آرایش صورتآرایشآرایشی و زیباییبهترینترفندها و آموزش های آرایشیدانستنی هالیست

10 تا از بهترین رنگ رژ برای پوست سبزه تیره و روشن

رنگ رژ برای پوست سبزه از میان تمام رنگ‌ها، کدام‌یک مناسب است؟ برای پوست سبزه چه رنگ رژ لبی مناسب است؟ همانطور که می‌دانید رژ لب تاثیر بسیار زیادی روی چهره و صورت خانم‌ها دارد. جذابیتی که یک رژ لب زیبا که با رنگ پوست شما هم‌خوانی دارد، جذابیتی به چهره شما می‌بخشد که هیچ‌کدام از انواع دیگر لوازم آرایشی نمی‌تواند این کار را کند.

شما باید در ابتدا رنگ پوستتان را کامل شناسایی کنید. سپس متناسب با رنگ پوست، بهترین رنگ رژ لب را انتخاب کنید. در اولین وهله باید بتوانید تفاوت میان پوست سبزه را از پوست گندمی تشخیص دهید. از جمله مهم‌ترین تفاوت‌های بین این دو رنگ پوست این است که؛ در پوست گندمی روی پوست شما رگه‌های طلایی وجود دارد. در حقیقت پوست‌های گندمی به همین دلیل است که جذابیت بیشتری نسبت به سایر رنگ‌های پوست دارند.

سبک آرایشی افرادی که پوست گندمی دارند، متفاوت‌تر از چیزی است که در سبک آرایش پوست‌های سبزه دیده می‌شود. زمانی که شناخت دقیق درمورد پوست گندمی با سبزه را پیدا کنید، بهتر می‌توانید برای خرید رنگ رژ که به پوست سبزه میاد تصمیم گیری کنید. امروز در این مقاله از وبسایت فارسی رو، قصد داریم درمورد رنگ رژ مناسب پوست سبزه صحبت کنیم. همچنین می‌خواهیم پاسخ این سوال را که چه رنگ رژ لبی برای پوست سبزه مناسب است؟ را به طور کامل و دقیق بررسی کنیم.

همچنین بخوانید: اسکراب لب چیست + آموزش ساخت 9 اسکراب لب خانگی ساده و آسان

رنگ رژ برای پوست سبزه

چه رنگ رژی به پوست های سبزه می آید؟

برای این که بدانیم کدام رنگ رژ برای پوست سبزه مناسب است، ابتدا باید بتوانیم نوع رنگ پوست خودمان را تشخیص دهیم. عوامل بسیار زیادی در تعیین رنگ پوست تاثیر دارند که برخی از آن‌ها به صورت زیر هستند:

  • ژنتیک
  • جنسیت (معمولا رنگ پوست خانم‌ها نسبت به آقایان روشن‌تر است.)
  • سن افراد (اغلب پوست نوزادان روشن‌تر است و زمانی که به سن بلوغ می‌رسند، رنگ پوست آن‌ها کم‌کم تیره می‌شود.)
  • عوامل هورمونی مختلف
  • تغییرات ملانین پوست (قسمت‌هایی از بدن مانند دست و صورت، به دلیل این که بیشتر از سایر قسمت‌ها در معرض تابش نور خورشید قرار دارند، تغییرات بیشتری در مقایسه با سایر قسمت‌های بدن در رنگدانه آن‌ها به وجود می‌آیدو نتیجه این امر، تیره بودن رنگ پوست این نواحی است.)
  • شرایط و محل زندگی

حال که با عوامل مختلفی که بر تغییر رنگ پوست تاثیر دارند آشنا شدیم، بهتر از قبل از پرداختن به این موضوع که رنگ مناسب رژ لب برای پوست سبزه چه رنگی است، با انواع رنگ پوست هم آشنا شویم.

همچنین بخوانید: انواع بوسه | معنی و روانشناسی بوسیدن از سر تا پا

رنگ رژ مناسب پوست سبزه

انواع رنگ پوست

پوست انسان دارای سه نوع رنگدانه است که عبارت‌اند از: ملانین یا رنگ قهوه‌ای، کاروتن یا رنگ زرد و هموگلبین یا رنگ قرمز. در حقیقت ترکیب این سه رنگ است که مشخص می‌کند رنگ پوست شما چه رنگی است.

پوست خیلی سفید

معمولا پوست‌های خیلی سفید، کمی به رنگ صورتی مایل‌اند و بیشترشان دارای کک و مک هستند. افرادی که دارای این نوع رنگ پوست هستند، بیشتر در مناطق سرد سیر زندگی می‌کنند. این نوع رنگ به راحتی دچار آفتاب‌ سوختگی می‌شود.

پوست سفید

پوست‌های سفید رنگدانه‌های کمی دارند و در برخی از افراد فاقد ماده رنگی هستند. در اصطلاح به این پوست‌ها سفید یا شیری هم گفته می‌شود. پوست سفید هم به راحتی با تابش نور خورشید دچار سوختگی می‌شود.

پوست گندمی یا خرمایی

این نوع رنگ به ندرت دچار آفتاب‌ سوختگی شده و کسانی که دارای این نوع پوست هستند، به راحتی می‌توانند با استفاده از کرم‌های ضد آفتاب خودشان را برنزه کنند.

پوست سبزه

رنگ پوست افردای که دارای این نوع پوست هستند، به رنگ زیتون بوده و معمولا این افراد دارای مو‌های تیره رنگ هستند. ترکیب رنگی پوست‌های سبزه، ترکیبی از رنگ سبز و زرد و کمی هم قهوه‌ای است. این افراد همیشه به دنبال یافتن رنگ رژ مناسب پوست سبزه هستند. در ادامه هدف ما توضیح و بررسی این است که رنگ رژ برای پوست سبزه کدام است؟

پوست تیره

افرادی که این نوع پوست را دارند، به ندرت دچار آفتاب ‌سوختگی می‌شوند. اما برای جلوگیری از سرطان پوست باید از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنند.

همچنین بخوانید: بهترین روش برنزه شدن پوست: 3 تا از بهترین راههای برنزه کردن

رنگ رژ که به پوست سبزه میاد

معرفی رنگ های مناسب پوست سبزه تیره و روشن

اگر شما هم دارای رنگ پوست سبزه هستید و به دنبال رنگ رژ مناسب پوست سبزه هستید، بهتر است از مخلوط رنگ رژ‌هایی که در گروه نارنجی و آجری هستند استفاده کنید. همچنین رنگ رژ برای پوست های سبزه، رنگ‌هایی که در گروه بژ و کرم هستند هم مناسب است.

برای داشتن جذاب‌ترین رنگ رژ برای پوست سبزه، بهتر است ابتدا لب‌های خودتان را به کمک یک خط لب آجری یا قهوه‌ای روشن خط لب بکشید. سپس رنگ خط لب خودتان را روی تمام لب‌هایتان پخش کنید و از یک رژ لب کم‌رنگ نارنجی استفاده کنید.

در زیر به برخی از رنگ رژ مخصوص پوست سبزه اشاره می‌کنیم و رنگ رژ که به پوست سبزه میاد را توضیح می دهیم.

رنگ قهوه‌ای مسی

یکی از انواع رنگ رژ لب برای پوست سبزه، قهوه‌ای مسی است. طیف رنگ‌های مختلف این رنگ به طور طبیعی با پوست شما هماهنگی زیبایی دارد. یکی از مزایای استفاده از این رنگ این است که برای تمام مراسم‌ها و لباس‌ها مناسب است.

رنگ رژ برای پوست های سبزه

رنگ رژ قرمز

یکی دیگر از رنگ رژ که به پوست سبزه میاد، رژ لب قرمز است. این رنگ که مورد علاقه اکثر خانم‌ها است، برای استفاده خانم‌هایی که رنگ پوست سبزه دارند بسیار مناسب است و یک انتخاب جذاب است. ابتدا دور لب را با یک مداد لب کشیده و با رژ هماهنگ، داخل لب‌ها را پر کنید. حتی می‌توانید برای جلوه بیشتر، از کمی اکلیل هم استفاده کنید. معمولا این رنگ روی پوست‌های سبزه نمایشی‌تر است.

رنگ رژ برای پوست سبزه

رژ لب صورتی رز؛ بهترین رنگ رژ لب برای پوست سبزه روشن

استفاده از رنگ‌های صورتی هم می‌تواند جذابیت چهره شما را دو چندان کند. رژ لب صورتی مرجانی و رز یک رنگ رژ لب برای پوست سبزه روشن است که بسیار مناسب است. طیف رنگی رژ لب‌های صورتی بسیار گسترده است و به همین علت شما انتخاب‌های زیادی خواهید داشت.

همچنین بخوانید: آموزش آرایش درشت نشان دادن چشم ها (بزرگ کردن چشم ریز)

رنگ رژ مخصوص پوست سبزه

خاکستری مایل به قهوه‌ای

رنگ رژ مناسب پوست سبزه که کمی تیره باشد، همین رنگ است. این رنگ یکی از بهترین انتخاب‌های شما برای داشتن یک آرایش جذاب و خاص است. با اضافه کردن کمی اکلیل به این رنگ، برای جشن‌ها هم بسیار مناسب می‌شود.

رنگ رژ برای پوست سبزه

رنگ رژ سرخابی

رنگ سرخابی یکی از رنگ رژ لبی که به پوست سبزه میاد. البته دقت کنید که این رنگ را با صورتی رز اشتباه نگیرید. سرخابی رنگ جیغ‌تری نسبت به صورتی رز محسوب می‌شود.

رنگ رژ برای پوست سبزه

قرمز مایل به بنفش

اگر نمی‌دانید که رنگ رژ لب مناسب پوست های سبزه کدام رنگ است، باید بگوییم رنگ رژ لب قرمزی که کمی تناژ بننفش دارد یکی از بهترین گزینه‌های شما برای آرایش است. اگر نمی‌خواهید از رنگ صورتی استفاده کنید و به دنبال رنگ رژ دخترانه برای پوست سبزه هستید، این رنگ را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

رنگ رژ برای پوست سبزه

رژ قهوه‌ای شکلاتی

یک رنگ رژ برای پوست سبزه، رنگ قهوه‌ای شکلاتی است. این رنگ با رنگ مسی تفاوت دارد. رنگ مسی روشن‌تر است اما شکلاتی تناژ تیره‌تری دارد. اگر پوست تیره‌ای دارید، این رنگ رژ هماهنگی زیادی با پوست شما دارد. همچنین برای افرادی که می خواهند رنگ رژ آن‌ها کم‌تر به چشم بخورد، بهترین انتخاب است.

همچنین بخوانید: شادابی پوست صورت زنان و مردان | بهترین و سریعترین روش شادابی صورت

بهترین رنگ رژ برای پوست سبزه

رژ رنگ برنز

این نرگ متالیک یک انتخاب همیشکی برای افرادی است که به دنبال بهترین رنگ رژ برای پوست سبزه هستند. وقار و جلوه‌ای که این رنگ به چهره شما می‌بخشد، بسیار جذاب است. همچنین این رنگ به دلیل این که یک رنگ جیغ نیست، انتخاب مناسبی برای تمامی قرار‌ها و مجالس است.

رنگ رژ برای پوست سبزه

رنگ رژ نود برای پوست سبزه

رنگ رژ نود یک رنگ رژ برای پوست سبزه است که رنگی ساده و رسمی دارد. بهترین انتخاب برای قرار‌های کاری و رسمی است. اگر می‌خواهید کمی آن‌ را بیشتر نمایش دهید، می‌توانید از ترکیب رنگ نود و برنز استفاده کنید.

رنگ رژ برای پوست سبزه

رژ رنگ نارنجی برای پوست های سبزه

این رنگ جذاب برای پوست‌های سبزه و سفید مناسب است و زیبایی خاصی به هر دو چهره می‌بخشد. این رنگ برای پوست‌های تیره کمی جیغ‌تر به نظر می‌رسد. پس بهتر است به صورت مداوم از آن استفاده نکنید. رژ لب نارنجی با سایه چشم رنگی و لباس‌های سبز و قهوه‌ای، جلوه خاصی دارد.

همچنین بخوانید: اسکراب چیست و فواید اسکراب پوست کدام است + ۱۴ اسکراب خانگی پوست

رنگ رژ لب برای پوست سبزه روشن

سوالات متداول

بهترین رنگ رژ مناسب پوست سبزه تیره چیست؟

رنگ قهوه‌ای مسی بهترین انتخاب برای شمایی است که دارای پوست سبزه تیره هستید. این رنگ پوست شما را طبیعی‌تر کرده و جلوه خاصی به آن می‌بخشد.

بهترین رنگ رژ برای پوست سبزه روشن چیست؟

استفاده از رنگ رژ‌هایی که پوست شما را طبیعی‌تر کنند مناسب است. استفاده از رژ‌های صورتی رز، قرمز و سرخابی و همچنین هلویی بهترین رنگ رژ برای پوست سبزه روشن هستند.

رنگ رژ لب مناسب پوست های سبزه

جمع بندی

همانطور که می‌دانید خانم‌ها همیشه برای ظاهر و زیبایی خود ارزش زیادی قائل هستند. همیشه به دنبال پیدا کردن بهترین انتخاب‌ها برای زیبایی و جلوه بیشتر ظاهرشان هستند. یکی از مواردی که تاثیر بالایی در میزان جذابیت یک خانم دارد، انتخاب رژ لب مناسب است. زمانی که از انتخاب یک رژ لب مناساب صحبت می‌کنیم، منظور ما انتخاب رنگی است که به پوست شما بیاید و همانگی لازم را با رنگ پوست شما داشته باشد. هرکدام از افراد به دلیل عوامل بسیار زیادی که در تعیین و تغییر رنگ پوست نقش دارد، دارای رنگ پوست‌های مختلف هستند.

انواع این رنگ‌ها شامل: پوست خیلی روشن، پوست سفید، پوست گندمی، پوست سبزه و پوست تیره است. شما قبل از انتخاب لوازم آرایشی خود، باید بتوانید به طور دقیق پوست خودتان را بشناسید و پس از آن یک انتخاب مناسب داشته باشید. پوست سبزه یکی از رنگ‌هایی است که اغلب خانم‌ها رنگ پوستشان به این رنگ است. یکی از دغدغه‌های آن‌ها هم این است که رنگ رژ برای پوست سبزه کدام است؟ معمولا رنگ‌هایی که دارای تناژ‌های نارنجی، قرمز و بژ هستند از زیباترین رنگ رژ برای پوست سبزه محسوب می‌شوند.

امروز ما در ابن مقاله از وبسایت فارسی رو درمورد این موضوع که رنگ رژ مناسب پوست سبزه کدام است و چه رنگ رژ که به پوست سبزه میاد، به طور کامل صحبت کردیم. اگر شما هم در این زمینه نظر یا تجربه‌ای دارید، حتما با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا