مهارت های ارتباطیچطورچه چیزیدانستنی هاروانشناسی و خانوادهزندگی و موفقیتقبل از ازدواج

معنی کراش یعنی چی؟ چگونه کراش را جذب کنیم و Crush باشیم؟

حتما شما هم تا به حال کلمه کراش crush را شنیده‌اید و این سوال برای  شما به وجود آمد است که معنی کراش چیست؟ کراش داشتن همیشه به این معنا نیست که شما به طرف مقابل یک علاقه عاطفی عمیق داشته و یا تمایل به رابطه جنسی با او دارید. بلکه در پاسخ به سوال معنی کراش چیست می‌توان این گونه گفت که شما تحت تاثیر کسی قرار گرفته باشید.

به عبارتی می‌توان گفت کراش زدن روی فردی می‌تواند کمک کند تا شما از آن فرد الگو بگیرید و پیشرفت کنید. ما در این مقاله از فارسی رو قصد داریم به شما بگوییم معنی کراش یعنی چی و راه­های جذب کراش را بررسی کنیم.

معنی واژه کراش Crush چیست؟

در کشورهای خارجی روابط میان دختران و پسران می‌تواند به شکل مختلفی باشد. یکی از مدل‌های دوست داشتن که قبل از رابطه افراد وجود دارد به این شکل می‌باشد که یکی از دو طرف دختر یا پسر به طرف مقابل خود علاقه دارد اما طرف مقابل از این علاقه و عشق خبر ندارد. این مدل دوست داشتن را با نام کراش زدن می‌شناسند. دلیل مطرح نشدن آن علاقه می‌تواند این موضوع باشد که فرد از رفتار طرف مقابل و جواب رد او بترسد و یا این که احتمال دهد او با فرد دیگری در رابطه است.

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که کراش زدن یعنی چی و تنها مختص سنین خاصی است. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که کراش داشتن می‌تواند در هر سنی اتفاق بیفتد و در برخی موارد ممکن است فردی رو کسی که از خودش بزرگ‌تر است کراش crush بزند.

معنی کراش یعنی چی

بررسی تفاوت های عشق، اکس، کراش

اگر شما هم جزء افرادی هستید که بخشی از اوقات خود را در فضای مجازی و اینستاگرام می‌گذارنید، حتما با واژه‌های کراش، رل و اکس برخورد کرده‌اید و کنجکاو شده‌اید که اصطلاح کراش چیست و اکس داشتن به چه معناست؟ هر کدام از این واژه‌ها با هم تفاوت‌هایی دارند. در ادامه ما فرق بین کراش و رل، فرق بین کراش و عشق و چند مورد دیگر را بررسی خواهیم کرد.

همچنین بخوانید: معنی pronouns اینستاگرام + آموزش افزودن ضمیر در اینستاگرام

فرق عشق و کراش زدن چیست؟

از آن جایی که یکی از مدل‌های آن کراش عاشقانه است، شاید برخی‌ها فکر کنند که می‌توانند کراش را نوعی عشق به شمار آورند. یا به عبارتی می‌گویند که می‌توان گفت کراش یک عشق یک طرفه نام دارد، عشقی که معشوق از آن بی‌خبر است. این در حالی است که تفاوت کراش و عشق بسیار است. در واقع این تعریف به عنوان معنی crush در اینستاگرام رایج بوده و این روزها کراش زدن در فضای مجازی بسیار اتفاق می‌افتد.

اگر بخواهیم در خصوص اصطلاح crush که در اینستاگرام و فضای مجازی بیش از سایر مکان‌ها رایج شده تعریفی بیان کنیم و به شما بگوییم معنی کراش چیست، می‌توان آن را این گونه بیان کرد: کراش داشتن نوعی عشق است که هنوز به مرحله شناخت کامل نرسیده و با ارتباط و تعامل افراد پیشرفته شده و با ایجاد رابطه نام آن تغییر می‌یابد.

همچنین بخوانید: فرق عشق و هوس: مهمترین تفاوت هوس با عشق و دوست داشتن واقعی چیست؟

فرق کراش داشتن و رل داشتن؟

برای این که بهتر درک کنید کراش داشتن چیست بگذارید کمی واضح‌تر سخن بگوییم. کراش crush به این معنی است که شما به فردی علاقه‌مند هستید اما نمی‌توانید به او ابراز علاقه کنید و تمام احساسات را در قلب خود مخفی می‌کنید. این در حالی است که رل داشتن به این معناست که شما با یک فرد وارد رابطه شده‌اید که این رابطه می‌تواند عاشقانه و یا دوستانه باشد. بنابراین بر اساس این تعریف می‌توان فرق کراش و رل را متوجه شد.

برای مثال برای فرق کراش و دوست دختر و فهمیدن معنی کراش یعنی چی در این مدل می‌توان گفت که کراش زدن یعنی یک پسر به دختری علاقه داشته و نمی‌تواند به او بگوید اما دوست دختر یعنی او با یک دختر در رابطه است.

تفاوت کراش و اکس

تفاوت کراش و اکس در این است که که اکس کسی است که شما قبلا با او رابطه‌ای عاطفی داشته‌اید و این رابطه به پایان رسیده است. اکس در واقع به معنی قبلی می‌باشد. اکس می‌تواند دوست، نامزد و یا همسر قبلی باشد که فرد دیگر با او هیچ ارتباطی ندارد.

معنی کراش چیست

5 راه برای اینکه چگونه کراش باشیم

برای برخی از افراد مبحث کراش به یک دغدغه تبدیل شده است و همیشه با این سوال مواجه هستند که چگونه کراش crush باشیم. در ادامه ما چند راه را به شما معرفی می‌کنیم تا بدانید چگونه کراش دیگران باشیم.

یک لبخند با احساس بزنید

بر اساس تحقیقات صورت گرفته می‌توان گفت حس و حال مثبت و منفی افراد بر روی یکدیگر تاثیر می‌گذارد. بنابراین زمانی که در مقابل کراشتان قرار می‌گیرید و لبخند به لب دارید این حال خوب را به او منتقل می‌کنید. لبخند شما موجب می‌شود تا فردی که به او علاقه دارید، از شما انرژی مثبت دریافت کند این امر او را نسبت به شما علاقه مند می‌کند.

به صحبت‌های او از ته دل گوش کنید.

برای شروع یک گفت و گوی خوب زمانی که رو به رو کراش خود قرار می‌گیرید، گوشی خود را کنار بگذارید و با دقت به حرف‌های او گوش دهید. یکی از روش‌هایی که موجب می‌شود تا فرد متوجه شود که شما به حرف‌های او گوش می‌کنید این است که از حرکات بدن استفاده کنید. برای مثال شما می‌توانید با او ارتباط چشمی برقرار کنید.

با یادآوری مکالمات قبلی توجه خود را به کراشتان نشان دهید.

همان طور که اشاره کردیم شما باید بتوانید به کراش خود بفهمانید که به حرف‌های او توجه کامل دارید و با دقت به آن گوش می‌کنید. این موضوع کمک می‌کند تا از نظر او کراش باشید. زمانی که فردی در حال حرف زدن است و شما فقط به او زل می‌زنید، این به این معنی است که حرف‌های او برای شما مهم نیست. بنابراین با این رفتار در مقابل کراشتان نباید انتظار داشته باشید او به سمت شما جذب شود. شما باید در زمان صحبت با کراشتان به صحبت‌های قبلی او اشاره کنید تا او متوجه توجه شما شود.

از او صادقانه تعریف کنید او را بابت کارهایش تحسین کنید.

هر فردی قطعا علاقه دارد تا بابت کارهایش مورد تحسین قرار بگیرد. تحسین و تمجید شما باید کاملا صادقانه باشد. قطعا کراش شما هم علاقه ای به شنیدن دروغ ندارد. بنابراین برای این که بتوانید به او بفهمانید کراش زدن یعنی چه باید او را تشویق کرده و از او تعریف کنید. این نشان می‌دهد که شما کارهای خوب و محبت‌های کراش خود را فراموش نمی‌کنید و بدین صورت توجه او را جلب می‌کنید.

از کراش خود مشورت بخواهید.

مشورت خواست از یک فرد به طرز عجیبی می‌تواند روی او تاثیر بگذارد. با مشورت گرفتن از کراش crush خود به او احساس با ارزش بودن می‌دهید و این روش موجب می‌شود تا او شما را دوست داشته باشد و این زمینه‌ای برای کراش داشتن روی شما باشد. مشورت گرفتن از او نشان دهنده این است که شما به او نیاز دارید و به نظر او اهمیت می‌دهید.

کراش زدن

6 روش برای اینکه چگونه کراش را جذب کنیم

پس از این که متوجه شدید که معنی واژه کراش چیست، حال باید از راهکارهایی استفاده کنید که بتوانید کراش خود را جذب کنید. قبل از هر چیزی بهتر است مطالب فوق که در خصوص فرق کراش و عشق است را مطالعه کنید تا بتوانید احساس خود را به خوبی بشناسید.

با او معاشرت کنید

هر چقدر با یک فرد ارتباط بیشتری داشته باشید، بیشتر می‌توانید او را جذب کنید. بنابراین اگر سوال شما هم این است که چگونه کراش جذب کنیم باید گفت شما باید معاشرتتان را با کراش خود بیشتر کنید. سعی کنید به هیچ عنوان خود را در نظر او یک آدم منزوی و گوشه گیر نشان ندهید. سعی کنید هر زمانی را به فرصتی تبدیل کنید تا با او وقت بگذرانید.

در زمان مناسب کمیاب شوید

برای این که به فرد نیز نشان دهید که کراش یعنی چی باید در یک زمان درست که احساس می‌کنید او را جذب کرده‌اید، بهتر است میزان معاشرتتان را کمتر کنید و سعی کنید کمتر در دسترس باشید. در واقع این یک موضوع ثابت شده است که افراد به چیزی علاقه‌مند هستند و جذب چیزی می‌شوند که آن را ندارند. بنابراین اگر می‌گویید که چگونه کراش را جذب کنیم باید ابتدا این راهکارها را در پیش بگیرید.

در زمان صحبت حضوری به او نگاه کنید.

زمانی که با کراش crush خود هم صحبت می‌شوید نباید حواستان به اطراف پرت شود و مدام چیزهای دیگر را نگاه کنید. بنابرین زمانی که با او ملاقات حضوری دارید و با او صحبت می‌کنید، بهتر است به صورت مستقیم به چشم‌های او نگاه کنید. سعی کنید در ملاقات حضوری با او 75 درصد از زمان ملاقات را به چشم‌های او نگاه کنید.

همیشه خوشبو باشید

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید کراش خود را جذب کنید این است که باید همیشه آراسته و خوشبو باشید. در واقع استفاده از عطرهای خوشبو موجب شده تا توجه طرف مقابل به شما جلب شود.

ظاهر و اندامی متناسب داشته باشید

برای این که بتوانید کراش خود را جذب کنید نباید نسبت به ویژگی‌های ظاهری خود بی‌تفاوت باشید. داشتن ظاهر و اندامی متناسب کمک می‌کند تا شما اعتماد به نفس بالاتری داشته باشید و در نظر کراش خود جذاب‌تر به نظر برسید. برای این مورد نیازی نیست که حتما لباس‌های برند بپوشید همین که به ظاهر خود برسید و آراسته باشید کفایت می‌کند.

با اعتماد به نفس رفتار کنید.

به یاد داشته باشید برای این که بخواهید کسی را جذب کنید باید اعتماد به نفس داشته باشید. برای جذب کراش خود در زمان صحبت با او زبان بدن و رفتار و گفتاری را به کار ببرید؛ چرا که این موضوع نشان دهنده اعتماد به نفس بالای شما است.

کراش داشتن

سوالات متداول

آیا کراش داشتن به معنی عشق است؟

اگر نمی‌دانید معنی کراش یعنی چی باید گفت که همیشه به معنای عشق است زیرا ممکن است فرد روی رفتارهای فردی کراش زده باشد و احساس او به دور از هیچ حس عاشقانه‌ای باشد.

معادل فارسی کراش چیست؟

در زبان فارسی معادل این واژه را پریشانی، آشفتگی و سرگردانی بیان کرده‌اند.

فرق کراش و اکس چیست ؟

فرق کراش و اکس در این است که شما با اکس هیچ ارتباطی ندارید و همه چیز به گذشته بر می‌گردد اما کراش فردی است که هنوز با او با وارد رابطه نشده‌اید.

چیکار کنیم رومون کراش بزنن؟

برای این که بتوانید افراد مختلف را جذب کنید و کراش باشید می‌توانید از راهکارهای گفته شده در مطالب فوق استفاده کنید. این راهکارها کمک می‌کند تا شما بتوانید در مقابل افراد مختلف رفتارهای اصولی و آگاهانه داشته باشید تا آن‌ها به سمت شما جذب شده و به اصطلاح روی شما کراش بزنند.

آیا کراش داشتن گناه است؟

دوست داشتن یک فرد موضوعی قلبی است و در اختیار فرد نیست. بنابراین دوست کسی و کراش داشتن روی کسی از نظر شرعی گناه نبوده و حرام نیست.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم به شما بگوییم کراش زدن یعنی چه. کراش داشتن روی کسی که که نمی‌دانید به شما علاقه‌ای دارد یا خیر می‌تواند رنج آور باشد و در نهایت شما احساس نا امیدی و یاس دارید. هر چقدر زمان می‌گذرد و شما مطمئن‌تر می‌شوید که کراش شما دقیقا همان است که می‌خواهید، این احساسات قوی‌تر می‌شوند. بنابراین با کراش زدن روی فردی شما مدام این امید را دارید که روزی بتوانید او را جذب کنید و با او رابطه جدیدی را اغاز کنید اما واقعیت این است که این کراش crush ممکن است هیچ گاه با شما ارتباط برقرار نکند.

این نتیجه می‌تواند به شدت به فرد آسیب بزند و از نظر روحی او را آزار دهد. فرد اعتماد به نفس خود را از دست می دهد و منزوی و گوشه گیر می‌شود. واژه کراش crush تا زمانی کراش است که احساس شما پنهانی و مخفی است و طرف مقابل کاملا از آن بی‌خبر است اما زمانی که فرد متوجه همه چیز می‌شود و شما با او رابطه می‌شوید دیگر به معنی کراش نیست.

شما چه نظری در این مورد دارید؟ خوشحال می­شویم تجربیات و نظرات ارزشمند خود را با ما درمیان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا