قبل از ازدواجدانستنی هاروانشناسی و خانوادهزوج و خانوادهنکات

نکاتی که قبل از ازدواج با مرد مطلقه باید به آن ها توجه کنید

ازدواج یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که یک فرد در زندگی‌اش می‌گیرد. با این تصمیم به طور کلی زندگی و آینده‌اش تغییر خواهد کرد؛ از این رو هر کس سعی می‌کند بسیار محتاط باشد و بی گدار به آب نزند! شاید برای هر دختر پیش آمده باشد که از خواستگاری داشته باشد که از قبل ازدواج کرده باشد. در این شرایط او نمی‌تواند صریحا جواب قطعی دهد؛ چرا که نمی‌داند ازدواج با مرد مطلقه تصمیم درستی است یا خیر.

ازدواج با مرد طلاق گرفته می‌تواند یک ریسک باشد و از طرفی هم به دلیل این که مرد قبلا یک بار ازدواج کرده است، نمی‌توان گفت ازدواج با او یک امر اشتباه است. در این مقاله، فارسی رو قصد دارد این موضوع را کاملا و از همه جهات مورد بررسی قرار دهد و تمامی توصیه های ازدواج با مرد مطلقه که یک زن باید بداند را به شما گوشزد کند؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

آیا ازدواج با مرد مطلقه درست است؟

اگر شما خودتان طلاق گرفته باشید قطعا این واقعیت را می‌دانید و تصدیق می‌کنید که همه چیز با دوران مجردیتان متفاوت است. شما ممکن است اکنون صاحب فرزند باشید، یک همسر سابق داشته باشید که هنوز بینتان بحث و جدل وجود دارد و یا هنوز از آسیب‌های عاطفی که بعد از طلاق دچار شدید، رنج ببرید.

صرف نظر از این‌ها شما هنوز به دنبال عشق هستید و صد البته کاملا سزاوار آن هستید. نمی‌توان گفت که هر مرد مطلقه‌ای بد است و هر مرد مجردی خوب وبرعکس. یک فرد مطلقه موجودی ماوراء الطبیعه نیست که نیاز به دور نگه‌داشتن داشته باشد و هرگز برای ازدواج در نظر گرفته نشود. با این وجود، چند نکته در ازدواج با یک فرد مطلقه وجود دارد که باید قبل از شروع یک رابطه در نظر گرفته شود.

در واقع قبل از این که دست به تصمیم‌گیری درباره مهم‌ترین رخداد زندگی خود بزنید، باید نکاتی را در نظر بگیرید. در ادامه نکاتی که زنان قبل از ازدواج با مردان مطلقه باید بدانند را یکی یکی بررسی خواهیم کرد.

نکات مهم و توصیه هایی قبل از ازدواج با مرد مطلقه

اگر در مورد تصمیم خود برای ازدواج با مرد مطلقه شک دارید و نمی‌توانید راه درست را انتخاب کنید، باید بدانید که سوالات و نکاتی وجود دارد که می‌تواندی از همسر احتمالی خود در آینده بپرسید و اقداماتی نیز وجود دارد که باید برای محافظت از احساسات و زندگی آینده خود انجام دهید. شما می‌خواهید مطمئن شوید که با شرایط شخصی که طلاق گرفته است، مشکلی نخواهید داشت؛ پس بیایید ببینیم چه نکاتی را برای ازدواج با مرد مطلقه باید در نظر بگیریم؟

همچنین بخوانید: انواع ازدواج ها: 20 نوع از ازدواج های مختلف در جهان

نکات مهم قبل از ازدواج با مرد مطلقه

اول مطمئن شوید او آماده ازدواج است

بله! اول مطمئن شوید او قلبا دوست دارد با شما ازدواج کند و فقط بخاطر پرکردن جای خالی همسر سابق خود و تنهایی دست به ازدواج با شما نزده است. قبل از این که به او جواب مثبت بدهید سعی کنید مدتی را با هم نامزد باشید و قرار بگذارید تا کاملا با خلقیات او آشنا شوید.

رابطه جنسی قبل از ازدواج با مرد طلاق گرفته ممنوع

اگر قبل از ازدواج با او در ارتباط بوده‌اید و قرار می‌گذاشتید، به هیچ عنوان در صمیمی‌ترکردن رابطتان عجله نکنید و از داشتن رابطه جنسی با او شدیدا بپرهیزید. بررسی‌ها نشان می‌دهد که با احتیاط رفتارکردن یکی از نکات مهم قبل از ازدواج با مرد مطلقه است. بسته به این که او چه مدت است طلاق گرفته و یا چقدر از آسیب‌های روحی وی التیام یافته‌اند، می‌توان قدم به قدم با او پیش رفت.

توجه کنید که آیا حرف هایش مطابق اعمالش هستند یا خیر

در حالی که او می‌گوید آماده است، توجه کنید که آیا اقدامات و سخنان او با آن چه انجام می‌دهد، مطابقت دارد یا خیر. آیا او می داند که چه می‌خواهد؟ آیا او خود را مجرد می‌داند؟ آیا او از مجردی خود راضی است؟ این سوال‌ها را از خود بپرسید و ببینید آیا در تصمیمات و صحبت‌هایش صادق است یا خیر.

همچنین بخوانید: نکات مهم و سوالات جلسه اول خواستگاری؛ از مکان برگزاری تا سوال های مهم

سوالات خود را بدون هیچگونه خجالتی بپرسید

چه مدت زمانی از طلاق شما می‌گذرد؟ دلیل جدایی از همسرتان چه بوده است؟ برای بهبودی و حفظ زندگی چه تلاش‌هایی انجام داده‌اید؟ برای بهبودی و التیام بخشی بعد از طلاق چه کارهایی انجام داده‌اید؟ دیدگاه شما در مورد طلاق یا ازدواج چیست؟ رسما طلاق ثبت شده است یا در آستانه جدایی هستید؟

این سوال‌ها و سوالات دیگری را که فکرش را می‌کنید لازم است درباره آن‌ها با همسر احتمالی خود صحبت کنید، بدون خجالت بپرسید و هیچ حرف ناگفته‌ای باقی نگذارید. این یکی از نکات مهم برای ازدواج با مرد مطلقه است که حتما باید به آن دقت کنید.

در مورد معیارها و نکاتی که درباره ازدواج دارد، صحبت کنید. ببینید از دیدگاه او یک ازدواج خوب چه ویژگی‌هایی دارد. در مورد شباهت‌ها و تفاوت‌های رابطه خودتان با رابطه قبلی سوال کنید؛ اما در این مورد به دو نکته دقت کنید، سعی کنید زیاده‌روی نکنید و خودتان را به چیزی که نیستید تبدیل نکنید.

در مورد اینکه چه چیزی باعث شکست ازدواج قبلی شده است با صراحت صحبت کنید تا بتوانید مشکل را حل کنید یا از اشتباهات مشابهی که در رابطه قبلی مرتکب شده بود اجتناب کنید.

همچنین بخوانید: روش های کاربردی تغییر همسر بعد از ازدواج از رفتار تا کردار

ازدواج با مرد طلاق گرفته

ترحم و دلسوزی را کنار بگذارید

یکی از نکاتی که قبل از ازدواج با مرد مطلقه باید بدانید، این است که به هیچ عنوان نسبت به او ترحم و دلسوزی نداشته باشید. برخی از مردان سعی می‌کنند تا با گفتن از شکست‌ها و غم‌هایی که در زندگی قبلی خود داشته‌اند، احساسات شما را تحریک کنند و سپس شما را وادار کنند که خواستشان را بپذیرید. شما باید اطمینان حاصل کنید تصمیمی که می‌گیرید از سر دلسوزی و ترحم نیست و با منطق کامل پا به این رابطه می‌گذارید.

احساسات خود را نسبت به فرزندان وی در نظر بگیرید

اگر خواستگار شما دارای فرزند است راه برای شما کمی سخت‌تر خواهد شد چرا که یک شما در حال ازدواج با یک پدر که دارای مسئولیت‌های خاص خود است، هستید. به خودتان زمان بدهید و به کارهایی که می‌خواهید انجام دهید، فکر کنید. به نقشی که در زندگی فرزندان او می‌کنید، و به زمانی که با کودکان وی ملاقات کرده‌اید خوب فکر کنید و ببینید

آن زمان در مورد گرفتن نقش رسمی مادر دیگرشان چه فکری کرده‌اند؟ آیا شما بچه هایش را دوست دارید؟ اگر شما هم از خودتان بچه دارید، آیا بچه‌هایتان یکدیگر را دوست دارند؟ این‌ها تماما سوالات و نکاتی است که باید در نظر بگیرید. فکر نکنید مشکلات با گذر زمان درست خواهد شد، همه چیز را قبل از ازدواج به طور کامل شفاف‌سازی کرده و از بروز هر گونه مشکل در آینده جلوگیری کنید.

همچنین بخوانید: کف بینی خط ازدواج دست: معنی 12 خط ازدواج در کف دست

نکات منفی در ازدواج با مرد طلاق گرفته

ازدواج با مرد مطلقه ممکن است نکات مثبت و منفی زیادی داشته باشد که شما باید تمام آن‌ها را در نظر بگیرید. نکات منفی در ازدواج با یک مرد مطلقه به شرح زیر هستند:

 • او ممکن است درباره دلیل طلاقش دروغ بگوید. مطمئنا در جلسه خواستگاری از او می‌پرسید دلیل طلاقش چه بوده است. در این صورت سه حالت وجود دارد؛ او کاملا صادق خواهد بود و حقیقت را خواهد گفت، او با کمی ابهام یا بزرگنمایی سخن خواهد گفت و یا او کاملا در این باره دروغ خواهد گفت. ممکن است برخی از خانم‌ها نخواهند این موضوع را قبول کنند؛ اما توجه داشته باشید صداقت یکی از مهم‌ترین اصول یک ازدواج است.
 • همسر سابقش بخشی از زندگی او خواهد بود. درست است که آن‌ها جدا شده‌اند؛ اما ممکن است به هر دلیلی، مخصوصا اگر پای بچه‌ها در میان باشد، سر و کله همسر سابق او در زندگیتان پیدا شود.
 • او به سختی اعتماد می‌کند. این نکته‌ای است که ممکن است بسیار مشکل‌ساز باشد. اگر او برایتان مهم است و از صمیم قلب عاشق او هستید، زمان بگذارید و صبور باشید، به او بفهمانید شما مانند همسر سابق او نیستید.
 • ممکن است توقعات او از شما بالا باشد. البته این مورد کم پیش می‌آید اما حائز اهمیت است. یک مرد مطلقه در زندگی خود شکست خورده و از شما انتظار دارد تمام خلاهای او، مخصوصا آن‌هایی که در رندگی قبلی داشته، با طور کامل پر کنید.

همچنین بخوانید: سولوگامی یا ازدواج با خود چیست + بررسی دلایل و پیامدهای آن

نکاتی که زنان قبل از ازدواج با مردان مطلقه باید بدانند

نکات مثبت درباره ازدواج با مرد مطلقه

هیچ چیز صرفا سیاه یا سفید نیست. هر چیزی در این دنیا جنبه‌های مثبت و منفی خود را دارد. نکات منفی درباره ازدواج با مرد مطلقه را بررسی کردیم، حال به سراغ نکات مثبت می‌رویم:

 • او کاملا به بلوغ فکری رسیده است و می‌تواند شما را به خوبی درک کند.
 • او به بلوغ عاطفی نیز رسیده است و با احساسات شما بهتر آشنا است و با آن‌ها کنار می‌آید.
 • رفتار او پخته‌تر و بالغانه‌تر است.
 • بسیار باملاحظه هست.
 • اهل کارکردن در خانه است.
 • ثبات مالی دارند.
 • مسئولیت‌پذیرتر است.
 • اگر با او خوب باشید، قدر شما را خواهد دانست.
 • قدر زندگی و همسرش را می‌داند و نسبت به آن کاملا متعهد نیز هست.

سوالات متداول

 آیا ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند اشتباه است؟

با در نظرگرفتن جایگاه خود و جایگاه فرزندان در زندگی می‌توانید تصمیم بگیرید.

مرد مطلقه از همسر خود چه انتظاراتی دارد؟

انتظارات هر انسانی با انسان دیگر متفاوت است. شما قبل از ازدواج باید به طور کامل درباره این موضوع با همسر احتمالی خود صحبت کنید.

همچنین بخوانید: بهترین سن ازدواج برای دختر و پسر چه سنی است؟

نکات مهم برای ازدواج با مرد مطلقه

جمع‌بندی

ازدواج با مرد مطلقه می‌تواند یک ریسک باشد و به پر خطرترین تصمیم زندگی شما تبدیل شود؛ به همین جهت است که در فرهنگ ما به اصطلاح «ازدواج با مرد طلاق گرفته» به عنوان یک عبارت هراس‌آمیز در نظر گرفته می‌شود. این تصمیم همانند تصمیمات مهم دیگر زندگی نیازمند تفکر در نکات مهم برای ازدواج با مرد مطلقه است؛ پس با در نظرگرفتن آن‌ها می‌توانید یک رابطه سالم را شروع کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا