بهتریندانستنی هادکوراسیون اتاق خوابدیزاین و دکوراسیونلیست

بهترین رنگ اتاق خواب جدید و مدرن

انتخاب رنگ اتاق خواب بسیار اهمیت دارد. خیلی از افراد بسیاری از ساعات روز را برای مطالعه و یا استراحت در اتاق خواب خود سپری می‌کنند. همچنین بعد از یک روز کاری سخت، استراحت در یک اتاق خواب با رنگ مناسب به شما آرامش خاصی می‌دهد. انتخاب رنگ دیوار اتاق خواب با توجه ویژگی‌های خاصی انجام می‌شود. این روزها رنگ‌های جدید و مدرنی برای رنگ دیوار اتاق خواب توسط طراحان روانه بازار شده است. البته سلیقه نیز یک عامل مهم در انتخاب طرح رنگ اتاق خواب است. در ادامه همراه فارسیرو باشید تا با همه چیز پیرامون بهترین رنگ اتاق خواب و رنگ دیوار اتاق خواب آشنا شوید.

بهترین رنگ دیوار اتاق خواب جدید و مدرن

بیشتر بخوانید: بهترین ست مبل فیروزه ‌ای با فرش، پرده و چیدمان منزل

بهترین رنگ اتاق خواب مدرن و جدید

ایده رنگ اتاق خواب براساس چه مواردی انجام می‌شود؟ انتخاب بهترین رنگ اتاق خواب به عوامل زیادی مانند سلیقه در انتخاب رنگ تیره و روشن، عوامل روانشناسی از لحاظ تاثیر روحیه روی فرد و رنگ و مد سال بستگی دارد.

انتخاب رنگ‌های تیره و روشن تا حد زیادی به خصوصیات روحی و سلیقه‌ای افراد وابسته است. برگزیدن رنگ‌های تیره هم می‌تواند به فرد حس مالکیت و توانگری و هم حس تشویش و دلهره ببخشد؛ البته باز هم روحیات فرد در اینجا یک عامل موثر است. نقطه مقابل بسیاری از افراد با انتخاب رنگ تیره در اتاق خواب خود احساس امنیت و آرامش می‌کنند. افراد با مشکلات روحی مانند استرس و نگرانی نباید از رنگ‌های تیره استفاده نمایند. طیف رنگ‌های روشن در میان مردم محبوب‌تر است؛ البته رنگ‌های روشن به نوعی برگرفته از طبیعت است. بسیاری از افراد استفاده از رنگ‌های روشن در اتاق خواب خود را عامل مهمی برای داشتن حس شادابی و افزایش روحیه خود می‌دانند.

تناژ رنگ عامل مهم دیگری در انتخاب آن برای رنگ دیوار اتاق خواب است. تناژ رنگ شامل رنگ‌های گرم، سرد، میانی و خنثی است. افراد با هوش هیجانی، احساسات زودگذر، عجول و عصبانی بهتر است از رنگ‌های گرم برای انتخاب خواب خود استفاده ننمایند. رنگ‌هایی مانند نارنجی، زرد، قرمز جز رنگ‌های گرم هستند. رنگ‌های گرم در بعضی از افراد باعث ایجاد تغییراتی در خلق و خو مانند عصبانیت و یا استرس می‌شوند. افراد علاقه‌مند به رنگ‌های گرم، برای کاهش اثرات منفی این نوع از رنگ باید آن را با سفید ترکیب نمایند.

رنگ‌های سرد شامل رنگ‌های سبز، آبی و نقره‌ای است. رنگ‌های سرد انتخاب بهتری برای طرح رنگ اتاق خواب است.

رنگ‌های بنفش، ارغوانی، سوسنی و… شامل رنگ‌های میانی هستند.

رنگ‌های خنثی به رنگ‌هایی مانند خاکستری اطلاق می‌شود.این نوع از رنگ باید با سایر رنگ‌ها ترکیب شوند.

جدیدترین رنگ اتاق خواب

بهترین رنگ اتاق خواب؛ آبی

یکی از رنگ های جذاب که به آرام خوابیدن شما کمک می کند رنگ آبی است. همان طور که می دانید رنگ آبی تناژها مختلفی دارد که همه تناژهای آن متناسب با سلیقه شما برای دیوار اتاق خواب درب اتاق، و کمد دیواری مناسب است. 

در علم روانشناسی بیان شده است که اگر دیوار اتاق خواب از طیف های مختلف رنگ آبی باشد، در شما حس آرامش و خونسردی ایجاد کرده و کیفیت خواب شما را بسیار افزایش می دهد. همچنین کابوس های شبانه را بسیار کاهش می دهد. گزارشات بیان می کند میانگین میزان خواب در اتاق خواب آبی رنگ تقریبا 7 ساعت و 52 دقیقه است. 

بیشتر بخوانید: بررسی بهترین جایگاه میز تلویزیون در خانه

بهترین رنگ اتاق خواب؛ رنگ زرد 

یکی دیگر از بهترین رنگ ها که حس خوبی ایجاد می کند رنگ زرد است. این رنگ یک رنگ آرامش بخش و گرم است که بهترین انتخاب برای دیوار اتاق خواب است. 

طبق گزارشات افرادی که در اتاق هایی با دیوار زرد رنگ می خوابند زودتر به خواب می روند و میزان خواب آن ها به طور میانگین 7 ساعت و چهل دقیقه است. ترکیب رنگ زرد با رنگ های دیگر نیز برای دیوار اتاق خواب بسیار جذاب است شما می توانید از ترکیب زرد آبی، زرد و سبز برای دیوار اتاق خواب خود استفاده کنید. 

بهترین رنگ برای اتاق خواب

بهترین رنگ دیوار اتاق خواب، سبز

رنگ سبز یک رنگ آرامش بخش و طبیعی است. 

تناژهای مختلف رنگ سبز برای دیوار اتاق خواب مناسب است. این رنگ کیفیت و کمیت خواب را بهبود می بخشد. 

از بین طیف های مختلف سبز، سبز زیتونی و سبز چمنی از جمله بهترین رنگ ها برای دیوار اتاق خواب هستند. اگر رنگ سبز را به آبی ترجیح می دهید پیشنهاد می کنیم از سبز زیتونی و یا چمنی استفاده کنید. براساس علم روانشناسی رنگ ها، میزان خواب در اتاق سبز رنگ به طور میانگین 7 ساعت و 36 دقیقه است. 

بهترین رنگ برای اتاق خواب

بهترین رنگ برای دیوار اتاق خواب؛ رنگ نقره‌ای

رنگ نقره ای از جمله رنگ های شیک و لوکس محسوب می شود. این رنگ علاوه بر دیوار اتاق خواب برای درب اتاق نیز بسیار مناسب و شیک است. 

رنگ نقره ای به زودتر خوابیدن شما کمک می کند. پس اگر زمان زیادی طول می کشد تا خوابتان ببرد و یا زیاد در رختخواب وول می خورید این رنگ مناسب اتاق خواب شما است. طبق علم روانشناسی رنگ ها،  میانگین خواب در اتاق نقره ای 7 ساعت و 33 دقیقه است. 

بهترین رنگ برای اتاق خواب

بهترین رنگ برای دیوار اتاق خواب؛ رنگ نارنجی

رنگ نارنجی از جمله رنگ های گرم است که طیف های مختلف آن برای رنگ دیوار اتاق خواب بزرگسال، نوجوان، دخترانه و حتی پسرانه مناسب است. علم روانشناسی رنگ ها بیان می کند که رنگ نارنجی به هضم بهتر غذا، تقویت عملکرد معده، بهبود درد معده و در نهایت خواب آرام کمک می کند. به طور میانگین میزان خواب در یک اتاق نارنجی 7 ساعت و 28 دقیقه است. 

بیشتر بخوانید: ست کاغذ دیواری با تجهیزات دکوراسیون داخلی (پرده، فرش، مبل)

بهترین رنگ برای اتاق خواب

جدیدترین رنگ اتاق خواب مدل جدید

انتخاب طراحان مد برای  رنگ اتاق سال 2022، انواع رنگ‌های ملایم، خنثی و آرامش‌دهنده است. حتماً باید در هنگام انتخاب مدل رنگ اتاق خواب، رنگ سایر لوازم جانبی و همچنین در و کمدها را نیز در نظر بگیرید. درب‌هایی با رنگ روشن مناسب اتاق خواب‌های بسیار کوچک است. استفاده از رنگ روشن برای در باعث بزرگ به نظر رسیدن اتاق خواب می‌شود. طوسی روشن و سفید پتینه انتخاب مناسب‌تری برای اتاق خواب‌های بزرگتر است. در جدیدترین رنگ اتاق خواب از رنگ‌های بنفش کمرنگ و پررنگ، یاسی، هلویی، ارغوانی روشن، رنگ بژو طوسی روشن استفاده می‌شود.

انتخاب نوع رنگ از  لحاظ زیادی به سلیقه افراد بستگی دارد. بعضی از افراد بنفش و یاسی کمرنگ و بعضی بنفش و یاسی پررنگ را می‌پسندند. بنفش و یاسی پررنگ در دسته رنگ‌های گرم قرار می‌گیرد. رنگ‌های گرم برای افراد با احساسات هیجانی، انرژی بالا و عصبی گزینه‌ مناسبی نیست. افراد با داشتن مشکلات روحی و روانی بهتر است از انواع رنگ‌های بنفش و یاسی کمرنگ، همراه با رنگ‌های سرد استفاده نمایند. رنگ اتاق یاسی از جذاب‌ترین رنگ‌ها برای دیوار اتاق است.

 • رنگ یاسی

رنگ یاسی به خوبی با رنگ‌های کرم و خاکستری ست می‌شود.

 • رنگ هلویی

رنگ هلویی از رنگ‌های مورد علاقه برای زوج‌های جوان است. رنگ هلویی با آبی کم رنگ و سبز جلوه‌ای خاص ایجاد می‌کند.

 • رنگ ارغوانی روشن

عالی‌ترین انتخاب برای رنگ اتاق دختران جوان همین رنگ است. رنگ‌های سفید، مشکی، زرد و آبی دارای هماهنگی با این رنگ هستند.

 • رنگ طوسی روشن

این رنگ به خوبی با سایر انواع رنگ‌ها ست می‌شود.

 • رنگ کرم

رنگ اتاق کرم، رنگی عامه‌پسند و تقریباً متناسب با هر سلیقه برای دیوار اتاق است.

 • رنگ بژ

رنگ بژ در دسته رنگ‌های گرم قرار می‌گیرد. به کاربردن رنگ‌های روشن با این نوع رنگ اتاق توصیه می‌شود.

بهترین رنگ دیوار اتاق خواب

بیشتر بخوانید: 15 گل و گیاه فنگ شویی: اهمیت گیاهان و گل فنگ شویی در خانه

رنگ دیوار اتاق خواب مدرن

فنگشویی و روانشناسی از مهم‌ترین عوامل تعیین رنگ دیوار اتاق خواب مدرن است. همراه ما باشید تا با انواع ترکیب رنگی مدرن برای اتاق خواب آشنا شوید.

 • ترکیب سبز و نارنجی

رنگ نارنجی از جمله رنگ‌های گرم و رنگ سبز از رنگ‌های سرد است. ترکیب این دو رنگ با یکدیگر باعث ایجاد هارمونی و زیبایی خاصی برای اتاق می‌شود.

 • ترکیب خاکستری و زرد

ترکیب خاکستری و زرد فوق‌العاده زیبا است. معمولاً برای زیبایی بیشتر از رنگ خاکستری در این ترکیب خنثی استفاده می‌شود.

 • ترکیب بنفش و خاکستری

از  جذاب‌ترین ترکیب‌های رنگی بنفش و خاکستری است. رنگ بنفش در ترکیب با رنگ‌هایی مانند خاکستری و سفید به اتاق خواب شما منظره‌ای زیبا می‌بخشد.

 • ترکیب طلایی و سبز

اگر به دنبال ظاهری لوکس و مجلل هستید، ترکیب طلایی و سبز بهترین انتخاب برای شما است.

 • ترکیب رنگ گل‌بهی و کرم

این ترکیب در بین اقشار مختلف جامعه محبوبیت زیادی دارد. مهم‌ترین علل محبوبیت این ترکیب حس آرامش است.

رنگ اتاق خواب باید چه رنگی باشه

بیشتر بخوانید: بهترین رنگ مبل راحتی: 12 رنگ مبلمان راحتی جدید و شیک

رنگ دیوار اتاق خواب کلاسیک

سبک کلاسیک در حقیقت همان سبک قدیمی و سنتی است. این نوع سبک بهترین انتخاب برای طرفداران سبک سنتی خواهد بود. این نوع سبک مانند سبک مدرن انعطاف زیادی ندارد.

رنگ‌های مورد استفاده در سبک کلاسیک به فضای طبیعی بسیار نزدیک است. رنگ‌های مورد استفاده در این سبک معمولاً  کرم، قهوه‌ای،  هلویی، نقره‌ای، زیتونی و طلایی است. رنگ سفید از رنگ‌های محبوب در سبک کلاسیک است. حتماً برای حفظ سبک کلاسیک در روی دیوارها از تابلو‌های ساده و یا کلاسیک استفاده کنید. رنگ اتاق خواب کلاسیک محبوب‌ترین سبک در نزد ایرانیان است. نورپردازی در سبک کلاسیک باید بسیار متعادل باشد. استفاده از کاغذ دیواری با طرح و رنگ‌های کلاسیک انتخاب مناسبی برای دیوار اتاق خواب است. کاغذ دیواری مورد استفاده باید تقریباً ساده و با گل‌های نسبتاً کوچک باشد.

سوالات متداول

چه رنگ هایی مناسب اتاق خواب است؟

انتخاب رنگ دیوار اتاق خواب به عوامل مختلفی مانند سلیقه، سن فرد، محل زندگی بستگی دارد. رنگ‌های خنثی و رنگ‌هایی مانند یاسی بهترین انتخاب برای زوج‌های جوان است. رنگ‌های پاستلی  انتخابی عالی برای دختران نوجوان است.

بهترین رنگ برای اتاق خواب چه رنگی است؟

رنگ اتاق خواب تاثیر زیادی در آرامش و کاهش اضطراب شما دارد. زیبایی اتاق خواب تا حد زیادی به رنگ‌های استفاده شده در آن بستگی دارد. رنگ‌های بژ، کرم، طوسی روشن، ارغوانی و یاسی از بهترین رنگ‌ها برای دیوارهای محل خواب است.

جمع‌بندی

اتاق خواب نه تنها برای استراحت، بلکه مکانی برای رسیدن به آرامش نیز است. انتخاب رنگ اتاق خواب از مهمترین دغدغه‌های همه افراد است. افراد با سن و سال مختلف با توجه به سلیقه، هارمونی رنگ‌ها و…، رنگ‌های مختلفی را برای اتاق خواب خود انتخاب می‌کنند. بعضی از افراد برای انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب خود از ترکیب‌های مدرن و بعضی از ترکیب‌های کلاسیک استفاده می‌کنند. بسیاری از افراد برای انتخاب رنگ از طراحان مجرب و با تخصص کمک می‌گیرند. طراحان مجرب به شما کمک می‌کنند تا براساس نیاز و سلیقه خود، دیوارهای اتاق خواب را به بهترین نحو ممکن دیزاین نمائید.

رایج‌ترین رنگ‌های مورد استفاده برای اتاق خواب شامل بژ، طوسی روشن، یاسی و ارغوانی است. معمولاً رنگ‌های خنثی مانند خاکستری در ترکیب با سایر رنگ‌ها، انتخاب مناسب‌تری برای بیشتر افراد است. فنگشویی و اصول دیزاین تاثیر بسزایی در انتخاب انواع رنگ دارد. علیرغم انتخاب رنگ‌های روشن و خنثی برای اتاق خواب، بسیاری از افراد رنگ‌های گرم و تیره را ترجیح می‌دهند. ایده رنگ اتاق خواب باعث تغییر روحیه شما نیز می‌شود.

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه های کوچک!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا