روابط زناشویی و جنسیخانوادهزوج و خانواده

پوزیشن فرغونی چیست؟|بررسی کامل باید و نبایدهای پوزیشن فرغونی

پوزیشن فرغونی چیست؟اگراحتمالا اولین بار نام فرغون رابشنوید یاد باغ و باغبانی می افتید و کمتر کسی در مورد پوزیشن جنسی فرغونی اطلاعات دارد. پوزیشن فرغونی قطعاً یکی از مواردی است که باید با شریک زندگی خود امتحان کنید، زیرا نوید نفوذ عمیق و لذت را برای هر دو در رابطه می دهد.جالب است بدانید یک حرکت تمرینی در ورزش و یک استراتژی در بازی شطرنج به نام حرکت فرغونی وجود دارد. پوزیشن فرغونی علاوه بر این که پوزیشن جنسی است یک حرکت خوب برای تقویت کمر و بازو هم بحساب میاد. اگر شما به دنبال هیجان در روابط خود هستید می توانید از این پوزیشن استفاده کنید. در این مقاله مزایا، معایب و انواع پوزیشن فرغونی را به صورت کامل بررسی خواهیم کرد.

پوزیشن فرغونی

پوزیشن فرغونی چیست؟

پوزیشن فرغونی از آن دسته از پوزیشن ها است که در ابتدا انجام آن سخت و شاید دردناک باشد ولی به مرور وقتی انجام درست آن را یاد بگیرید می توانید از رابطه جنسی خودتان لذت ببرید. برای انجام پوزیشن جنسی فرغونی مرد صاف می ایستد و زن به پشت برگشته و دست های خود را روی زمین (یا می تواند روی کوسن یا مبل باشد) قرار می دهدو به کمک مرد پاهای خود را بالا می آورد. مرد می تواند پاهای زن را با بازوی خودش نگه دارد یا ان ها را روی شانه خود قرار دهد.

همانطور که گفتیم این پوزیشن جنسی عملا یک حرکت ورزشی برای بازوی و شانه ها می تواند باشد و به توان جسمی بالا نیازمند است.در این وضعیت، بدن‌های زن و مرد بسیار به یکدیگر نزدیک می‌شوند که منجر به نفوذ کامل آلت مرد به داخل واژن زن می‌گردد. برای زوج‌هایی که تمایل به دخول عمیق دارند و دوست دارند که آلت مرد به طور کامل در واژن قرار گیرد، پوزیشن فرغونی می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد. پوزیشن هایی  که  زن و مرد مقابل یکدیگر قرار می گیرند و ارتباط چشمی برقرار می شود ، معمولا با لذت بیشتری همراه هستند.

بیشتر بخوانید : زن بیشترازکجاحال میکند؟ نقاط حساس در بدن زن که باید بدانید!

پوزیشن فرغونی

چرا به آن پوزیشن جنسی فرغونی می گویند؟

پوزیشن جنسی فرغونی به دلیل شباهت ظاهری آن به فرغون واقعی نامگذاری شده است. این بدان معناست که زن که روی دست های خود ایستاده و پاهایش به فرغون تشبیه می شود و مرد مانند باغبانی است که آن را به اطراف هل می دهد.این تشبیه صرفاً برای تصویرسازی بهتر این وضعیت جنسی بکار رفته و هیچ مفهوم دیگری را در بر ندارد.

آیا پوزیشن جنسی فرغونی خطرناک است؟

وقتی صحبت از خطربه میان می‌آید، مهم است که اطمینان حاصل شود که هر دو طرف راحت هستند و سطح لازم از قدرت و انعطاف‌پذیری لازم را دارند در این صورت پوزیشن جنسی فرغونی خطرناک تلقی نمی‌شود. پوزیشن فرغونی نیز به استقامت زیادی نیاز دارد، بنابراین کسانی که در آن شرکت می کنند باید به اندازه مناسبی تناسب اندام داشته باشند. شرکا باید در اولین باری که موقعیت نسبتاً پرخطر را امتحان می کنند، به ویژه مراقب باشند و چند بار تمرین کنند تا مطمئن شوند که خطر سقوط کاهش می یابد؛ همچنین ایده خوبی است که در چند بار اول این حالت را روی زمین بالش و کوسن داشته باشید، فقط برای اینکه در سمت امن باشید.

باید و نبایدهای پوزیشن فرغونی

در پوزیشن فرغونی دقت شود زن در حالتی قرار نگیرد که اذیت شود و برای لذت بردن دو طرفه تلاش کنید.

پوزیشن سکس فرغونی برخلاف پوزیشن 69 امکان بارداری زیاد است پس از تمایل به بارداری ندارید بهتر است از روش های پیشگیری استفاده کنید. اگر هم در دوران بارداری قرار دارید و تمایل به برقراری رابطه جنسی دارید می توانید مقاله پوزیشن و روشهای نزديكی (سکس) در دوران بارداری را مطالعه بفرمایید

برای پوزیشن جنسی فرغونی بهتر است نه خیلی سیر باشید که معده اذیت شود و نه خیلی گشنه باشید که پوزیشن فرغونی انرژی زیادی مصرف می کند.

اگر مرد خیلی اضافه وزن دارد بهتر است از سایر پوزیشن های جنسی استفاده کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا