دکوراسیون آشپزخانهدانستنی هادیزاین و دکوراسیوننکات

6 دکوراسیون آشپزخانه مدرن: بهترین دیزاین آشپزخانه مدرن و شیک

آشپزخانه فضایی است که در طراحی و چیدمان وسایل آن، تنها زیبایی مطرح نیست؛ بلکه مواردی مثل کاربردی ‌بودن، استفاده مفید از فضا، خارج ‌کردن لوازم اضافی از داخل آشپزخانه و ایجاد فضایی که در طولانی ‌مدت برای ما خسته‌ کننده نباشد بسیار حائز اهمیت است. یکی از سبک‌های دکوراسیون آشپزخانه سبک مدرن است. بهترین دیزاین آشپزخانه مدرن دیزاینی است که در آن به تمامی موارد ذکر شده توجه کافی شده باشد. در این مقاله از فارسی‌رو به بررسی انواعی از بهترین دکوراسیون آشپزخانه مدرن خواهیم پرداخت. برای داشتن بهترین دیزاین دکوراسیون آشپزخانه مدرن لطفا با ما همراه باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

آشپزخانه قلب خانه شما است؛ بنابراین در هنگام طراحی دکوراسیون آشپزخانه باید به تمامی جنبه‌های مورد نیاز برای داشتن آشپزخانه‌ای کاربردی و در عین حال زیبا دقت کرد. اگر خانه‌ای در حال ساخت دارید و می‌خواهید برای اولین بار آشپزخانه خود را با بهترین دیزاین دکوراسیون آشپزخانه ی مدرن طراحی کنید، بهتر است تمامی جنبه‌ها را در نظر گرفته و بسیار با احتیاط پیش بروید؛ اما اگر برای بار دوم یا چندم قصد ایجاد تغییراتی در دکوراسیون آشپزخانه خود دارید، نترسید و به دنبال تغیرات اساسی هم نباشید.

یکی از مواردی که بسیاری از مردم را از ایجاد تغییرات در آشپزخانه منع می‌کند این است که گمان می‌کنند برای این کار باید هزینه زیادی را متقبل شوند. واقعیت این است که هنگام طراحی اولیه آشپزخانه هزینه زیادی صرف شده و صرف مجدد هزینه‌ سنگین برای تغییر در آشپزخانه چندان منطقی به نظر نمی‌رسد؛ بنابراین شما با انجام تغییراتی کوچک و صرف هزینه جزئی می‌توانید با استفاده از بهترین دیزاین آشپزخانه مدرن دستی به سر و روی آشپزخانه خود بکشید و تغییر و تنوع را در آن احساس کنید.

دکوراسیون آشپزخانه منازل ایرانی

در ایران بسته به سبک منزل و علایق شما دیزاین‌های مختلف و متنوعی را می‌شود در آشپزخانه به کار برد؛ از سبک سنتی و روستایی گرفته تا سبک مدرن با رنگ‌ و طرح‌های گوناگون. خوشبختانه کشور ایران در زمینه معماری و دکوراسیون داخلی با بسیاری از کشورهای پیشرفته در رقابت است و از جدیدترین متدهای دنیا در دیزاین داخلی آشپزخانه استفاده می‌کند. در سبک سنتی آشپزخانه ایرانی از ظرف و ظروف مسی، روحی، لعابی، سفالی و سبدهای سنتی در روی دیوارها یا کابینت‌ها استفاده می‌شود.

در بهترین طراحی دکور آشپزخونه مدرن ایرانی در کف آشپزخانه اغلب فرش و گلیم سنتی پهن بوده و پرده‌های گل‌دار یا طرح‌دار با نقش‌های ایرانی در پنجره‌ها نصب می‌شود. در سال‌های اخیر استفاده از بهترین دکوراسیون برای آشپزخانه‌های مدرن ایرانی بسیار مرسوم شده است. در بهترین دیزاین آشپزخانه مدرن طراحی ساده کابینت‌ها به همراه میز جزیره و صندلی‌های بلند اپن در پشت آن علاوه بر زیبایی خاص و جلوه منظمی که به آشپزخانه شما می‌دهد، باعث شده است که از فضای آشپزخانه به صورت بهینه استفاده شود.

همچنین بخوانید: دکوراسیون منزل ایرانی: طراحی داخلی و چیدمان خانه ایرانی

بهترین دیزاین آشپزخانه مدرن

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

در آشپزخانه‌های مدرن، طراحی متناسب با اندازه فضای موجود و سلیقه شما انجام می‌شود. در این سبک طرح و رنگ‌ها به صورت کاملا ساده و یکدست انتخاب می‌شوند که برخی از انواع آن را در این قسمت شرح داده‌ایم.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن کوچک

در بهترین دیزاین آشپزخانه مدرن کوچک استفاده از فضا برای جادادن وسایل به حداکثر می‌رسد. در این نوع آشپزخانه نکاتی برای بهینه‌شدن فضا و راحتی کار شما  وجود دارند که باید به آن‌ها توجه کنید.

  1. باید تا جایی که ممکن است از قرار دادن میز ناهارخوری در آشپزخانه خودداری کرده و از میز جزیره چرخ‌داری استفاده کنید که هم به عنوان کابینت و فضای ذخیره‌سازی ظروف عمل کرده و هم به عنوان میز غذاخوری استفاده می‌گردد.
  2. برای بازتر شدن فضا از رنگ‌های روشن استفاده کنید. تا جایی که ممکن است استفاده از رنگ تیره در کابینت، پرده و وسایل را محدود کرده و به دل‌باز شدن آشپزخانه خود کمک کنید.
  3. اگر کابینت‌های بالایی را در قسمتی از آشپزخانه با قفسه‌های باز جایگزین کنید، با قراردادن ظروف زیبا روی آن‌ها هم فضا را زیباتر کرده و هم به دل‌بازشدن آشپزخانه کمک زیادی کرده‌اید.
  4. تا جایی که می‌توانید از دیوارها برای جادادن وسایل خود استفاده کنید. آویزهایی را روی دیوار نصب کنید و وسایل خود را آویزان کنید.
  5. از نظم‌دهنده‌های کابینت استفاده کنید تا فضای مورد استفاده را به حداکثر برسانید.
  6. برای داشتن بهترین طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک و مدرن بهتر است در زیر کابینت‌ها لامپ‌ها یا نوارهای ال ‌ای دی جهت نورپردازی تعبیه کنید تا از طریق افزایش نور آشپزخانه از فضای تنگ و طاقت‌فرسای آن نجات پیدا کنید.
  7. استفاده از آینه در آشپزخانه‌های مدرن امروزی رواج دارد و تنگی فضا را پنهان می‌کند.

همچنین بخوانید: دکوراسیون خانه کوچک: بهترین ایده چیدمان و دیزاین خانه کوچک و نقلی ساده

دکوراسیون آشپزخانه مدرن بزرگ

در این نوع آشپزخانه از بهترین دیزاین آشپزخانه مدرن در طراحی کابینت جایی برای فر، سولاردام، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال ساید، جزیره بزرگ به همراه سینک روی آن و فضایی برای غذاخوردن تعیین می‌گردد. به دلیل بزرگ بودن فضا دست شما در طراحی باز است؛ اما این موضوع نباید بهانه‌ای برای ایجاد فضاهای پرت و غیر قابل استفاده باشد. پرده‌های این نوع آشپزخانه از نوع مدرن انتخاب می‌شود. در آشپزخانه بزرگ می‌توانید از میز ناهارخوری برای غذا‌خوردن استفاده کرده و فضای دلنشین و راحتی را به آن ببخشید.

همچنین بخوانید: کافی بار خانگی چیست؛ 5 ایده برای کافه بار خانگی کوچک و شیک

بهترین دکوراسیون آشپزخانه مدرن

دکوراسیون آشپزخانه مدرن سفید

رنگ سفید در طراحی داخلی آشپزخانه بسیار محبوب است و اغلب برای ایجاد ظاهری زیبا و ظریف استفاده می‌شود. رنگ سفید می‌تواند آشپزخانه شما را بزرگ‌تر نشان دهد و نور را در جایی که پنجره‌ها برای تامین نور طبیعی در دسترس نیستند منعکس کند؛ اما راه‌های زیادی برای استفاده از مواد، نور و بافت وجود دارد تا در آشپزخانه احساس گرما و جذابیت جریان داشته باشد. در این قسمت نکاتی را برای داشتن آشپزخانه سفید شما آورده‌ایم.

1. سایه‌های سفید لایه ای

با مخلوط‌کردن سفیدها از ایجاد ظاهر استریل جلوگیری کنید. اگر فقط از یک طیف رنگ استفاده کنید، اتاق صاف به نظر می‌رسد. در عوض سه یا چهار طیف از رنگ سفید را انتخاب کنید و آن‌ها را روی مواد مختلف اطراف آشپزخانه قرار دهید. این باعث افزایش ابعاد و جذابیت در کل فضا می‌شود. در هنگام انتخاب طیف رنگ‌ها از مخلوط‌کردن سفیدهای گرم با سفیدهای سرد خودداری کنید. رنگ‌های گرم بیشتر زرد و رنگ‌های سرد بیشتر آبی به نظر می‌رسند.

3. از بافت‌ها بهره ببرید.

استفاده از مواد با بافت‌های مختلفی که هم لمسی و هم بصری باشد به آشپزخانه‌ای که عمدتاً سفید رنگ است عمق می‌بخشد. این کار را می‌توان با ترکیب براق با مات و زبر با صاف برای  ایجاد ظاهری پویا انجام داد. این مسئله برای داشتن بهترین دیزاین آشپزخانه مدرن بسیار مهم است.

4. از رنگ‌های تاکیدی استفاده کنید.

پاشیدن رنگ در آشپزخانه سفید به زیباتر‌شدن کابینت کمک می‌کند. برای این کار تعداد کمی از رنگ‌های متضاد را انتخاب کنید؛ (نهایتا سه رنگ) سپس آن‌ها را در لوازم مانند: صندلی، نورپردازی، قوطی‌های روی میز، فرش، پشتی صندلی و کابینت به کار ببرید. رنگ مهمترین موضوع در مبحث داشتن بهترین دکوراسیون آشپزخانه مدرن است.

همچنین بخوانید: نکات مهم و اصول انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه

5. از نور طبیعی استفاده کنید.

وجود نور طبیعی از طریق پنجره یا نورگیر یک مزیت بزرگ برای هر آشپزخانه‌ به ویژه برای آشپزخانه سفید است؛ زیرا باعث روشن و مطبوع شدن فضا می‌شود.

همچنین بخوانید:بهترین ست پارکت با کاغذ دیواری، کابینت، فرش و دکوراسیون خانه

بهترین دیزاین دکوراسیون آشپزخانه مدرن

6. ایجاد نرمی

برای ایجاد نرمی و احساس راحتی در بهترین دیزاین آشپزخانه مدرن از پارچه‌ها در قسمت‌های مختلف آن مانند پرده، کفپوش، فرش کوچک، صندلی و … استفاده نمایید.

7. جزیره جدا

اجازه دهید جزیره آشپزخانه از بقیه سطوح کارتان جدا بماند و روی آن را با رنگ یا متریالی متفاوت بپوشانید. این تضاد مختصر فضای آشپزخانه را جدا کرده و آرامش چشمان شما را با یک مکان استراحت خوب فراهم می‌کند.

8. استفاده از بافت در بک اسپلش

یک بک اسپلش سفید حتی اگر تماماً سفید باشد به عنوان یک بک اسپلش عالی برای آشپزخانه شما عمل می‌کند. می‌توانید این مورد جذاب را با استفاده از یک الگو یا متریال بافت‌دار مانند سنگ موزاییک، کاشی سه بعدی، آجر نقاشی‌شده یا الگوی سنتی ایجاد کنید. از آنجایی که بک اسپلش یکی از اولین چیزهایی است که هنگام ورود به آشپزخانه می‌بینید از اینکه از نقش یا بافت برجسته در آن استفاده کنید نترسید؛ زیرا فضای کوچکی را شامل می‌شود.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن مشکی

طراحی آشپزخانه مشکی معاصر سبک‌ها و تغییرات زیادی را شامل می‌شود. داشتن آشپزخانه مشکی به معنای سیاه‌کردن همه‌چیز در آشپزخانه نیست؛ بلکه به این معنی است که رنگ مشکی را در آشپزخانه شما تا حدی به کار برد که برجسته باشد؛ حتی اگر پرمصرف‌ترین رنگ نباشد. به عنوان مثال می‌توانید با ایجاد کنتراست، رنگ مشکی را به نقطه کانونی آشپزخانه تبدیل کنید. بهترین دیزاین آشپزخانه مدرن با دیوارها و کابینت‌های سفید را می‌توان با وسایل مشکی، پیشخوان‌ها و تزئینات برجسته کرد؛ در این ‌صورت جسارت میزها و وسایل به اندازه‌ای قوی خواهد بود که بر ظاهر و حسی که در آشپزخانه وجود دارد تسلط داشته باشد.

حتی شما می‌توانید  با سیاه‌‌کردن کابینت‌ها و میز غذاخوری در آشپزخانه‌تان رنگ تمام مشکی را انتخاب کنید؛ در این صورت باید رنگ دیوارهای داخل آشپزخانه و میز را روشن‌تر انتخاب کنید. بازی با کنتراست به این شکل همیشه رنگ سیاه را برجسته می‌کند. اینکه چگونه می‌خواهید رنگ مشکی را در طراحی آشپزخانه خود بگنجانید کاملاً به شما بستگی دارد.

بهترین طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

دکوراسیون آشپزخانه مدرن ایرانی

سبک ایرانی مدرن در طراحی داخلی سبک جدیدی است که توسط معماران و طراحان ایرانی در بهترین دکوراسیون آشپزخانه مدرن تحول بزرگی را به وجود آورده است. این سبک به گونه‌ای است که در آن طرح‌ها و نمادهای ایرانی با به‌کار‌بردن قواعد مدرن برای خلق بهترین دکوراسیون برای آشپزخانه های مدرن ایرانی به زیبایی استفاده می‌شوند.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن اروپایی

استفاده از کابینت‌های آشپزخانه مدرن اروپایی که نسبت به کابینت‌های آشپزخانه آمریکایی ظاهری شیک‌تر و مدرن‌تری دارند در این سبک از بهترین طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن مشهود است. عدم وجود قاب در طراحی کابینت آشپزخانه اروپایی یکی از بارزترین ویژگی‌های آن است. به لطف طراحی بدون قاب کابینت، ظاهری بدون درز به دست می‌آید؛ علاوه بر آن سادگی استفاده از کابینت آشپزخانه اروپایی یکی دیگر از مزایای آن است. کابینت‌های اروپایی فاقد ریل و پایه هستند.

اگر کابینت‌های اروپایی را انتخاب کنید، گستره وسیعی از امکانات را از نظر مواد و رنگ‌ها را برای داشتن آشپزخانه مدرن اروپایی در پیش روی خود خواهید داشت. سخت‌افزار آشپزخانه‌ها در اکثر آشپزخانه‌های اروپایی معمولاً مینیمالیستی هستند، اغلب از فلز ساخته می‌شوند و دارای طراحی تمیز و مینیمالیستی هستند.

نکات مهم برای اجرای سبک مدرن در آشپزخانه

سبک مدرن ویژگی‌های خاصی دارد و شما باید برای داشتن بهترین طراحی و دکوراسیون آشپزخانه مدرن آن‌ها را بدانید. این ویژگی‌ها شامل موارد زیر است:

کابینت‌های شیک

یکی از برجسته‌ترین جنبه‌هایی که در بهترین دکوراسیون آشپزخانه مدرن متوجه آن خواهید شد کابینت‌های براق است. این ویژگی همراه با صندلی‌های ساده به کار می‌رود. در این کابینت‌های آشپزخانه هرگز نمی‌توانید درزی برای گرد و غبار پیدا کنید. دستگیره‌ها و دسته‌ها از فولاد ضد زنگ یا کروم ساخته شده‌اند و بیشتر به بهبود ظاهر و سادگی کابینت‌ها کمک می‌کنند.

در طراحی آشپزخانه مدرن جایی برای شلوغی وجود ندارد و وجود کابینت‌های شیک مسئول اجرای نظم آن هستند؛ زیرا شما می‌توانید در این سبک آشپزخانه‌ها گزینه‌های ذخیره‌سازی متعددی را در کابینت‌ها پیدا کنید؛ به عنوان مثال کشوها، سیستم‌های بازشو و سطل‌های زباله که در این سبک آشپزخانه در کابینت‌ها تعبیه می‌شوند.

همچنین بخوانید: بهترین رنگ اتاق خواب کودکان پسر و دختر

دکوراسیون آشپزخانه مدرن و شیک

لوازم مدرن

در یک آشپزخانه مدرن لوازم مدرن زیاد به چشم می‌خورند. این وسایل مدرن از نظر اندازه کوچک هستند؛ از این رو شما می‌توانید در فضا صرفه‌جویی کنید. از سوی دیگر، این لوازم مدرن ویژگی‌های هوشمند متعددی را ارائه می‌دهند که می‌تواند زندگی شما را آسان کند. برخی از بهترین لوازم مدرن موجود برای شما برای دسترسی به بهترین دکور آشپزخانه مدرن عبارتند از: فریزر، یخچال، اجاق گاز، قهوه ساز، ماشین ظرفشویی، فرآیندهای غذایی و جا چاقو. این وسایل بیشتر از فولاد ضد زنگ ساخته می‌شوند. در کنار ساختار فولادی ضد زنگ، حسی مدرن، تازه و بادوام را به شما ارائه می دهند.

کانترهای مدرن

در بهترین دکوراسیون آشپزخانه مدرن و شیک اکثر میزهای آشپزخانه از سنگ مرمر ساخته شده‌اند. این یکی از بهترین جایگزین‌های موجود برای گرانیت و سایر صفحات کانتر سنتی است. سنگ مرمر قادر است ظاهری مینیمالیستی و جذاب را به شما ارائه دهد و دارای خطوط تیز و رنگ‌های زنده است که به زیبایی ظاهر آشپزخانه شما کمک شایانی می‌کند.

رنگ ها

برای اینکه بهترین دکوراسیون آشپزخانه مدرن را داشته باشید باید به رنگ ها توجه ویژه ای داشته باشید. افرادی که آشپزخانه‌های مدرن را طراحی می‌کنند تمایل دارند رنگ‌های متنوعی را در خود جای دهند. بهترین کیفیت رنگی که آنها استفاده می‌کنند به گونه‌ای است که بتواند رنگ‌های مدرن ارائه دهد. این رنگ‌ها حتی می‌توانند در مبلمانی که در داخل آشپزخانه قرار می‌دهید استفاده شوند. در بهترین دیزاین دکوراسیون آشپزخانه به سبک مدرن این امکان برای شما وجود دارد که هر رنگی را با توجه به ترجیحات خود انتخاب کنید. کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که استفاده از رنگ‌های خوش‌بینانه و روشن برای آشپزخانه ایده خوبی است.

اینجاست که می‌توانید از رنگ‌هایی مانند نارنجی، قرمز و سبز استفاده کنید. شما قادر خواهید بود با این رنگ ها ظاهر و احساسی محرک و طنین‌انداز به آشپزخانه خود بدهید. از سوی دیگر می‌توانید به استفاده از رنگ‌های ملایم مانند کرم، آبی کم‌رنگ و خاکستری نیز فکر کنید. با استفاده از یک رنگ غالب در کل آشپزخانه می‌تواند ظاهر دلخواه خود را برای آشپزخانه خود ایجاد کنید.

بهترین دکوراسیون آشپزخانه مدرن با انتخاب درست کاشی دیوار

در کنار رنگ‌هایی که برای رنگ‌آمیزی آشپزخانه انتخاب می‌کنید، باید به کاشی‌های دیوار نیز نگاهی بیندازید و به استفاده از کاشی‌های دیواری زیبا و همه‌کاره برای بهترین دکوراسیون آشپزخانه مدرن فکر کنید. کاشی‌های دیواری که برای آشپزخانه استفاده می‌کنید، علاوه بر زیباییشان می‌توانند به شما در غلبه بر اثرات منفی ناشی از پاشیدن آب و آشپزی کمک کنند. شما می‌توانید ظاهر زیبای آشپزخانه خود را برای مدت طولانی‌تری حفظ کنید.

نورپردازی توکار

گزینه‌های نورپردازی متنوعی برای داشتن بهترین دیزاین آشپزخانه مدرن وجود دارد؛ از این رو مهم است که به آن گزینه‌های نورپردازی نیز فکر کنید و بهترین‌ها را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید. این به شما کمک می‌کند تا ظاهر پیچیده آشپزخانه خود را افزایش دهید. اکثر صاحبان خانه‌ها و طراحان داخلی که با طراحی‌های مدرن آشپزخانه کار می‌کنند ترجیح می‌دهند از هالوژن‌ها و نورهای توکار استفاده کنند که با ایجاد ظاهر و احساسی چشمگیر به آشپزخانه مدرن جلوه ویژه‌ای می‌بخشند. می‌توانید این چراغ‌ها را روی سقف یا زیر کابینت‌های خود قرار دهید.

همچنین می‌توانید به فکر تهیه چراغ‌های صنعتی بزرگ باشید. آنها معمولا روکش فلزی یا کرومی دارند که به شما کمک می‌کنند تا ظاهر زیبای آشپزخانه خود را به راحتی افزایش دهید.

اکنون شما از تمام عناصر مهمی که هنگام طراحی یک آشپزخانه مدرن باید در نظر گرفته شوند آگاه هستید. به این عناصر نگاهی بیندازید و شروع به ساختن آشپزخانه مدرن خود کنید. پس از آن می‌توانید آشپزخانه‌ای عالی داشته باشید که ظاهری کاربردی و زیبا دارد.

همچنین بخوانید: ترکیب رنگ اتاق خواب | بهترین ایده برای رنگ دیوار اتاق ترکیبی

بهترین دکور آشپزخانه مدرن

سوالات متداول

ابعاد مناسب فرش برای آشپزخانه باید چگونه باشد؟

شما باید با توجه به متراژ آشپزخانه و سلیقه خود از فرش‌های بیضی، دایره و مستطیل شکل متناسب با فضای آشپزخانه خود استفاده کنید.

آیا می‌توان در دکوراسیون آشپزخانه از سبکی متفاوت از دیگر قسمت ها استفاده کرد؟

بهتر است سبک آشپزخانه شما متناسب با سبک کل خانه شما باشد. اگر طراحی مدرن برای منزل خود در نظر گرفته‌اید، در طراحی آشپزخانه نیز از سبک مدرن استفاده کنید.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی ما بر این بود که درباره بهترین دیزاین آشپزخانه مدرن نکاتی را به شما ارائه دهیم و به شما کمک کنیم تا بتوانید برای طراحی بهترین دکوراسیون آشپزخانه مدرن و جدید خود از این نکات استفاده کنید. اغلب ما وقت زیادی از روز را در آشپزخانه به سر می‌بریم. این وقت‌گذرانی منحصرا برای غذاخوردن و غداپختن نیست؛ بلکه بسیاری از ما در آشپزخانه دور هم جمع شده و به بهانه غذاخوردن وقت می‌گذرانیم؛ بنابراین باید فضایی را برای آشپزخانه انتخاب کنیم که جذابیت داشته باشد.

علاوه بر این آشپزخانه باید در عین زیبایی فضای کافی را برای جادادن وسایل به صورت بهینه داشته باشد و طراحی آن به گونه‌ای باشد که از فضا حداکثر استفاده را کرده باشد. انواعی از سبک‌ها برای طراحی فضای آشپزخانه وجود دارد که طراحی مدرن از آن دسته است. بهترین دیزاین دکوراسیون آشپزخانه مدرن دیزاینی است که اغلب ویژگی‌های سبک مدرن را در خود جای داده باشد.

استفاده از کابینت‌های بدون درز و دستگیره، استفاده از رنگ‌های خنثی و درکنار آن رنگ‌هایی برای روح‌بخشیدن به آشپزخانه، بافت‌ها و نقش‌های برجسته در بخش‌هایی از دیوار، میز جزیره و … از نکات مورد استفاده در طراحی آشپزخانه مدرن است. لطفا نظرات خود را درباره مطالب ارائه‌شده در قسمت دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا