انگیزش و اعتماد بنفسچطوردانستنی هارشد و توسعه فردیروانشناسی و خانوادهزندگی و موفقیتنکات

من میخوام شاد باشم چیکار کنم؟ 5 روش برای خوشحالی همیشگی

چیکار کنم شاد باشم ؟ زندگی یک زمین بازی را می‌ماند که با فراز و فرودهای بی‌شمار و راه‌های پر فراز و نشیب، صحنه درک احساسات متناقض و متفاوت است. گاهی آن‌قدر بر وفق مراد است که لبخند از لب‌هایتان جدا نمی‌شود و گاهی آن‌قدر بخت با شما یار نیست که غصه مهمان دلتان می‌شود و نمی‌رود که نمی‌رود. نکته مهم این‌جاست که بتوانید به این درک برسید که هیچ چیز در این دنیای فانی دائمی نیست. زمانی که به موقتی بودن غم و غصه ایمان بیاورید، تحمل آن‌ها برایتان راحت‌تر می‌شود و به نقطه‌ای می‌رسید که می‌گویید: میخوام شاد باشم.

کمی که با خودتان فکر کنید، به این نتیجه می‌رسید که نیاز به تغییراتی در زندگی‌تان دارید؛ بنابراین با جمله دوم مواجه می‌شوید: من میخوام شاد باشم چیکار کنم. در این مقاله قصد داریم به این پرسش، پاسخ دهیم. بنابراین اگر شما هم در جست و جوی شادی هستید، تا انتهای مقاله با سایت فارسیرو همراه باشید تا این جمله را در ذهنمان حک کنیم: من میخوام شاد باشم.

فقط میخوام شاد باشم چیکار کنم؟

وقتی که در یک عصر دلگیر پاییزی به سقوط برگ‌های زرد و رقص قطره‌های باران نگاه می‌کنید، ممکن است به این نتیجه برسید که زندگی کوتاه‌تر از آن است که با غم و اندوه بگذرد. احتمالا یک لحظه در ذهنتان می‌گذرد که «میخوام شاد باشم»؛ چرا که شاد بودن و شاد زندگی کردن حق طبیعی شماست. در چنین شرایطی با پرسش دیگری مواجه می‌شوید؛ «من میخوام شاد باشم چیکار کنم». ین سوال شاید یکی از قدیمی‌ترین سوالات انسانی باشد که همیشه در جست‌جوی خوشبختی، آرامش و در نهایت شادی است.

پیش از هرچیز  بیایید به کند و کاو خودمان بپردازیم. خوب فکر کنید که تعریف شما از شادی و خوشحالی نیست. بله، به ازای هر فرد روی زمین، یک تعریف برای شادی وجود دارد. هر فرد با توجه به زندگی شخصی، خصوصیات اخلاقی و ویژگی‌های خود تعریفی از شادی ارائه می‌دهد که ممکن است برای دیگری صادق نباشد. بنابراین سعی کنید تعریف خودتان را از شادی ارائه دهید. حالا که می‌دانید شادی از نظر شما به چه معناست، چند موردی که می‌توانند به شما در شاد زیستن کمک کنند را برایتان شرح می‌دهیم. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: سبک زندگی فعال چیست؟ فواید، راه ها و موانع داشتن زندگی فعال

به جزئیاتی که بر روحیه‌تان تأثیر می‌گذاند توجه کنید

تمام اتفاقاتی که در اطرافتان رخ می‌دهد بر شما تأثیرگذار است. باید به معجزه ارتعاشات و انرژی‌ها ایمان بیاورید. کوچک‌ترین کلامی که از کسی می‌شنوید، آهنگی که گوش می‌کنید، فیلم‌هایی که می‌بینید یا حتی حرفی که سر صبح به زبان می‌آورید، روز شما را می‌سازند. برای مثال اگر یک روز صبح با جیغ و داد و صدای دعوا بیدار شوید، احتمالاً تا شب پریشان هستید؛ اما اگر اول صبح به ورزش بروید و موسیقی مورد علاقه‌تان را گوش کنید، پر از انرژی‌های مثبت می‌شوید.

پیشنهاد می‌کنیم حتماً پلی‌لیست موسیقی‌تان را چک کنید و موسیقی‌هایی با انرژی منفی را از فهرست موسیقی‌های روزمره حذف کنید. هیچ ایرادی ندارد که هرروز به موسیقی‌های شاد و ریتمیک گوش کنید و حتی دقایقی را با آن‌ها برقصید. همین کارهای کوچک روحیه شما را تغییر خواهند داد. یادداشت کنید: من میخوام شاد باشم؛ پس از موسیقی‌ها، فیلم‌ها و هر چیزی که انرژی منفی داره دور می‌مونم.

فقط میخوام شاد باشم

معجزه شکرگزاری را دست کم نگیرید

همه ما با شعر «شکر نعمت نعمتت افزون کند» بزرگ شده‌ایم؛ اما معنای واقعی آن را درک نکرده‌ایم. یکی از راه‌های شاد زیستن، شکرگزاری است. نکته اینجاست که برای شکرگزاری کردن مجبور می‌شوید نیمه پر لیوان زندگی‌تان را ببینید. تا قبل از این که اقدام به شکرگزاری کنید، احتمالاً هیچ‌وقت نکات مثبت زندگی‌تان را کشف نمی‌کنید؛ اما زمانی که می‌خواهید نکات مثبت را بشمارید و بابت آن‌ها شکرگزاری کنید، متوجه می‌شوید که خداوند چقدر به شما لطف داشته است.

عادت کنید که هر روز صبح و هر شب قبل از خواب بابت داشته‌هایتان از خداوند تشکر کنید. به این ترتیب هرروز به خاطر می‌آورید که دارایی‌هایتان چقدر ارزشمندند. یادداشت کنید: میخوام همیشه شاد باشم؛ پس هرروز و هرشب داشته‌هام رو به یاد میارم و از خداوند بابت اون‌ها تشکر می‌کنم.

بیشتر بخوانید: خودکارآمدی چیست: اهمیت، عوامل و انواع خودکارآمدی

به دیزاین محیط زندگی یا محل کارتان توجه کنید

هرجایی که وقت زیادی را در آن می‌گذرانید، باید طوری دیزاین شود که انرژی‌های مثبت را به سمت شما روانه کند. در محیطی که از در و دیوار برایتان استرس و تنش می‌بارد هیچ‌گاه نمی‌تواند شادی مداوم را تجربه کنید. بنابراین به چیدمان محل حضورتان اهمیت دهید. سعی کنید از المان‌هایی استفاده کنید که شما را شاد می‌کنند. اگر علاقمند به تابلوهای نقاشی هستید، چند نمونه از آن‌ها را در نقاط مختلف نصب کنید.

اگر گل‌ها و گیاهان حالتان را خوب می‌‌کنند، یک گلخانه کوچک کنج خانه‌تان بسازید. این‌ها به شما کمک می‌کنند تا با نگاه کردن به اطراف، حس خوب و نابی در وجودتان سرازیر شود. یادداشت کنید: من میخوام شاد باشم؛ پس به محیط و طراحی و چیدمان اون اهمیت میدم و اون رو مطابق میلم دیزاین می‌کنم.

به سلامت روح و جسم خودتان اهمیت دهید

برای آن که شاد باشید، باید بتوانید خودتان را دوست داشته باشید و به خودتان عشق بورزید. یکی از راه‌های برقراری ارتباط درست با خود، وقت گذاشتن برای خودتان است. اگر می‌خواهید زندگی شادتری را تجربه کنید، برای سلامت جسم و روحتان وقت بگذارید. برای مثال ساعتی از روز را به رسیدگی به پوست و مویتان اختصاص دهید. می‌توانید صبح را با ورزش شروع کنید تا سلامتی و تناسب اندام را به خودتان هدیه دهید.

هر از گاهی خودتان را به یک فنجان قهوه دعوت کنید. برای خودتان گل بخرید یا یک کتاب جدید به خودتان جایزه بدهید. این‌ها راهکارهای ساده‌ای هستند که حالتان را خوب می‌کنند. یادداشت کنید: فقط میخوام شاد باشم؛ پس برای خودم وقت می‌ذارم و خودم رو با چیزهای کوچیک شاد می‌کنم.

از افرادی که موج منفی به سمتتان روانه می‌کنند دور بمانید

شک نکنید شما برایندی از افرادی هستید که بیشترین ارتباط را با آن‌ها دارید. اگر دوستانی دارید که دائماً از زندگی گلایه می‌کنند و به جای تلاش کردن برای رفع مشکلات، دست روی دست گذاشته و غرغرهایشان را ادامه می‌دهند، حتماً از آن‌ها فاصله بگیرید. این یک هشدار جدی است. امواج منفی به راحتی بر روح و ذهن و در نهایت جسم شما اثر می‌گذارند و ناخودآگاه همه چیز را به سمتی پیش می‌برند که شما از شادی دور شوید.

به جای چنین افرادی، با آدم‌هایی در تعامل باشید که شور و انرژی را در شما شعله‌ور می‌کنند و لبخند را بر لب‌هایتان می‌آورند. یادداشت کنید: میخوام خوشحال باشم؛ پس از افرادی که انرژی منفی دارن دور می‌مونم و با آدم‌های شاد معاشرت می‌کنم.

میخوام همیشه شاد باشم

بیشتر بخوانید: فرسودگی شغلی: عوامل، علائم، جلوگیری و درمان فرسودگی کاری

متن میخوام شاد باشم

اگر با جمله میخوام شاد باشم چیکار کنم مواجه هستید، یکی از پیشنهادها خواندن متن‌ها و جملات انگیزشی است که حال شما را خوب می‌کنند. این جملات برای دقایقی شعله امید را در دلتان روشن می‌کنند و حس ناب شادی را به شما می‌بخشند. در ادامه چند متن میخوام شاد باشم را برایتان قرار داده‌ایم تا با آن‌ها شادی را به قلبتان هدیه کنیم.

*****

می‌توان ساده زندگی کرد،

ساده زیست

و از شادی‌های کوچک لذت برد؛

فقط کافیست باورداشته باشیم لذت

شادی در داشتن چیزهای بزرگ نیست.

*****

بگذار هر ثانیه

حال تو خوب باشد.

بگذار رفتنی‌ها بروند، و ماندنی‌ها بمانند.

تو لبخندت را بزن، انگار نه انگار.

حال خوب خودت را به هیچ

اتفاق و شرایط و شخصی گره نزن،

بی‌واسطه خوب باش.

بی‌واسطه شادی کن، بی‌واسطه بخند.

شک نکن تو که خوب باشی

همه چیز خوب می شود؛

خوب تر از چیزی که فکرش را می‌کنی.

میخوام خوشحال باشم

*****

احساس شادمانی و خوشبختی راستین در زندگی،

آن است که گاهی درد و رنج‌ هایی کوتاه و گذرا را به جان بخرید،

چرا که شادمانی برتر و نهایی،

همان منش و ماهیتی است که برای خود رقم می‌زنید.

*****

زندگی اصلاً پیچیده نیست،

خودت را

از محدودیت‌ها رها کن.

شادی را در آغوش بگیر

و بگذر از تمامِ نشدن‌ها.

غصه، هیچ‌گاه

چیزی را حل نخواهد کرد…

*****

خودت برای خودت زندگی کن، همان‌طور که دوست داری،

همان‌طور که لذت می‌بری.

و مطمئن باش اگر خودت به فکر خودت نباشی، کسی در این دنیا

خوشبختی و شادی را به تو تعارف نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید: تکنیک پومودورو (Pomodoro) چیست؛ آموزش مدیریت زمان به روش گوجه فرنگی

من میخوام شاد باشم چیکار کنم

*****

«هفت قانون شاد بودن»

هرگز متنفر نباش

نگران نباش

ساده زندگی کن

کم توقع باش

فراوان ببخش

همیشه لبخند بزن

عاشق بمون

*****

اگر برای رسیدن به موفقیت به دیگران نگاه کنید، هرگز به آن دست نخواهید یافت.
اگر خوشبختی‌تان در گروی پول باشد، هرگز از خودتان رضایت نخواهید داشت.
به آن چه دارید راضی باشید و به شرایط موجود حس خوبی پیدا کنید.
زمانی که درک کنید هیچ کمبودی در دنیا وجود ندارد،
دنیا از آن شما خواهد بود.

سوالات متداول

چگونه در زندگی فقط خوشحال باشم؟

برای آن که در زندگی فقط خوشحال باشیدف باید بدانید که همه چیز در این زندگی موقتی و گذرا است. هیچ چیز دائمی نیست؛ پس سختی‌ها هم خواهند گذشت. هیچ چیز ارزش این را ندارد که شادی را از شما بگیرد.

شاد بودن همیشگی ممکن است؟

زندگی پر از فراز و فرود است و ممکن است شرایطی رقم بخورد که غمگین شوید؛ اما باید بدانید غصه دردی را دوا نخواهد کرد.

میخوام همیشه خوشحال باشم

بیشتر بخوانید: معنی روتین روزانه چیست؟ بهترین کارهای روتین روزانه

جمع‌بندی

شاد بودن، دغدغه همیشگی انسان‌هاست. آن‌ها تمام عمر می‌کوشند به خواسته‌هایی برسند که آن‌ها را خوشحال می‌کنند. شما تلاش می‌کنید زندگی خوبی داشته باشید، درآمد بیشتری کسب کنید، شغل بهتری داشته باشید و همه این‌ها به این خاطر اس که در جست و جوی شادی هستید. جالب است بدانید شاد بودن دلیل بزرگی نمی‌خواهد. در واقع نباید منتظر خوشبختی باشید تا شادی را تجربه کنید؛ بلکه باید شاد باشید تا خوشبختی به سراغتان بیاید.

اگر دائماً دز ذهنتان جمله « میخوام شاد باشم» می‌گذرد و می‌خواهید بدانید که « من میخوام شاد باشم چیکار کنم»، در این مقاله به سوالات شما پاسخ دادیم. راهکارهای ساده‌ای وجود دارند که شما را به یک انسان شاد تبدیل خواهند کرد. آن‌ها را به شما معرفی کردیم تا در جهت داشتن زندگی شاد، از آن‌ها استفاده کنید. اگر راه حلی برای جمله « میخوام همیشه خوشحال باشم» دارید، با ما به اشتراک بگذارید تا دیگران نیز از تجربیاتتان بهره‌مند شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا