انگیزش و اعتماد بنفسبهتریندانستنی هاروانشناسی و خانوادهزندگی و موفقیتلیست

معرفی 18 سریال انگیزشی و انرژی مثبت درسی، ورزشی و پزشکی جهان

حتما برای شما هم پیش آمده است که برخی روز‌ها دچار خستگی، یاس و ناامیدی شده باشید. غلبه روزمرگی بر زندگی و دوری از شورونشاط انسان را به مرز ناامیدی می‌کشاند. در این شرایط شاید بهترین و آسان‌ترین راه خواندن جملات انگیزشی یا تماشای یک سریال انگیزشی باشد.

این سریال‌ها معمولا بر اساس زندگی افرادی ساخته شده‌اند که در اوج ناکامی‌ها و خستگی‌ها دست از تلاش برنداشته و همچنان در مسیر موفقیت گام برمی‌دارند.

در این شرایط شناخت بهترین سریال انگیزشی می‌تواند به شما یک انرژی مجدد بدهد، تا با انگیزه‌ای قوی به مسیر زندگی ادامه دهید. ما در این مطلب به معرفی سریال انگیزشی در انواع مختلف آن خواهیم پرداخت؛ اگر به دنبال شناخت بهترین سریال های انگیزشی دنیا هستید، لطفا با سایت فارسی رو همراه باشید.

سریال انگیزشی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

شاید اولین سوالی که برای شما پیش می‌آید این است که سریال انگیزشی چگونه سریالی است و چه سریال‌هایی را باید به‌ عنوان سریالهای انگیزشی بشناسیم؟ هرگاه که در شرایط سخت و ناامیدکننده زندگی قرار دارید و یا روزهای شما کسالت‌بار هستند حتما به دنبال یک راهی برای دوری از این شرایط هستید.

در روزهای سخت معمولا سخنان آرامش‌بخش افراد موفق، خواندن چند جمله انرژی‌زا، مطالعه یک کتاب خوب و دیدن یک سریال انگیزشی می‌توان به شما توانی مضاعف ببخشد. سریال های انگیزشی را باید سریال‌هایی دانست که انرژی منفی را از شما دور می‌کنند و به شما گوشزد می‌کنند که زندگی در اوج خستگی نیز زیبا است و ادامه دارد.

در این سریال‌ها زندگی‌هایی ترسیم می‌شود که در اوج ناامیدی دست از تلاش برنداشته و قله‌های موفقیت را در اوج محرومیت‌ها فتح کرده‌اند.

دیدن یک سریال با این مضمون راه پیش روی شما را هموارتر می‌کند. این سریال‌ها دارای ژانرهای مختلفی هستند و شما بسته به نوع هدف خود می‌توانید سریال انگیزشی درسی، پزشکی، ورزشی، اجتماعی و… را دنبال کنید. برای شناخت بهترین سریال انگیزشی با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین کانال های دانلود فیلم و سریال تلگرام ایرانی و خارجی 

15 تا از بهترین سریال های انگیزشی دنیا: آمریکایی و انگلیسی زبان

حالا که با تعریف سریال های انگیزشی آشنا شدید، قصد داریم بهترین سریال های انگیزشی جهان را به شما معرفی کنیم. سریال انگیزشی معمولا در همه جای دنیا طرفدار دارد و شما می‌توانید سریال های انرژی مثبت را از هر کشوری که دوست دارید دنبال کنید.

سریال انگیزشی پزشکی: تو جانش را نجات دادی

این سریال را باید یک سریال انگیزشی پزشکی دانست که در نوع خود فوق‌العاده محسوب می‌شود. این سریال می‌تواند احساس بسیار خوش‌آیندی را به شما منتقل نموده و امیدی دوباره در دل شما زنده کند. مضمون سریال این است که یک بیمار در شرایطی که هیچ امیدی به زنده ماندش نیست، دوباره به زندگی بازمی‌گردد و حیاتش ادامه می‌یابد.

هر مخاطب با هر شرایطی می‌تواند از این سریال لذت برده و برای زندگی از آن الهام بگیرد؛ مخصوصا اگر پزشک یا دانشجوی پزشکی باشد.

سریال انگیزشی ورزشی: کینگ ریچارد

این سریال انگیزشی را باید به ‌عنوان سریال انگیزشی ورزشی تماشا کنید. سریال کینگ ریچارد براساس زندگی واقعی دو قهرمان تنیس ساخته‌ شده است و نشان می‌دهد که آن‌ها چه سختی‌هایی را در زندگی متحمل شده‌اند. تماشای این سریال حس خودباوری، امید و اعتمادبه‌نفس را در مخاطب زنده می‌کند و یک مشوق است برای تلاش در مسیر هدف.

بیشتر بخوانید: تابلو آرزوها چیست: آموزش ایده هایی برای ساخت تابلو کائنات

سریال انگیزشی درسی: رویای بلند (Dream high)

این سریال نیز یک سریال انگیزشی درسی است که زندگی شش دانش‌آموز را به تصویر می‌کشد که قصد دارند جزو بهترین‌ها باشند. اگر شما نیز درگیر مسیر تحصیلی هستید، هرگز تماشای این سریال را از دست ندهید. این فیلم را می‌توان به ‌عنوان یک سریال انرژی مثبت و سریال انگیزشی برای درس خواندن شناخت که مسیر پرفرازونشیب زندگی چند دانش‌آموز را به تصویر می‌کشد و نشان می‌دهد چگونه برای موفقیت تلاش می‌کنند.

سریال ناراست کیش:

این سریال برگرفته از یک رمان با همین نام است و می‌توان آن را به‌عنوان یکی از سریال های انگیزشی خارجی معرفی کرد. داستان این فیلم و رمانی که از آن استفاده ‌شده، بر اساس واقعیت است و زندگی دختری را ترسیم می‌کند که در یک خانواده کاملا مذهبی زندگی می‌کند.

این دختر تصمیم می‌گیر برای رهایی از ازدواج اجباری دست به فرار بزند و از حصارهای ذهنی زندگیش جدا شود. این سریال را به ‌عنوان یک سریال انگیزشی آمریکایی می‌توان شناخت.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی های فکری اندروید و آیفون: 34 بازی معمایی گوشی

سریال رسوایی بس:

این سریال نیز بر اساس واقعیت ساخته ‌شده و تولید کشور انگلستان است. این سریال انگیزشی خارجی، داستان یک سیاست‌مدار را توصیف می‌کند که عضو پارلمان است و روابط پنهانی با یک مدل جوان دارد. از میان سریال های انگیزشی این سریال را می‌توان یک مینی سریال معرفی کرد.

سریال Limmys show: یک سریال انرژی مثبت عالی

این فیلم را باید بهترین سریال انگیزشی انگلیسی دانست که ژانر کمدی دارد و همین امر این سریال را بسیار جذاب کرده است. این فیلم نمایشی از تلاش و کوشش انسان برای رسیدن به یک زندگی خوب و دوری از مشکلات است. نقش اول این فیلم برای رسیدن به معنای واقعی زندگی و تبدیل‌ شدن به یک انسان بهتر تلاش می‌کند.

سریال خودسازی:

یک سریال انگیزشی آمریکایی است که بر اساس زندگی واقعی فردی به نام خانم سی جی ساخته‌ شده است. این سریال انرژی مثبت فراز و نشیب زندگی یک فرد آفریقایی – آمریکایی را نشان می‌دهد که پس از گذراندن سختی‌های زیاد درنهایت به یک میلیونر تبدیل می‌شود.

این فیلم به مخاطب نشان می‌دهد که صبوری در برابر مشکلات و استفاده از فکر و خلاقیت تا چه اندازه می‌تواند راه گشا باشد. اگر به دنبال رسیدن به موفقیت و گذشتن از زندگی روزمره هستید این فیلم را از دست ندهید.

سریال مردم عادی:

این سریال انرژی مثبت و انگیزشی که دارای درامی عاشقانه است، داستان زندگی یک زوج جوان را روایت می‌کند که در کنار رابطه عاشقانه خود، سایر روابط یکدیگر را نیز موردبررسی قرار می‌دهند. این سریال نوع نگاه شما را به زندگی تغییر می‌دهد و شما را متوجه ابعاد دیگری از زندگی می‌کند.

بیشتر بخوانید: معرفی 15 تا از بهترین کتاب های فن بیان و سخنوری جهان

سریال Band of Brothers:

جوخه برادران یک سریال انگیزشی است که زندگی گروهی از سربازان آمریکایی را ترسیم می‌کند. در این سریال انگیزشی آمریکایی ده قسمتی، شما سختی‌ها و مشکلات گوناگون سربازان را مشاهده می‌کنید و خواهید دید چگونه از پس مشکلات خود برمی‌آیند. این سریال از دوره آموزشی این سربازها آغاز شده و تا روز پیروزی در جنگ ادامه دارد.

سریال Chernobyl:

این فیلم نیز یکی از بهترین سریال های انگیزشی انگلیسی – آمریکایی است که در ژانر درام و تاریخی تولید شده است. این سریال فاجعه هسته‌ای چرنوبیل را نشان می‌دهد و تلاش‌های بی‌سابقه و بی‌مانند برای پاکسازی بعدازآن را ترسیم می‌کند.

این فیلم نشان می‌دهد که چگونه با تلاش و پشتکار یک فاجعه بزرگ را می‌توان مدیریت و حل کرد. دیدن این فیلم حس خوبی به مخاطب منتقل می‌کند و حتما شما را تا پایان سریال درگیر خواهد کرد.

سریال شرلوک:

این سریال انگیزشی بر اساس زندگی شرلوک هلمز ساخته ‌شده است. فردی که دارای توانایی‌هایی فراتر از دیگران است و با مردم عادی متفاوت است. شرلوک اگرچه فردی بسیار موفق و توانمند است، اما دچار سرخوردگی‌هایی شده که سعی می‌کند آن‌ها را به روی خود نیاورد؛ این سرخوردگی ناشی از نگاهی است که مردم به او دارند. سریال شرلوک مورد تحسین بسیاری از منتقدان دنیا قرارگرفته است و دیدن آن بسیار توصیه ‌شده است.

سریال Firefly:

این سریال یک مجموعه چهارده قسمتی است که داستان زندگی یک گروه 9 نفره را نمایش می‌دهد. این گروه به یک منظومه جدید سفر می‌کنند که در ابتدا درگیر ماجرای خدمه‌های سفینه می‌شوند. پس از ورود به منظومه جدید و تماشای فضا هرکدام از آن‌ها از دریچه نگاه خود چیزی متفاوت با دیگری می‌بیند. این فیلم به مخاطب یاد می‌دهد تفاوت‌ها را بپذیرد و از زوایای مختلف به زندگی نگاه کند.

بیشتر بخوانید: بهترین سن فوتبالیست شدن: فوتبالیست های معروف از چه سنی شروع کرده اند؟

سریال Pride and prejudice:

این سریال اقتباسی از معروف‌ترین رمان جین استین است و شخصیت اصلی داستان فردی به نام بیشک دارسی است. این رمان اتفاقات جامعه انگلیس را ترسیم می‌کند و در آن به روابط انسان‌ها از طبقات مختلف جامعه پرداخته می‌شود.

سریال انگیزشی خارجی: استعدادهایت را شکوفا کن

سریال استعدادهایت را شکوفا کن با سریال های نمایشی متفاوت است. در این سریال دیگر بازیگران نقش آفرینی نمی کنند بلکه این سریال مجموعه ای از سخنرانی های آنتونی رابینز است که چون در چند قسمت ارائه شده با عنوان سریال آن را معرفی می کنیم.

به طور کلی مضمون این سخنرانی ها به این اشاره دارد که قدر استعدادهایی که خداوند به ما داده است را بدانیم، مسیر موفقیت خود را یافته و استعدادهایمان را شکوفا کنیم. همچنین به این موضوع اشاره دارد که نعمت هایی که خدا به ما داده است را باید شکر کنیم و از خدا روی گردان نشویم.

پیشنهاد می کنیم حتما این سریال را مشاهده کنید با دیدن این سریال دیدی بهتری به زندگی خواهید داشت و زندگیتان متحول می شود.

سریال انرژی مثبت: Limmy’s show

یکی دیگر از سریال های انگیزشی خارجی می توان به سریال Limmy’s show اشاره کرد. این سریال یک سریال انگیزشی کمدی است که هم دارای ژانر کمدی و خنده دار است و هم نشان دهنده تلاش انسان برای بهتر شدن و یافتن معنای زندگی است. اگر می خواهید با یک تیر دو نشان بزنید و هم از دیدن سریال کمدی لذت برید و هم یک سریال انگیزشی خوب دیده باشید پیشنهاد می کنیم این سریال را از دست ندهید.

3 تا از بهترین سریال های انگیزشی کره ای

کشور کره یکی از کشورهایی است که در زمینه تولید سریال انگیزشی بسیار موفق بوده است. بسیاری از سریال‌های تولیدی این کشور مورد توجه مردم جهان و حتی منتقدین قرار گرفته است. در ادامه به چند سریال انگیزشی کره ای اشاره خواهیم کرد.

سریال کره‌ای SKY Castle:

این سریال کره ای انگیزشی، داستان گروهی از زنان ثروتمند را نمایش می‌دهد که برای پیشرفت و خوشبختی خانواده خود دست به هر کاری می‌زنند. آن‌ها سعی دارند فرزندان خود را به بهترین دانشگاه‌های کشور بفرستند و در این مسیر دست به هرگونه خیانتی می‌زنند. دیدن این فیلم از میان سریال‌های کره‌ای بسیار توصیه ‌شده است.

سریال Crash Landing ON Yiu:

این سریال انگیزشی کره ای داستان یک خانم را روایت می‌کند که در کره جنوبی ساکن است و اشتباها از مرزه کره گذشته و وارد کره شمالی می‌شود. یک افسر ارتش او را پیدا می‌کند؛ اما به‌ جای تحویل دادن سعی می‌کند به او کمک کند. در این مسیر اتفاقات جالبی برای این دو رخ می‌دهد که بسیار دیدنی و جالب هستند. گذشتن از سختی‌ها، ترس‌ها و نگرانی‌ها بسیار جذاب و امیدبخش هستند.

سریال ثبت جوانی:

این سریال کره ای انگیزشی در مورد زندگی چند جوان است که در دنیای مد و فشن فعالیت می‌کنند. سختی‌ها و فراز و نشیب‌های این جوان‌ها درراه رسیدن به موفقیت و معروفیت این سریال را به یکی از سریال های انگیزشی جذاب تبدیل نموده است. تماشای این سریال برای زنده کردن امید و انگیزه در زندگی توصیه می‌شود.

سوالات متداول

وجود سریال‌های مختلف در ژانرهای گوناگون و توجه به سریال انگیزشی از میان سریال‌ها سبب می‌شود که افراد در این زمینه سوالات مختلفی بپرسند. ما در ادامه به مهم‌ترین این سوالات پاسخ خواهیم داد.

چرا باید بهترین سریال های انرژی مثبت دنیا را تماشا کنیم؟

دیدن سریال انگیزشی به این دلیل توصیه می‌شود که احساسی بسیار خوشایند در وجود مخاطب ایجاد کرده و سبب می‌شود انرژی و انگیزه شما برای رسیدن به قله‌های موفقیت چند برابر شود.

بهترین سریال های انگیزشی دنیا مربوط به کدام کشور هستند؟

تقریبا تمام کشورها در این زمینه فعالیت دارند و سریال‌های خوبی هم تولید کرده‌اند؛ اما آمریکا و انگلیس را می‌توان در این ژانر پیشرو و موفق معرفی کرد.

 

جمع‌بندی

دیدن فیلم و سریال همیشه یکی از جذاب‌ترین کارها برای افراد بوده است. معمولا هر فرد سعی می‌کند قسمتی از وقت خود را به دیدن فیلم بگذراند. از میان فیلم‌هایی که وجود دارد معمولا سریال انگیزشی بیش از سایر موضوعات مورد توجه هستند؛ زیرا حسی بسیار خوب در مخاطب ایجاد نموده و امید و انگیزه را در دل او زنده می‌کند. این دسته از سریال‎ها را می‌توان برای اوقات یاس و ناامیدی توصیه کرد. هرگاه فرد در زندگی دچار روزمرگی شود یا گمان کند ادامه مسیر بسیار سخت و دشوار است، بهترین سریال انگیزشی می‌تواند جانی دوباره به او ببخشد.

این سریال‌ها معمولا بر اساس زندگی افرادی ساخته می‌شود که برای رسیدن به موفقیت از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند و در اوج ناکامی‌ها امیدوار پیش می‌روند. دیدن این دسته از سریال‌ها نگاه شما را به زندگی و مشکلات عوض می‌کند و دریچه‌ای تازه به روی شما می‌گشاید. ما در این مطلب به معرفی بهترین سریال های انگیزشی جهان پرداختیم. اگر شما هم در این زمینه تجربه یا سوالی دارید لطفا آن را با ما در میان بگذارید. شما نیز می‌توانید به معرفی سریال انگیزشی از دیدگاه خود در بخش نظرات همین مطلب بپردازید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا