بهتریندانستنی هادکوراسیون اتاق خوابدکوراسیون اتاق کودکدیزاین و دکوراسیونلیست

بهترین رنگ اتاق خواب کودکان پسر و دختر

بسیاری از والدین قبل از تولد فرزند اول و یا سایر فرزندان به فکر اتاق و رنگ اتاق خواب کودک هستند. در حقیقت رنگ اتاق کودک از بزرگترین دغدغه‌های والدینی است که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند. از سویی بعضی از فرزندان با افزایش سن، توانایی تشخیص رنگ‌ها و انتخاب آنها را دارند. برای انتخاب بهترین رنگ اتاق خواب کودک باید به مواردی مانند سلیقه کودک، همه چیز درباره روانشناسی رنگ اتاق خواب کودک و… توجه نمائید. در ادامه همراه فارسیرو باشید تا با مناسب ترین رنگ اتاق خواب کودک و همه چیز پیرامون آن آشنا شوید.

بهترین رنگ اتاق خواب کودک دختر

به دلیل لطافت روحیه دختران، والدین حساسیت زیادی درباره انتخاب رنگ اتاق کودک دختر خود دارند. این روزها رنگ‌های زیبای زیادی توسط طراحان دکوراسیون برای رنگ اتاق کودک توصیه شده است. مهمترین و بهترین رنگ اتاق کودک دختر شامل رنگ‌های زیر است:

  • رنگ صورتی پاستیلی

رنگ صورتی پاستیلی یکی از بهترین رنگ اتاق کودک دختر برای خواب است. بیشتر کشورهای اروپایی از این رنگ برای دیزاین رنگ اتاق کودک دختر استفاده می‌کنند. این رنگ با رنگ‌های بژ، سفید، خاکستری و… به خوبی ست می‌شود.

  • رنگ یاسی

رنگ یاسی رنگ ایده‌ال زنان و دختران از کودکی تا بزرگسالی است. این رنگ به خوبی با رنگ‌های خاکستری و بژ ست می‌شود.

  • رنگ سبز پاستیلی

سبز پاستیلی به کودک شما آرامش و خوابی راحت می‌بخشد. این رنگ در دسته رنگ‌های سرد و خنثی قرار می‌گیرد.

  • رنگ مرجانی

ترکیب رنگ صورتی و نارنجی یک ترکیب فوق‌العاده به رنگ مرجانی می‌سازد. مرجانی با داشتن تمی گرم به کودک شما انرژی و نشاط می‌بخشد. استفاده از خاکستری به عنوان رنگ اتاق خواب کودکان در کنار این رنگ، زیبایی آن را چندین برابر می‌کند.

همچنین بخوانید: بهترین رنگ دیوار اتاق خواب دخترانه شیک و جدید

بهترین رنگ اتاق خواب کودک دختر

 

بهترین رنگ اتاق خواب کودک پسر

انتخاب رنگ اتاق کودک پسر برای خواب از اهمیت زیادی برخوردار است. رنگ اتاق خواب کودک باید به او برای ماندن در اتاق انگیزه بدهد.  بسیاری از کودکان پسر به دلیل انتخاب نادرست رنگ اتاق، انگیزه‌ای برای حضور در اتاق ندارند. پسرها نسبت به بیشتر دخترها فعالیت زیادتری دارند؛ بنابراین باید رنگ اتاق خواب آنها بیشتر حالت آرامش‌دهنده داشته باشد. رنگ آبی در طیف‌های مختلف مناسب‌ترین انتخاب برای اتاق خواب کودکان پسر است. رنگ آبی با رنگ‌های دیگر مانند سفید، لیمویی، خاکستری و… هماهنگی دارد.

همچننی بخوانید: بهترین رنگ اتاق پسرانه شیک

رنگ اتاق کودک یاسی

رنگ یاسی رنگی تداعی‌کننده آرامش و حس زندگی به افراد است. بسیاری از افراد علت انتخاب این رنگ را جذابیت زیاد آن بیان کرده‌اند. رنگ یاسی بهترین انتخاب برای اتاق خواب کودک دختر و پسر است. ملایم‌بودن این رنگ باعث کاهش اضطراب و افسردگی می‌شود. رنگ یاسی، رنگی بین صورتی و آبی است؛ بنابراین می‌تواند انتخابی مناسب برای کودک دختر یا پسر شما باشد.

رنگ اتاق کودک یاسی

 

از مهمترین رنگ‌های ترکیبی با یاسی می‌توان به صورتی، زرد، انواع رنگ‌های طیف بنفش، سفید، خاکستری و… اشاره کرد. بیشتر طراحان دکوراسیون از رنگ سفید برای ترکیب با یاسی استفاده می‌نمایند. ترکیب دو رنگ سفید و یاسی برای اجزای اتاق خواب کودک، بی‌نهایت آرامش به کودک شما می‌بخشد.

رنگ اتاق کودک صورتی

صورتی از محبوب‌ترین رنگ‌ها برای دختران است. طراحان تولید اسباب بازی به دلیلی محبوبیت آن در نزد کودکان، آن را نسبت به سایر رنگ‌ها بیشتر در طراحی اسباب بازی انتخاب می‌کنند. رنگ صورتی به همه ما انسان‌ها حس اطافت، شادابی و نشاط را می‌بخشد. این رنگ انتخابی مناسب برای کودکان پرخاشگر و یا بیش‌فعال است. رنگ صورتی با بخشیدن آرامش به کودک و ایجاد حس امنیت تا حد زیادی از تحرک بیش از اندازه کودک بیش‌فعال و رفتتارهای پرخاشگری جلوگیری می‌کند. بسیاری از افراد رنگ صورتی را منحصر به دختران می‌دانند؛ اما این رنگ نه تنها برای دختران، بلکه برای رنگ اتاق کودک پسر نیز رنگ مناسبی است.

صورتی جز رنگ‌های خنثی به شمار می‌آید. رنگ‌های خنثی به راحتی قابلیت ترکیب‌شدن با رنگ‌های گرم و سرد را دارند. ترکیب صورتی با خاکستری کمرنگ و یا پررنگ یک ترکیب فوق‌العاده زیبا را ایجاد می‌کند. الیته استفاده بیش از حد از رنگ صورتی در تمام وسایل کودک امکان دلزدگی را دارد؛ بنابراین حتماً هنگام استفاده از آن، حتماً از رنگ‌های گرم و سرد استفاده نمائید. یکی از بهترین رنگ اتاق کودک، همین رنگ صورتی است.

رنگ اتاق کودک صورتی

 

رنگ اتاق کودک لیمویی

رنگ لیمویی از زیباترین و محبوب‌ترین رنگ‌ها در سراسر جهان است. استفاده از این رنگ برای اتاق کودک و بزرگسال تاثیر زیادی در روحیه از لحاظ روانشناسی دارد. این رنگ با یادآوری عناصر طبیعی مانند خورشید، گل‌های آفتابگردان و… به روحیه کودک شما شادابی و نشاط می‌بخشد. به دلیل هماهنگی رنگ عناصر طبیعت با رنگ لیمویی، این رنگ هیچ‌وقت باعث دلزدگی نخواهد شد. این رنگ نه تنها برای دیوار، بلکه برای کمدها، پرده، روتختی و… مناسب است. رنگ لیمویی انعطاف‌پذیری بالایی در ترکیب با رنگ‌های آبی، طوسی، نارنجی و… دارد. بسیاری از والدین هنگام انتخاب رنگ اتاق کودک خود، تمایل به آگاهی از اطلاع از نوع رنگ برای دختر و پسر دارد.

رنگ لیمویی منحصر به دختر و یا پسر نیست. این رنگ در ترکیب با سایر رنگ‌ها مانند آبی، طوسی و… به اتاق دختر یا پسر شما جلوه فوق‌العاده زیبایی می‌بخشد. هنگام انتخاب این رنگ برای اتاق دختر و یا پسر باید رنگ انتخابی برای ترکیب با لیمویی با روحیه دخترانه یا پسرانه سنخیت داشته باشد. برای دختران باید از رنگ‌های بسیار ملایم در ترکیب با لیمویی استفاده کرد. معمولاً یکی از بهترین رنگ‌ها برای  ترکیب با لیمویی خاکستری کمرنگ و یا پررنگ است.

رنگ اتاق کودک لیمویی

 

رنگ اتاق کودک طوسی

در ترکیب‌بندی رنگ‌ها، خاکستری جز رنگ‌های خنثی دست‌بندی می‌شود. مهمترین ویژگی رنگ‌های خنثی، توانایی ترکیب آن با رنگ‌های گرم و سرد است. خاکستری مانند سایر رنگ‌های خنثی به بیننده حس آرامش را القا می‌نماید. رنگ طوسی نیز بهترین رنگ اتاق خواب کودک برای دختر و پسر است. برای دختران این رنگ باید با رنگ‌های روشن مانند صورتی و… و برای پسران از رنگ‌های گرم در ترکیب با این رنگ باید استفاده کرد.

این رنگ به اتاق فضایی فوق‌العاده زیبا و شیک می‌بخشد.  استفاده از رنگ خاکستری در دیوارهای اتاق به بزرگتر نشان‌دادن فضای اتاق کمک زیادی می‌کند. رنگ خاکستری با صرفه‌جویی در هزینه‌های شما ارتباط مستقیمی دارد. با افزایش سن کودک باید دکوراسیون اتاق او را نیز تغییر داد. رنگ خاکستری به دلیل خنثی‌بودن و ترکیب آن با سایر رنگ‌ها، قابل استفاده در سنین بزرگسالی نیز است.

همچنین بخوانید: بهترین رنگ اتاق خواب جدید و مدرن

 

 سوالات متداول

چه رنگ هایی مناسب اتاق خواب کودکان است؟

بهترین رنگ اتاق کودک با توجه به دیدگاه روانشناسی، سلیقه، سن کودک و… بستگی دارد. بهترین رنگ‌ها برای اتاق خواب کودک معمولاً شامل یاسی، صورتی و لیمویی است.

 

جمع‌بندی

انتخاب رنگ اتاق کودک و بزرگسال از مهمترین دغدغه های پدران و مادران است. انتخابی رنگی مناسب با سن فرد کودک یا بزرگسال بسیار مهم است. طراحان دکوراسیون این روزها رنگ‌های زیادی را با توجه به سلیقه، روانشناسی و … طراحی کرده اند.

انتخاب رنگ اتاق تا حد زیادی به سلیقه، سن، روحیات و… وابسته است. در انتخاب رنگ اتاق کودک حتما باید جنسیت او را در نظر گرفت. بعضی از رنگ‌ها برای کودکان دختر و پسر به طور مشترک قابل استفاده است. انتخاب رنگ اتاق خواب تاثیر زیادی در روحیه و خلقیات فرد دارد. بعضی از رنگ‌ها باعث استرس و تشویش و بعضی باعث آرامش می‌شود.

بهترین رنگ اتاق خواب برای دختر شامل صورتی، یاسی است. بهترین رنگ‌ها برای ترکیب با این رنگ رنگ‌های سفید، بژ و خاکستری است. بهترین رنگ اتاق برای کودک پسر شامل رنگ‌های…. است. برای اتاق خواب پسران بزرگسال از رنگ‌های آبی، قهوه‌ای، خاکستری در ترکیب با رنگ‌های روشن استفاده می‌شود. حتماً قبل از انتخاب رنگ اتاق خواب در صورت بزرگسال‌بودن با فرزند خود مشورت نمائید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا