قبل از ازدواجچطوردانستنی هاروانشناسی و خانوادهزوج و خانواده

نکات مهم و سوالات جلسه اول خواستگاری؛ از مکان برگزاری تا سوال های مهم

نکات و سوالات جلسه اول خواستگاری از مسائل مهمی است که در زمینه ازدواج باید به آن‌ توجه شود. شما باید برای شروع زندگی مشترک مراحلی را طی کنید. یکی از این مراحل مهم که می‌توان گفت اولین مرحله در بحث ازدواج، خواستگاری است. اگر شما نکات جلسه اول خواستگاری را بدانید، قطعا آمادگی کامل را برای برگزاری این مراسم خواهید داشت. یکی از راه‌های کاهش استرس در مراسم خواستگاری بررسی نکاتی است که در این مراسم باید گفته‌شود.

از آن‌جایی که اکثر شما عزیزان تجربه کافی در این زمینه را ندارید، لازم است برخی اطلاعات را داشته‌باشید. در این جلسه مهم، حضور خانواده دختر و پسر الزامی است. موضوعات مهم و اولیه در مورد ازدواج پسر و دختر در این مراسم مطرح می‌شود. قسمت اصلی و مهم سرنوشت و آینده زندگی مشترک شما به این مراسم بستگی دارد. هرچه سوال های جلسه ی اول خواستگاری دقیق‌تر پرسیده شود، توانایی شناخت شما از طرف مقابلتان راحت‌تر می شود.

در این مقاله از وبسایت فارسی رو درمورد نحوه صحبت در جلسه اول خواستگاری و همچنین مکان برگزاری مراسم خواستگاری و سوالات جلسه اول خواستگاری که لازم است در این مراسم بین طرفین رد و بدل شود صحبت می‌کنیم و جنبه‌های مختلف این مراسم مهم و خاص را مورد بررسی بیشتر قرار می‌دهیم.

بیشتر بخوانید: ترفند جذب جنس مخالف که فورا و شدیدا جواب می دهد!

آنچه در ادامه می‌خوانید

مکان برگزاری جلسه اول خواستگاری

در ازدواج‌های سنتی جلسه اول خواستگاری که همان اولین جلسه‌ای است که دختر و پسر یکدیگر را می‌بینند، در خانه عروس انجام می‌شود. این یک کار خیلی راحت و بی‌دردسر برای دو طرف است. اما اگر شما از شیو‌ه‌های مدرن و امروزی برای آشنایی و ازدواج خودتان استفاده می‌کنید، باید برای برگزاری این مراسم به دنبال یک مکان مناسب باشید. یکی از مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد پیدا کردن یک مکانی است که از نظر دو طرف مناسب باشد.

پیشنهاد ما به شما این است که قبل از انتخاب محل برای صحبت کردن درمورد ازدواج کمی با خلقیات هم آشنا باشید و در این رابطه با هم صحبت داشته‌باشید. با این که بعضی نکات هستند که در ظاهر شاید ساده و بی اهمیت باشند اما در حقیقت ارزش و اهمیت بالایی دارند.

نکته خیلی مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که باید محلی که انتخاب می کنید از نظر ارامی و سکوت شرایط مناسب را داشته‌باشد. چون این جلسه به اندازه کافی ممکن است برای دو طرف پر استرس باشد. پس لازم است محلی که برای صحبت انتخاب می‌کنید، طوری باشد که استرس شما را بیشتر نکند.

جلسه اول خواستگاری بیرون از منزل

اگر قصد دارید که سوالات جلسه ی اول خواستگاری را در بیرون از منزل مطرح کنید و در این مورد با طرف مقابلتان صحبت کنید، باید بهترین مکان را با هم‌فکری هم انتخاب کنید. مکانی انتخاب کنید که به راحتی بتوانید به آن‌جا برسید. طبیعتا اگر قرار باشد چندین ساعت در راه باشید تا به محل مورد نظرتان برسید، دیگر حوصله و انرژی برای صحبت کردن نخواهید داشت.

مکانی که انتخاب می‌کنید باید به نحوی باشد که به قول معروف بتوانید دو کلمه صحبت کنید. پس از انتخاب مکان‌های زیادی شلوغ خود‌داری کنید. مکانی که نیازمند انجام کار های خاص باشد را انتخاب نکنید. متاسفانه برخی تصور می‌کنند شهربازی برای صحبت کردن و وقت گذراندن جای خوبی است. این در صورتی است که صحبت‌های مهم و اولیه انجام شده باشد. در غیر این صورت اصلا انتخاب خوبی برای برگزاری مراسم خواستگاری نیست.

همچنین بخوانید: بهترین سن ازدواج برای دختر و پسر چه سنی است؟

سوالات جلسه اول خواستگاری

جلسه اول خواستگاری در کافی شاپ و رستوران

اگر تصمیم به برگزاری جلسه اول خواستگاری در رستوران یا کافی‌شاپ دارید باید به چند نکته بسیار مهم توجه کنید. اولین نکته مهم این است که به اندازه جیبتان خرج کنید. یعنی محلی که انتخاب می‌کنید مناسب پولتان باشد. لازم نیست در اولین جلسه با ولخرجی زیاد عشقتان را ثابت کنید. اتفاقا ممکن است اگر این کار را کنید، طرف مقابلتان فکر کند که شما توانایی مدیریت مالی ندارید. یا ممکن است فکر کند دستتان در جیب پدرتان است. اگر هم به قدرت مالی شما اعتماد کند، ممکن است در آینده اگر بخواهید خودتان را جمع کنید با مقاومت و مخالفت او مواجه شوید.

اگر برای مطرح کردن سوالات اولیه در جلسه اول خواستگاری کافی‌شاپ را انتخاب می‌کنید، بهتر است یک وسیله سرگرم کننده مثل چندتا عکس یا یک خاطره برای تعریف کردن انتخاب کنید. چون اگر بخواهید در محیط کافی‌شاپ که اغلب محیط‌های تاریک و خسته‌کننده‌ای هستند ساعت‌ها بمانید، قطعا حرف‌هایتان تمام می‌شود و تحمل آن فضا برای دو طرف سخت می‌شود.

جلسه اول خواستگاری در منزل

همانطور که در بالا هم اشاره شد، برای برگزاری جلسه اول خواستگاری، اگر خانواده سنتی هستید باید این قرار را در منزل بگذارید. انجام خواستگاری در منزل آداب و رسوم خاص خودش را دارد که باید به آن توجه کنید. خانواده داماد باید از قبل با خانواده عروس برای تعین زمان خواستگاری هماهنگ کنند و سر ساعت و به موقع در خانه عروس حضور داشته باشند. سوالات رایج در جلسه اول خواستگاری معمولا درمورد بحث‌های اولیه و سوالات کلی‌تر است. اگر این مراسم به خوبی انجام شد و وارد مراحل بعدی شدید، سوالات شما ریز‌تر و دقیق‌تر می‌شود.

جلسه اول خواستگاری چی ببریم؟

برای جلسه اول خواستگاری چی ببریم ؟ آیا جلسه اول خواستگاری گل یا شیرینی ببریم؟ شما به عنوان خانواده داماد برای رفتن به جلسه اول خواستگاری، باید حتما با دست پر به منزل عروس بروید. حتی اگر قرار خواستگاری شما در محلی به جز خانه هم بود باید آداب را به جا آورید. گل و شیرینی اصلی‌ترین مواردی هستند که باید همراه خانواده داماد باشد. بسیاری از افراد به عنوان خانواده عروس، توقع دارند که خانواده داماد حتما گل هم به همراه شیرینی بیاورند و اگر این کار انجام نشود، نشانه بی‌احترامی تلقی می‌شود.

همچنین در انتخاب نوع و رنگ گل هم باید دقت کنید. چرا که برخی خانواده‌ها بعضی از رنگ‌ها را نحس می‌دانند مثل رنگ زرد. درصورتی که این یکی از رنگ‌های شاد و نشاط بخش است اما به دلیل برخی تفکرات بهتر است در این زمینه کمی دقت کنید. در انتخاب نوع شیرینی هم ممکن است بعضی‌ها از شیرینی‌های بزرگ خوششان نیاید. بهترین کار این است در زمینه گل و شیرینی با افرادی که در این زمینه تجربه دارند مشورت کنید. اینگونه با خیال راحت می‌توانید انتخاب کنید.

همچنین بخوانید: کف بینی خط ازدواج دست: معنی 12 خط ازدواج در کف دست

جلسه اول خواستگاری چی بپرسیم

سوالات مهم و رایج جلسه اول خواستگاری

به نظر شما باید در جلسه اول خواستگاری چی بپرسیم؟ سوالات مهم در جلسه اول خواستگاری کدام سوالات و در کدام زمینه‌ها هستند؟ مسلما هیچ انسانی چه پسر و چه دختر، دوست ندارد انتخاب اشتباهی داشته‌باشد. اما چه اتفاقاتی می‌افتد که بعضی از زوج‌ها در زندگی‌شان به مشکل می‌خورند؟ اگر بخواهیم به طور دقیق به این سوال پاسخ دهیم، باید گفت عدم شناخت از طرف مقابل است که منجربه این شکست‌ها می‌شود. اگر ما یک انسان را به طور کامل و خوب بشناسیم می‌توانیم ازدواج موفق و درستی با او داشته باشیم.

اما این شناخت چطور ممکن است؟ پاسخ آن واضح است: سوالات اساسی در جلسه اول خواستگاری. زمانی که شما فردی را دوست دارید یا شخصی به خواستگاری شما می‌آید یا نه این که شما برای ازدواج به خواستگاری دختری می‌روید، با صحبت درمورد حرف های جلسه اول خواستگاری می‌توانید به یک شناخت نسبی برسید. در ادامه به برخی از سوالات جلسه اول خواستگاری اشاره می‌کنیم:

معرفی اولیه

اولین سوالی که باید توسط دو طرف پاسخ داده‌شود این است که درمورد خودشان کمی توضیح بدهند. این توضیح شامل سن، شغل، میزان تحصیلات، وضعیت شغلی پدر و مادر است.

سوالات اعتقادی

دومین سوالات اصلی جلسه اول خواستگاری، سوال درمورد ملاک‌ها و انتظارات اعتقادی است که طرفین از یک‌دیگر دارند. شما باید میزان پایبندی طرف مقابلتان به موارد دینی را بدانید.

روند زندگی فرد

مورد بعدی که باید بپرسید، این است که اصول زندگی طرف مقابل شما بر چه اساسی است. مثلا بر پایه دین، سیاست، فرهنگ خودی و… .

اعتقاد به ارزش‌های فرهنگی

سوال بعدی از سری سوالات مهم جلسه اول خواستگاری، سوالات مربوط به ارزش‌های فرهنگی است. مثل سوال درمورد نوع پوشش همسرتان در آینده و حضور همسرتان در جمع های فامیلی.

استقلال یا وابستگی فرد

یکی از سوالاتی که پاسخ آن برای افراد مهم است این است که شما بدانید طرفتان تا چه اندازه به پدر و مادر خودش وابسته است. چون بعضی از افراد وابستگی بیش از حد همسرشان به خانواده‌اش را نمی‌توانند تحمل کنند.

همچنین بخوانید: انواع ازدواج ها: 20 نوع از ازدواج های مختلف در جهان

سوالات مهم در جلسه اول خواستگاری

بیشتر بخوانید: بهترین زمان مدیتیشن و مراقبه برای تاثیرگذاری بیشتر کی است؟

روابط اجتماعی

شما با طراح سوالاتی مثل: میزان فعالیت اجتماعی شما چقدر است؟ نظرتان درمورد فعالیت اجتماعی همسرتان چیست؟ تا حدودی با میزان روابط اجتماعی طرفتان آشنا شوید.

روابط فامیلی

سوالاتی مثل: چقدر به رفت و آمد با اقوام خود اهمیت می‌هید؟ می‌تواند میزان درونگرا یا برونگرا بودن فرد را مشخص کند. همچنین می‌توانید بفهمید که طرفتان رفیق باز است یا خیر.

شهر محل سکونت

شما برای زندگی مشترک آیند‌تان کدام شهر را انتخاب می‌کنید؟

نوع زندگی

شما تمایل دارید پس از ازدواج با خانواده‌تان در یک جا زندگی کنید یا به صورت مستقل خانه اجاره کنید؟

فعالیت‌های سیاسی

تا چه اندازه با فعالیت سیاسی خودتان و همسرتان موافق هستید؟

مواردی که گفته شد سوالات مهمی بود که در جلسه اول خواستگاری باید حتما مطرح شود.

سوالات جلسه اول خواستگاری دختر از پسر

سوالات جلسه اول خواستگاری از پسر که توسط دختر پرسیده می‌شود، سوالات مهمی هستند که باید در طراحی و مطرح کردن آن‌ها دقت زیادی به خرج دهید. همانطور که در بالا هم اشاره شد، برای داشتن یک ازدواج سالم و موفق لازم است شناخت کافی از طرف مقابل خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید: 7 روش بازگشت معشوق: بهترین راه برای برگرداندن عشقم

برخی از این سوالات شامل موارد زیر هستند:

حرف های جلسه اول خواستگاری

میزان توقع شما از همسرتان چقدر است؟

با پرسیدن این سوال می‌توانید حدود میزان مسئولیتی که در آینده قرار است داشته باشید، دستتان بیاید.

نظر شما درمورد حجاب چیست؟

با این سوال می‌توانید از بسیاری از مشکلات در آینده جلوگیری کنید.

نوع برخورد خانم شما با مرد‌های فامیل خودش و شما چطور باید باشد؟

با این سوال می‌توانید حد و مرز‌هایی که برای طرفتان مهم است بدست آورید.

در آینده با خانواده شما زندگی خواهیم کرد یا خانه مستقل؟

اساسی‌ترین سوالی که باید از پسر بپرسید همین است. چون بسیاری از زوج‌ها در کوتاهی در این مورد بعدا با مشکلات جدی مواجه شده‌اند.

آیا شما تمایلی به کار کردن همسرتان در بیرون از منزل دارید؟

برخی از خانم‌ها استقلال مالی را دوست دارند و مایل به کار کردن هستند. پس باید در این زمینه حتما صحبت کنید.

درصورت خانه‌دار بودن همسرتان، تامین مخارج او به چه صورت خواهد بود؟

بعضی از آقایان برای همسرشان یک حساب جدا‌گانه باز می‌کنند و به صورت ماهانه برای خانمشان پول واریز می‌کنند.

تا چه حد می‌توانم روی آینده شغلی شما حساب کنم؟

یکی دیگر از سوالات دختر در جلسه اول خواستگاری، این است که بداند تا چه حد می‌تواند آینده خودش را به همسرش وابسته ببیند.

نظر شما درمورد تعداد فرزند چیست؟

برخی از مردان تعداد بچه زیاد دوست دارند که ممکن است خانم‌ها این مورد را قبول نکنند.

مدیریت مالی خانه به عهده مرد باشد یا زن؟

بعضی از آقایان مدیریت مالی خانم‌ها را بیشتر قبول دارند و ممکن است بخواهند همسرشان امورات منزل را اداره کند.

اعتقادات دینی همسرتان چقدر اهمیت دارد؟

برای برخی از افراد میزان اعتقادات شخص مقابلشان اهمیت زیادی ندارد. این در صورتی است که برای برخی دیگر، این یک مسئله مهم است.

بیشتر بخوانید: پیدا کردن دوست دختر: 10 راه جدید یافتن و گرفتن دوست دختر

نکات مهم جلسه اول خواستگاری

سوالات جلسه اول خواستگاری پسر از دختر

همانطور که دختر باید یک سری سوالات مهم طراحی کند و از پسر بپرسد، پسر هم باید همین کار را انجام دهد و تمامی سوالاتی که مد نظرش است و مناسب سوالات جلسه اول خواستگاری از دختر هستند را مطرح کند.

به برخی از این سوالات در زیر اشاره می‌کنیم:

روابط کاریتان به چه صورت است؟

برخی از آقایان با کار کردن همسرشان مخالف هستند و برخی موافق.

میزان اعتقادات دینی و مذهبی شما چقدر است؟

این یک موضوع مهم است که دو طرف باید به آن توجه کنند.

نحوه ابراز احساسات شما چگونه است؟

بسیاری از خانم ها انتظار دارند همسرشان بدون هیچ اشاره‌ای از حال و احساس آن‌ها خبر داشته باشد. در این صورت به مشکل می‌خورند.

نوع پوشش شما چگونه است؟

نوع پوشش برای آقایان بسیار مهم است. پس حتما سعی کنید در این زمینه مفصل صحبت کنید.

نظرتان درمورد مهمانی‌های خانوادگی چیست؟

ممکن است برخی خانم‌ها زیاد علاقه‌ای به برگزاری مهمانی نداشته باشند.

چه چیز‌هایی شما را خوشحال می‌کند؟

همسر آینده شما باید به عنوان شریک زندگی‌تان بداند که چه چیز‌هایی شما را خوشحال و ناراحت می‌کند.

انتظارات شما از همسر آیند‌تان چقدر است؟

این سوال برای بررسی سطح توقعات طرفین لازم است.

بیشتر بخوانید: 4 روش دوست پسر گرفتن؛ چگونه دوست پسر پیدا کنیم؟

سوالات جلسه اول خواستگاری از دختر

نبست به روابط کاری همسرتان چقدر حساس هستید؟

برخی از خانم‌ها علاقه‌ای ندارند که همسرشان در محیط کار با همکاران خانم ارتباط زیادی داشته باشد.

نظر شما درمورد برگزاری مراسم عقد و عروسی چیست؟

این یک سوال مهم است که باید صادقانه درموردش صحبت کنید. چون بسیاری از افراد تمایل به برگزاری مراسمات باشکوه و مجلل دارند و عده‌ای بعکس.

نظر شما درمورد پس‌انداز کردن چیست؟

بعضی از افراد روی میزان خرج همسرشان حساسیت بالایی دارند. برخی لارج بودن را ترجیح می‌دهند و برخی جمع کردن را.

در جلسه اول خواستگاری چگونه برخورد کنیم؟

در جلسه اول خواستگاری، خانواده پسر و دختر باید از نظر نوع پوشش آراسته و در عین حال ساده باشند. انتخاب لباس‌های تجملاتی و ریخت و پاش‌های اضافه اصلا کار جالبی نیست و روی ذهن طرف مقابل اثر منفی دارد. طرز نشستن باید طوری باشد که همگی بتوانند یک‌دیگر را ببینند و کسی در این میان معذب نباشد.

مراسم خواستگاری برای دختر خانم ترتیب داده‌‌ می‌شود. در این مراسم حتما دختر باید صحبت کند اما صحبت کردن او باید سنجیده و به جا باشد. پر حرف بودن برای دو طرف اصلا جالب و پسندیده نیست و نوعی بی‌احترامی به سایرین است. خانواده‌ها باید توجه کنند که حمایت از دختر و پسر را با دخالت اشتباه نگیرند. بسیاری از خانواده‌ها در مراسم خواستگاری ممکن است از روی دلسوزی حرفی بزنند یا رفتاری کنند که از سمت طرف مقابل دخالت محسوب شود.

مواردی که گفته شد مختصری درمورد رفتار مناسب در جلسه اول خواستگاری بود. در ادامه به بررسی رفتار پسر در جلسه اول خواستگاری و نحوه رفتار دختر در جلسه اول خواستگاری می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: نکاتی که قبل از ازدواج با مرد مطلقه باید به آن ها توجه کنید

رفتار پسر در جلسه اول خواستگاری

اولین نکته‌ای که باید در این زمینه به آن توجه کنید این است که نشان دهید که برای ازدواج با دختر خانمی به خواستگاری او رفته‌اید تمایل دارید. بسیاری از آقایان از روی خجالت و استرس ممکن است نتوانند این موضوع را به خوبی منتقل کنند و باعث رنجش دختر خانم شوند. کمی احساساتی رفتار کنید. لازم نیست رفتار شما به گونه‌ای باشد که خیلی ذوق زده به نظر برسید اما عصا قورت داده هم نباشید. زمانی که برای ازدواج با شخصی اقدام می‌کنید، لازم است تمایل خودتان را نشان دهید.

رفتار‌های حمایت کننده داشته باشید. اگر برای قرار‌های بعدی بیرون می‌روید، حتما هنگام رد شدن از خیابان به خانم نشان دهید که به او اهمیت می‌دهید. با انجام موارد این‌چنینی اعتماد خانم را جلب می‌کنید. البته باید در بعضی موارد توجه کنید که این اهمیت تبدیل به کنترل کردن نشود.

رفتار پسر در جلسه اول خواستگاری

رفتار دختر در جلسه اول خواستگاری

همیشه استرس خانم‌ها در جلسه اول خواستگاری از سایرین بیشتر است. شما باید در اولین مرحله سعی در کنترل این استرس داشته‌باشید. برای این کار می‌توانید کمی دمنوش آرام‌بخش پیش از مراسم میل کنید. اعتماد به نفس داشته‌باشید. داشتن اعتماد به نفس به اندازه کافی تاثیر بسیار زیادی در خانواده طرف مقابل دارد و شما را تحسین می‌کنند.

حتما لبخند بزنید. هر چهره‌ای زمانی که لبخند داشته‌باشد، ملیح‌تر به نظر می‌رسد. البته منظور از لبخند، خندیدن زیاد و بیش از نیست که جنبه توهین داشته‌باشد. پس به جای داشتن چهره‌ای جدی و عبوس، با یک لبخند ملیح دیگران را همراهی کنید. حتما در انتخاب لباس دقت کنید. از لباس‌هایی که رنگ تیره دارند هرگز استفاده نکنید. همچنین به نوع پوشش لباس توجه کنید. چون این موضوع تاثیر بسیار زیادی بر ذهن خانواده پسر دارد. بهتر است در مراسم خواستگاری گوشی همراه خودتان را خاموش کنید. چون نگاه کردن مداوم به گوشی همراه در این مراسم خاص اصلا جلوه خوبی ندارد. این‌ها برخی از رفتار در جلسه اول خواستگاری هستند.

جلسه اول خواستگاری سنتی

ازدواج یک امر بسیار مهم است که برای انجام آن باید دقت زیادی به خرج دهید. چون این انتخاب روی تمامی ابعاد زندگی شما هم تاثیر می‌گذارد. در کشور ما خواستگاری به دو صورت انجام می‌شود. سنتی و غیر سنتی. در خواستگاری غیر سنتی، پسر و دختر از قبل با هم آشنایی دارند و خوبی این مورد این است که در مورد اخلاق و سلایق یک‌دیگر شناخت دارند.

در ازدواج سنتی معمولا ابتدا مادر پسر با مادر دختر تماس می‌گیرد و قرار اولیه را می‌گذارند. در مراسم خواستگاری آشنایی در فضای خانه دختر صورت می‌گیرد. در این خواستگاری معمولا در همان جلسه اول، تکلیف مهریه و تاریخ عقد و عروسی مشخص می‌شود که کار درستی نیست.

نکته بسیار مهمی که در این شیوه خواستگاری وجود دارد، این است که خواستگار شما باید برای شما جذابیت جنسی داشته باشد. در اولین برخورد و اولین نگاه باید به دل شما بنشیند. هرچقدر هم که موقعیت مالی و خانوادگی وی مناسب بود، اگر از نظر شما جذابیت جنسی نداشت همان جلسه اول جواب منفی دهید.

جلسه اول خواستگاری بدون داماد

خواستگاری بدون حضور پسر یکی از نوع خواستگاری‌هایی است که خانواده پسر اولویت دارند. در این روش ابتدا مادر و خواهر پسر به خانه دختر می‌روند و پس از تایید از سمت آن‌ها مراسم بعدی صورت می‌گیرد. جلسه خواستگاری و آداب و رسومات مربوط به آن کاملا مربوط به فرهنگ هر خانواده است. تمامی خانواده‌های که از نظر فرهنگی در سطح بالایی قرار دارند این روش را یک توهین بزرگ تلقی می‌کنند.

عدم حضور پسر در جلسه اول خواستگاری، عواقب جبران ناپذیری به همراه دارد. در جلسات اول دو طرف به خصوصیات ظاهری طرف مقابل توجه می‌کنند و عدم حضور پسر مانع از انجام این کار می‌شود. بسیاری از خانواده‌ها بر این باور هستند که عدم حضور پسر در خواستگاری به معنای وابسته بودن وی به خانواده‌اش و عدم استقلال رای است. برای همین به خانواده پسر جواب منفی می‌دهند. این روش خواستگاری اصلا توصیه نمی‌شود چون هیچ‌گونه پیامد مثبتی ندارد.

همچنین بخوانید: سن عاشقی: بهترین سن برای عاشق شدن چند سالگی است؟

روانشناسی جلسه اول خواستگاری

باید و نبایدهای جلسه اول خواستگاری

جلسه اول خواستگاری یکی از مهم‌ترین و اثر گذار‌ترین مراسمات در طول ازدواج دختران و پسران است. در اولین برخورد هر اشتباه کوچک ممکن است به طور کلی همه چیز را خراب کند در زیر به برخی از آداب کلی مراسم خواستگاری اشاره می‌کنیم:

  • آرایش‌های غلیط نکنید.
  • از زیورآلات سنگین استفاده نکنید.
  • لباس‌های بدن‌نما و نازک نپوشید.
  • خودتان باشید.
  • فاصله لازم را از یک‌دیگر رعایت کنید.
  • شنونده خوبی باشید.
  • درمورد مسائل جنسی صحبت نکنید.
  • آقایان از پوشیدن شلوار جین و تی‌شرت خودداری کنید.
  • درمورد مسائل کاری و ادامه تحصیل دخترخانم حتما صحبت کنید.

سوالات متداول

در جلسه اول خواستگاری چه کسانی حضور دارند؟

در این جلسه معمولا خانواده درجه اول دو طرف حضور دارند که شامل پدر، مادر، خواهر و برادران است.

در جلسه اول خواستگاری گل ببریم یا شیرینی؟

برای حضور در این مراسم بهتر است هردو مورد را به همراه داشته باشید.

در جلسه اول خواستگاری چه بگوییم؟

در این مراسم باید درمورد مسائل و موارد کلی‌تر صحبت کنید.

چگونه با عشقم خوب رفتار کنم؟

برای رفتار با طرفتان باید شناخت کافی از روحیات و اخلاق او داشته باشید.

جواب رد در جلسه اول خواستگاری به چه معناست؟

اگر در این جلسه جواب منفی شنیدید بهتر است دیگر برای بار دوم اقدامی نکنید. چرا که جوای منفی در اولین جلسه حتما دلیل محکمی دارد.

سوالات اساسی در جلسه اول خواستگاری

بیشتر بخوانید: معنی کراش یعنی چی؟ چگونه کراش را جذب کنیم و Crush باشیم؟

جمع بندی

ازدواج یک امر بسیار مهم و حیاتی در زندگی تمامی انسان‌ها است. برای انتخاب درست نباید عجله کنید. ازدواج مسیری است که سر راه همگی قرار می‌گیرد مگر کسانی که خودشان تمایلی به ازدواج نداشته‌باشند. اولین مرحله برای ازدواج جلسه اول خواستگاری است که در آن خانواده‌ها با یک‌دیگر بیشتر آشنا می‌شوند. سوالات جلسه اول خواستگاری از سری سوالات مهی هستند که مشخص می‌کنند جلسه دومی هم در کار است یا خیر.

سوالاتی که در این مراسم پرسیده می‌شود، خط مشی زندگی و آینده شما را مشخص می‌کنند. شما با پاسخ‌هایی که به این سوالات می‌دهید، تعهد و مسئولیتی در خود در برابر طرف مقابلتان ایجاد می‌کنید که نمی‌توانید از زیر آن شانه خالی کنید. حتما باید به تمامی این سوالات به درستی و با صداقت تمام پاسخ دهید ما امروز در این مقاله از وبسایت فارسی رو، روانشناسی جلسه اول خواستگاری را بررسی کردیم و نحوه برخورد در جلسه اول خواستگاری را توضیح دادیم. یکی از موارد مهم در خواستگاری، سوالات جلسه اول خواستگاری دختر از پسر است که ما به طور کامل این موضوع را توضیح دادیم.

اگر شما هم در این زمینه تجربه، نظر، پیشنهاد و انتقادی دارید حتما با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا