینت، به آشپزخانه کوچک کمک می کند که بازتر و جادارتر به نظر برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا