مبانی مد و فشناستایلمد و فشنمدلینگ

بهترین مدل ریش: 25 تا از زیباترین مدل های ریش و ته ریش

اینکه برخی از شما عادت دارید که هر روز موهای صورت خود را بتراشید و تکرار روزانه این کار بریتان مشکل و گاهی طاقت‌فرسا است، بهتر است ریش را در استایل صورت خود امتحان کنید. امروزه داشتن ریش روی صورت یکی از زیبایی‌های مرد به حساب می‌آید و شاید وجود فرم‌های مختلف آن روی صورت شما باعث جذابیت بیشتر شما شود. با آزمودن مدل‌های مختلف ریش روی صورت خود می‌توانید بهترین مدل ریش را برای خود انتخاب کنید. در این مقاله از فارسی‌رو چند تا از بهترین مدل‌ های ریش را به شما معرفی خواهیم کرد. خواندن این مقاله به شما در انتخاب بهترین مدل ریش مردانه متناسب با فرم صورتتان کمک زیادی خواهد کرد.

بهترین مدل ریش برای انواع صورت ها و سن مختلف

برای انتخاب زیباترین مدل ریش باید به نوع صورت و سن افراد توجه کنیم. منظور از نوع صورت فرم آن، چاقی، لاغری و مسائل ظاهری دیگر است که روی انتخاب نوع ریش تاثیر گذارند. در این قسمت شما را با چند مدل ریش زیبای مردانه برای انواع صورت‌های مختلف آشنا خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: استایل وینتیج: 8 راه برای داشتن سبک وینتیج در لباس

بهترین مدل ریش برای انواع صورت ها و سن مختلف

بهترین مدل ریش برای افراد کچل

اگر موهای سرتان ریخته و کاملا کچل شده اید، نگران نباشید. با یک مدل ریش بلند خوشگل می‌توانید کمبود موی سر خود را جبران کنید؛ اما در مورد افراد کچل انتخاب فرم ریش باید هوشمندانه باشد. اگر نوع ریش شما متناسب با فرم صورت شما انتخاب نشود، ممکن است ظاهر شما را خراب کند. اگر صورت شما به شکل بیضی است، می‌توانید از ریش دارای کادر استفاده کنید. این نوع ریش باعث می‌شود که صورت شما به حالت زاویه دار دیده شود. می‌توانید از ریش بلند و پرپشت یا ریش بزی هم برای صورت خود استفاده کنید.

بهترین مدل ریش برای صورت گرد

یکی از بهترین مدل های ریش برای صورت گرد، مدل ریش بازیگر هالیوودی، لئوناردو دی کاپریو است. او ریش‌های مختلفی را روی صورت خود داشته که همه آن‌ها برای کمک به کشیده‌تر شدن صورت، در قسمت چانه بلندترند. به دلیل نداشتن زاویه در این نوع صورت‌ها باید در قسمت فک و گونه‌ها به ریش زاویه مناسبی داد. استفاده از مدل های زیبای ته ریش، ریش‌های بزی و پروفسوری برای این نوع صورت مناسب به نظر می‌رسد.

بیشتر بخوانید: استایل چیست + انواع استایل در دنیای مد و سبک لباس پوشیدن

بهترین مدل ریش برای صورت کشیده

صورت‌های کشیده برای ایجاد تعادل در صورت خود نباید گونه‌های خود را زیر ریش پنهان کنند و همینطور از ریش خیلی بلند و باریک هم دوری کنند. زیباترین مدل ریش برای صورت کشیده ریش باکسی است که مناسب اکثر فرم‌های صورت نیز هست. برای داشتن ریش با کسی کوتاه موهای صورت شما دو تا سه ماه باید رشد کند. این نوع ریش به این صورت است که از لبه‌ها تا چانه یک مخروط ایجاد می شود.

بهترین مدل ریش برای صورت پهن

فرم صورت پهن باید برای ایجاد توازن از مدل ریشی استفاده کند که صورتش را کشیده‌تر نشان دهد. کمی تیزی در زیر چانه به کشیده‌شدن فرم صورت کمک خواهد کرد و در اطراف گونه باید خط ریش کمی پهن و متناسب با سایز صورت در نظر گرفته شود تا از پهنی صورت بکاهد. بهتر است از بهترین مدل خط ریش به صورت طبیعی و مرتب روی گونه‌ها استفاده شود.

بهترین مدل ریش برای صورت لاغر

مردانی که صورت لاغری دارند برای داشتن ریش باید به دو نکته توجه داشته باشند؛ یکی اینکه ریش حجیم باعث کوچک دیده‌شدن صورت آنان می‌شود؛ در نتیجه این افراد باید مدل ریشی را انتخاب کنند که گونه‌ها را نپوشاند و به گرد شدن صورت آن‌ها بیفزاید و نکته دیگر این‌که ریش بلند باعث کشیده‌تر شدن صورت می‌شود؛ بنابراین این افراد باید از انتخاب این نوع ریش پرهیز کنند. باتوجه به نکات ذکرشده بهترین مدل های ریش مناسب صورت لاغر آن‎‌هایی است که کوتاه و مرتب باشند و روی گونه‌ها را نپوشانند.

بیشتر بخوانید: استایل تام بوی چیست: چگونه تیپ تامبوی (Tomboy) بزنیم؟

بهترین مدل ریش برای صورت لاغر

بهترین مدل ریش برای موهای کم پشت

همان‌ظور که در مورد افراد کچل گفتیم ریش روی صورت می‌تواند کمبود موی سر افراد را جبران کند. انتخاب زیباترین مدل ریش در افراد با موهای کم پشت بستگی به نوع صورت آن‌ها دارد و این افراد با توجه به فرم صورت خود می‌توانند انواع ریش را روی صورت خود داشته باشند. اگر موهای کم پشتی دارید، اجازه دهید ریشتان کمی رشد کند. داشتن ته ریش یا ریش کوتاه چهره شما را جذاب‌تر نشان می‌دهد. اگر تاکنون از داشتن ریش بی‌بهره بوده‌اید، حتما آن را امتحان کنید تا از دیدن نتیجه شگفت‌زده شوید.

بهترین مدل ریش برای نوجوانان

ریش در نوجوانان به صورت کامل رشد نمی‌کند؛ موها از زیر چانه و اطراف فک صورت شروع به رشد می‌کنند و سبیل در مرحله آخر دوره نوجوانی کامل می‌شود. در این سنین ریش‌ پرتر در قسمت چانه و گونه‌ها بدون سبیل برای آنان مناسب است. مدل دیگری که برای نوجوانان مناسب است ته ریش منظم است. ریش پرتر در اطراف فک است اما نوجوانان عزیز می‌توانند به ریش‌های خود روی گونه‌ها نیز اجازه رشد بدهند تا به صورت طبیعی ولی منظم مقدار کمی رشد کند و ظاهر زیبایی را برای آنان بسازد.

نمونه دیگر ریش مناسب رای نوجوانان ریش بزی است. به دلیل پراکندگی نامیزان ریش می‌توانید از ریش بزی روز صورت خود با تراشیدن قسمت‌های پراکنده بهره ببرید و البته ریش‌های پراکنده هم در صورت شما زیبایی و جذابیت خاص خودش را دارد.

بیشتر بخوانید: مدلینگ چیست | شرایط و استانداردها برای مدل شدن

بهترین مدل ریش برای صورت مثلثی

این مدل صورت در قسمت فک پهنای بیش از اندازه‌ای دارد. برای پوشاندن پهنای آن ریش پری که تا روی گونه‌ها به صورت تمیز و مرتب بریده شود مناسب است؛ زیرا در این حالت توجه از عریض بودن چانه برداشته می‌شود و چانه زیر ریش پنهان می‌شود.

بهترین مدل ریش برای صورت مثلثی

بهترین مدل ریش برای صورت لوزی شکل

برای این فرم صورت شما باید خط ریش بلند و پرپشتی داشته باشید و در امتداد آن ریش کوتاهی که تمام صورت شما را پوشانده باشد. برای این نوع ریش باید حدودا دوهفته به ریش‌هایتان اجازه دهید تا رشد کند.

بهترین مدل ریش برای صورت مستطیلی شکل

صورت‌های مستطیلی شکل عرض کم، طول زیاد و مقداری زاویه در استخوانهای فک دارند. در این افراد استفاده از ریش بلند مجاز است و ریش‌های روی گونه اگر کمی بلند تر باشند بهتر است.

بیشتر بخوانید: بهترین لباس مصاحبه شغلی: لباس مصاحبه کاری خانم ها و آقایان

بهترین مدل ریش برای صورت قلبی شکل

صورت قلبی شکل دارای چانه باریک است؛ ریشه موها در فرق سر پایین‌تر از اطراف سر است و در واقع صورت فرد دارای فرمی به شکل قلب است. فرم ریش برای این فرم صورت بهتر است به‌گونه‌ای باشد که در چانه حجم بیشتری داشته باشد و تا زیر گردن برسد. برای پهن دیده‌شدن صورت بهتر است موهای ریش در اطراف چانه پر و حجیم باشد.

بهترین مدل ریش برای صورت الماسی شکل

این فرم صورت همان‌طور که از نامش پیداست به شکل الماس است. چانه بلند و استخوان‌های فک و گونه پهن در این فرم صورت مشهود است. برای متعادل شدن این فرم صورت نوع ریشی باید انتخاب شود که صورت را به فرم مربعی نزدیک کند. زیباترین مدل ریش برای این فرم صورت ریش پروفسوری با حجم کم در قسمت چانه و اطراف است. به هیچ عنوان در این فرم صورت از ریش بلند و تیز و یا ریش بزی استفاده نکنید؛ زیرا این نوع ریش‌ها حالت مضحکی را به صورت شما می‌دهند. مدل ریش بدون سبیل و کم‌ حجم به صورتی که از چانه به اطراف آن تا زیر گوش کشیده شود نیز برای این فرم صورت مناسب است.

بهترین مدل ریش برای صورت الماسی شکل

بیشتر بخوانید: انواع مدل لب ها: شما چه شکل و فرم لب هایی دارید؟

نام انواع مدل ریش

اگر بخواهیم به صورت خلاصه و فهرست وار انواع مدل ریش را نام ببریم به صورت زیر خواهد بود:

 1. ریش شرکتی و رسمی
 2. ریش کوتاه
 3. ریش بلند
 4. ریش کامل
 5. ریش ون دایک
 6. ریش پروفسوری
 7. سبیل دستوری بدون ریش
 8. ریش سالخورده
 9. ریش هالیوودی
 10. ریش لنگری
 11. ریش دم اردکی
 12. ریش گوشت گوسفندی
 13. ریش بزی
 14. ریش گرد یا پروفسوری
 15. ته ریش
 16. ریش هخامنشی
 17. ریش روحی
 18. ریش هیپستر
 19. ریش مذهبی
 20. ریش خط چانه‌ای
 21. ریش نعل اسبی
 22. سبیل طبیعی بدون ریش
 23. ریش بالبو
 24. ریش پادشاهی
 25. ریش کلینگون

و انواع مدل‌های دیگر.

انتخاب بهترین مدل ریش

بیشتر بخوانید: آموزش نحوه بستن کراوات:10 روش گره زدن کراوات (یک، دو و سه گره)

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم در انتخاب بهترین مدل ریش که متناسب با فرم صورت شما باشد به شما کمک کنیم. اگر قصد این را دارید که به ریش خود اجازه رشد دهید بهتر است به فرم صورت خود توجه کافی داشته باشید و استفاده از هر مدل ریشی که دوست داشته باشید بدون توجه به فرم صورت چندان کار جالبی نیست و ممکن است نتیجه خوبی نداشته باشد. انتخاب بهترین مدل های ریش برای هر فرم صورت باید به گونه‌ای باشد که تناسب و زاویه‌های صورت شما را حفظ کند.

به عنوان مثال اگر صورت گردی دارید ریش شما باید به فرمی باشد که گردی صورت شما را بیشتر نشان ندهد و به کشیده‌تر شدن صورت و زاویه دار شدن فک شما کمک کند. یک مثال دیگر در انتخاب بهترین مدل ریش مردانه، انتخاب ریش مناسب صورت‌های لاغر است. در این مدل صورت نیز توجه به تناسب صورت مسئله مهمی است. بهتر است در صورت‌های لاغر فرم ریش به گونه‌ای انتخاب شود که ریش عرض صورت را نپوشاند و با گرد کردن ریش در قسمت چانه و اطراف چانه کشیدگی بیش از حد صورت جبران شود.

سوالات متداول

زیباتری مدل ریش کدام است؟

زیباترین مدل ریش مدلی است که بر اساس فرم صورت انتخاب شده و عیوب صورت را به حداقل برساند. استفاده از ریش با اندازه متعادل و مرتب در حین حفظ طبیعی بودن ریش به جذابیت مدل ریش کمک خواهد کرد.

بهترین مدل ریش ایرانی چیست؟

در سال‌های اخیر استفاده از ریش هخامنشی ترند شده است؛ اما در حال حاضر ریش کوتاه‌تر طرفداران بیشتری دارد.

بهترین مدل ریش برای ریش کم پشت کدام است؟

ریش کم پشت با فرم طبیعی و کمی مرتب در افراد با صورت مستطیلی خوشگل ترین مدل ریش است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا