دکوراسیون پذیراییبهترینتزیینات خانهدانستنی هادکوراسیون آشپزخانهدکوراسیون اتاق خوابدکوراسیون اتاق کودکدیزاین و دکوراسیونلیستنکات

بهترین ست پارکت با کاغذ دیواری، کابینت، فرش و دکوراسیون خانه

معیارهای ضروری برای ست پارکت با دکوراسیون و دیزاین منزل چیست؟ انتخاب رنگ و دیزاین مناسب برای دکوراسیون منزل، یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌ها هنگام جابه‌جایی و نقل مکان به خانه جدید است. برای آن که خانه، به عنوان مکانی برای آرامش وظیفه خود را به درستی انجام دهد، باید فضایی آرامش‌بخش و مناسب طراحی کنید. دکوراسیونی درهم و شلوغ که شلوغی‌اش حساب‌نشده باشد، می‌تواند تأثیر مستقیم بر ذهنتان گذاشته و فکرتان را آشفته کند. برای همین باید کار را به دست کاردان بسپارید تا خانه را به بهترین نحو برایتان دیزاین کند و یا با مطالعه و کسب اطلاعات در این زمینه، خودتان بهترین دکوراسیون را برای خانه‌تان انتخاب کنید.

ما در ادامه این مقاله راجع به یکی از مهم‌ترین عناصر در دیزاین خانه، یعنی ست پارکت، اطلاعاتی را به شما داده‌ایم. با مطالعه این مطلب از فارسیرو ست کردن پارکت با سایر دکوراسیون خانه را می‌آموزید و هم‌چنین بهترین ست پارکت را به شما معرفی خواهیم کرد. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دکوراسیون خانه با کف پارکت

ست کردن پارکت با دکوراسیون خانه

این روزها اکثر خانه‌ها، خصوصاً خانه‌های جدید و نوساز، برای کف خانه از پارکت استفاده می‌کنند. پارکت‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف ساخته می‌شوند و با جا گرفتن در کف خانه‌ها، می‌توانند فضایی شیک و منحصر به فرد خلق کنند. برای آن که ست پارکت مناسبی را برای خانه‌تان انتخاب کنید، باید اطلاعاتی راجع‌ به ست کردن پارکت با سایر اجزای خانه داشته باشید. دکوراسیون خانه کوچک و بزرگ با کف پارکت می‌تواند بسیار جذاب و خیره‌کننده باشد؛ به شرط آن که از پارکت مناسب استفاده کنید. در این مطلب شما را با نکاتی درباره انتخاب پارکت آشنا خواهیم کرد.

ست پارکت و کاغذ دیواری

یکی از مواردی که باید در انتخاب پارکت به آن توجه کنید این است که پیش از انتخاب آن، تصویر کلی از دکوراسیون منزلتان را تجسم کنید. انتخاب پارکت برای خانه خالی، کار درستی نیست؛ چرا که میان طرح و رنگ پارکت و سایر اجزای خانه، باید تناسب و هماهنگی وجود داشته باشد. یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه کنید، ست پارکت و کاغذ دیواری یا رنگ دیوار است. از آنجا که دیوارها و کف در کنار هم قرار می‌گیرند، عدم تناسب و هماهنگی این دو می‌تواند ظاهر نامناسبی به دکور خانه‌تان بدهد.

یک توصیه مهم برای ست کردن پارکت و کاغذ دیواری این است:

 • اگر از کاغذ دیواری استفاده کردید که طرح‌های خاص و جالب توجه دارد و یا رنگ خاصی دارد که می‌خواهید توجه افراد به آن جلب شود، از رنگ‌های خنثی و ملایم برای پارکت استفاده کند.
 • اگر هدفتان این است که از پارکت‌ها بیشتر جلب توجه کنند، برای کاغذ دیواری از رنگی ملایم و خنثی استفاده کنید؛ اما پارکت را خاص و منحصر به فرد انتخاب کنید.

در کنار این موارد حتماً به تناسب میان رنگ‌های این دو نیز توجه کنید. می‌توانید از تضاد میان رنگ‌ها بهره بگیرید و یا از رنگ‌های مکمل استفاده کنید. حتی می‌توانید یک دکوراسیون مونوکروم در منزلتان داشته باشید.

ست پارکت

ست پارکت و کابینت

آشپزخانه قلب هر خانه است که باید به بهترین نحو دیزاین شود تا فضای غیرتکراری برای یک عمر آشپزی و صرف غذا داشته باشید. مهم‌ترین بخش از آشپزخانه که 60 الی 70 درصد دکور آشپزخانه را تشکیل می‌دهد، کابینت است. کابینت‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف وجود دارند و آن‌قدر تنوع زیاد است که حتماً برای هر سلیقه‌ای کابینت‌های زیبا و بی‌نظیر پیدا می‌شود. به علاوه، ست کابینت با پارکت نیز یکی از موارد مهم در دیزاین آشپزخانه است.

اگر می‌خواهید آشپزخانه منحصر به فردی داشته باشید، سعی کنید با توجه به ابعاد و فرم آشپزخانه‌تان اجزای آن را انتخاب کنید. انتخاب ست پارکت و کابینت یک رنگ می‌تواند محیط را کسل‌کننده و تکراری کند. شاید در ابتدا این ست کردن پارکت با کابینت جذاب به نظر برسد، اما بعد از مدتی شما را خسته خواهد کرد. بنابر این سعی کنید در صورت استفاده از کابینت و پارکت با تناژ رنگی مشابه، حتماً عناصری را با زنگ‌های متضاد به کار بگیرید تا این یکناختی را متعادل کنند. برای مثال می‌توانید پارکت و کابینت را با کمی تفاوت در تناژ انتخاب کنید و از یک لایه رنگ در قسمت پایین کابینت به عنوان لایه جداکننده استفاده کنید.

انتخاب رنگ دیوارهای آشپزخانه نیز می‌تواند در خوب به نظر رسیدن ست پارکت و کابینت مؤثر باشد. بنابراین سعی کنید اگر پارکت و کابینت همرنگ استفاده می‌کنید، برای دیوارها از رنگ متضاد آن‌ها بهره بگیرید. برای آشپزخانه‌های کوچک، استفاده از رنگ‌های روشن و کابینت‌ها و کف‌پوش‌های براق مناسب‌تر است. برای آشپزخانه‌های بزرگ دستتان در انتخاب رنگ بازتر است. البته استفاده بیش از حد از رنگ‌های تیره در چنین آشپزخانه‌هایی می‌تواند فضا را بی‌روح جلوه دهد.

ست پارکت با فرش

برای دیزاین پذیرایی، یکی از اصلی‌ترین عناصر فرش است. برای آن که ست پارکت و فرش زیبایی داشته باشید، لازم است شما را از برخی نکات آگاه کنیم. شناخت ترکیب رنگ‌های پرکاربرد در ست فرش با پارکت می‌تواند به شما در انتخاب بهترین ست پارکت لمینت کمک کند. اگر از پارکت چوبی روشن استفاده می‌کنید، می‌توانید در انتخاب فرش به رنگ‌های زیر توجه بیشتری داشته باشید:

 • خاکستری روشن و تیره، دودی، صدفی
 • سفید
 • نارنجی
 • آبی کم‌رنگ
 • قرمز
 • قهوه‌ای تیره

اگر قصد دارید از ست پارکت چوبی تیره برای دکوراسیون منزلتان استفاده کنید، بهتر است از رنگ‌های زیر استفاده کنید:

 • خاکستری دودی
 • آبی آسمانی
 • قرمز و سفید
 • بژ

در تناسب مدل ست پارکت و فرش نیز باید به نکاتی توجه کنید. اگر پارکتی که استفاده می‌کنید طرح‌دار باشد، باید از فرشی استفاده کنید که نسبتاً ساده بوده و شلوفی پارکت را تعدیل کند. برعکس، اگر از فرش طرح‌داراستفاده می‌کنید، ست کردن پارکت ساده با چنین فرشی بهتر به نظر می‌رسد.

ست کردن پارکت

ست پارکت و مبلمان

مبلمان خانه، اصلی‌ترین جزء پذیرایی است که بیش‌ از هر چیز به چشم می‌آید. برای آن که خانه زیبا و دلنشینی داشته باشید، باید به ست مبلمان با پارکت نیز توجه ویژه‌ای نشان دهید. برای این کار، چند راه دارید که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

برای ست کردن پارکت با مبلمان خانه می‌توانید از تضاد میان رنگ‌ها استفاده کنید. انتخاب یک پارکت روشن با مبلمان تیره و یا برعکس، می‌تواند ظاهر زیبایی به خانه‌تان ببخشد.

هم‌چنین می‌توانید از تناسب رنگ‌ها و انتخاب رنگ‌هایی از یک طیف استفاده کنید. برای مثال قصد دارید یک ست مبلمان با پارکت قهوه‌ ای داشته باشید؛ در چنین حالتی می‌توانید از پارکت قهوه‌ای روشن در کنار مبلمان تیره‌تر استفاده کنید. مبل مناسب پارکت تیره می‌تواند یک مبل روشن از همان طیف رنگ باشد. اگر از دکوراسیون تماماً تیره برای خانه استفاده کنید، خصوصاٌ اگر خانه‌تان کوچک باشد با فضایی گرفته مواجه خواهید شد.

همچنین بخوانید: بهترین ست مبل فیروزه ‌ای با فرش، پرده و چیدمان منزل

ست کردن دکوراسیون خانه با پارکت

در این قسمت قصد داریم دکوراسیون خانه با پارکت را به طور کلی بررسی کنیم. پیش از هر چیز باید مشخص کنید که می‌خواهید دکوراسیون خانه‌تان را به چه رنگی در بیاورید. رنگ‌های تیره را مد نظر دارید؟ می‌خواهید رنگ تیره گرم باشد یا خنثی؟ به طرح‌دار یا ساده بودن اجزای دکوراسیون فکر کرده‌اید؟ چند مورد را در ادامه بررسی می‌کنیم.

دکوراسیون خانه با ست پارکت تیره

اگر خانه دل‌باز و بزرگی دارید، انتخاب پارکت تیره چندان بد به نظر نمی‌رسد. این رنگ پارکت‌ها می‌توانند ظاهری شیک و شکیل به خانه‌تان بدهند. در کنار پارکت‌های تیره، از فرش روشن استفاده کنید تا خود را نشان دهد. استفاده از فرش طرح‌دار روی پارکت ساده می‌تواند پیشنهاد خوبی باشد. رنگ دیوارها را روشن انتخاب کنید. استفاده از رنگ‌های تیره برای همه اجزای خانه می‌تواند فضا را دلگیر کند؛ بنابراین استفاده از رنگ‌های تیره و روشن در کنار هم بهتر است.

برای ست مبلمان می‌توانید از رنگی هماهنگ با پارکت استفاده کنید و یا از تضاد بین رنگ‌ها بهره بگیرید. در انتخاب پرده نیز بهتر است از ترکیب رنگ‌های تیره و روشن استفاده کنید. برای مثال پرده‌ای روشن با کتیبه‌ها تیره و طرح‌دار انتخاب مناسبی است. پرده‌های تیره که اجازه عبور نور را نمی‌دهند، فضا را دلگیر می‌کنند.

همچنین بخوانید: دکوراسیون منزل ایرانی: طراحی داخلی و چیدمان خانه ایرانی

ست پارکت و کاغذ دیواری

دکوراسیون خانه با ست پارکت روشن

ست پارکت روشن برای خانه‌های کوچک بسیار مناسب است. هرقدر سطح نور را بیشتر منعکس کند، فضا بزرگ‌تر دیده می‌شود. در چنین خانه‌هایی استفاده ار رنگ تیره برای دیوارها نیز پیشنهاد نمی‌شود. تنها برای یک یا دو دیوار می‌توانید از رنگ تیره استفاده کنید. استفاده از فرش‌های روشن با تناژ رنگ متفات از پارکت، باعث دیده شدن فرش می‌شود و در عین حال فضا را کوچک نشان نمی‌دهد. استفاده از میزغذاخوری هم‌رنگ پارکت‌ها انتخاب خوبی نیست؛ بنابراین رنگ متفاوتی را انتخاب کنید. برای پرده‌ها نیز سعی کنید از پرده‌های ساده و شیک با رنگ‌های روشن و شاد استفاده کنید تا خانه دلبازتری داشته باشید.

همچنین بخوانید: بهترین رنگ اتاق خواب جدید و مدرن

سوالات متداول

بهترین ست مبلمان با پارکت قهوه‌ای چیست؟

پارکت قهوه‌ای متداول‌ترین رنگ برای پارکت است که در خانه‌های بسیاری از افراد دیده می‌شود. بنابراین می‌تواند به عنوان رنگ مکمل خیلی از رنگ‌ها باشد. انتخاب مبل برای پارکت قهوه‌ای خوب است که با توجه به تیره یا روشن بودن قهوه‌ای انجام شود؛ اما به طور کلی رنگ‌های خاکستری و دودی، آبی، قرمز، نارنجی و طیف وسیعی از قهوه‌ای می‌توانند در کنار پارکت قهوه‌ای، دکوراسیون زیبایی را خلق کنند.

بهترین رنگ مبل مناسب پارکت تیره چیست؟

مبل مناسب پارکت تیره می‌تواند مبل روشنی باشد که از همان طیف رنگ پیروی می‌کند. هم‌چنین می‌توانید از تضاد میان رنگ‌ها استفاده کنید.

بهترین ست پارکت

جمع‌بندی

چند سالی هست که پارکت‌ها به عنوان کف‌پوش محبوب میان افراد، در بسیاری از خانه‌ها به کار برده می‌شوند. قبل‌ترها که کف خانه با موزائیک پوشیده می‌شد، خانه‌ها را با موکت می‌پوشاندند و یا برای همه‌جا از فرش استفاده می‌کردند. کمی بعد، سرامیک به عنوان یک کف‌پوش شیک رواج یافت و کف‌پوش سنگ نیز طرفداران خود را پیدا کرد؛ اما امروزه پارکت‌ها محبوب‌ترین کف‌پوش‌ها هستند. تنوع پارکت‌ها بسیار زیاد است و در هر رنج قیمتی می‌توانید یک پارکت باب سلیقه‌تان پیدا کنید.

نکته مهم این است که بتوانید از پارکت مناسب در دکوراسیون خانه‌تان استفاده کنید و نهایت سلیقه‌تان را در انتخاب یک ست پارکت به کار بگیرید. در این مقاله شما را با چند نکته برای ست کردن پارکت آشنا کردیم تا بتوانی انتخاب درست‌تری داشته باشید. حالا نکاتی را درباره ست کاغذ دیواری با پارکت و هم‌چنین دکوراسیون خانه با کف پارکت می‌دانید که می‌توانند به شما کمک کنند. حتماً بهترین ست پارکت از نظر خودتان را به ما معرفی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا