قبل از ازدواجچه چیزیدانستنی هاروانشناسی و خانوادهزندگی و موفقیتزوج و خانوادهمهارت های ارتباطینکات

رابطه لانگ دیستنس چیست: فواید و معایب رابطه از راه دور

رابطه لانگ دیستنس چیست؟ انسان موجودی اجتماعی است که به برقراری ارتباط با سایرنی، نیاز دارد. برقراری ارتباط و تنها نبودن برای انسان درست به اندازه آب و هوا و غذا اهمیت دارد. انسان از همدم و هم‌صحبت نداشتن، از بین می‌رود؛ چرا که روح انسان تنهایی را تاب نمی‎‌آورد. ارتباطات انسان همواره شکل‌ها مختلفی داشته است و به روش‌های مختلف انجام می‌شده؛ اما این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی و فضای مجازی، پای ارتباط انسان به شبکه‌های اجتماعی و دنیای مجازی باز شده و انگار، تا عمق زیادی نیز ریشه دوانده است.

این روزها افرادی از راه‌های دور با هم ارتباط برقرار می‌کنند، رابطه لانگ دیستنس شکل می‌دهند و حتی گاهی این ارتباط، شکل عاشقانه به خود می‌گیرد. در این مقاله از سایت فارسیرو قصد داریم به شما بگوییم که معنی رابطه لانگ دیستنس چیست. برای آن که اطلاعات بیشتری درباره رابطه از راه دور و نحوه حفظ و کنترل آن داشته باشید، تا انتها همراه ما بمانید.

رابطه های لانگ دیستنس چیست؟

حتماً تا به حال اسم رابطه لانگ دیستنس یا رابطه از راه دور به گوشتان خورده است. آیا می‌دانید روابط لانگ دیستنس چیست و رابطه های لانگ دیستنس یعنی چه؟ به رابطه‌های از راه دور، رابطه لانگ دیتنس می‌گویند. زمانی که دو نفر که با هم کیلومترها فاصله دارند و امکان ملاقات با یکدیگر را به صورت مداوم ندارند وارد رابطه باهم می‌شوند، در واقع یک رابطه لانگ دیستنس را شکل داده‌اند.

خیلی از افراد این نوع رابطه را به رابطه نزدیک ترجیح می‎‌دهند؛ اما برخی دیگر، نمی‌توانند خود را با چنین شرایطی وفق دهند. در هر صورت این رابطه نیز مزایا و معایبی دارد که در ادامه بررسی خواهیم کرد. هم‌چنین به شما خواهیم گفت که رابطه لانگ دیستنس یعنی چه و چگونه یک رابطه از راه دور را حفظ کنیم.

همچنین بخوانید: مراقبت از عشق چگونه است: ۱۳ راز نگهداری از عشق در رابطه

مشکلات و معایب رابطه از راه دور (معایب رابطه لانگ دیستنس)

رابطه لانگ دیستنس، به طور قطع معایبی دارد که نباید از آن‌ها غافل شد. منتها چیزی که وجود دارد این است که اغلب افراد فقط قسمت منفی ماجرا و نیمه خالی لیوان را می‌بینند. با وجود این که معایب رابطه لانگ دیستنس ممکن است بسیار اساسی باشند، اما نباید از مزایای آن نیز غافل شد. در این قسمت به بررسی مشکلات رابطه از راه دور می‌پردازیم و بعد فواید آن را نیز بررسی می‌کنیم. آن وقت می‌توانید قضاوت کرده و تصمیم بگیرید. 

رابطه های لانگ دیستنس چیست ، عکس لانگ دیستنس

عدم اعتماد و افزایش سوءظن‌ها

یکی از معایب رابطه لانگ دیستنس عدم اعتماد است. در رابطه لانگ دیستنس، دو طرف رابطه نمی‌توانند بر رفتار یکدیگر نظارت داشته و هم‌دیگر را در روابط دوستانه با دیگران بسنجند. این مسئله باعث می‌شود سوءظن‌هایی در ارتباط با برخورد با دیگران به وجود بیاید. برای مثال اگر یکی از طرفین، با دوستانی از جنس مخالف صرفاً روابطی در چارچوب همکاری داشته باشد، طرف دیگر رابطه احساس می‌کند چیزی میان آن‌هاست. این مورد به سبب این است که فرد احساس می‌کند کسی که نزدیک به پارتنر اوست، نسبت به خودش که کیلومترها فاصله دارد برتر است و دائماً می‌خواهد کنترل رابطه لانگ دیستنس را در دست بگیرد. این مسئله یکی از معایب رابطه مجازی از راه دور است.

سوءاستفاده از رابطه لانگ دیستنس

همسو با مورد قبل، گاهی نیز در رابطه لانگ  دیستنس، یکی از طرفین تعهد را فراموش کرده و از این دوری، سوءاستفاده می‌کند. دور بودن دو طرف از یکدیگر باعث می‌شود تا کنترلی بر موقعیت و هم‌چنین یکدیگر نداشته باشند. اگر یکی از دو طرف، اهمیت تعهد را درک نکند، احتمال بروز چنین مسائلی بالا می‌رود. خیانت در رابطه از راه دور زیاد دیده می‌شود.

از دست رفتن عشق

شخصیت برخی افرد به گونه‌ای است که به هر میزان نزدیکی بیشتری با پارتنر خود داشته باشند، احساس دلبستگی بیشتری میان آن‌ها شکل می‌گیرد. این دسته افراد نیاز دارند تا رو در رو با شریکشان صحبت کنند و ارتباط فیزیکی داشته باشند. زمانی که آن‌ها در رابطه عاشقانه از راه دور قرار بگیرند، هرقدر هم احساس عشق و دوست داشتن داشته باشند، بعد از مدتی فروکش کرده و سرد می‌شود. حفظ رابطه از راه دور برای این دسته افراد سخت است؛ چرا که برای آن‌ها جمله « از دل برود هر آن که از دیده برفت» صدق می‌کند.

همچنین بخوانید: 7 روش بازگشت معشوق: بهترین راه برای برگرداندن عشقم

احساس تنهایی

یک رابطه لانگ دیستنس می‌تواند بیشتر از تنها بودن، احساس تنهایی را به فرد القا کند. زمانی که شما کسی را برای دوست داشتن دارید اما او را نزدیک به خودتان حس نمی‌کنید، حس تنهایی بدی در وجودتان شکل می‌گیرد. دوست دارید هر شب در آغوش او به خواب بروید؛ اما نمی‌توانید. همین مسائل باعث می‌شود خودتان را با دوستانی که روابط نزدیک دارند مقایسه کرده و خودتان را تنها بیابید.

از دست دادن موقعیت‌های عاشقانه

در یک رابطه لانگ دیستنس از بسیاری از تفریحات و موقعیت‌های عاشقانه دو نفره محروم می‌شوید. در چنین رابطه‌ای، خبری از قدم زدن زیر باران و گپ زدن به وقت نیمه شب زیر نور ماه نیست. روابط از راه دور ممکن است شما را در حسرت خیلی از عاشقانه‌ها بگذارند.

عکس لانگ دیستنس

مزایا و فواید روابط لانگ دیستنس

روابط لانگ دیستنس، هم‌چون همه موارد دیگر دارای مزایایی نیز هست که گاهی ممکن است نسبت به معایب آن، برتری نسبی داشته باشند. بسیاری از افراد رابطه لانگ دیستنس را به رابطه با کسی که نزدیک آن‌هاست، ترجیح می‌دهند. حالا فواید رابطه از راه دور را بررسی می‌کنیم تا با دلایل آن‌ها بیشتر آشنا شوید.

در رابطه لانگ دیستنس، طرفین رابطه استقلال بیشتری دارند

وقتی وارد یک رابطه از راه دور شوید، به سبب فاصله‌ای که وجود دارد، کمتر تحت کنترل و نظارت قرار می‌گیرید. این قضیه باعث می‌شود تا از حساسیت‌های بیش از حدی که در بسیاری از مواقع ناشی از علاقه زیاد است، در امان بمانید. در چنین شرایطی می‌دانید که می‌توانید روی پای خودتان بایستید و برای داشتن زندگی بهتر تلاش کنید. در یک رابطه لانگ دیستنس، دختر و پسر به صورت جداگانه به تلاش و پیشرفت می‌پردازند.

بیشتر بخوانید: انواع بغل کردن و معنی آن ها + فواید بغل یا در آغوش گرفتن

رابطه از راه دور، مسئولیت کمتری را به همراه دارد

در یک رابطه لانگ دیستنس، افراد مسئولیت کمتری را بر دوش خود احساس می‌کنند. هرقدر افراد به هم نزدیک‌تر باشند، اححساس مسئولیت بیشتری نسبت به هم دارند و این مسئولیت، گاهی آن‌ها را از انجام برخی کارها منع می‌کند. برای مثال، پسری که وارد یک رابطه نزدیک با کسی می‌شود، برای تأمین هزینه‌ها نیاز دارد تا زمان بیشتری را به کار کردن اختصاص دهد تا بتواند از پس مخارج بر بیاید.

فردی که در یک رابطه از راه دور حضور دارد، با چنین مسئله‌ای مواجه نیست. مثال دیگر این است که طرفین رابطه در رابطه‌های نزدیک انتظار دارند تا در شرایط سخت، شریک عاطفی خود را در کنارشان داشته باشند؛ اما در رابطه از راه دور، این مسئله مطرح نیست. اگرچه افراد دوست دارند پارتنرشان را نزدیک خود احساس کنند، اما با قبول کردن رابطه لانگ دیستنس، با این مسئله کنار آمده‌اند.

در یک رابطه لانگ دیستنس، وابستگی کمتر است

با وجود این که عشق زیادی می‌تواند در رابطه لانگ دیستنس وجود داشته باشد، اما باید بپذیریم که غالباً وابستگی کمتری به نسبت روابط نزدیک در آن‌ها ایجاد می‌شود. داشتن ملاقات‌های حضوری بین دو نفر که به یک‌دیگر تعلق خاطر دارند، می‌تواند بر میزان وابستگی آن‌ها بیفزاید. نکته‌ای که کمتر بودن وابستگی را به یکی از فواید رابطه لانگ دیستنس تبدیل می‌کند، فرصت بیشتر برای استفاده از زمان است.

وقتی وابستگی بین دو نفر زیاد شود، احتمالاً تصمیم به ازدواج خواهند گرفت. این مسئله به خصوص زمانی که در سنین پایین اتفاق می‌افتد، فرصت کسب تجارب را از فرد می‌گیرد. این مسئله می‌تواند آفات زیادی را با خود به همراه داشته باشد. زمانی که فرد خالی از تجربه است، توانایی زیادی در مواجهه با مشکلات ندارد. در شرایطی ممکن است بعد از مدت‌ها تصمیم بگیرد تجاربی را کسب کند که با تأهل در تناقض است. بنابراین بهتر است پیش از ازدواج، به بینش و تجربه نسبی رسیده باشید تا بعد از ازدواج و قبول مسئولیت، حسرت نخورید.

در روابط از راه دور، حس دلتنگی بیشتر است

در رابطه از راه دور، حس دلتنگی  بیشتر احساس می‌شود. طرفین یک رابطه لانگ دیستنس، ترس از دست دادن را بسیار بیشتر از روابط نزدیک تجربه می‌کنند. زمانی که دو نفر دائماً به یکدیگر نزدیک‌اند و ملاقات‌های متعددی دارند، بعد از مدتی همه چیز به یک عادت تبدیل می‌شود. دیدارهایشان دیگر شور و شوق اولیه را ندارد و به بخشی از زندگی روتین آن‌ها می‌پیوندد. رابطه لانگ دیستنس این طور نیست. افراد برای هر دیدارشان، ارزش و اهمیت ویژه‌ای قائل‌اند؛ چرا که بعد از مدت‌ها انتظار حاصل می‌شود. این مسئله درست مصداق این بیت شعر است که می‌گوید:

دیدار یار غایب دانی چه ذوق دارد | ابری که در بیابان بر تشنه‌ای ببارد

افراد در رابطه لانگ دیستنس، حس دلتنگی را تجربه می‌کنند که چاره‌ای برایش نیست و تنها می‌توانند با برخی چیزها، مرهمی روی درد دلتنگی بگذارند. همه این‌ها باعث می‌شود که حس عشق، زنده بماند. اصولاً دلتنگی، برای آتش عشق مثل بنزین عمل می‌کند و آن را شعله‌ور می‌سازد.

البته برای تمامی موارد بیان شده، استثناءهایی نیز وجود دارند و نمی‌توان این موارد را به همه روابط تعمیم داد. چیزی که بیان می‌شود، یک برایند کلی از روابطی است که دور و اطراف همه ما وجود دارند.

همچنین بخوانید: 4 فرق عشق و دوست داشتن : دوست داشتن با عشق چه تفاوتی دارد؟

روابط لانگ دیستنس چیست

چگونه یک رابطه لانگ دیستنس را مدیریت کنیم؟

اگر می‌خواهیم ارتباط لانگ دیستنس خوبی داشته باشم، لازم است بدانیم که باید چگونه رابطه لانگ دیستنس را مدیریت کنیم. برای مدیریت و داشتن رابطه لانگ دیستنس موفق موار زیر را انجام دهید: 

ایجاد اعتماد

برای کنترل رابطه از راه دور، لازم است تا پیش از هرچیز اعتماد را میان خودتان شکل دهید. یکی از اساسی‌ترین مشکلات رابطه از راه دور، همین عدم اعتماد است. زمانی که طرف مقابلتان را در جریان تمامی امور روزمره‌تان قرار دهید، او دیگر احساس نمی‌کند که از زندگی شما جداست؛ بلکه خودش را جزوی از زندگی شما می‌بیند و می‌تواند به شما اعتماد کند.

رعایت حد و حدود

سعی کنید در ارتباطاتتان با دیگران، حد و حدود را رعایت کنید. زمانی که خودتان در روابطتان آزاد باشید، نمی‌توانید از طرف مقابلتان بخواهید ارتباطاتش را محدود کند. باید سعی کنید حس مثبت را به رابطه‌تان تزریق کنید. رابطه سراسر جدال و بحث که پر از انرژی منفی است، نمی‌تواند سرانجام خوبی داشته باشد.

ارتباطتان را حفظ کنید

ارتباطات مجازی خود را با شریک رابطه‌تان به صورت مداوم حفظ کنید. تماس‌های گاه و بی‌گاه، پیامک دادن، متن‌های عاشقانه و چیزهایی از این دست به طرف مقابلتان یاداوری می‌کند که برای شما اهمیت دارد و در طول روز، او را فراموش نمی‌کنید.

همچنین بخوانید: پیدا کردن دوست دختر: 10 راه جدید یافتن و گرفتن دوست دختر

چرا روابط لانگ دیستنس ایجاد می شود؟ 

 
دلایل مختلفی برای به وجود آمدن رابطه لانگ دیستنس وجود دارد. از جمله دلایل به وجود آمدن رابطه های از راه دور این است که ممکن است یکی از طرفین به خاطر شرایط شغلی خود در شهر و یا کشور دیگر ساکن باشد. ممکن است قصد مخاجرت داشته و به دلایلی یکی از طرفین زودتر مهاجرت کرده اند. ممکن است از طریق فضای مجازی آشنا شده و هر کدام در یک شهر و با کشور سکونت دارند.
 
همچنین تحصیل در دانشگاه ای دور  و…  می تواند باعث ایجاد رابطه لانگ دیستنس شوند. رابطه های لانگ دیستنس ممکن است موقت بوده و یا چندین سال طول بکشد. اما چیزی که در روابط لانگ دیستنس مورد توجه دو طرف است این است که هر دو در نظر دارند که در آینده ای دور یا نزدیک به هم میرسند و این فاصله از بین می رود. 
 

آمار روابط لانگ دیستنس درست است؟

 
خیر آمارها از این نوع روابط دقیق نیست. زیرا ممکن است تعریف روابط لانگ دیستنس از نظر هر کسی متفاوت باشد. مثلا فردی سفر یک روزه پارتنر خود را لانگ دیستنس می داند اما برخی دیگر این طور نیستند و حتی فاصله چند هفته یا ماه را هم لانگ دیستنس نمی دانند. برخی از افراد تمایل ندارند نوع رابطه خود را بیان کنند و به همین دلیل آمار دقیقی در دست نیست. 

هدیه برای رابطه لانگ دیستنس

هدیه دادن و هدیه گرفتن همیشه حس خوبی را به طرفین القا می‌کند. در رابطه از راه دور سعی کنید هرازچندگاهی یک هدیه هرچند کوچک، برای طرف مقابلتان بفرستید. این مسئله باعث می‌شود تا به او بفهمانید که برایتان اهمیت دارد؛ آن قدر که برای خرید هدیه و ارسال آن وقت صرف کنید. هم‌چنین خودتان را به او یادآوری خواهید کرد.

به عنوان هدیه می‌توانید یک گردنبند یا دستبند برای او بفرستید که نماد رابطه‌تان باشد و همیشه آن را همراه خودش نگه دارد. هر چیز دیگری که در روابط نزدیک به عنوان هدیه در نظر گرفته می‌شود، برای روابط راه دور نیز هدیه خوبی است و چندان تفاوتی ندارد. می‌توانید از لحظات عاشقانه‌ای که به صورت مجازی داشته‌اید، کلیپی کوتاه آماده کنید تا عشق خودتان به او را نشان دهید.

همچنین بخوانید: 4 روش دوست پسر گرفتن؛ چگونه دوست پسر پیدا کنیم؟

متن عاشقانه لانگ دیستنس

به دنبال جملات عاشقانه لانگ دیستنس هستید؟ متن‌ها و شعرهای زیادی درباره عشق و دوری نوشته شده؛ چرا که فراق همیشه یکی از موضوعات جالب برای نوشتن و دردی عمیق بوده است. در ادامه چند متن و شعر درباره رابطه لانگ دیستنس می‌خوانیم.

رابطه لانگ دیستنس چیست

آلبر کامو:
“فراقت بی رحمی است، اما این رنج کشیدن بخاطر تو می ارزد
به تمام خوشی های جهان…”

******

جمال ثریا:

«اگر دیداری هم نباشد؛
حتی اگر لمسی هم نباشد؛
بی دلیل برای بعضی‌ها…
همیشه جایی در دل‌هایمان هست»

******

راحم تبریزی:

جمالت را نمی بینم؛ خیالت می کُشد امّا…

سوالات متداول

به رابطه از راه دور چه می‌گویند؟

رابطه از راه دور را رابطه لانگ دیستنس می‌نامند.

چگونه یک رابطه را از راه دور حفظ کنیم؟

برای حفظ رابطه از راه دور لازم است از برخی اصول آگاه باشد. برای مثال اصلی‌ترین اصول در حفظ رابطه، کسب اعتماد است.

بیشتر بخوانید: چگونه سر صحبت را باز کنیم: 10 روش عالی برای شروع حرف

جمع‌بندی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فضای مجازی، بسیاری از مسائل تحت‌الشعاع قرار گرفته و دست‌خوش تغییراتی شده‌اند. تقریباً هیچ قسمت از زندگی نیست که به واسطه فضای مجازی، شکل جدیدی به خود نگرفته باشد. حتی روابط میان آدم‌ها هم از اینترنت و فضای مجازی تأثیر گرفته و تغییراتی در آن ایجاد شده است.

در زمان‌های قدیم، همه ارتباط دخترها و پسرها باهم، به فامیل‌ها و همسایه‌ها محدود می‌شد و حتی ازدواج آن‌ها، به واسطه همین‌ها صورت می‌گرفت. این روزها همه‌چیز فرق کرده است. افراد با کیلومترها فاصله از یکدیگر وارد رابطه می‌شوند و به این صورت رابطه لانگ دیستنس شکل می‌گیرد. رابطه‌ای که می‌تواند مزایا و معایب متعددی داشته باشد.

حفظ رابطه از راه دور، مستلزم آن است که شناخت کافی از این نوع رابطه داشته باشید کنترل رابطه از راه در را در دست بگیرید. در این مقاله بررسی کردیم که رابطه های لانگ دیستنس چیست و رابطه ی لانگ دیستنس یعنی چی. اگر اطلاعات بیشتری درباره این که «رابطه لانگ دیستنس چیست» دارید، حتماً با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا