بهترینتزیینات خانهدانستنی هادیزاین و دکوراسیونلیست

15 گل و گیاه فنگ شویی: اهمیت گیاهان و گل فنگ شویی در خانه

گیاهان علاوه بر بهبود زیبایی‌شناسی فضا، انرژی طبیعت را به خانه یا محل کار شما دعوت می‌کنند و طبق اصول فنگ شویی گیاهان آپارتمانی می‌توانند برای انرژی شخصی شما مفید باشند. اما وقتی نوبت به انتخاب بهترین گیاهان برای انرژی خوب فنگ شویی می رسد، دستورالعمل‌های خاصی وجود دارد که باید رعایت شود. اگر علاقه‌مند به پیاده‌سازی اصول فنگ‌شویی هستید باید از انواع گیاه فنگ شویی و گل فنگ شویی در منزل خود، در سمت ثروت استفاده نمایید.

در این مقاله درباره یکی از منابع ثروت در فنگ‌شویی (گل و گیاه فنگ شویی) صحبت خواهیم کرد و چند مورد از گیاهان فنگ شویی را عنوان خواهیم کرد. برای آشنایی با چند گیاه ثروت در فنگ شویی با فارسی‌رو همراه باشید. 

گیاه فنگ شویی

گیاه و گل فنگ شویی چیست؟

تزئین با گیاهان آپارتمانی، انرژی عنصر چوب را در فنگ شویی تقویت می‌کند. عنصر چوب انرژی حیاتی رشد و عمل را به فضای شما می‌آورد. همچنین می‌تواند الهام بخش شفقت، مهربانی و انعطاف باشد. علاوه بر این، رنگ سبز که رنگ بسیاری از گیاهان است، با جوانسازی و در نتیجه افزایش ثروت همراه است. لزوماً گیاه و گل فنگ شویی خوب و بد وجود ندارند؛ کلید فنگ شویی دیدن ارتباط متقابل بین دوگانگی هاست. استفاده برخی از گیاهان فنگ شویی همراه با گیاهانی دیگر در جذب انرژی مثبت فنگ شویی چالش برانگیز است.

طبق قوانین فنگ شویی استفاده از گل و گیاه های فنگ شویی در منطقه ثروت (جنوب شرقی جهت‌های فنگ شویی) باعث جذب نعمت و فراوانی می‌شود و برکت را با خود به‌همراه می‌آورد. در فنگ شویی باید از گل های فنگ شویی (گل و گیاه فنگ شویی) به‌خوبی مراقبت کرد و گیاهان پژمرده و بیمار نباید در خانه نگهداری شوند.

برخی از گیاهان مانند کاکتوس به‌دلیل وجود خار باعث تخلیه انرژی‌های مثبت فنگ شویی می‌شوند و بهتر است آن‌ها را با گیاهان دیگر نگه‌داری نکرد. اما در صورتی که به شما انرژی خوبی می‌دهند می‌توانید در قسمتی از خانه آن‌ها را قرار دهید که اثر تخلیه آن از بین برود.

بیشتر بخوانید: نماد فنگ شویی چیست | نمادهای فنگ شویی ثروت، عشق، سلامتی و حیوانات

گل فنگ شویی

 

انواع گیاه و گل فنگ شویی (گیاه ثروت و افزایش انرژی در فنگ شویی)

برخی از گلهای فنگ شویی که می توانید به هدف ایجاد و افزایش انرژی فنگ شویی در منزل استفاده کنید شامل موارد زیر است:

گل یشم در فنگ شویی

گیاه فنگ شویی یشم یا گیاه پول، یک گیاه خانگی آبدار با ساختاری مینیاتوری درخت مانند و برگ‌های ضخیم، گوشتی و عقیق‌شکل است. اعتقاد بر این است که گل یشم در فنگ‌شویی به‌دلیل ماهیت سکه‌ای شکل ‌برگ‌هایش ثروت را جذب می‌کند. گل یشم به‌عنوان یک گیاه فنگشویی خوب در محل کار نیز استفاده می‌شود. معمولا منطقه جنوب شرقی خانه ثروت، رفاه و فراوانی را به خود جذب می کند؛ اما می‌توانید از این گل های فنگ شویی برای جذب ثروت و رفاه در هر فضایی استفاده کنید.

گیاه پتوس در فنگ شویی

گیاهان فنگ شویی پتوس گیاهان مقاومی هستند که حتی یک مبتدی نیز می‌تواند از آنها مراقبت کند.گیاه فنگ شویی پتوس احساس فراوانی و سخاوت را ایجاد می‌کند، زیرا انتشار آن بسیار آسان است. رسیدگی به مراقبت از گیاهان پوتوس آسان است و انواع مختلفی از این گیاه فنگ شویی برای انتخاب وجود دارد، مانند پتوس ابلق.

گل های فنگ شویی

بیشتر بخوانید: رازهای پرورش و نگهداری پیچک در خانه

گل سانسوریا در فنگ شویی

گل فنگ شویی سانسوریا که برگ‌های شمشیری دارد، برای راهرو یا راه ورودی به‌عنوان یک گیاه محافظ فنگ شویی عمل می‌کند. گیاه سانسوریا نگهداری آسانی دارد و می تواند نور کم را تحمل کند، بنابراین انتخاب خوبی در بین گیاهان فنگ شویی کم نور است. سانسوریا در شب اکسیژن تولید می‌کند و به پاک‌سازی محیط داخلی شما کمک می‌کند، بنابراین به‌عنوان یک گیاه اتاق خواب انتخاب خوبی است. گیاه سانسوریا از شما در برابر چیزهای منفی موجود در اتاق خواب محافظت می‌کند، بنابراین داشتن او به شما آرامش می‌دهد.

گیاه بونسای در فنگ شویی

این نوع گیاه فنگ شویی به‌سرعت رشد نمی‌کند، کشت آن به زمان نیاز دارد و این موضوع به شما صبر می‌آموزد. مورد استفاده این گیاه ثروتمند شدن سریع نیست، بلکه فهمیدن این است که چگونه می‌توان یک جریان ثابت و سالم از ثروت در زندگی خود ایجاد کرد. درخت پول با ویژگی‌های متمایزش، از جمله برگ‌های کف دست مانند و تنه بافته‌شده‌اش نه‌ تنها سموم را از هوا جذب می‌کند، بلکه می‌تواند به‌عنوان یک دکوراسیون تأثیرگذار(گل وگیاه فنگ شویی) عمل کند.

گل کاکتوس در فنگ شویی

طبق اصول اولیه درباره نگهداری گیاه و گل فنگ شویی، قرار دادن گیاهان کاکتوس در اتاق نشیمن، اتاق خواب یا ورودی خانه می‌تواند این مکان‌ها را به جای همکاری و هماهنگی به محل درگیری تبدیل کند. گیاهان کاکتوس خود را در جایی آفتابی که هوا به‌خوبی در آن جریان دارد قرار دهید و با انرژی منفی خداحافظی کنید.

یک گیاه کاکتوس اگر در یک منطقه نامناسب قرار گیرد می تواند فنگ شویی بدی به همراه داشته باشد. از قراردادن کاکتوس در اناق خواب خودداری کنید؛ زیرا ممکن خارهای آن برای شما آزاردهنده باشد و روی خواب شما تاثیر منفی بگذارد. کاکتوس گیاهی است که باید در مقابل تابش مستقیم آفتاب باشد تا بتواند گل‌دهی خوبی داشته باشد.

آشپزخانه هم مکان مناسبی برای قرارگرفتن کاکتوس نیست؛ زیرا آشپزخانه محل پخت و پز است و خارهای کاکتوس (گل و گیاه فنگ شویی) برای آشپزی، انرژی فنگ شویی خوبی ندارد و ممکن است در هنگام آشپزی وارد غذا شود. در فنگ شویی اعتقاد بر این است که خارهای کاکتوس باعث تخلیه انرژی مثبت می‌گردد.

بیشتر بخوانید: سبک بوهو چیست: نکات و اجرای دیزاین بوهو در دکوراسیون خانه

گل کاکتوس در فنگ شویی

گیاه آلوورا در فنگ شویی

آلوئه‌ورا به‌عنوان یک گیاه فنگ شویی از بدشانسی و انرژی بد جلوگیری می‌کند و به شما کمک می‌کند تا در فضای خود هاله‌ای مثبت و خوشایند ایجاد کنید.

گل قاشقی فنگ شویی

گل فنگشویی قاشقی از آن جھت که ھوا را تصفیه کرده و میزان اکسیژن را افزایش میدھد، جزء گیاهان فنگ شویی خوب است. این گل فنگ شویی زیبا با از بین بردن آلودگی‌ھا و گازھای مضر موجود در محیط انرژی مثبت را به خانه شما منتقل می‌کند.

گل ارکیده فنگ شویی: گیاه ثروت در فنگ شویی

گل های فنگ شویی ارکیده در حوزه ھای متفاوت مانند ثروت و سلامتی و ھمچنین خلاقیت و عشق کارآیی دارند و انرژی ھای مثبتی را در این خصوص به محیط منتقل می‌کنند.

ارکیده سفید: سمبل باروری و خلاقیت است و می‌توان آن را در اتاق کودکان و یا منطقه خلاقیت قرار داد.

ارکیده بنفش: بھترین منطقه  قرار‌دادن ارکیده بنفش در منطقه  ثروت است.

ارکیده صورتی: دو شاخه ارکیده صورتی را در منطقه روابط قرار دھید.

ارکیده زرد: بھترین محل قرار دادن ارکیده زرد در قسمت خانواده بر سلامتی تمام اعضای خانواده تاثیر دارد.

گل بامبو فنگ شویی

بامبو یکی از تاثیرگذارترین گیاهان (گل و گیاه فنگ شویی) برای فنگ شویی ثروت است. توصیه می‌شود که ۸ ساقه گل فنگ شویی بامبو در کنج ثروت خانه قرار دهید. گل های فنگ شویی بامبو باعث جذب ثروت و گردش بهتر انرژی می‌شوند. توجه داشته باشید که ساقه‌های بامبو سالم و شاداب باشند؛ از قرار دادن بامبو‌های خشک و زرد خودداری کنید. قرار دادن بامبوی پیچی در کنج ثروت بهتر از بامبو ساده است. بامبو را در یک گلدان شیشه‌ای قرار دهید و درون آن را پر از آب کنید.

بیشتر بخوانید: فنگ شویی چیست: عناصر، کاربرد، اصول و قوانین فنگشویی

گیاه ثروت در فنگ شویی

گیاه بابا ادم در فنگ شویی

برگ‌های گیاه فنگ شویی بابا ادم بزرگ، سبز تیره مایل به سیاه و دارای بافت مخملی زیبایی هستند. رگه‌های سفید برجسته در میان برگ‌های سبز تیره نمای خیره‌کننده‌ای را به آن می‌دهند. این گیاه فنگ شویی رطوبت را دوست دارد، بنابراین یک اتاق حمام‌دار یا آشپزخانه برای آن مکان مناسبی است.

گیاه اگلونما در فنگ شویی

اگلونما یک گیاه فنگ شویی محبوب است و انرژی اتاق را مثبت و شاداب نگه می‌دارد. از برگ‌های آن برای جذب ثروت استفاده می‌شود و گل‌هایش خوش‌شانسی می‌آورند. یک طاقچه آفتابگیر مکان مناسبی برای این گل فنگ شویی است. این گل های فنگ شویی به گردش هوای الهی نیاز دارند.

گیاه برگ انجیری در فنگ شویی

این گیاه فنگ شویی از گیاهانی است که رشد سریعی دارد و گیاه بسیار مقاومی است و به‌عنوان یکی از گیاهان فنگ‌شویی (گل و گیاه فنگ شویی) برای جذب انرژی مثبت استفاده می‌شود.

 گیاه کائوچو

گیاه کائوچو یکی دیگر از گیاهان فنگ شویی است که باعث جریان انرژی مثبت در فضا می‌شود. گیاه کائوچو به گیاه فیکوس الاستیکا نیز معروف است. این گیاه برای رشد باید در معرض نور غیرمستقیم خورشید قرار گیرد و از خاک مخلوط گلدانی حاصلخیز  و با زهکشی مناسب استفاده شود. ترجیحاً از خاک با pH : 5/5 – 7/5 استفاده شود.

این گیاه زیبا دارای برگ‌های سبز و پهن است که باعث جریان انرژی مثبت در فضا می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم این گیاه را در منطقه آسایش خانه قرار دهید تا آرامش در خانه جریان یابد. کائوچو فضای بسیاری برای رشد نیاز دارد. همچنین برای رشد مناسب باید به خوبی از آن مراقبت کرده زیرا این گیاه به نور زیاد، آبیاری منظم و کودهی منظم نیاز دارد.

همچنین بخوانید:بهترین ست مبل فیروزه ‌ای با فرش، پرده و چیدمان منزل

گیاه فنگ شویی


گل پیونی

گل پیونی معروف به گل برای جذب عشق است. اگر می‌خواهید در خانه عشق را جذب کنید پیشنهاد می‌کنیم یک گل پیونی در فضای خانه قرار دهید. گل پیونی با نام پائونیا معروف است. این گیاه برای رشد به آفتاب کامل تا نیمه سایه نیاز دارد، پس باید در قسمتی از خانه قرار دهید که در معرض نور خورشید باشد. برای این گل باید از خاک حاصلخیز و با زهکشی خوب استفاده کنید. برای این گل pH خاک: 6/5 – 7
مناسب است. این گل بهترین گل برای فنگ شویی محسوب می‌شود و دارای رنگ‌های مختلفی از صورتی و قرمز است. شما می‌توانید این گل را در بیرون از خانه نیز بکارید و با مراقبت از آن سال‌ها از شکوفه‌های زیبای آن لذت ببرید.

گیاه فنگ شویی


سرخس

گیاه سرخس از دیگر گیاه‌های فنگ شویی است که برای رشد باید در معرض نور روشن و غیرمستقیم خورشید قرار گیرد. نوع خاک مناسب این گیاه مخلوط گلدانی غنی و با زهکشی خوب است. PH خاک برای سرخس باید بین 4 – 7 باشد. معمولاً این گیاه را در گلدان‌های آویز قرار می‌دهند و بسیار به زیبایی محیط کمک می‌کنند.

گیاه لی لی

یکی از بهترین گیاهان فنگ شویی گیاه لی لی است که می توانید در منازل خود از آن استفاده کنید. این گیاه می تواند آلاینده های محیط را از بین ببرد و باعث پاکسازی محیط شود. یکی از ویژگی های خوب این گیاه این است که به آب زیاد و نگهداری مداوم نیازی ندارد. شما می توانید هر دو هفته یکبار به این گیاه آب بدهید. شما می توانید این گیاه را در محیط های آپارتمانی و دربسته نگه داری کنید. 

درخت پرتقال 

پرتقال عطر خوشی دارد که می تواند شما را شاداب و سرزنده کند. درخت پرتقال ثروت و فراوانی را به شما هدیه می دهد. کسانی که در خانه درخت پرتقال نگهداری می کنند گفته اند که باعث خوش شانسی آن ها شده است و حس آرامش در خانه آن ها به وجود آمده است. این حس آرامش به خاطر جریان انرژی ای است که درخت پرتقال در خانه ایجاد می کند. 

مریم گلی 

یکی دیگر از گیاهان فنگ شویی گیاه مریم گلی است. این گیاه باعث می شود انرژی های منفی محیط از بین رفته و هوا تصفیه شود. نگه داری این گیاه در خانه برای افرادی که دچار آلرژی های محیطی هستند و نیاز به هوای پاکیزه دارند بسیار مناسب است. مریم گلی در همه اقلیم ها رشد می کند و با هر آب و هوایی سازگتر است. 

گیاه صد تومانی

از جمله گیاهان فنگ شویی که عمر بالایی دارد گیاه صد تومانی است. البته باید به خوبی از آن ها نگه داری شود. گیاه صد تومانی در دو رنگ صورتی و قرمز موجود است. از آنجایی که این گیاه باعث جذب عشق و ثروت می شود در بین افرادی که طرفدار گیاهان فنگ شویی هستند محبوب است. این گیاه می تواند انرژی های بسیاری را در محیط به جریان بیندازد و اثری مثبت بر زندگی شما داشته باشد. کسانی که این گیاه را در خانه نگهداری می کنند خوش شانس تر و محبوب تر هستند. 

سوالات متداول

آیا فنگ شویی ثروت با گیاه حقیقت دارد؟

فنگ شویی مجموعه‌ای از قوانین است که درس‌هایی در جهت بهبود زندگی به ما می‌دهند و از عناصری در آن استفاده می‌شود که نماد یک موضوع مهم هستند. مسئله اصلی فنگ شویی در مورد ثروت و ازدواج و هر موضوع دیگر یافتن مفهوم نمادها و به‌کار بردن آن‌ها در زندگی است؛ در غیر این‌صورت هیچ گیاهی به تنهایی پول و ثروت و فرزند و … را بی‌دلیل به ما نمی‌بخشد.

گیاه آلوورا در فنگ شویی چه کاربردی دارد؟

این گیاه از بدشانسی و انرژی بد جلوگیری می‌کند و هاله‌ای از انرژی مثبت را در اطراف ما ایجاد می‌کند.

جمع‌بندی

تزئین با گیاه ها و گل فنگشویی آپارتمانی، انرژی عنصر چوب را در فنگ شویی تقویت می‌کند. عنصر چوب انرژی حیاتی رشد و عمل را به فضای شما می‌آورد. همچنین می‌تواند الهام بخش شفقت، مهربانی و انعطاف باشد. علاوه بر این، رنگ سبز که رنگ بسیاری از گیاهان در فنگ شویی است، با جوانسازی و در نتیجه افزایش ثروت همراه است. انواع گل فنگ شویی عبارتند از: گل یشم، پتوس، سانسوریا، بونسای، آلوورا، گل قاشقی، گل ارکیده، بامبو، بابا ادم، اگلونما، برگ ‌انجیری و به‌طور کلی گیاهانی که نماد فراوانی، صبر و بردباری و ثروت هستند.

هر کدام از گل های فنگ شویی اثری روی انرژی‌های فنگ شویی دارند و بر اساس این‌که در کدام جهت قرار بگیرند روی زندگی ما تاثیرگذار هستند. یکی از قوانین فنگشویی گل در خانه استفاده آن در محل صحیح است. اگر نظر یا پیشنهادی درباره این مطلب دارید لطفا در قسمت دیدگاه‌ها با ما درمیان بگذارید. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا