انگیزش و اعتماد بنفسآموزشچه چیزیدانستنی هاروانشناسی فردیروانشناسی و خانوادهزندگی و موفقیت

تابلو آرزوها چیست: آموزش ایده هایی برای ساخت تابلو کائنات

تابلو آرزوها چیست؟ آموزش ایده هایی برای ساخت تابلو کائناتپیشرفت بشر از گذشته تا به امروز، در گرو آرزوهای او بوده است. آرزوها انسان را به تلاش وامی‌دارند و چنان انگیزه و شوری در او ایجاد می‌کنند که سختی‌ها در نظرش ساده می‌شوند. تا زمانی که آرزویی نباشد، تلاشی نیست و بدون تلاش، پیشرفت ممکن نمی‌شود. بنابراین اهمیت آرزوها غیر قابل انکار است. آن‌هایی که هیچ آرزویی ندارند، بعید است انگیزه‌ای برای ادامه مسیر زندگی داشته باشند. هم‌سو با این موضوع، احتمالاً چیزهایی هم راجع به قانون جذب شنیده باشید. قانون جذب به شما در رسیدن به آرزوهایتان کمک می‌کند و کائنات را در جهتی قرار می‌دهد که شما را به خواسته‌هایتان برساند.

در این مقاله از سایت فارسیرو قصد داریم شما را با یکی از تکنیک‌های قانون جذب که به محقق شددن آرزوهایتان کمک می‌کند، آشنا کنیم. تابلو تجسم آرزوها یا ویژن بورد یکی از اصلی‌ترین موارد در قانون جذب است. برای آن که ساخت تابلوی کائنات یا ویژن برد و ساختن تابلوی آرزوها آشنا شده و هم‌چنین بدانید تابلو کائنات چیست، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

تابلو کائنات چیست؟

شاید برای شما هم سوال باشد که دریم بورد چیست ؟ بسیاری از اتفاقاتی که در زندگی شما رخ می‌دهند، خواسته یا ناخواسته از ذهن خودتان سرچشمه می‌گیرند. ذهن یک قدرت جادویی است. قدرتی که محبوس شده و فقط در صورتی آزاد می‌شود که آن را باور کنید. جالب این که فقط عده کمی از افراد به قدرت ذهن ایمان دارند و آن را باور کرده‌اند. آیا چیزی راجع به قدرت ذهن می‌دانید؟ نورون‌های مغزی در حال فعالیت، انرژی از خود ساطع می‌کنند و این انرژی مستقیماً بر جهان اطراف اثر می‌گذارد. احتمالاً درباره حواله کردن انرژی به سمت کائنات چیزهایی شنیده باشید.

کائنات در واقع به هرچیزی غیر از شما و خداوند گفته می‌شود که در این جهان وجود دارد. تأثیر شما و ذهنتان بر کائنات انکار ناپذیر است. همان‌طور که می‌دانید جهان مادی از دو جزء ماده و انرژی تشکیل شده است. حالا در جهانی که بخشی عظیمی از آن را انرژی تشکیل داده، چطور می‌توان منکر تأثیر انرژی فردی بر جهان شد؟

تابلو تجسم آرزوها یکی از متداول‌ترین و قدیمی‌ترین روش‌ها برای رسیدن به خواسته‌هاست. تابلو آرزوها با بهره‌گیری از تکنیک تجسم و تصویرسازی، شما را قدم به قدم به آرزوهایتان نزدیک می‌کند. در واقع تابلو آرزوها بر اساس قانون جذب پیش می‌رود. در قانون جذب شما به هرچیزی که عمیقاً و از عمق وجود بخواهید و مطمئن باشید آن را به دست می‌آورید، می‌رسید. تابلو کائنات نیز دقیقاً به همین شکل اثر می‌کند.

شما خواسته‌هایتان را مقابل چشمانتان می‌گذارید و دائماً آن‌ها را می‌بینید. بعد از مدتی کائنات شما را در جهت خواسته‌هایتان سوق می‌دهد. تابلو تجسم آرزوها، صفحه‌ای است که تصاویر خواسته‌هایتان را روی آن قرار می‌دهید تا دائماً آن‌ها را ببینید و تصویرسازی در ذهنتان انجام شود. در ادامه کاربرد تابلو آرزوها یا کائنات را برایتان شرح داده و ساختن تابلوی آرزوها را به شما یاد می‌دهیم.

بیشتر بخوانید: معرفی 21 بهترین کتاب های فن بیان و سخنوری جهان

تابلو کائنات

کاربرد تابلو آرزوها (ویژن برد)

کائنات می‌تواند کوچک‌ترین رفتارهای شما را به حساب نشانه‌های جدی گذاشته و شما را در همان جهت پیش ببرد. در واقع در اغلب مواقع  کائنات به شوخی یا جدی بودن شما فکر نمی‌کند. ممکن است کوچک‌ترین فکری که از ذهن شما می‌گذرد، چنان انرژی‌ زیادی داشته باشد که کائنات را مجاب به شکل‌گیری و رخ دادن آن کند. در مقابل، خواسته قلبی شما ممکن است ضعف انرژی داشته و به همین جهت، سخت محقق شود.

نکته دیگری که وجود دارد این است: اگر انرژی مثبت به سمت کائنات بفرستید، شما را در جهت خواسته‌هایتان قرار می‌دهد. برعکس، اگر انرژی منفی از خود ساتع کنید، به سمت ناخواسته‌هایتان پیش می‌روید. بنابراین باید تلاش کنید تا حد امکان انرژی خود را مثبت نگه دارید. چند نکته برای مثبت نگه داشتن انرژی وجود دارد که در ادامه آن‌ها را بیان می‌کنیم:

  • شکرگزاری را فراموش نکنید. تا زمانی که شکرگزار آن‌چه دارید نباشید، نمی‌توانید انتظار چیزهای بیشتری را داشته باشید. این مسئله دقیقاً مصداق مصرعی است که می‌گوید:« شکر نعمت نعمتت افزون کند»
  • احساس رضایت را در خودتان پرورش دهید. سعی کنید همیشه از رسیدن به هر یک از خواسته‌هایتان احساس رضایت نسبی داشته باشید. راضی نبودن همیشه انرژی منفی به جهان پیرامون ساتع می‌کند. پس سعی کنید ضمن رضایت از امروز، برای فردایتان تلاش کرده و بیشتر و بیشتر بخواهید.
  • قدرت حرف‌هایتان را جدی بگیرید. سعی کنید حرف‌هایی که انرژی منفی دارند را حتی به شوخی هم به زبان نیاورید. قدرت کلمه بسیار بیشتر از چیزی است که شما فکر می‌کنید. فرض را بر این بگذارید هر لحظه کائنات منتظر است تا آن چه به زبان می‌اورید را محقق کند. حیف نیست این فرصت ارزشمند را با کلام منفی هدر بدهید؟
  • مثبت فکر کنید و افکار منفی را به ذهنتان راه ندهید. زمانی که از چیزی می‌ترسید و دائماً به آن فکر می‌کنید، ناخودآگاهتان آن را به سمت شما می‌کشد و با آن مواجه می‌شوید. بنابراین سعی کنید به افکار منفی‌تان دامن نزنید.
  • باید سعی کنید کنترل ذهنتان را به دست بگیرید. تمرکز بر علاقمندی‌هایتان به شما در رسیدن به آن‌ها کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: سبک زندگی فعال چیست؟ فواید، راه ها و موانع داشتن زندگی فعال

با کمک موارد گفته شده می‌توانید انرژی‌های مثبت به سمت کائنات فرستاده و آن را در جهت حرکت به سوی خواسته‌هایتان تحریک کنید.بعد از آن که توانستید انرژی‌تان را مثبت کنید، روی تابلوی تجسم آرزوها تمرکز کنید. ساخت تابلو کائنات تابلو آرزوها شما را در رسیدن به خواسته‌هایتان یاری می‌کند.

برای ساخت تابلوی کائنات، به این نکته توجه داشته باشید که دقیقاً از تصاویری استفاده کنید که با آرزوهایتان مطابقت دارد. ذهن شما همان چیزی را تجسم می‌کند که می‌بیند. در واقع یک حقیقت درباره ذهن وجود دارد؛ آن هم این است که ذهن قدرت تشخیص خیال از واقعیت را ندارد. زمانی که چیزی را تصور می‌کنید، ذهن شما آن‌قدر آن را پیش می‌برد تا خیال به واقعیت بپیوندد.ساختن تابلو آرزوها دقیقاً به همین دلیل می‌تواند مؤثر واقع شود. شما تصاویر خواسته‌هایتان را مقابل چشمانتان می‌گذارید و دائماً آن‌ها را می‌بینید.

آن قدر این تصویرسازی در ذهنتان تکرار می‌شود تا کل جهان دست به دست هم می‌دهند و شما را به خواسته‌تان می‌رسانند. زمانی که تصور می‌کنید هرروز سوار ماشین مورد علاقه‌تان می‌شوید یا گوشی مورد علاقه‌تان را خریداری می‌کنید، کائنات گمان می‌کند نبود آن ماشین یا گوشی در خدمت شما، یک اشتباه در کائنات است؛ در نتیجه آن را برای شما مهیا می‌کند. بنابراین کاربردهای تابلو کائنات را می‌توان در چند دسته طبقه‌بندی کرد.

کائنات آرزوهایتان را به شما نزدیک می‌کنند

مطابق چیزهایی که تا به اینجا گفته شد، با تصویرسازی درست و تصور  آرزوهایتان، ذهن شما کائنات را وادار می‌کند تا آرزوهایتا را به شما نزدیک کند. هر قدر ذهن قدرتمندتری داشته باشید، سریع‌تر و راحت‌تر به خواسته‌هایتان می‌رسید. فراموش نکنید که همیشه حرکت شما پیش‌زمینه برکات خداوند است. داشتن یک تابلوی کائنات و نگاه کردن به آن،، شما را به هیچ‌جا نمی‌رساند. پس برای رسیدن به آن چه می‌خواهید، تلاش کنید.

بیشتر بخوانید: علت و درمان مظلوم نمایی چیست + نحوه برخورد با آدم مظلوم نما

تابلو آرزوها

بیشتر بخوانید: برنامه افراد موفق | عادت و روتین روزانه انسانهای موفق و ثروتمند جهان

با دیدن آرزوهایتان، انگیزه تلاش بیشتر در شما زنده می‌شود

وقتی که هر روز خواسته‌هایتان را مقابل چشمانتان ببینید، انگیزه‌ای در شما زنده می‌شود تا برای آن‌ها تلاش کنید. فراموش کردن آرزوها شما را از حرکت باز می‌دارد. بنابراین لازم است که دائماً آرزوهایتان را برای خود یاداوری کنید. تابلوی آرزوها این کار را برای شما انجام می‌دهد. کافیست هر بار به این فکر کنید که می‌توانید به آرزوهایتان جامه عمل بپوشانید؛ به شرط آن که فرصت حال را برای رسیدن به آن‌ها از دست ندهید.

برای رسیدن سریع‌تر به خواسته‌هایتان، حتماً ساخت تابلو آرزوها را امتحان کنید. در ادامه این مطلب به شما گفته‌ایم که چگونه تابلو کائنات بسازیم.

آموزش ساخت تابلو آرزوها

در پاسخ به سوالاتی چون چگونه تابلو کائنات درست کنیم و چونه تابلو آرزوها بسازیم، قصد داریم در این قسمت مطالبی را ارائه کنیم تا بتوانید به راحتی یک تابلو آرزها داشته باشید. برای ساخت تابلوی کائنات، باید به چند نکته توجه کنید که پیش از هر چیز به این نکات اشاره می‌کنیم. بعد از دانستن این نکات، آموزش ساخت تابلو آرزوها را برایتان قرار داده‌ایم تا بدانید چگونه تابلو آرزوها بسازیم.

اولین نکته‌ای که به آن اشاره می‌کنیم این است که سعی کنید تفکرات محدود خود را کنار بگذارید. آرزو کردن چیزی نیست که در آن خساست به خرج دهید. همیشه از خداوند درخواست بهترین هر چیز را داشته باشید. خواسته‌های کوچک شما به این معناست که بزرگی و عظمت خداوند را درک نکرده‌اید. خداوند حتی از بزرگ‌ترین خواسته‌های شما هم هزاران هزار مرتبه بزرگ‌تر است.

نکته دوم این است که به راه و روش رسیدن به آرزوهایتان فکر نکنید. این نکته به آن معنا نیست که نباید برای آرزوهایتان تلاش کنید؛ بلکه به معنای این است که اگر فکر می‌کنید راهی برای رسیدن به خواسته‌هایتان وجود ندارد، سخت در اشتباهید. خداوند از راهی که حتی فکرش را هم نمی‌کنید، آن‌ها را برای شما می‌فرستد. پس چگونگی آن را به خداوند واگذار کنید. حالا می‌توانیم مراحل ساختن تابلوی آرزوها را با هم مرور کنیم.

هدف‌هایتان را مشخص کنید

برای ساخت تابلوی کائنات، اولین قدم این است که اهداف و آرزوهایتان را مشخص کنید. باید یک تصویر درست و واضح از آن چه می‌خواهید، داشته باشید. تا زمانی که خودتان ندانید که دقیقاً چه می‌خواهید، کائنات هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. بنابراین اگر یک ماشین مدل بالا می‌خواهید، مدل، رنگ، سری ساخت و خلاصه تک تک جزئیات آن را در نظر داشته باشید. به هر میزان که تصویر واضح‌تری از خواسته‌هایتان ارائه کنید، احتمال رسیدن به آن بیشتر می‌شود.

تصاویری از آرزوهایتان چاپ کنید

در دومین مرحله از ساخت تابلوی کائنات، بعد از آن که اهداف خود را به طور دقیق مشخص کردید، تصاویری از آن‌ها را از اینترنت پیدا کنید. سعی کنید تصاویر دقیقاً همان چیزهایی باشند که شما می‌خواهید. اگر تصاویر متفاوتی به کار ببرید، قانون جذب شما را به سمت همان چیززی می‌برد که هر روز مقابل چشمانتان است.

همچنین بخوانید: نماد فنگ شویی چیست | نمادهای فنگ شویی ثروت، عشق، سلامتی و حیوانات

ساخت تابلوی کائنات یا ویژن برد

تصاویر را روی تابلو بچسبانید

برای این که بک تابلو آرزوها داشته باشید، نیاز به یک تابلو ندارید. می‌توانید از یک تکه مقوا هم استفاده کنید. صرفاً باید قسمت مشخصی داشته باشید تا عکس‌ها را روی آن بچسبانید. بعد از آن که تصاویر را چاپ کرده و دور آن‌ها را بریدید، آن‌ها را روی تابلو بچسبانید. حالا یک تابلو کائنات دارید که شما را به سمت آرزوهایتان سوق می‌دهد.

بهترین مکان برای قرار دادن تابلو کائنات

تابلو کائنات باید جلوی چشمتان باشد. این که تابلو را گوشه‌ای بگذارید و سال به سال هم نگاهش نکنید هیچ تأثیری ندارد. تابلو باید جایی باشد که دائماً آن را ببینید. می‌توانید آن را روبه‌روی تختتان نصب کنید تا هر روز صبح به محض بیدار شدن آن را ببینید. حتی می‌توانید آن را روی در یخچال نصب کنید. علاوه بر تابلو آرزوها، نوشتن آرزوها در دفتر و چسباندن عکس‌ها داخل دفتر نیز مؤثر به نظر می‌رسد. می‌توانید با بهره‌گیری از خلاقیت خود، تابلوهای جالبی درست کنید.

چند ایده ساخت تابلوی کائنات (ویژن بورد)

حالا که می‌دانید چگونه یک تابلو کائنات بسازم، در این قسمت قصد داریم ایده‌هایی برای ساخت تابلو آرزوها به شما بدهیم تا با الهام گرفتن از آن‌ها، یک تابلو کائنات برای خودتان بسازید. چند تابلو کائنات دخترانه، تابلو کائنات ازدواج، تابلو کائنات ایرانی و نمونه‌ ای از تابلوی آرزوها برایتان آورده شده است. البته امروزه تابلو کائنات در گوشی نیز وجود دارد که می‌توانید آن را دانلود کنید. با ایده تابلو کائنات یا تابلوی آرزوها نمونه تابلو کائنات همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: معرفی 18 سریال انگیزشی و انرژی مثبت درسی، ورزشی و پزشکی جهان

تابلوی آرزوها چیست
تابلوی تجسم آرزوها
چگونه یک تابلو کائنات بسازم

بیشتر بخوانید: برنامه ریزی به روش بولت ژورنال چیست: آموزش، ایده و نمونه بولت ژورنال

ساخت دریم بورد در گوشی

چگونه تابلو کائنات در گوشی داشته باشیم؟ امروزه با گسترش اپلیکیشن‌های موبایل افراد اکثر کارهای خود را با گوشی موبایل خود انجام می‌دهد. شما می‌توانید با استفاده از برخی اپلیکیشن تابلو آرزوها در گوشی خود دریم بورد ایجاد کنید. از مزیت‌های اپلیکیشن تابلو آرزوها در گوشی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

قابل حمل بودن دریم بورد

اگر می‌خواهید همیشه دریم بوردتان دنبالتان باشد مسلماً نمی‌توانید یک تابلو آرزوهای فیزیکی را دنبال خود بیاورید. با کمک اپلیکیشن‌های موبایل می‌توانید تابلو آرزوهای خود را همیشه همراه خود داشته باشید. همچنین در هر زمان و در هر جایی که هستید  می‌توانید به تابلو آرزوهای خود دسترسی داشته باشید.

قابلیت ثبت یادآوری

گاهی اوقات مواردی را در تابلو آرزوهای خوب ثبت می‌کنید که نیاز است آن را مرور کنید. با وجود مشغله‌های زیاد ممکن است تابلوی اهداف و آرزوهای خود را فراموش کنید. به کمک اپلیکیشن موبایل می‌توانید مواردی را مشخص کنید تا اپلیکیشن در ساعت مشخصی به شما یادآوری کند.

امکان قفل برنامه

برخی از افراد دوست ندارند اهداف و تابلو آرزوهایشان را کسی ببیند. شاید تابلو آرزوهای فیزیکی را به راحتی نتوانید پنهان کنید. اما برای اپلیکیشن موبایل می‌توانید رمز عبور مشخص کنید تا دیگران نتوانند به آن دسترسی داشته باشند.

انتخاب راحت عکس برای تابلو

با داشتن تابلو کائنات در گوشی به راحتی می‌توانید به گالری خود دسترسی داشته باشید و هر عکسی را که می‌خواهید انتخاب کنید‌. برخی از اپلیکیشن‌ها نیز قابلیت انتخاب تصاویر از گوگل را نیز دارند.
تابلو کائنات یا ویژن برد یکی از تکنیک‌های قانون جذب است که به شما کمک می‌کند به اهداف و آرزوهایتان برسید.

سوالات متداول

چگونه تابلو کائنات درست کنیم؟

ساختن تابلوی آرزوها کار سختی نیست. کافیست تصویری از آن‌چه می‌خواهید داشته باشید را چاپ کرده و روی یک تابلو یا مقوا بچسبانید. تابلو را در موقعیتی قرار دهید که دائماً پیش رویتان باشد.

تابلوی تجسم آرزوها چیست؟

تابلوی تجسم آرزوها یا همان تابلو کائنات، روشی برای رسیدن به خواسته‌هاست که بر اساس قانون جذب عمل می‌کند.

جمع‌بندی

به قانون جذب اعتقاد داشته باشید یا نه، این یک مسئله ثابت شده است که بسیاری از افراد آن را سرلوحه زندگی خود قرار داده و با اعتقاد به آن زندگی می‌کند. قانون جذب می‌تواند با استفاده از انرژی‌های درونی‌تان، شما را زودتر به مقصد برساند. حتماً بسیار شنیده‌اید که می‌گویند تا به چیزی از صمیم قلب باور و اعتقاد نداشته باشید، به آن نخواهید رسید. این جمله دقیقاً قسمتی از قانون جذب است. زمانی که به خواسته‌ها و آرزوهایتان باور داشته باشید، آن‌ها را به خود نزدیک می‌کنید.

تابلو کائنات یا تابلو آرزوها یکی از ابزار و تکنیک‌هایی است که با بهره‌گیری از قانون جذب، باعث به حقیقت پیوستن آرزوها می‌شود. استفاده از تابلو آرزوها قدمت زیادی دارد و سال‌هاست بسیاری از افراد از جمله سلبریتی‌ها، برای رسیدن به آن چه می‌خواهند، از تابلو کائنات کمک می‌گیرند. در این مقاله به شما گفتیم که تابلو کائنات چیست. هم‌چنین چندین ایده تابلو کائنات و اموزش ساخت تابلوی آرزوها را با هم بررسی کردیم. می‌توانید اطلاعات مفید درباره تابلو آرزوها در فنگ شویی را با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا