دانستنی هاتزیینات خانهچه چیزیدیزاین و دکوراسیوننکات

نماد فنگ شویی چیست: نمادهای فنگ شویی حیوانات، عشق و سلامتی

بسیاری از افراد در زندگی‌های مدرن امروز، به دنبال چیدمان شیک و دکوراسیون متناسب برای منزل و وسایل خود هستند. در مسیر جست‌وجو برای انتخاب بهترین چیدمان، حتما به‌واژه فنگ شویی برخورد کرده‌اید. باید گفت فنگ شویی یک علم چینی است که سعی دارد با کمک اصول فلسفی شما را در چیدمان خانه یاری دهد؛ به‌طوری‌که همه‌چیز با شما و طبیعت زندگی هماهنگ باشد. فنگ شویی مانند هر علم دیگری دارای نمادهایی است و نمادهای فنگ شویی دارای معنا و مفهوم‌های متفاوتی هستند.

نماد فنگ شویی در مکان‌ها وشرایط مختلف، متفاوت است؛ به همین دلیل برای هر چیز نمادی وجود دارد. در این علم نماد فنگ شویی عشق را باید با نماد فنگ شویی ثروت، سلامت و نماد حیوانات در فنگ شویی و… متفاوت دانست. اگر شما هم به دنبال شناخت این علم و نمادهای آن هستید با سایت فارسی رو همراه باشید. ما در این مقاله به تاثیرات این علم و نمادهای آن خواهیم پرداخت.

نماد فنگ شویی چیست؟

همان‌طور که گفته شد فنگ شویی یک علم است و هر علمی برای بیان مفاهیم خود دارای نمادهایی است. همین امر سبب ایجاد نماد فنگ شویی شده است تا به کمک آن بتوان این علم را بهتر شناخت و مورداستفاده قرارداد. نماد فنگشویی قبل از آنکه تبدیل به یک جسم یا یک شیء شود در ابتدا یک مفهوم بوده است و سپس برای بیان آن مفهوم تبدیل به جسم شده است.

در این علم، اعداد، رنگ‌ها، اجسام، اشکال هندسی و… همه نمادهایی هستند که بسیاری از ما بدون شناخت و آگاهی از تاثیراتشان، آن‌ها را مورداستفاده قرار می‌دهیم. این علم معتقد است که استفاده از نماد فنگ شویی در زندگی به شما کمک خواهد کرد که چیزهای مثبت را جذب کرده و راه رسیدن شما به اهدافتان هموارتر گردد.  برای استفاده از نمادهای فنگ شویی باید به چند نکته توجه شود:

  • فنگ شویی دارای نمادهای گوناگون و مختلفی است که هرکدام در نوع خود می‌توانند شمارا جذب کنند؛ بنابراین هنگام خرید توجه کنید که اصول و قوانین را بیش از زیبایی و ظاهر مادی موردتوجه قرار دهید.
  • نماد فنگ شویی برگرفته از قانون جذب است و بار مثبت به همراه دارد؛ بنابراین نمی‌توان این نمادها را در مکان‌هایی با بار منفی مورداستفاده قرارداد.
  • این نمادها قدرت عجیب جادویی ندارند؛ بنابراین گمان نکنید با انباشت آن‌ها در خانه هر چیز مثبت را جذب خواهید کرد.
  • انتظار تغییرات یک‌باره و معجزه‌آسا نداشته باشید؛ بهتر است صبوری کنید و با شناخت درست این علم از آن استفاده کنید.

نمادهای فنگ شویی

وجود نمادهای گوناگون در فنگ شویی و تاثیر آن‌ها در جذب انرژی‌های مثبت سبب شده تعداد و نوع این نمادها متفاوت باشد. شما برای جذب عشق باید نماد فنگ شویی آن را داشته باشید و برای جذب سلامتی باید به دنبال تهیه‌ی نماد موردنظر باشید. معروف‌ترین نمادهای فنگ شویی را می‌توان گل، آینه، اسب، بامبو، پروانه، آکواریوم، ماهی، مجسمه، جغد، اشکال و اعداد دانست. ما در ادامه به نماد فنگ شویی، انواع آن وتاثیراتی که دارند خواهیم پرداخت؛ پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

نماد فنگ شویی عشق

جذب عشق و داشتن رابطه عاطفی پایدار یکی از خواسته‌های جذاب میان افراد است. همین امر سبب می‌شود که بسیاری از افراد برای داشتن عشقی پایدار و رابطه‌ای مقاوم به سراغ نماد فنگ شویی عشق بروند. در این رابطه می‌توان نمادهای مختلفی را نام برد اما یکی از جذاب‌ترین و پرطرفدارترین نماد فنگ شویی در این رابطه، گل‌ها و گیاهان هستند. یکی از موثرترین ای گیاهان را می‌توان گل رز دانست.

این گل در فرهنگ‌های مختلف نماد عشق است؛ بنابراین با حفظ و نگهداری از یک دسته‌گل رز مصنوعی و یا نگهداری از یک بوته گل رز در ناحیه‌ی عشق و عاطفه منزل خود، می‌توانید جذب بیش‌تری داشته باشید. نکته موردتوجه این است که هرگز از گل‌های پلاسیده و خشک‌شده در اتاق‌خواب خود استفاده نکنید؛ زیرا نتیجه عکس خواهد داشت. گل ارکیده، گیاه فیلودندرون، گیاهی موسوم به گل صدتومانی و گل یاس از دیگر نمادهای عشق هستند.

نماد فنگ شویی عشق

نماد فنگ شویی ثروت

در علم فنگ شویی نمادهایی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توان بر دارایی یا برکت مال خود افزود. این نمادها که بسیار متنوع و گوناگون هستند اغلب به شکل مجسمه حیوانی هستند که سکه‌ای دردهان دارد و افراد آن را در محل کار یا پیشخوان مغازه خود نگهداری می‌کنند. برای استفاده از این نمادها فرد باید سکه موجود دردهان آن حیوان را برداشته و سکه‌ای دیگر جایگزین کنند. علاوه بر موارد گفته‌شده، این علم راه‌های دیگری را نیز پیشنهاد می‌کند که شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید ثروت را جذب کنید.

راه‌هایی مثل: تمیزی ورودی خانه، انتخاب قسمتی از خانه برای نماد ثروت در فنگ شویی، قرار دادن جعبه جواهرات، قلک و سایر وسایل این‌ مدلی در منطقه ، استفاده از نماد کشتی ، استفاده از برخی گیاهان و رنگ‌ها و همچنین استفاده از برخی اشکال هندسی.

نماد فنگ شویی ثروت

نماد سلامتی در فنگ شویی

چینی‌ها معتقد هستند که با انجام برخی اقدامات در خانه می‌توان سلامت افراد را جذب و بیماری را دور کرد. برای این کار شما باید ابتدا منطقه‌ای در قسمت شرقی خانه خود را به‌عنوان نقطه سلامت در نظر بگیرید و پس‌ازآن، نماد سلامتی در فنگ شویی را در آن منطقه به‌کارگیرید. در این علم زمین عنصر سلامتی است؛ بنابراین اقلام سفالی، سرامیکی، چینی و کریستالی می‌توانند بسیار مناسب باشند. لاک‌پشت دیگر نماد فنگ شویی است که برای سلامتی به‌کار می‌رود؛ زیرا نمادی از طول عمر شناخته می‌شود. جرثقیل، درخت هلو، گیاه بامبو، گل آفتاب‌گردان، آهو و خرگوش از دیگر نمادهای فنگ شویی برای سلامتی هستند.

نماد سلامتی در فنگ شویی

نماد حیوانات در فنگ شویی

نماد حیوانات در فنگ شویی یعنی چه؟ در مکتب سنتی چینی، حیوانات را به‌عنوان نمادی برای اهداف مختلفی همچون عشق، سلامتی، آرامش و… می‌دانند. همین امر سبب شده که مجسمه هر حیوان جهت رسیدن به هدفی خاص در دکوراسیون خانه‌ها و ادارات مورداستفاده قرار گیرد. این مساله از زمان‌ها گذشته وجود داشته است و در این رابطه می‌توان استفاده از حیوانات در ورودی کاخ‌ها و معابد را مثال زد. مثلا سگ‌های فو از نمادهای پرطرفدار در علم فنگ شویی هستند که از زمان‌های قدیم مقابل مراکز سلطنتی قرار داشتند؛ زیرا آن‌ها را نماد موقعیت اجتماعی می‌دانند. در ادامه به نماد سایر حیوانات در فنگ شویی و مفهوم این نمادها در زندگی خواهیم پرداخت.

نماد گوزن در فنگ شویی

گوزن از آن دسته حیوانات است که حتی در هنگام شکار سر خود را بالا می‌گیرد و همین امر سبب شده است که این حیوان به‌عنوان نمادی برای سرسختی، قدرت و پشتکار در نظر گرفته شود. در آغاز هر کاری می‌توانید با داشتن مجسمه گوزن، انرژی مثبت را جذب کرده و شانس موفقیت خود را بیشتر کنید؛ زیرا نماد گوزن در فنگ شویی می‌تواند در این راه به شما کمک کند. نماد گوزن در فنگ شویی نشانه سرسختی، قدرت و پشتکار بالا است.

نماد گوزن در فنگ شویی

نماد پروانه در فنگ شویی

پروانه می‌تواند در ذهن هر فردی نمادی از تغییر و تحول باشد؛ زیرا تبدیل‌شدن آن از یک کرم به یک پروانه‌ی زیبا تحولی عظیم محسوب می‌شود. آزادی و شادی را می‌توان مفاهیمی از نماد پروانه در فنگ شویی دانست؛ اما کاربرد اساسی آن در مسائل عاطفی و بهبود روابط زوجین است. شاید بتوان تاثیر نماد پروانه در بهبود روابط عاطفی را ناشی از همان قدرت تحول درون آن دانست.

نماد پروانه در فنگ شویی

نماد جغد در فنگ شویی

جغد در فرهنگ‌های مختلف معنا و مفهوم مختلفی دارد اما یکی از چند نماد جغد در فنگ شویی، سعادت و خوش‌شانسی است. در فرهنگ‌های کهن جغد را حیوانی می‌دانند که همراه جادوگران و پیشگویان بوده است؛ بنابراین قدرت درمان بیماری‌ها یا برآوردن آرزوها را دارد.

نماد جغد در فنگ شویی

نماد شیر در فنگ شویی

شیر حیوانی قدرتمند است و آن را به‌عنوان سلطان جنگل می‌شناسند؛ همین امر سبب می‌شود که او را حیوانی با درایت و مدبر بدانند. بر همین اساس در فنگ شویی می‌توان شیر تاجدار را نماد قدرت و حفاظت دانست که برای رشد و پیشرفت کار و شخصیت فردی بسیار خوب و پرانرژی است. نماد شیر در فنگ شویی برابر است با قدرت و ابهت.

نماد شیر در فنگ شویی

نماد فیل در فنگ شویی

فیل در فنگ شویی نمونه‌ای از یک نماد شناخته می‌شود که دارای اراده قوی، هوش، قدرت و مهربانی است. این حیوان به دلیل انرژی بالا و صفات خوبی که دارد می‌تواند ثروت و موقعیت اجتماعی را برای شما به ‌همراه داشته باشد. با استفاده از نماد فیل در خانه یا محل کار می‌توانید موفقیت و موقعیت اجتماعی خوب را جذب کرده و انرژی‌های مثبت را وارد محل موردنظر کنید.

نماد فیل در فنگ شویی

نماد اسب در فنگ شویی

اسب یکی از نمادهای زیبا و معروف در فنگ شویی است که معمولا کاربرد آن بیش ‌از سایر حیوانات و نمادها است. اسب یک حیوان نجیب و پرسرعت شناخته می‌شود که قرار دادن آن در هر نقطه از خانه می‌تواند در پیشبرد سریع‌تر امور به شما کمک کند. به‌طورکلی اسب را می‌توان نماد فنگ شویی موفقیت، سرعت، آزادی و شهرت دانست.

نماد ماهی در فنگ شویی

نماد ماهی در فنگ شویی نمادی از فراوانی و ثروت است و این دیدگاه معمولا در فرهنگ‌های مختلف در ارتباط با ماهی وجود دارد. ماهی آروانا و ماهی دراگون را می‌توان مشهورترین ماهی‌ها در فنگ شویی دانست که به شما در جذب ثروت کمک خواهند کرد. علاوه بر این وجود آکواریوم در خانه را نیز باید ابزاری برای رسیدن به همین هدف در نظر گرفت.

نماد ماهی در فنگ شویی

نماد لاک پشت در فنگ شویی

در ارتباط با نماد فنگ‌ شویی، لاک‌پشت را باید حیوانی با چندین کارایی شناخت. قرار دادن مجسمه این حیوان در مکان‌های مختلف و استفاده از جنس‌های مختلف برای این مجسمه تاثیرات گوناگونی دارد؛ به‌طور مثال لاک‌پشت در بالای تختخواب باعث کاهش اضطراب می‌شود و در ناحیه‌ی شمالی خانه یا محل کار سبب موفقیت شغلی می‌گردد. به‌طورکلی لاک‌پشت را باید نماد سلامتی و طول عمر دانست که انرژی موجود در آن، بیماری را از خانواده دور می‌کند.

نمادهای فنگ شویی

نماد آهو در فنگ شویی

آهو را می‌توان نماد برکت دانست که استفاده از آن در جهت کسب روزی بیش‌تر به شما کمک خواهد کرد. همچنین آهو به‌عنوان یک نماد فنگ شویی برای موفقیت و پیروزی است و در فرهنگ‌های مختلف از تقدس خاصی برخوردار است.

نماد آهو در فنگ شویی

نماد مار در فنگ شویی

در شناخت نماد حیوانات در فنگ شویی، مار را باید نماد هوش، ذکاوت و تلاش دانست. نماد مار در فنگ شویی می‌تواند به شما کمک کند در کار و زندگی خود موفق باشید و از انرژی خود به شکل بهتری استفاده کنید. علاوه بر این، مار را می‌توان نماد عشق و علاقه و بهبود رابطه عاشقانه دانست؛ همچنین در فنگشویی مار نماد ثروت است.

نماد مار در فنگ شویی

نماد خرگوش در فنگ شویی

خرگوش ها خیلی سریع تولید مثل می‌کنند و به همین دلیل است نماد خرگوش در فنگ شویی پیام آور باروری و فراوانی نعمت است. همچنین خرگوش نشانه تغییر و تحول عظیم در زندگی است که با خوش بختی همراه است.

نماد لاکپشت در فنگ شویی

نماد لاک پشت در فنگ شویی به منزله مقاومت، ایستادگی و سعادت و خوشبختی در زندگی خانوادگی محسوب می‌شود که محل قرار گیری آن در هر نقطه انرژی آن قسمت را تقویت میکند.

نماد های حیوان در فنگ شویی

نماد اسب تک شاخ در فنگ شویی

اسب تک شاخ یا یونیکورن موجودی افسانه‌ای است است. نماد اسب تک شاخ در فنگ شویی به معنای جلب خوشبختی و خوش شانسی، محافظت از دردسر، طلسم و جادوگری است

سوالات متداول

آیا نماد فنگ شویی خرافات است؟

باید گفت که هر چیزی در این دنیا دارای انرژی و تاثیری است و همین انرژی می‌تواند به دیگران نیز سرایت کند. سنگ‌ها، حیوانات، گیاهان، انسان‌ها و هر چیز دیگری که بتوان نام برد دارای انرژی است؛ بنابراین نمی‌توان وجود انرژی در نماد فنگ شویی را منکر شد و آن را خرافات دانست. آنچه مهم است این است که افراد نباید به دنبال معجزه‌ای از این نمادها باشند. اعتقاد شما و نوع استفاده از این نمادها تاثیر زیادی بر میزان انرژی این نمادها خواهند داشت.

آیا نماد فنگ شویی حقیقت دارد؟

نماد فنگ شویی در کشور چین از گذشته وجود داشته است؛ اما در سال‌های اخیر در تمام دنیا رواج پیداکرده است. این نمادها به دلیل انرژی که در هر چیز وجود دارد موردتوجه قرارگرفته‌اند؛ زیرا انرژی در هر جسم، گیاه، حیوان یا انسانی که وجود داشته باشد قابل‌انتقال است. درنهایت باید گفت فنگ شویی و نمادهای آن را می‌توان حقیقی دانست؛ اما نباید انتظار تاثیراتی ماورایی از این نمادها داشت.

سخن پایانی

انسان‌ها همواره به دنبال داشتن خانه‌هایی زیبا با دکوراسیون‌هایی جذاب هستند. علاوه بر این همه‌ی افراد سعی دارند به اهداف گوناگون خود در زندگی برسند و یا راه‌هایی برای موفقیت بیش‌تر پیدا کنند. فنگ شویی علمی است که به شما کمک می‌کند با دیزاین درست خانه خود، انرژی‌های مثبت را جذب کرده و سریع‌تر به اهداف خود برسید. وجود نمادهای فنگ شویی در این علم به شما این قدرت را خواهند داد که مطابق با نوع هدف خود نماد فنگ شویی موردنظر را شناخته و از آن استفاده کنید.

بهتر است بدانید که نمادها معنای یکسانی ندارند؛ به‌طور مثال نماد فنگ شویی عشق با نماد فنگ شویی ثروت متفاوت است. ما در این مقاله به علم فنگ شویی و انواع نمادها در آن پرداختیم و معنای نماد هر حیوان را برای شما بازگو کردیم. اگر شما هم در این زمینه تجربه یا سوالی دارید لطفا آن را با ما در میان بگذارید.

ترویج مفهومی تحت عنوان فنگ شویی سبب شده بسیاری از افراد نسبت به این مساله کنجکاو شده و به دنبال شناخت آن بروند. وجود مفاهیم و معناهای فلسفی در این علم موجب شده است که افراد به دنبال شناخت صحت‌وسقم این اطلاعات باشند و سوالات گوناگونی در ذهن آن‌ها شکل بگیرد. در ادامه به مهم‌ترین این سوالات پاسخ‌خواهیم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا