روانشناسی و خانوادهاختلالات شخصیتروانشناسی فردیمد و فشنهنرمندان و بازیگران

سلبریتی ها و بازیگران آسکشوال های معروف

همان طور که می دانید گرایش های جنسی مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها گرایش آسکشوال است. شاید برایتان سوال باشد آسکشوال های معروف چه کسانی هستند؟ در این مطلب چندین آسکشوال معروف را برای شما آورده ایم. برای آشنایی بیشتر با کسانی که گرایش آسکشوال دارند تا انتهای این بخش از فارسیرو همراه ما باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید

آشنایی با گرایش آسکشوال

به طور کلی افراد بی جنسگرا، که ممکن است به آنها “ace” یا “aces” نیز گفته شود، علاقه چندانی به درگیر شدن در رابطه جنسی ندارند. اکثریت قریب به اتفاق بی جنسگراها رومانتیک هستند و تمایل به روابط عاطفی محبت آمیز دارند. روش های مختلفی وجود دارد که می توانید افراد ace را تشخیص دهید. در این قسمت آسکشوال های معروف که به طور علنی خودشان اعلام کردند که بی جنسگرا هستند و یا کسانی که مورخان تصور می کنند که آن ها آسکشوال هستند را برای شما آورده ایم.

بیشتر بخوانید: گرایش آسکشوال Asexual چیست؟ دلایل و 10 علائم بی جنسگرایی

آسکشوال های معروف دنیا

اگر احساس می کنید شما هم آسکشوال هستید بی تردید دوست دارید بدانید سلبریتی ها و بازیگران آسکشوال چه کسانی هستند. در زیر 25 آسکشوال معروف را برای شما آورده ایم:

 1. آسکشوال های معروف; Tim Gunn

گان در کتاب خود با عنوان قوانین طلایی گان در سال 2011 نوشت: «من می دانستم که چه چیزی نیستم: به پسرها علاقه نداشتم و واقعاً به دختران هم علاقه نداشتم». برای سال‌ها، من خود را غیرجنسی توصیف می‌کردم و هنوز هم فکر می‌کنم که این حالت نزدیک‌ترین گرایش به حقیقت است.»

 1. آسکشوال های معروف; Yasmin Benoit

مدل یاسمین بنوا آشکارا در مورد غیرجنسی بودن خود صحبت کرده است و در مقاله ای برای مجله Glamour UK نوشته است: «من به عنوان یک زن سیاهپوست بی جنسگرا، زندگی بسیار شاد و کاملی دارم. من نیازی به شریکی ندارم که من را کامل کند. من همانطور که هستم کامل هستم. به همین دلیل است که من از جایگاه خود برای مبارزه با انگ غیرجنسگرایی، حذف افسانه ها و کمک به توانمندسازی جامعه آسکشوال استفاده می کنم.

 1. آسکشوال های معروف; Emily Brontë

امیلی برونته، نویسنده بلندی های بادگیر، بسیار گوشه گیر بود و در طول زندگی اش هیچ شراکت عاشقانه ای نداشت. نویسنده آنتونی اف. بوگارت در کتاب «درک غیرجنسی» توضیح داد که برونته ممکن است غیرجنسی بوده باشد، اگرچه محتوای رمانتیک نوشته‌های او نشان می‌دهد که او عاشقانه نبوده است.

 

 1. آسکشوال های معروف; Janeane Garofalo

جنین گاروفالو در حال اجرا روی صحنه در تئاتر سامرویل گاروفالو در مصاحبه‌ای با پادکست گفت: «دلیل اینکه می‌گویم غیرجنسی هستم این است که میل جنسی من همیشه به‌طور باورنکردنی پایین بوده است. “من هرگز تحت تاثیر رابطه جنسی قرار نگرفته ام… می توانم آن را بگیرم یا ترک کنم.”

بیشتر بخوانید: پنسکشوال چیست: همه چیز درباره پن سکشوالیتی (همه جنسگرایی)

 1. آسکشوال های معروف; Isaac Newton

نیوتن هرگز ازدواج نکرد و شناخته شده بود که هیچ شراکت عاشقانه ای ندارد. کریستوفر هیچنز، روزنامه نگار، در حین تأمل در زندگی نامه پیتر آکروید، نیوتن، نوشت که نیوتن “به وضوح از زنان متنفر بود، احتمالاً باکره مرده بود و از رابطه جنسی وحشت داشت.” مورخان متعاقباً گفتند که او ممکن است آسکشوال بوده باشد.

 1. آسکشوال های معروف; Paula Poundstone

در سال 2014 در مصاحبه ای با منبع پراید، کمدین پائولا پاوندستون در مورد سبک زندگی غیرجنسی خود صحبت کرد و توضیح داد که چرا از رابطه جنسی در برنامه های کمدی او نام برده نمی شود.

پاوندستون گفت: “من زیاد در مورد رابطه جنسی صحبت نمی کنم زیرا در واقع رابطه جنسی ندارم.”

 

 1. آسکشوال های معروف; Morrissey

آسکشوال های معروف

موریسی در بیستمین جشنواره سالانه فیلم و موسیقی SXSW مصاحبه می کند. خواننده اصلی اسمیتز به دلیل سبک زندگی مجرد و نظراتی که در مورد تمایلات جنسی خود دارد، به عنوان یک آسکشوال در نظر گرفته می شود. موریسی در بیانیه‌ای در سال 2013 که در مورد طرفدارانش که اکنون از بین رفته، True to You منتشر شد، گفت: «متاسفانه، من همجنس‌گرا نیستم. «در حقیقت، من همجنس‌گرا هستم. من جذب انسانها هستم. اما، البته… نه تعداد زیادی.»

 

 1. آسکشوال های معروف; Sriti Jha

سریتی جاها اعترافات یک رمانتیک غیر جنسی خود را اجرا می کند. این بازیگر در میان خواندن شعری به نام «اعترافات یک رمانتیک غیرجنسی»، تقلید هجوی آهنگ «همه» پسر بک استریت را اجرا کرد.

جاه آواز خواند: “من غیرجنسی هستم / آره / من تنها نیستم / من همه آن چیزی هستم که به آن نیاز دارم، بهتر است اکنون مرا بشناسید.”

 1. آسکشوال های معروف; Mikey Neumann

مایکی نویمان درباره فیلم “ملکه ملعون” صحبت می کند. در مقاله ای برای مری سو گفت: “من یک غیرجنسی هستم.” “من مدتی است که این گونه هستم.”  او در ادامه در این مقاله نوشت: «بی‌جنسی بودن در بسیاری از مواقع بسیار عجیب است، زیرا نمی‌دانم متوجه شده‌اید یا نه، اما ما در جهنمی از منظره سرگرمی جنسی پر بار زندگی می‌کنیم. ما متوجه همه این‌ها می‌شویم و گاهی اوقات ممکن است طاقت‌فرسا باشد.»

 1. آسکشوال های معروف; Caitlyn Jenner

آسکشوال های معروف

تصویر مربوط به کیتلین جنر در مهمانی اسکار Vanity Fair 2016 است. جنر در حالی که در سال 2015 با دایان ساویر صحبت می‌کرد و در حال تبدیل به زن بود، گفت که در حال حاضر خود را «آسکشوال» خطاب می‌کند.

 1. آسکشوال های معروف; Erica Mendez

این صداپیشه در توییتی از سال 2020 اظهار داشت: “توئیتر من فضای امنی برای همه افراد LGBTQIA+ است، اما من به عنوان یک آسکشوال در جامعه حضور دارم.

بیشتر بخوانید: گرایش استریت چیست: همه چیز درباره هتروسکشوال یا دگرجنسگرایی

 1. آسکشوال های معروف; Bradford Cox

آسکشوال های معروف

برادفورد کاکس از Deerhunter در فستیوال صدای Primavera اجرا می کند. خواننده و گیتاریست Deerhunter در حالی که در سال 2019 با مجله Out در مورد جنسیت خود صحبت می کرد، گفت: “من سبک زندگی غیرجنسی دارم.” کاکس همچنین توضیح داد که اگرچه از این سبک زندگی پیروی می کند، اما ترجیح می دهد به عنوان چیزی غیر از “دگرباش” شناخته نشود.

 1. آسکشوال های معروف; David Archuleta

آلوم امریکن آیدل به عنوان عضوی از جامعه LGBTQIA+ در پستی در اینستاگرام منتشر کرد و در عین حال غیرجنسی بودن را بخشی از هویت خود قرار داد.

“من در سال 2014 به عنوان همجنسگرا به خانواده ام آمدم. اما پس از آن احساسات مشابهی نسبت به هر دو جنس داشتم، بنابراین ممکن است طیفی از دوجنسه ها باشد. سپس یاد گرفتم که مانند بسیاری از افراد تمایلات جنسی زیادی ندارم. حدس می‌زنم چون تعهد دارم که تا زمان ازدواج خودم را نجات دهم این حس را دارم. مردم وقتی تمایلات جنسی را تجربه نمی‌کنند، غیرجنسی می‌خوانند.”

     14. آسکشوال های معروف; Keri Hulme

آسکشوال های معروف

کری هولمه، رمان‌نویس، که در عکسی در سال 1987 در اینجا دیده شد، علناً در مورد غیرجنسی بودن خود صحبت کرده است. این رمان نویس در مورد غیرجنسی بودن خود در مصاحبه ای با NZME گفت: «این بخشی از شخصیت من است: تأثیر عمده این است که من به رابطه جنسی علاقه ای ندارم – و هرگز هم نداشته ام. “من بیمار نیستم، من کمبود ندارم. من ممکن است عادی نباشم اما کاملاً طبیعی هستم. و من نمی‌خواهم با آن چیزی که هستم متفاوت باشم.»

 1. آسکشوال های معروف; باب اسفنجی شلوار مربعی

استفان هیلنبرگ، خالق باب اسفنجی شلوار مربعی، در مصاحبه ای با مجله People در سال 2005، به مسائل جنسی شخصیت های سریال پرداخت.

هیلنبرگ گفت: «من آنها را تقریباً غیرجنسی می دانم. ما فقط سعی می کنیم خنده دار باشیم و این ربطی به نمایش ندارد.» از زمان این مصاحبه، نیکلودئون اعلام کرده است که باب اسفنجی عضوی از جامعه LGBTQ است.

 1. آسکشوال های معروف; David Jay

دیوید جی با جمعیتی در مورد تمایل به ارتباط بین اعضای جامعه آسکشوال صحبت می کند جی یک فعال غیرجنسی و بنیانگذار شبکه دید و آموزش غیرجنسی است. او در یک سخنرانی از سال 2015، برای حضار توضیح داد که غیرجنسی بودن به چه معناست.

جی درباره Aces توضیح داد: «نکته مهمی که باید در مورد جامعه خود بدانیم این است که ما نیز مانند دیگران میل به ارتباط داریم. ما فقط تمایلی به ابراز این ارتباط از طریق جنسی نداریم.

 1. آسکشوال های معروف; Kim Deal

از خواننده و ترانه سرا و عضو گروه‌های Pixies and the Breeders در سال 2009 پرسیده شد که آیا “آیا همجنس‌گرا است”، که او در پاسخ گفت که او یک خالبی جنسگرا است.

“میدونی چیه؟ دیل گفت: من خیلی غیرجنسی هستم. “کاش همجنس گرا بودم.”

بیشتر بخوانید: علت دوجنسه بودن چیست + علائم افراد دو جنسی (Intersex)

 1. آسکشوال های معروف; Edward Gorey

تصویر مربوط به سال 1998 از ادوارد گوری در خانه اش در بندر یارموث، ماساچوست است.

آسکشوال های معروف

مقاله ای در سال 2018 در آتلانتیک به تمایلات جنسی نویسنده اشاره کرد و بیان کرد که گوری در حالی که برای مصاحبه با لیزا سولود صحبت می کرد توضیح داد که غیرجنسی است. این مصاحبه در کتاب او با عنوان «ویژگی صعودی: ادوارد گوری در مورد ادوارد گوری» تجدید چاپ شده است.

 1. آسکشوال های معروف; نیکولا تسل

در کتاب زندگی و زمانه نیکولا تسلا، نویسنده مارک سیفر نوشت که تسلا گفته است که در طول زندگی خود “هرگز زنی را لمس نکرده است” و همچنین توضیح داده است که “از صمیمیت جنسی با زنان بیزار است.” حدس زده می شود که او غیرجنسی و رمانتیک بوده است.

 1. آسکشوال های معروف; Cavetown

رابین اسکینر، که به طور حرفه ای با عنوان Cavetown شناخته می شود، در جشنواره موسیقی اوهانا 2021 روی صحنه می خواند.

این خواننده و ترانه سرا در توییتی در سال 2019 گفت: “برای من بسیار نادر است و من اغلب درگیر ارتباط با افرادی هستم که احساس جذابیت می کنند، بنابراین خیلی راحت ترم که خودم را در طیف های ace/aro تعریف کنم.”

 1. آسکشوال های معروف; جان فروسیانته

جان فروسیانته در تور Blood Sugar Sex Magik با Red Hot Chili Peppers اجرا می کند

در مصاحبه ای، گیتاریست Red Hot Chili Peppers درباره عدم علاقه خود به رابطه جنسی صحبت کرد که باعث شد او را به عنوان عضوی از جامعه آسکشوال بشناسند.

فروسیانته گفت: «اخیراً من رابطه جنسی نداشتم، زیرا از آن لذت نمی برم. بنابراین در حال حاضر فقط روی نوشتن موسیقی برای آلبوم [بعدی ما] تمرکز می کنم.

     22.آسکشوال های معروف; J.M. Barrie

باری پیتر پن را با الهام از پنج برادر جوان، پسران لولین دیویس نوشت. در J.M. Barrie and the Lost Boys، نویسندگان اندرو بیرکین و شارون گود از یکی از پسران به نام نیکو نقل کردند که در مورد بری گفت: “او همچنین کمترین علاقه را به رابطه جنسی داشت. او مردی عزیز بود. او بی گناه بود؛ به همین دلیل است که او می تواند پیتر پن را بنویسد.” باری و همسرش هرگز رابطه خود را به پایان نرساندند و بعداً طلاق گرفتند. متعاقباً مورخان او را رومانتیک و غیرجنسی می دانستند.

 1. آسکشوال های معروف; Temple Grandin

این فعال و دانشمند اوتیسم شیوه زندگی غیرجنسی خود را در مصاحبه ای با مجله نیویورک تایمز در سال 2013 بیان کرد. در طول این سخنرانی، از او در مورد تمایلات جنسی پرسیده شد، که او گفت: “الان من به اندازه کافی بزرگ شده ام که همه چیز از بین رفته است، و این مانند رهایی است.”

 1. بی جنسگراهای معروف ; Emilie Autumn

این خواننده پیشتر در صحبت با مجله Curve اشاره کرد که او بخشی از جامعه آسکشوال است و بعداً به شوخی در این باره توئیت کرد و گفت: “مطبوعات پرسیدند که آیا من هنوز خودم را غیرجنسی می دانم. افشاگری مشترک: من از رابطه جنسی بدم نمی آمد، فقط هرگز با کسی که خوب بود در رابطه نبودم.”

 1. آسکشوال های معروف; Ana Gabriel

آنا گابریل در پیاده روی مشاهیر هالیوود یک ستاره دریافت کرد

آسکشوال های معروف

در مصاحبه ای در سال 2015، این خواننده و ترانه سرای مکزیکی به عنوان غیرجنسی ظاهر شد.

بیشتر بخوانید: ترنس چیست: علت، خصوصیات و علائم ترنسکشوال و تراجنسی ها

کلام پایانی

اینکه افراد بدانند چه نوع گرایش جنسی دارند بسیار حائز اهمیت است. با شناخت خود بهتر می توانید در جامعه حضور پیدا کنید. یکی از گرایش هایی که البته تعداد آن زیاد هم نیست گرایش آسکشوال است. در این مطلب آسکشوال های معروف را برای شما آورده ایم. امیدواریم مطالب این بخش برای شما مفید بوده باشد. راستی شما آسکشوال معروفی را می شناسید که ما در این قسمت بیان نکرده باشیم؟ آسکشوال های ایران چه کسانی هستند؟ اطلاعات خود را در قسمت ثبت نظر با ما به اشتراک بگذارید. ممنون که تا انتها همراه ما بودید.

منبع: sports.yahoo

سوالات متداول

آیا بی جنسگراها نادر هستند؟

اکثر محققان موافقند که بی جنسگراها خیلی کم هستند و 1٪ یا کمتر از جمعیت را تشکیل می دهد. غیرجنسی جنبه جدیدی از تمایلات جنسی انسان نیست، اما برای گفتمان عمومی نسبتاً جدید است.

چگونه بفهمیم فردی بی جنسگرا است؟

فردی که غیرجنسی است، جاذبه جنسی را تجربه نمی کند و یا تمایلی به تماس جنسی ندارد. غیرجنسی ها همچنین ممکن است از کوتاه نویسی مانند “آس” برای توصیف گرایش جنسی خود استفاده کنند. یک فرد غیرجنسی می تواند دگرجنسگرا، همجنس گرا، دوجنسه یا دگرباش باشد زیرا کشش جنسی تنها یک نوع جذابیت است.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. منم ایسکشوال هستم، متشکرم از مطلب خوبی که قرار دادید
  فقط کاش عکس تمام افراد رو میذاشتید چون اینطور مجبور شدم همرو تک به تک سرچ کنم برای دیدنشون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا