آموزشتزیینات خانهدانستنی هادکوراسیون پذیراییدیزاین و دکوراسیونراهنماطراحی داخلی

بهترین ست مبل فیروزه ‌ای با فرش، پرده و چیدمان منزل

مبل آبی فیروزه ای با چه رنگی ست میشود ؟ در دکوراسیون خانه‌های ایرانی، اکثراً مبل‌هایی با رنگ خنثی مثل سفید، خاکستری یا کرم را مشاهده می‌کنیم؛ کمتر کسی پیدا می‌شود که ریسک چیدمان مبل با رنگ‌بندی شاد را به جان بخرد. رنگ و ست مبل فیروزه ای هم یکی از همین گزینه‌هاست که خیلی موردتوجه قرار نمی‌گیرد و شاید از هر صد خانه یک خانه باشد که از دکوراسیون و رنگ فیروزه ‌ای در آن‌ها بهره برده باشد. رنگ فیروزه ‌ای رنگی بسیار زیبا، پرزرق‌وبرق و شیک است. در طراحی داخلی با رنگ فیروزه ‌ای می‌توان دکوراسیونی جذاب و سلطنتی درست کرد.

این رنگ در عین آرامش‌بخش بودن، پرجنب‌وجوش هم هست. اولین بار از رنگ فیروزه ‌ای در سال ۱۵۷۳ در انگلستان استفاده شد؛ بعد از آن رنگ فیروزه‌ ای به رنگی بسیار محبوب تبدیل شد و امروزه هم در طراحی داخلی جایگاه ویژه‌ای دارد. مبل جز اصلی‌ترین وسایل منزل است و می‌توان هم با پرده و هم فرش آن را ست کرد. فیروزه ‌ای جزو رنگ‌های سرد به شمار می‌رود و بهتر است مبلمان فیروزه ‌ای را با رنگ‌های گرم مثل طلایی، خردلی و کرمی ترکیب کنیم. طیف‌های رنگی زیاد و مختلفی از رنگ فیروزه ‌ای وجود دارند و برای گرم نشان دادن آن معمولاً مقدار بسیار کمی زرد در کنار ست مبل فیروزه ای استفاده می‌شود.

بهترین ست مبل فیروزه ای با فرش، پرده و چیدمان منزل

بشتر بخوانید: بررسی بهترین جایگاه میز تلویزیون در خانه

برای ست کردن وسایلی به رنگ فیروزه ‌ای یا چیدمان و ست مبلمان فیروزه ای از چند روش می‌توان استفاده کرد. اگر قصد ست کردن مبل فیروزه ‌ای با دیگر لوازم خانه را دارید  با سایت فارسی رو همراه باشید تا به ارائه نکاتی در این مورد بپردازیم و بگوییم که مبل فیروزه ای با چه رنگی ست میشود.

مبل فیروزه ‌ای با چه رنگی ست می‌شود؟

شاید برای شما هم این سؤال پیش‌آمده باشد که مبل فیروزه ‌ای با چه رنگی ست می‌شود یا بهترین ست مبل فیروزه ای چیست؟؛ به قطع می‌توان گفت که رنگ فیروزه ‌ای با همه طیف‌های رنگی به‌خوبی ست می‌شود و می‌توان با آن دکور جذابی ساخت. مبل فیروزه ‌ای را نیز با رنگ‌های گرمی مثل: زرد، قرمز، نارنجی، طلایی مخصوصاً رنگ لیمویی بسیار زیبا می‌شود؛ همچنین این رنگ را می‌توان با تمام سایه‌های رنگی آبی به‌خوبی ترکیب کرد و یک ست زیبا خلق کرد.

یکی از مواردی که باعث می‌شود زیبایی‌هایی یک رنگ، توجه بیشتری جلب کند، ترکیب رنگ اصلی با رنگ مکمل آن است. بهترین پالت‌های رنگی برای رنگ فیروزه ‌ای ترکیب رنگ و ست مبل آبی فیروزه ای با رنگ‌های مکمل آن یعنی مشکی، سفید، زرد، سبز و بنفش است که جلوه آن را چند برابر می‌کند. برای ست مبلمان فیروزه ‌ای ترکیب رنگ سفید و فیروزه ‌ای یکی از بهترین ترکیب‌های رنگی در طراحی داخلی است که مثال آن پیدا نمی‌شود.

در ادامه به ست کردن مبل فیروزه ای با فرش و پرده که از مهم‌ترین لوازم هر خانه‌ای هستند می‌پردازیم. اما شما حتماً به‌جز فرش، مبل و پرده وسیله‌های دیگری هم در دکوراسیون خانه خود دارید؛ ازجمله این وسایل می‌توان به کوسن‌ها، تابلو و گلدان و … اشاره کرد که برای ست کردن با مبل فیروزه ‌ای می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. به این نکته توجه کنید که برای داشتن فضاهایی رؤیایی بهتر است از رنگ‌های گرم در کنار رنگ فیروزه ‌ای استفاده کنید. رنگ آبی فیروزه‌ ای و رنگ آبی لاجوردی نیز در کنار هم می‌تواند ترکیب فوق‌العاده‌ای باشد.

یکی دیگر از رنگ‌هایی که به‌راحتی با مبل فیروزه‌ ای ست می‌شود رنگ سفید است و بهتر است در کنار رنگ فیروزه ‌ای حتماً از رنگ سفید هم استفاده کنید.

رنگ پرده مناسب برای ست مبلمان فیروزه ای

رنگ فیروزه ‌ای جزو رنگ‌های سرد به شمار می‌آید؛ بنابراین بهتر است برای انتخاب پرده از رنگ‌های گرم مثل طلایی، خردلی و کرمی استفاده کنید. بهترین رنگ برای ست مبل فیروزه ای تیره و روشن پرده‌هایی با رنگ‌های گرم مثل کرم و قهوه‌ای است.

همچنین استفاده از رنگ‌های گرمی همچون قرمز, نارنجی (نارنجی متمایل به قرمز)، زرد (متمایل به طلایی)، کرم کنفی، صدری و خردلی هم ترکیب مناسبی است. شما می‌توانید با انتخاب یکی از آن‌ها فضای شاداب و گرمی را در آپارتمان خود داشته باشید و اگر دنبال رنگ‌های تیره‌تر برای کنترل بهتر نور فضای نشیمن خود هستید، می‌توانید از پرده قهوه‌ای با گل‌دوزی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: ست کاغذ دیواری با تجهیزات دکوراسیون داخلی (پرده، فرش، مبل)

رنگ پرده مناسب برای ست کردن با مبل فیروزه_ ای

 

  • استفاده از رنگ‌های خنثی در ست مبل فیروزه ای

امروزه در دکوراسیون اکثر منازل استفاده از رنگ‌های خنثی به‌خصوص در سبک مدرن طرفدار زیادی پیداکرده است. شما هم می‌توانید برای ست کردن رنگ فیروزه‌ ای به سراغ رنگ‌های خنثی بروید. ازجمله این رنگ‌ها می‌توان به کرم، بژ، خاکستری، طوسی، سفید، شیری، استخوانی و رنگ‌هایی ازاین‌دست اشاره کرد. این رنگ‌ها بهترین گزینه برای استفاده در پرده می‌باشند که ظاهری مدرن به خانه شما می‌بخشد.

ست مبل فیروزه ای با فرش: رنگ فرش مناسب برای چیدمان و ست مبلمان فیروزه‌ ای

حتماً برای شما هم این سؤال پیش‌آمده که مبل فیروزه ‌ای با چه فرشی ست میشه و ست مبل فیروزه ‌ای با فرش چگونه است.

فرش‌هایی که رنگ روشن دارند با مبلمان فیروزه ‌ای بسیار زیبا می‌شوند، استفاده از فرش‌های کرم یا فرش‌های آبی روشن برای کسانی که مبلمان  فیروزه ‌ای دارند انتخابات مناسب و زیبایی است. اما اگر برای ست مبلمان ابی فیروزه ‌ای فرش‌هایی با رنگ روشن را دوست ندارید می‌توانید از فرش سرمه‌ای هم برای ست مبل فیروزه ای استفاده کنید ولی بهتر است طرح فرشی که انتخاب می‌کنید شلوغ نباشد.

بیشتر بخوانید: بهترین رنگ مبل راحتی: 12 رنگ مبلمان راحتی جدید و شیک

رنگ فرش مناسب برای ست مبلمان فیروزه_ ای

 

در انتخاب فرش برای ست کردن با مبل فیروزه ای می‌توانید از موارد زیر کمک بگیرید.

  • استفاده از رنگ‌های گرم در چیدمان مبل فیروزه ای

همان‌طور که قبلاً گفتیم فیروزه‌ ای یک رنگ سرد است و بهتر است در کنار ست مبل فیروزه ای از رنگ‌های گرم استفاده کنیم؛ رنگ‌هایی مثل رنگ: زرد، قهوه‌ای و شکلاتی کنار فیروزه ‌ای به‌خوبی ست می‌شوند. قهوه‌ای صمیمیت فضا افزایش می‌دهد؛ همچنین قابلیت کاربرد در دکوراسیون‌های سنتی و مدرن را دارد.

  • استفاده از رنگ‌های مشابه در ست مبل فیروزه ای

استفاده از ترکیب رنگ‌های مشابه یک روش دیگر برای ست کردن با رنگ فیروزه ‌ای است. می‌توانید از رنگ‌های آبی، سرمه‌ای و سبز و طیف‌های مختلف فیروزه ‌ای برای ست کردن این رنگ استفاده کنید. برای مثال ترکیب سرمه‌ای و فیروزه ‌ای ترکیب منحصربه‌فردی است؛ اما نباید در استفاده از رنگ‌های سرد زیاده‌روی کنیم.

بیشتر بخوانید: میز ناهار خوری چهار نفره

سؤالات متداول

ست کردن کوسن و چوب مبل فیروزه‌ ای چگونه است؟

مبلمان فیروزه‌ ای با چوب‌های طلایی کمی کهنه‌شده اما همراه با کوسن‌های خردلی، کرم و فیروزه ‌ای بسیار زیبا است. اگر رنگ پرده را هم ترکیبی از سه رنگ خردلی، فیروزه ‌ای و کرم با طرح راه‌راه انتخاب کنید می‌توانید با ایجاد هماهنگی بین پذیرایی و نشیمن به حد کافی نور و شادابی را هم در فضا ایجاد کنید. در انتخاب رنگ سرمه‌ای بسیار با دقت عمل کنید چراکه سرمه‌ای که شما استفاده می‌کنید نباید خیلی تیره باشد تا باعث تاریکی بیش‌ازحد فضا و محیط نشود.

آبی فیروزه ‌ای با چه رنگی ست می‌شود؟

رنگ فیروزه‌ ای با همه طیف‌های رنگی به‌خوبی ترکیب می‌شود و با استفاده از آن می‌توان دکوراسیون جذابی را  سازد. ترکیب فیروزه ‌ای با رنگ‌های گرم همانند: نارنجی، زرد، قرمز به‌خصوص رنگ لیمویی فوق‌العاده جذاب است؛ همچنین این رنگ با تمامی سایه‌های رنگی آبی و با رنگ سفید و همه رنگ‌های خنثی به‌خوبی ترکیب می‌شود و ظاهری سلطنتی در خانه شما به وجود می‌آورد.

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه های کوچک!

کلام آخر

به سلیقه و خلاقیت خود اعتماد کنید و اصولی که در این مطلب برای ست مبل فیروزه‌ ای بیان کردیم را در نظر بگیرید. این موارد اصول کلی هستند و راه‌های زیادی برای چیدن وسایل منزل و همچنین طراحی دکوراسیون وجود دارد. شما می‌توانید با استفاده از قوانین اصلی رنگ‌بندی و شناخت رنگ‌ها استفاده کنید و ضمن انتخاب مبل و فرش از رنگ‌های مدنظر خود، از تناسب و هماهنگی رنگ‌ها و اشیای دیگر مثل پرده، کوسن، چراغ‌ها، دکوری‌ها، گلدان، رومیزی، بوفه و …استفاده کنید.

درواقع هیچ محدودیتی برای ست کردن، چیدمان مبل فیروزه ای و رنگ‌بندی دکوراسیون وجود ندارد و شما با اعتماد کردن به سلیقه و خلاقیت خودتان می‌توانید دکوراسیونی منحصربه‌فرد، جذاب و دل‌نشین به وجود آوردید. اگر تجربه‌ای در مورد ست کردن مبل فیروزه‌ ای و فرش و پرده با آن به‌وسیله رنگ‌هایی متفاوت دارید با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا