مد و فشنآرایشآرایشی و زیبایی

انواع مدل لب ها: شما چه شکل و فرم لب هایی دارید؟

در مواجهه با افراد، پیش از هرچیز با ظاهر آن‌ها روبه‌رو می‌شویم. استایل، اندام و فرم صورت، کلیات ظاهر یک فرد را تشکیل می‌دهند. اگر چه نافذترین و مهم‌ترین عضو صورت را چشم می‌دانند، اما لب‌ به عنوان عضوی که در سخن گفتن کاربرد دارد، نقش مهمی را در ظاهر افراد ایفا می‌کند.

زمانی که شروع به حرف زدن می‌کنید، نگاه‌ها به سمت لب‌های شما کشیده می‌شود. بنابراین فرم لب‌ها می‌تواند مورد توجه واقع شده و بر زیبایی‌تان تأثیر به‌سزایی داشته باشد.

برای آن که فرم لب‌های زیباتری را به کمک آرایش به خودتان هدیه دهید، لازم است تا در ابتدا مدل لب‌های خود را بشناسید. شناختن فرم لب‌ها به شما کمک می‌کند تا آن‌ها را به درستی اصلاح کرده و در نتیجه زیبایی‌تان را دوچندان کنید. در این مقاله به بررسی انواع مدل لب ها و انواع شکل لب ها می‌پردازیم. برای آن که فرم لب های مختلف را بشناسید، تا انتهای این مطلب از سایت فارسیرو با ما همراه باشید.

انواع فرم لب ها : چگونه مدل لب های خود را تشخیص دهیم؟

 

بیشتر بخوانید: معرفی سلبریتی ها و بازیگران با اندام ساعت شنی

انواع فرم لب ها : چگونه مدل لب های خود را تشخیص دهیم؟

برای آن که بتوانید آرایش مناسب چهره‌تان داشته باشید، پیش از هر چیز باید چهره‌تان را خوب بشناسید. اگر فرم هر یک از اجزای صورتتان را بشناسید، می‌توانید بهترین نوع آرایش را برای آن‌ها انتخاب کنید تا اولاً نواقص را بپوشانید، ثانیاً به زیباتر شدن آن‌ها کمک کنید. در این قسمت می‌خواهیم شما را با انواع مدل لب‌ها و انواع فرم لب‌ها آشنا کنیم تا فرم لب خودتان را از میان آن‌ها پیدا کنید. به علاوه، چند نکته آرایشی راجع به هر کدام بیان می‌کنیم تا از آن‌ها استفاده کنید.

 • مدل لب ضخیم

یکی از انواع مدل لب ها، مدل لب ضخیم یا گوشتی است. در این مدل لب‌های بالا و پایین هر دو بزرگ‌اند؛ با این که ممکن است یکی از دیگری بزرگ‌تر باشد. در آرایش این مدل لب باید دقت زیادی به خرج داد. کوچک‌ترین تکنیک غلط در آرایش لب‌ها می‌تواند آن‌ها را ضخیم‌تر از حد معمول نشان داده و تعادل را از چهره‌تان بگیرد. برای مثال استفاده اشتباه از خط لب می‌تواند لب‌ها را ضخیم‌تر نشان دهد؛ اما تکنیک درست استفاده از آن باعث باریک‌تر دیده شدن لب‌ها می‌شود.

برای آن که بتوانید با کمک خط لب لب‌هایتان را باریک‌تر نشان دهید، لازم است در ابتدا یک لایه از فونداسیون به رنگ پوستتان را روی لب‌ها بمالید تا آماده جذب بقبه لایه‌ها شود. با خط لب محدوده لب‌هایتان را از داخل مشخص کنید.

به عبارتی بیرون از محدوده لب‌هایتان را آرایش نکنید. از خط لب به سمت داخل، از یک رژ مات استفاده کنید. توجه کنید به هیچ وجه رژ لب را خارج از محدوده لبتان اعمال نکنید. از طرفی استفاده از رژ لب‌های براق لب‌های شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. بهترین انتخاب برای لب‌های ضخیم، استفاده از رژ لب‌های مات با رنگ‌های ملایم است که البته به رنگ پوست نیز بستگی دارد.

مدل لب ضخیم

بیشتر بخوانید: 10 رشته ‌مد و فشن: آشنایی با رشته های مد و فشن در دنیا

 • لب نازک

یکی دیگر از انواع فرم های لب رایج، لب نازک یا باریک است. در این مدل، لب بالا و پایین، هر دو باریک‌اند. هنر اصلی در متعادل کردن چهره افرادی با این مدل لب، ضخیم و گوشتی‌تر نشان دادن لب‌هاست. البته این کار باید به روش درست و اصولی انجام شود. رژ لب زدن خارج از محدوده لب،  در صورتی که بدون مهارت انجام شود اصلاً شیک به نظر نمی‌رسد و کل آرایش صورتتان را خراب می‌کند.

برای آن که لب‌هایتان پرتر به نظر برسند، ابتدا از کانسیلر در اطراف لب‌هایتان استفاده کنید. آن را خوب محو کنید تا به خورد پوستتان برود. سپس با خط لب، قسمت بالا و پایین لب‌هایتان را خط بکشید. سعی کنید از خط کشیدن دور حاشیه لب‌ها خودداری کنید.

حالا چند خط عمودی روی قسمت وسط لب پایین بکشید. این کار به قلوه‌ای شدن لب‌هایتان کمک می‌کند. حالا از یک رژ لب ترجیحاً روشن استفاده کنید. رژ لب‌های تیره لب‌های شما را کوچک‌تر نشان می‌دهند.

لب نازک

 • لب بالایی ضخیم‌تر از لب پایینی

یکی از زیباترین مدل های لب می‌تواند همین مدل لب باشد. در این فرم لب، لب بالایی ضخیم‌تر و برجسته‌تر از لب پایینی بوده و همین مسئله زیبایی خاصی به صورت می‌بخشد. البته این مسئله تا زمانی صادق است که این تفاوت در اندازه، از تعادل خارج نشده باشد. اگر لب بالایی بیش از حد بزرگ باشد یا لب پایینی از حد معمول کوچک‌تر باشد،

باید از تکنیک‌هایی برای متعادل کردن استفاده کنید. به نظر می‌رسد این مدل لب در اغلب مواقع به کمک تزریق‌ ژل پدید می‌آید و فرم طبیعی آن خیلی کم دیده می‌شود. گاهی نیز این تفاوت در اندازه می‌تواند ناشی از فرم دندان‌ها و فک باشد. برای تعدیل فرم لب‌ها از خط لب برای فرم دادم و بزرگ‌تر کردن لب پایین و هم‌چنین کوچک‌ کردن لب بالا استفاده کنید.

لب بالایی ضخیم‌تر از لب پایینی

بیشتر بخوانید: 20 مدل موی کوتاه برای صورت گرد زنانه و دخترانه

 • لب پایینی ضخیم‌تر از لب بالایی

یکی از رایج‌ترین انواع شکل لب ها، همین مورد است. فرمی که لب پایینی از لب بالایی ضخیم‌تر است. در این شکل لب نیز مانند مورد قبل، نکته مهم برقراری تعادل میان لب بالا و پایین است. اگر تفاوت رد اندزه میان دو لب زیاد باشد، به طوری که از تعادل خارج شود، لازم است برای متعادل کردن آن از تکنیک‌های آرایشی استفاده کنید. خط لب و هایلایتر گزینه‌های مناسبی برای اصلاح فرم لب‌ها هستند. بهترین رنگ رژ لب برای این فرم لب، رنگ‌های ملایم و نود مانند هلویی است.

لب پایینی ضخیم‌تر از لب بالایی

 • لب معمولی

لب‌های معمولی، رایج‌ترین انواع فرم لب از میان انواع مدل لب ها هستند که غالباً در صورت افراد می‌بینیم. اگر لب بالا و پایین شما هر دو به یک اندازه ضخامت دارند، شما فرم لب معمولی یا فرم لب طبیعی دارید. این لب‌ها را می‌توان بدون محدودیت آرایش کرد و استفاده از انواع رنگ‌ها و مدل‌های رژ لب مجاز است. بسته به رنگ پوستتان می‌توانید رژ لب مناسب را انتخاب کنید. با این حال رژ لب‌های براق و شفاف می‌توانند جلوه بهترین به این مدل لب‌ها بدهند.

لب معمولی

بیشتر بخوانید: زیباترین و بهترین مدل های زن ایرانی وخارجی معروف و جذاب + عکس

 • لب عروسکی

یکی دیگر از انواع مدل لب ها، مدل لب عروسکی است که فرمی زیبا و فانتزی دارد. در این مدل، لب‌ها گرد، بسیار گوشتی و کوچ‌اند. به این مدل لب، لب گرد نیز گفته می‌شود. برای آرایش این مدل لب‌های خاص و زیبا می‌توان از رژ لب‌های شاین و براق با رنگ‌های ملایم استفاده کرد که جلوه بی‌نظیری به لب‌ها می‌بخشند. همچنین در مراسم خاص و مهم می‌توانید از رژ لب‌های قرمز و تیره استفاده کنید تا فرم زیبای لب‌هایتان بیشتر به چشم بیاید.

لب عروسکی

 • لب قلبی

فرم لب قلبی یکی از انواع فرم لب ها است که می‌توان گفت اکثراً به دنبال تزریق ژل ایجاد می‌شود. کمتر کسی را می‌بینید که به صورت طبیعی فرم لب‌ قلبی داشته باشد. در این فرم لب، لب بالایی برجسته و قسمت هفت بالای لب چشم‌گیر است. لب پایین نیز به همین نسبت برجسته است و پهنای لب چندان زیاد نیست. این فرم لب برای صورت‌های بیضی و لاغر مناسب به نظر می‌رسد.

لب قلبی

بیشتر بخوانید: 10 تا از بهترین رنگ رژ برای پوست سبزه تیره و روشن

 • لب روسی

از دیگر انواع فرم لب لب روسی است. فرم لب های روسی نیز همچون مورد قبل، معمولاً از طریق تزریق ژل حاصل می‌شود. این فرم لب بر برجسته کردن خطوط لب متمرکز است و با این روش، فرم زیبایی به صورت و لب‌های شما هدیه می‌کند.

لب روسی

 • لب قلوه ای

در این مدل از انواع مدل های لب، لب‌های برجسته و گوشتی را به صورت متعادل در بالا و پایین می‌بینیم. شکل لب قلوه ای یکی از انواع مدل های لب است که برای تزریق ژل در نظر گرفته می‌شود. در این فرم، زوایای تیز لب اصلاح شده و به هر دو لب بالا و پایین ژل تزریق می‌شود تا متعادل و هماهنگ باشند.

لب قلوه ای

بیشتر بخوانید: از بین بردن چروک دور لب در خانه: 6 درمان خانگی چروک دور دهان

 • لب غنچه ای طبیعی

مدل لب غنچه ای طبیعی یکی از پرطرفدارترین مدل های لب است که بسیاری از خانم‌ها سعی دارند لب‌هایشان را با آرایش، به این فرم نزدیک‌تر کنند و یا از تزریق ژل برای این کار کمک می‌گیرند. لب‌های غنچه‌ای کوچک، برجسته و خوش‌فرم هستند و مدل لب غنچه ای دخترانه و لب غنچه ای طبیعی یکی از زیباترین فرم های لب است.

لب غنچه ای

 • لب کره‌ای

از دیگر انواع لب ، لب کره ای است. فرم لب کره‌ ای نه بخاطر فرم لب‌ها، بلکه بیشتر به خاطر آرایش لب‌ها معروف است. سبک خاص آرایشی که برای لب‌ها استفاده می‌کنند در سرتاسر دنیا طرفداران خاص خود را دارد. در این سبک آرایش لب، قسمت وسط لب‌ها رنگ واضح و پررنگی دارد و هر چه به سمت مرز لب‌ها پیش می‌رویم، رنگ رژ لب محو می‌شود.

لب کره‌ای

بیشتر بخوانید: فواید و آموزش ساخت اسکراب خانگی لب

 • لب باربی

مدل لب باربی نیز عموماً با تزریق ژل حاصل می‌شود و یکی از فرم های لب و انواع لب است که طرفداران زیادی دارد. در این مدل، لب پایین برجسته‌تر از لب بالا می‌شود و فرمی مستطیلی و زاویه‌دار پیدا می‌کند.

لب باربی

 • مدل لب افتاده

از دیگر انواع فرم لب می توان به مدل لب افتاده اشاره کرد. این مدل لب رو به پایین و یا به شکل قوس معکوس است. لب های افتاده اندازه های مختلفی دارد و هم می تواتد ضخیم و هم نازک باشد. اما در اکثر موارد لب های افتاده نازک هستند. از این رو بانوانی که لب های افتاده دارند سعی دارند با استفاده از خط لب، لب های خود را ضخیم و بزرگ کنند.
اگر فرم لب افتاده دارید پیشنهاد می کنیم از رژ لب براق استفاده کنید.  اگر می خواهید به لب های افتاده و رو به پایین خود حجم دهید پیشنهاد می کنیم از رژ لب های براق و قهوه ای ملایم استفاده کنید.
اگر کریستین جمیز استوارت، بازیگر معروف آمریکایی را دیده باشید معمولا با داشتن لب های افتاده از رژ قرمز و کمی براق استفاده می کند.

آموزش آرایش لب کوچک

افرادی که لب های کوچکی دارند معمولا دوست دارند با آرایش فرم لب خود را تغییر دهند. برای این مدل لب ها معمولا در هنگام آرایش باید طرحی فراتر از خطوط طبیعی لب طراحی کنید تا مقداری کمی از موست را دربربگیرد.
در صورتی که لب های باریکی دارید با استفاده از رژ لب همرنگ لبتان خط لبی بیشتر از پهنای لب خود بکشید. برای این کار نیاز به رژ لبی هم رنگ لبتان است. بعد باید کمی پودر میکس آرایش روی لب های خود بزنید تا رژ لب روی پوست شما تثبیت شود.

جمع‌بندی

انواع لب تأثیر به‌سزایی در زیبایی صورت دارند و کوچک‌ترین تغییر مثبت در لب‌ها، می‌تواند زیبایی چهره شما را چند برابر کند. لب‌های نامتناسب، اجازه نمی‌دهند زیبایی دیگر اجزای صورت شما به چشم بیاید. بنابر این باید فرم لبتان را بشناسید و پس از آن، راه مناسب برای اصلاح فرم لبتان را پیدا کنید. برای مثال لب‌های کوچک باید به کمک خط لب فرم بگیرند و لب‌های بزرگ باید با انتخاب رنگ رژ لب مناسب و بهره‌گیری از تکنیک مناسب خط لب، تعدیل شوند.

در این مقاله شما را با انواع فرم لب ها و انواع مدل لب ها آشنا کردیم تا فرم لب خودتان از میان آن‌ها پیدا کنید و نحوه اصلاح آن‌ها را یاد بگیرید. شناخت انواع شکل لب ها به شما در داشتن چهره‌ای متعادل‌تر کمک می‌کند. اگر اطلاعاتی درباره مدل های لب، انواع شکل لب ها و فرم لب های مختلف دارید، با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

آیا فرم لب تغییر میکند؟

اغلب فرم لب‌ها به صورت طبیعی دچار تغییر نمی‌شوند و تغییرات به صورت مصنوعی و با تزریق به وجود می‌آیند.

ارتودنسی فرم لب را تغییر می‌دهد؟

ارتودنسی به صورت موقت می‌تواند فرم لب‌ها را تغییر دهد؛ اما به محض خارج کردن ارتودنسی، لب‌ها به حالت قبل باز می‌گردند و حتی به علت اصلاح ناهنجاری‌های فک و دندان، شکل زیباتری پیدا می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا