اجتماعیآموزشچطوردانستنی هازوج و خانوادهقبل از ازدواج

ترفند جذب جنس مخالف که فورا و شدیدا جواب می دهد!

چگونه جنس مخالف را جذب کنیم ؟ شاید شما هم دیده باشید که برخی افراد بدون اینکه جذابیت زیادی داشته باشند، جنس مخالف بسیار جذب آن ها می شود. به نظر شما دلیلش چیست؟ آیا مهره مار دارند؟ نه! مسلما این ها ترفند جذب جنس مخالف را خوب بلدند‌. در طول سال‌ها، مطالعات زیادی برای تعیین جذابیت مردان و زنان در جنس مخالف انجام شده است. آنچه در ادامه می‌آید، خلاصه‌ای کوتاه از آنچه که مردان و زنان دوست دارند بر اساس چندین مطالعه است. اگر می خواهید ترفند جذب جنس مخالف را یاد بگیرید تا انتهای این بخش از فارسیرو همراه ما باشید. 

آنچه در ادامه می‌خوانید

ترفند جذب جنس مخالف که معجزه می کند!

در زیر تعدادی ترفند جذب جنس مخالف را برای شما آورده ایم تا به سوال چگونه جنس مخالف را جذب کنیم پاسخ دهیم: 

 1. توجه حالات چهره

طبق علم، مردان بیشتر جذب زنانی می شوند که شاد به نظر می رسند و لبخندی زیبا دارند. در این میان زنان مردانی را با چهره های مغرور دوست دارند. پس حالت چهره بسیار در جذب جنس مخالف تاثیرگذار است و یک ترفند جذب جنس مخالف محسوب می شود.

 1. داشتن زبان بدن فعال

هم مردان و هم زنان توجه زیادی به وضعیت و حرکت کلی بدن دارند. در واقع، وقتی عکس‌های مختلفی به افراد نشان داده می‌شود، همه پاسخ‌دهندگان، افرادی که در حال حرکت از آن ها عکس گرفته شده‌اند را جذاب‌تر از کسانی می‌دانند که ثابت از آنها عکس گرفته شده است. پس زبان بدن فعال می تواند یک ترفند جذب جنس مخالف محسوب شود. 

بیشتر بخوانید: نشانه های علاقه پسر به دختر که نمی دانستید!

 1. داشتن رایحه خوش

چگونه جنس مخالف را جذب کنیم ؟ بی تردید داشتن بوی خوش یکی از ترفندهای جذب جنس مختلف است. هم زنان و هم مردان رایحه های خوش را دوست دارند. زمانی که در محیطی ظاهر می شوید اگه بوی خوش شما محیط را فراگرفت همه مجذوب شما خواهند شد. 

 1. داشتن شباهت با والدین جنس مخالف

بر اساس مطالعه دیگری، هم مردان و هم زنان اغلب مجذوب افرادی می شوند که رنگ چشم، مو و پوست مشابه والدینشان دارند. 

 1. داشتن موهای عالی

چگونه جنس مخالف را جذب کنیم ؟ با موهای زیبا. مردان بیشتر جذب زنان با موهای بلند می شوند. با این حال، زنان به موهای مردانه چندان توجهی ندارند و اگر هم باشند، این ترجیحات در طول زندگی آنها تغییر می کند.

ترفند جذب جنس مخالف که فورا و شدیدا جواب می دهد!

بیشتر بخوانید: بهترین زمان مدیتیشن و مراقبه برای تاثیرگذاری بیشتر کی است؟

 1. داشتن حیوانات خانگی مشترک

صرف نظر از اینکه مرد باشید یا زن، جذب کسی خواهید شد که عشق مشابهی به حیوانات دارد. بدیهی است که دوستداران سگ تمایل دارند با کسانی که سگ دارند قرار بگذارند و همین امر در مورد صاحبان گربه نیز صدق می کند. به عبارتی افراد به دنبال مشترکات در علایق هم هستند. 

 1. داشتن سلیقه موسیقیایی مشترک

مطالعه دیگری با 1500 نفر مصاحبه کرد و نشان داد که اکثر شرکت‌کنندگان جذب کسانی شدند که در موسیقی دارای سلیقه مشترک بودند. البته همین را می توان در مورد هر چیزی واقعاً گفت مانند همان حیوان خانگی که در بالا مطرح شد. بدیهی است که هر چه دو نفر اشتراکات بیشتری داشته باشند، بیشتر می توانند از گذراندن وقت با هم لذت ببرند. 

 1. داشتن جذابیت تقریباً برابر

دانشمندان دریافتند که اکثر مردان و زنان تمایل بیشتری به انتخاب شریکی دارند که به اندازه خود، جذاب باشند. دلیل آن این است که اگر افراد با کسی که به نظرشان بسیار جذاب‌تر خودشان است قرار ملاقات بگذارند، احساس ناامنی می‌کنند.

      9.  زبان بدن شما که باعث جذب جنس مخالف می شود!

از زبان بدن خود استفاده کنید تا به دیگران بگویید اعتماد به نفس دارید. شانه های خود را به جای قوز کردن به جلو نگه دارید. بازوهای خود را به جای ضربدری روی سینه خود، کنار خود بگذارید. هنگام راه رفتن یا صحبت با دیگران به جای نگاه کردن به زمین، سر خود را بلند کنید. در حین راه رفتن به جای کشیدن پاهای خود روی زمین، پاها از روی زمین بلند کنید.

همه این اعمال غیر کلامی باعث می شود که شما با اعتماد به نفس بیشتری ظاهر شوید. مردم عموماً جذب کسانی می شوند که بسته نیستند. اگر بدن خود را شل و باز نگه دارید، بسیار راحت تر به نظر می رسید.

بیشتر بخوانید: نشانه های مردی که قصد ازدواج دارد! 

      10. نوع لباس پوشیدن

یک ترفند جذب جنس مخالف توجه به نوع لباس پوشیدن است. لباسی را انتخاب کنید که به شما احساس خوبی نسبت به خودتان بدهد. هر اندامی زیباست و انتخاب لباس مناسب می تواند تفاوت زیادی در نگاه دیگران به شما ایجاد کند. لباس هایی را انتخاب کنید که به خوبی به تن شما برسد و آنها را تمیز و سالم نگه دارید.

به یاد داشته باشید که به سبک خود وفادار بمانید. اگر از جدیدترین ترند متنفرید و آن را فقط به دلیل جالب بودن آن می پوشید، احساس راحتی نخواهید کرد. از پوشیدن لباس های کثیف یا پاره خودداری کنید (مگر اینکه عمداً بخشی از استایل شما باشد).

 • از جزئیات استفاده کنید، مانند کمربند، گردنبند، کراوات و … 
 • از رنگ هایی استفاده کنید که چشمان شما را برجسته می کند یا رنگ چهره شما را برجسته می کند.
 • از پوشیدن لباس‌هایی که یا خیلی بزرگ هستند، که می‌توانند شما را چاق به نظر برسانند، یا خیلی تنگ که باعث می‌شود ظاهری ناخوشایند و احساس ناراحتی در شما ایجاد کند، خودداری کنید.

       11. رعایت بهداشت دهان و دندان

یکی از راههای جذب جنس مخالف رعایت بهداشت دهان و دندان است. بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید تا لبخندتان سفید مرواریدی باشد. حداقل دو بار در روز دندان های خود را مسواک بزنید، یک بار در روز از نخ دندان استفاده کنید و هر 6 ماه یکبار برای تمیز کردن دندان به دندانپزشک مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از خمیر دندان یا نوارهای سفیدکننده دندان برای کاهش لکه‌های زرد استفاده کنید.

ثابت شده است که لبخند پر از دندان های سفید یک ویژگی فوق العاده جذاب است و یکی از موثرترین ترفند جذب جنس مخالف محسوب می شود. حفظ سلامت دهان و دندان شما همچنین به از بین بردن بوی بد دهان کمک می کند، که در هنگام معاشقه یک مزیت خواهد بود!

        12. از پوست خود مراقبت کنید

از دیگر راههای جذب جنس مخالف مراقبت از پوست است. یک روال روزانه مراقبت از پوست را اتخاذ کنید تا پوست درخشان و سالمی داشته باشید. با تعیین نوع پوست خود شروع کنید تا بدانید از چه نوع محصولاتی استفاده کنید. صبح هنگام بیدار شدن از خواب و شب قبل از رفتن به رختخواب صورت خود را بشویید. استفاده از تونر، درمان‌های آکنه و لوسیون را برای کنترل آکنه و دادن رنگ یکنواخت به پوست خود در نظر بگیرید.

پوست شفاف باعث می شود که ظاهر بهتری داشته باشید و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. اگر آکنه یا مشکلات پوستی مداوم دارید که به خودی خود برطرف نمی‌شوند، حتما به یک متخصص پوست مراجعه کنید.

ترفند جذب جنس مخالف که فورا و شدیدا جواب می دهد!

         13. لبخند بزنید 

یکی از راههای جذب جنس مخالف لبخند زدن است. لبخند بزنید و شادی را تراوش کنید تا جذاب تر به نظر برسید. انتخاب کنید که به جنبه های مثبت نگاه کنید و در هر موقعیتی خوبی ها را ببینید. اطرافیان خود را تشویق کنید که همین کار را با نگرش شما انجام دهند. لبخند زدن به غریبه ها را تمرین کنید و ببینید چند نفر از آنها پاسخ می دهند. همه این کار را نمی کنند،

اما متوجه خواهید شد که بسیاری از مردم به یک لبخند گرم پاسخ مثبت می دهند. در حالی که می خواهید دیگران را تشویق کنید، از بیان جملاتی مانند “شما باید بیشتر لبخند بزنید” یا “شما باید سعی کنید مثبت تر باشید” خودداری کنید. این اظهارات به احتمال زیاد دیگران را عصبانی یا بیگانه می کند.

بیشتر بخوانید:حرکاتی که حکایت از عشق مرد به زن دارد و چگونه می توان نشانه های پنهان در حرکات مرد عاشق را تشخیص داد؟

         14. مثبت فکر و عمل کنید

برای تقویت تصویر خود مثبت عمل کنید و فکر کنید. اگر با کسی شروع به صحبت کنید و فکر کنید که او شما را دوست ندارد، در حال حاضر خود را برای شکست آماده کرده اید. خود را همانگونه که هستید بپذیرید، دیگران را قضاوت نکنید و در طول روز تمرین کنید که برای چیزهای کوچک و بزرگ شکرگزار باشید. هیچ کس دوست ندارد زمان زیادی را در کنار کسی بگذراند که همیشه غمگین است یا منتظر بدترین اتفاق است.

نکته: سعی کنید بیشتر «متشکرم» بگویید. وقتی کسی کار خوبی برای شما انجام می دهد، کوچک یا بزرگ، با یک لبخند بزرگ از او تشکر کنید. حتی می توانید سعی کنید از خدا و کائنات یا هر موجودی که بیشتر به آن اعتقاد دارید، در هنگام اتفاقات خوب تشکر کنید.

         15.  مدیریت سطح استرس خود

سطح استرس خود را مدیریت کنید تا راحت تر و قابل دسترس تر به نظر برسید. استرس بخشی عادی از زندگی است، اما یادگیری نحوه کنار آمدن سالم با استرس می تواند تفاوت بزرگی در ظاهر و احساس روزانه شما ایجاد کند. دفعه بعد که احساس کردید تحت فشار قرار گرفته اید، چند مورد از این ایده های کاهش استرس را امتحان کنید:

 • به طور منظم ورزش کن
 • هر شب به اندازه کافی بخوابید
 • با یک دوست صحبت کنید
 • کتاب بخوانید
 • مدیتیشن کنید
 • مراقبت از خود را تمرین کنید

       16. برقرار گردن ارتباط چشمی

از راه های جذب جنس مخالف ارتباط چشمی است. ارتباط چشمی برقرار کنید. چشمان خود را متعادل نگه دارید، چشمتان را خیلی باز نکنید یا خیلی شدید خیره نشوید، فقط چند ثانیه بیشتر از حالت عادی نگاهتان را به طرف مقابل نگه دارید. برای تأثیر بیشتر، در حالی که در حال برقراری تماس چشمی هستید، به آنها لبخند بزنید.

برقراری تماس چشمی با خیره شدن به یک فرد متفاوت است. تا زمانی که به شما نگاه نکند، چشمان خود را گشاد نکنید و به او خیره نشوید. فقط سعی کنید چشم کسی را که به او علاقه مند هستید جلب کنید.

هنگامی که تماس چشمی را قطع می کنید، به آرامی به دور خود نگاه کنید، تقریباً انگار در انجام این کار مردد هستید. از نگاه مخفیانه به دور خودداری کنید زیرا می تواند نشان دهد که شما عصبی هستید یا می خواهید چیزی را پنهان کنید.

       17. طرف مقابل را بخندانید

طرف مقابل را بخندانید و مکالمه را صمیمی نگه دارید. خنده مسری است و به طور خودکار روی افراد را به روی یکدیگر باز می کند. به جای موضوعات غمگین یا تاریک روی موضوعات سرگرم کننده و جالب تمرکز کنید. بسته به اینکه با چه کسی صحبت می‌کنید، یکی از این راه‌های مختلف را امتحان کنید تا کسی را بخندانید:

 • اگر می‌خواهید یخ را بشکنید، یک جوک کلاسیک بگویید
 • یک حکایت خنده دار بگویید تا مکالمه ادامه پیدا کند و طرف مقابل را تشویق کنید تا بیشتر صحبت کند
 • شوخ طبع باشید تا ببینید آیا شما و طرف مقابل حس شوخ طبعی مشابهی دارید یا خیر

       18. از طرف مقابل تعریف کنید

یکی از راه های جذب جنس مخالف تعریف از طرف مقابل است. برای اینکه طرف مقابلتان را دوست داشته باشید، یک تعریف واقعی بگویید. کلید تعریف و تمجید خوب این است که صمیمانه و خاص باشید. به عنوان مثال، گفتن “چشم های تو زیباترین است” بسیار تاثیرگذارتر از گفتن “تو چشمان خوبی داری”. سعی کنید از تعریف و تمجیدهای بیش از حد جنسی خودداری کنید، زیرا نمی دانید که آیا این نوع توجه خوشایند است یا خیر. 

بیشتر بخوانید: فاش کردن زبان بدن پسران که نشان می‌ دهد به شما علاقه دارند!!

       19. با لحنی اغوا کننده حرف بزنید

صحبت کردن را با لحنی اغوا کننده یکی از راه های جذب جنس مخالف است. تمرین کنید تا خواستنی تر به نظر برسید. بر اساس مطالعات، مردان زنانی را که کمی بالاتر صحبت می‌کنند، جذاب‌تر از زنانی می‌دانند که دارای لحنی عمیق‌تر هستند. از طرف دیگر، زنان در ابتدا بیشتر جذب مردان با صدای عمیق‌تر می‌شوند. اما در دراز مدت، زنان به اندازه مردان تحت تأثیر لحن قرار نمی‌گیرند. سعی کنید از ثبت صدای خود آگاه باشید و در انتهای بالاتر یا پایین تر آهنگ طبیعی خود صحبت کنید.

حتی اگر عصبی هستید، سرعت گفتار خود را کم کنید و با هر کلمه ای که می گویید کمی مکث کنید. این باعث می‌شود به نظر برسد که کنترل دارید و اعتماد به نفس دارید، که این ویژگی‌ها واقعا جذاب هستند.

اگر این خیلی سخت یا غیر طبیعی به نظر می رسد، نگران آن نباشید! با کمی تمرین یاد خواهید گرفت. 

ترفند جذب جنس مخالف که فورا و شدیدا جواب می دهد!

       20. کاری کنید که از نظر خودتان برای جنس مخالف جذاب باشید! 

در هر مکان و شرایطی راحت و با اعتماد به نفس باشید. برای این کار شاید نیاز به یک کفش راحتی دارید و یا یک لباس زیبا داشته باشید. این شما هستید که مشخص می کنید با چه لباسی حالتان خوب است. شاید با یک تیشرت و شلوار ساده احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. هر چه که به شما احساس جذابیت می دهد واقعا شما را جذاب خواهد کرد. در پوشیدن لباس تعادل را حفظ کنید. حتما لباس تمیز و سایز مناسب با ظاهری مرتب و آراسته بپوشید. 

      21. مراقب جسمتان باشید! 

هر روز تایمی را برای رسیدگی و توجه به جسم خود در نظر بگیرید. بهداشت کلی، مو، آرایش و جزئیات کوچک دیگر به زیبایی ظاهر شما کمک کرده، اعتماد به نفستان را بالا می برد و باعث جذب جنس مخالف می شود. اگر نگران تمیزی لباستان باشید و یا بوی خوبی ندهید نمی توانید احساس جذابیت داشته باشید. اگر سلامت شما با مشکل مواجه است،مثلا ناراحتی معده دارید حتما به درمان آن بپردازید. تلاش کنید تا به تناسب اندام برسید اینطوری اعتماد به نفس بالایی خواهید داشت. برای سلامتی و رسیدن به تناسب اندام آهسته و پیوسته باشید تا به نتیجه مطلوب برسید. 

      22. با اعتماد به نفس تصمیم بگیرید! 

داشتن اعتماد به نفس یکی از راه های جذب جنس مخالف است. در تصمیم گیری سعی کنید با اعتماد به نفس باشید. به نظر دیگران احترام بگذارید اما به تصمیم گیری خود اعتماد کنید و تصمیمی را بگیرید که می دانید بهتر است. به طور مثال اگر در رستوران هستید زود غذای خود را انتخاب کنید و بگذرید. زیرا اینکه همه غذایشان را انتخاب کرده اند ولی شما یک ساعت منو را زیر و رو می کنید اصلا جذاب نیست. با اعتماد به نفس تصمیم بگیرید. 

     23. پذیرفته نشدن را با احترام قبول کنید

یکی از جذابیت های هر فردی این است که در صورت نپذیرفته شدن با احترام قبول کند و بدون اینکه نظری دهد بگذرد. دوری کردن از بحث های بی ارزش شما را رمزآلود نشان می دهد. این موضوع اعتماد به نفس شما را نشان می دهد که برای همه جذاب است. 

همیشه به جای داشتن رفتار تلخ و زننده صمیمانه و خونسرد رفتار کنید. شاید آن فرد را از دست دهید اما شخصیت خودتان را حفظ کردید و دیگران متوجه اعتماد به نفس شما خواهند شد.

     24. به رنگ لباس خود توجه کنید

اگر دختری هستید که می خواهید مردی را جذب خود کنید رنگ قرمز بپوشید. مردان جذب رنگ قرمز می شوند. زیرا این رنگ احساسات و میل جنسی مردان را تحریک می کند. پس برای جذب یک مرد رنگ قرمز را امتحان کنید. 

     25. به آرایش چشم خود توجه کنید

مردان قبل از هر چیزی جذب چشم ها می شوند. اگر می خواهید مردی را جذب کنید به آرایش چشمان خود توجه کنید. با تاکید بر چشم ها باعث درخشش و جلوه طبیعی بیشتر آن شوید. 

در هنگام انتخاب لباس حتما لباسی را بپوشید که رنگ چشمتان را جلوه دهد و مرد را غرق چشمانتان کنید. 

      26. برای جذب جنس مخالف؛ رمز و راز باشید

هیچ وقت به سرعت همه جزئیات را درمورد خودتان فاش نکنید. افراد همیشه درحال حدس زدن هستند و معما دوست دارند. اگر همه چیزتان را ندانند بیشتر مشتاق هستند که با شما ارتباط بگیرند و بدانند کی هستید. هر چه به مرور خودتان را آشکار کنید جذاب تر خواهید بود. 

      27. برای جذب جنس مخالف، مناسب سن‌تان رفتار کنید

زن ها از مردانی که رفتار سبک و کودکانه دارند خوششان نمی آید. اگر مرد هستی. و می خواهید زنی را جذب خود کنید باید بدانید که زن ها جذب مردان باهوش، با اعتماد به نفس و پخته می شوند. از نظر زنان مردانی جذاب هستند که آراسته، مشتاق پیشرفت، و باهوش هستند. در مورد رویاهای آینده خود با او صحبت کنید. باکلاس رفتار کنید. سعی کنید هوشمندی خود را نشان دهید اما خودنمایی نکنید. 

کلام آخر

این یک بخش اساسی از طبیعت انسان است که بخواهد برای دیگران جذاب باشد. خوشبختانه، راه‌های اثبات‌شده زیادی وجود دارد که می‌توانید با تغییر ظاهر، رفتار و معاشقه‌تان، جذاب‌تر شوید. داشتن اعتماد به نفس و وقت گذاشتن برای اطمینان از اینکه بهترین ظاهر خود را دارید، راه های عالی برای آماده سازی خود برای تعامل با دیگران است.

به یاد داشته باشید که خودتان باشید، یک فرد اصیل و مهربان باشید. در نهایت، اینها جذاب ترین ویژگی هایی هستند که می توانید داشته باشید! در این مطلب ترفند جذب جنس مخالف و راه های جذب جنس مخالف را برای شما مطرح کردیم امیدواریم برایتان کمک کننده باشد و به سوالات و ابهامات شما پاسخ داده باشیم. ممنون که تا انتها همراه ما بودید. 

منبع: wikihow

سوالات متداول

آیا تضادها باعث جذب جنس مخالف می شود؟

در مجموعه ای بیش از 300 مطالعه، نشان دادند که موارد متضاد تا حد زیادی جذب نمی شوند. مردم به سمت کسانی کشیده می شوند که به نوعی با آنها شباهت دارند.

چگونه یک مرد را از نظر فیزیکی جذب کنیم؟

10 ویژگی فیزیکی که مردان را بیشتر جذب می کند
باسن
سینه ها
پاها
چشم ها
لب
پوست تمیز
مو
ناخن ها، دست ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا