اجتماعی

نشانه های علاقه پسر به دختر که نمی دانستید!

نشانه هایی که یک پسر دختری را دوست دارد چیست؟ چگونه بفهمیم که یک پسر به ما علاقه دارد؟ فکر می کنید آیا او شما را دوست دارد؟ برایتان سوال است که نشانه علاقه پسر به دختر چیست؟ زمانی که یک پسر به کسی علاقه مند می شود نشانه هایی از خود بروز می دهد که راز دلش را فاش می کند. در این مطلب از فارسیرو به بررسی نشانه های علاقه پسر به دختر می پردازیم. برای اینکه حس طرف مقابل خود را متوجه شوید و خصوصیات پسری که دختری را دوست دارد را بدانید تا انتهای این بخش همراه ما باشید. فرقی نمی کند به دنبال نشانه های علاقه پسر به دختر در فامیل هستید یا در محیط کار ما همه رازها را در این مطلب فاش می کنیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید

نشانه هایی که یک پسر دختری را دوست دارد

به دنبال نشانه هایی که یک پسر دختری را دوست دارد هستید؟ می خواهید بدانید آیا طرف مقابلتان به شما علاقه دارد یا نه؟ اگر نشانه هایی که در زیر بیان می کنیم را در او دیدید بدانید او به شما علاقه دارد. نشانه های علاقه یک پسر به دختر به قرار زیر است:

 1. شما را لمس می کند.

مردان معمولاً کمی لمسی تر از زنان هستند. بنابراین، وقتی مردی سعی می‌کند در مواقعی که لازم نیست، شما را لمس کند، معمولاً راهی عالی برای تشخیص اینکه آیا شما را دوست دارد یا خیر، است. وقتی می‌خواهد روی چیزی تأکید کند و دست شما را لمس می‌کند یا تصادفاً زانو شما را لمس می‌کند، معمولاً علائم کوچکی برای نشان دادن احساسات واقعی او هستند و یکی از نشانه های علاقه پسر به دختر است.

بیشتر بخوانید: نشانه های مردی که قصد ازدواج دارد! 

 1. او جزئیات کوچک شما را به خاطر می آورد.

در روانشناسی عشق پسر به دختر می گوید اگر چند بار با او ملاقات کردید و او جزئیاتی از مکالمه قبلی شما را حفظ کرد، بیهوده نیست. زمانی که او شما را دوست داشته باشد، توجه بیشتری به آنچه می گویید می کند، زیرا ممکن است در تلاش برای یافتن معنا و ارتباط عمیق تری باشد. این یکی از نشانه های علاقه پسر به دختر است.

 1. او با شما تماس چشمی برقرار می کند.

پسر ممکن است سعی کند با شما تماس چشمی مستقیم برقرار کند تا به طور غیرمستقیم به شما بگوید که شما را دوست دارد. اگر ارتباط چشمی با شما داشته باشد، قطعا علاقه مند است. از سوی دیگر، اگر او ارتباط چشمی با شما را قطع کرد و به نگاه کردن به اطراف اتاق ادامه داد، ممکن است به شما علاقه ای نداشته باشد. 

 1. او سعی می کند طولانی با شما صحبت کند

یکی از نشانه هایی که یک پسر دختری را دوست دارد این است که سعی دارد طولانی مدت با شما حرف بزند. اگر مردی شما را دوست داشته باشد، سعی می کند با شما صحبت کند. چیزی که ممکن است به عنوان یک گفتگوی ناخوشایند شروع شود، ممکن است به فرصتی عالی برای آشنایی با یکدیگر تبدیل شود. گاهی اوقات پسرها نمی‌دانند چه چیزی بگویند تا به مکالمه را طولانی تر کنند، اما در پایان به شما نشان می‌دهند که به مهارت‌های شنیداری و لحن صدای شما علاقه‌مند هستند. اگر صدای او عمیق و حاضر باشد و در مورد آنچه شما می گویید سؤال کند; این یکی از نشانه های علاقه پسر به دختر است.

نشانه های علاقه پسر به دختر

 1. او از زبان بدن “آلفا” استفاده می کند. 

در روانشناسی عشق پسر به دختر بیان می کند پسر می خواهد به شما نشان دهد که قدرت این را دارد که از شما مراقبت کند. اگر او بلندتر بایستد، شکمش را به داخل بکشد و شانه هایش را به عقب بکشد و با اعتماد به نفس راه برود، این از نشانه های علاقه پسر به دختر است.

 1. از اینکه در رابطه با کسی هستید یا نه سوال می کند

اکنون کاملاً واضح است که اگر از شما بپرسد “دوست پسر داری؟” پس او به وضوح علاقه مند است که دوست پسر شما باشد. با این حال، پسرهای زیادی قرار نیست اینقدر مستقیم باشند. ممکن است بعضی از آنها سؤالات غیرمستقیم بپرسند تا متوجه شوند.  

 

 1. وقتی با پسرهای دیگر صحبت می کنید حسادت می کند.

اگر با افراد دیگر چه آنلاین و چه حضوری صحبت می کنید، ممکن است دوست شما شروع به نگاه کردن به شما کند و حس حسادت و ناراحتی او را از چشمانش متوجه شوید. مردی که به شما علاقه ای ندارد، وقتی با پسرهای دیگر صحبت می کنید، خیلی بی تفاوت خواهد بود. اما یکی از نشانه های علاقه پسر به دختر این است که اگر با پسر دیگری حرف زدید حسادت کند. 

بیشتر بخوانید: حرکاتی که حکایت از عشق مرد به زن دارد و چگونه می توان نشانه های پنهان در حرکات مرد عاشق را تشخیص داد؟

 1. او می خواهد در مشکلاتتان به شما کمک کند.

یکی دیگر از نشانه هایی که یک پسر دختری را دوست دارد این است که همیشه تلاش می کند مشکلات دختر را حل کند. پسرها حل کننده مشکلات طبیعی هستند. و وقتی نوبت به کسی می رسد که عاشق او شده اند، می خواهند برای هر مشکلی که در موردش می شنوند راه حلی بیابند. اگر مشکلی را که دارید ذکر کنید و او شما را دوست داشته باشد، احتمالاً مغز خود را در جستجوی راه حل اسکن می کند. مردی که شما را دوست داشته باشد، راه بیشتری را طی خواهد کرد. آنها می خواهند شوالیه ای باشند که شما را از مشکلاتتان نجات می دهد. 

 1. هنگام اظهار نظر یا شوخی به دنبال واکنش شما می گردد.

در روانشناسی عشق پسر به دختر بیان می کند توجه به این نکته برای زمانی که در یک گروه از دوستان هستید عالی است. اگر او برای گروه نظری می دهد یا سعی می کند جوکی بگوید، و سپس به شما نگاه می کند تا واکنش شما را ببیند، این نشانه بسیار خوبی است که او به شما علاقه دارد! این نشان می دهد که او به دنبال تایید شما است یا سعی می کند شما را تحت تاثیر قرار دهد. 

نشانه های علاقه پسر به دختر

 1. او به شما در مورد برنامه های آینده خود اطلاع می دهد.

یکی از نشانه علاقه پسر به دختر این است که در مورد برنامه های خود با شما صحبت می کند. اگر او در مورد برنامه های خود برای آینده صحبت می کند که فراتر از ارتقای شغلی است، پس این احتمال وجود دارد که او واقعاً شما را دوست داشته باشد! چرا؟ زیرا ممکن است به طور بالقوه شما را در آینده خود ببیند و تلاش می کند تا در صورت تطابق با برنامه های شما تلاش کند.

 1. وقتی شما هستید رفتارش تغییر می کند! 

روانشناسی عشق پسر به دختر می گوید واکنش پسرها به استرس متفاوت از دختران است. اما اگر آنها کمی متفاوت از حد معمول رفتار کنند، مانند کم و بیش صحبت کردن، ممکن است او شما را دوست داشته باشد اما نداند چگونه آن را نشان دهد

 1. به لباس خود اهمیت می دهد

ساده است. هیچ دختری نمی‌خواهد با پسری که به ظاهر خود اهمیت نمی دهد بیرون برود. اگر او کمی بیشتر برای ظاهرش تلاش می کند یا وقتی شما در اطرافش هستید ادکلن شیک می زند، این یک فرض منصفانه است که یک پسر شما را دوست دارد! 

 1. پیشنهاد می کند برای شما چیزهایی بخرد.

یک راه عالی برای تشخیص اینکه آیا یک پسر شما را دوست دارد یا خیر این است که آیا او پیشنهاد می کند که برای شما شام بخرد یا از شما حمایت کند زمانی که شما در وضعیت مالی ناخوشایند هستید. یکی از نشانه های علاقه پسر به دختر این است که برای او چیزهای مختلف و بدون مناسبت بخرد. 

بیشتر بخوانید: روش های خانگی پایین آوردن تب بدون دارو

 1. دوستانش شما دو نفر را تنها می گذارند.

یک نشانه علاقه پسر به دختر این است که اگر در جایی باشید که او و دوستانش حضور دارند و دوستانش شما دو نفر را تنها بگذارند، احتمال زیادی وجود دارد که او شما را دوست داشته باشد. چرا؟ زیرا او احتمالاً به دوستانش در مورد احساسات خود نسبت به شما گفته است و به دنبال زمان تنهایی با کیفیتی است. فقط دوستان هستند که سعی می کنند شرایط را برای او فراهم کنند تا به خوبی احساس خود را به شما منتقل کند. 

 1. وقتی کسی به شما توهین می کند از شما دفاع می کند.

از دیگر نشانه علاقه پسر به دختر این است که اگر در جمعی بودید که نیاز به دفاع داشتید و او از شما دفاع کرد این یکی از نشانه های علاقه پسر به دختر است. اگر پسری به شما علاقه داشته باشد مطمئعناً دوست ندارد کسی به شما توهین و یا شما را مسخره کند پس در این مواقع از شما دفاع خواهد کرد. 

نشانه های علاقه پسر به دختر

 1. او بهترین همراه شماست زمانی که بیمار هستید یا حال خوبی ندارید.

اگر حالتان خوب نیست و پسر به شما پیشنهاد می‌دهد که سوپ، زنجبیل یا سایر مواد خوراکی برایتان بیاورد، این یک راه مطمئن برای گفتن این است که او شما را دوست دارد. یا هر لحظه نگران حالتان است و پیشنهاد می کند که بیاید و شما را دکتر ببرد به این صورت دارد علاقه خود را به شما نشان می دهد. 

 1. او از رویاهای شما حمایت می کند.

یکی از نشانه های علاقه پسر به دختر این است که سعی می کند علایق و رویاهای شما را بشناسد و در جهت تحقق آن ها گام بردارد. در مورد رویاهایتان با شما صحبت می کند و شما را برای رسیدن به آن ها حمایت می کنند‌. 

 1. او در مورد خانواده شما می پرسد.

خیلی معمول نیست که یک پسر که رابطه نزدیکی با شما ندارد در مورد اعضای خانواده شما پرس و جو کنند. مثلا در مورد روابط شما با خانواده یا فعالیت هایی که اعضای خانوادتان انجام می دهند، سوال می پرسد. بنابراین، اگر او از شما در مورد خواهر یا برادر یا پدر و مادرتان بپرسد، به طرز ماهرانه ای احساسات خود را نشان می دهد. می خواهد بیشتر با شما آشنا شود و ببیند آیا متناسب با خانواده شما است یا نه. 

پیشنهاد فارسیرو: تعبیر خواب خواستگار و خواستگاری کردن یا خواستگاری رفتن

 1. اگر چیزی او را به یاد شما انداخت به شما می گوید.

دیگر نشانه علاقه پسر به دختر این است که وقتی چیزهایی او را به یاد شما می اندازد و او آنها را از طریق پیامک یا زمانی که با هم هستید ذکر می کند، قطعاً یکی از نشانه های علاقه پسر به دختر است. پسرها زمانی که به کسی علاقه دارند در هر شرایط با نشانه های کوچک یاد طرف مقابل می افتند. مثلا می گویند دیروز بیرون بودم و یک دختر را دیدم بسیار شبیه شما بود. یا دیشب فلان فیلم را دیدم که شما در استوریتان معرفی کرده بودید و ‌… 

 1. او راه هایی برای بودن در کنار شما پیدا می کند.

یکی از نشانه های علاقه پسر به دختر در محیط کار این است که او قبل و بعد از شیفتش معطل می‌کند تا بیشتر در کنار شما باشد، یا به هر بهانه ای شما را به کافه و رستوران دعوت می کند، این ها یکی از نشانه های علاقه پسر به دختر در محیط کار است.  

 1. او برای شما وقت می گذارد.

یکی از نشانه های علاقه پسر به دختر در فضای مجازی این است که آیا او به موقع به پیام‌های شما پاسخ می‌دهد، یا تا زمانی که شما پیام می دهید آنلاین است و به شما جواب می دهد حتی زمان هایی که سرکار هست. اگر کاری داشته باشید تایم خود را برای کمک کردن به شما خالی می کند و برای شما همیشه وقت دارد، این ها نشانه های علاقه یک پسر به دختر  است. 

 1. زبان بدن

زبان بدن می تواند نشانه خوبی برای فهمیدن علاقه یک پسر به دختر باشد. اگر پسری به دختری نزدیک‌تر شود، تمایل به تماس صمیمانه‌تر را نشان می‌دهد. به عنوان مثال، اگر پسری در کنار دختری روی کاناپه نشسته و به او نزدیک‌تر می‌شود، نشانه آن است که ممکن است به او علاقه داشته باشد. هنگام صحبت دختر به چشمان دختر نگاه می کند و آشکارا به او لبخند می زند. 

هارتلی می گوید، پسری که عاشقانه به یک دختر علاقه دارد، اغلب از زبان بدن او کپی می کند. مثلاً اگر دختر به طرف او خم شود، پسر نیز به طرف او خم می شود یا اگر دست هایش را روی میز بگذارد، او نیز دست هایش را روی میز می گذارد. اگر می خواهید بیشتر با زبان بدن پسر عاشق آشنا شوید پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به آن در همین سایت را مطالعه کنید. 

بیشتر بخوانید: فاش کردن زبان بدن پسران که نشان می‌ دهد به شما علاقه دارند!!

 1. پسر به دختر توجه دارد

از نشانه های علاقه یک پسر به دختر این است که پسری که از دختری خوشش می‌آید تمام تلاشش را می‌کند تا به او نشان دهد که در فکرش است. ممکن است اول صبح به او پیامک بزند. مثلاً ممکن است پیامک بزند: «صبح بخیر» یا «چطور خوابیدی؟» همچنین ممکن است قبل از رفتن به رختخواب به او پیامک بزند: «شب بخیر» یا «فردا می بینمت». ممکن است بعد از کلاس منتظر او بماند و به او پیشنهاد دهد که به کلاس بعدی برود. او ممکن است از لباس، مدل موی جدید یا لبخندش تعریف کند. 

نشانه های علاقه پسر به دختر

 1. تلاش می کند دختر را بیشتر بشناسد

پسری که به دختری علاقه دارد، تلاش می کند تا او را بیشتر بشناسد. ممکن است از او درباره خانواده، بهترین دوستانش یا کارهایی که دوست دارد در اوقات فراغتش انجام دهد، بپرسد. مارنی باتیستا، مربی زندگی حرفه ای می گوید: اگر پسری به دختری علاقه مند باشد، به دنبال زمینه های مشترک با او خواهد بود، بنابراین راه های بیشتری برای ارتباط با او دارد. 

 1. پسر سعی می کند دختر را بخنداند

نورمن لی که دکترای روانشناسی اجتماعی دارد و نویسنده کتاب “می خواهی بدانی کسی تو را دوست دارد یا نه؟” می گوید: پسرها سعی می کنند دختری که به آن علاقه دارند را بخندانند و واکنش او را تماشا کنند تا ببینند آیا او هم به پسر علاقه را دارد یا خیر؟  اگر دختر هم به پسر علاقه‌ داشته باشد،

به طور کلی به حرف‌های او می‌خندد، حتی اگر لزوماً در آن شوخی پیدا نکرده باشد. پس یکی از نشانه های علاقه پسر به دختر این است که بسیار سعی در خنداندن شما دارد. 

بیشتر بخوانید: ترفند جذب جنس مخالف که فورا و شدیدا جواب می دهد!

کلام پایانی

در این مطلب نشانه هایی که یک پسر دختری را دوست دارد را برای شما بیان کردیم. گاهی اوقات پسرها سخت احساسات خود را بیان می کنند. اما نشانه هایی وجود دارد که راز نهان آن ها را فاش می کند‌‌. در این مطلب نشانه های علاقه پسر به دختر را بیان کردیم. تا اگر پسری به شما علاقه داشت متوجه شوید و هوشمندانه تر برخورد کنید. ممنون که تا انتها همراه ما بودید‌. خوش حال می شویم اگر نظرتان را در مورد نکاتی که مطرح کردیم بیان کنید. امیدواریم مطالب این بخش برای شما مفید و کاربردی بوده باشد و خصوصیات پسری که دختری را دوست دارد متوجه شده باشید. 

منبع: parade

سوالات متداول

چه چیزی یک پسر را به یک دختر علاقه مند می کند؟

مردان عاشق زنان متفکر، دلسوز، دوست داشتنی و مهربان هستند. زنی که برای مردش کارهای کوچکی انجام می دهد بدون دلیل خاصی جز دوست داشتن. زنی که هر وقت به او لبخند می زند او را وادار به لبخند می کند. زنی که عشق و گرما را از دلش ساطع می کند بسیار مورد علاقه آقایان است. 

اولین چیزی که پسرها در یک دختر توجه می کنند چیست؟ 

دهان یک خانم اغلب اولین قسمت است که یک مرد می بیند. نه تنها داشتن لب‌ها و دندان‌های عالی، جذاب هستند، بلکه مردان برای نشانه‌های اجتماعی به دهان شما نگاه می‌کنند، زیرا بیانگرترین ویژگی شماست. یک لبخند گرم و دعوت کننده ممکن است ارتباط خوبی را برقرار کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا