استایلمد و فشن

استایل چیست + انواع استایل در دنیای مد و سبک لباس پوشیدن

انواع استایل و سبک لباس افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است. سبک لباس پوشیدن افراد مختلف نشان‌دهنده شخصیت، سلیقه، خصوصیات روحی و روانی آنها است. بنابراین اگر می‌خواهید به شخصیت اصلی یک فرد پی ببرید، حتماً به پوشش و نوع رنگ‌های انتخابی توسط فرد دقت نمائید. سبک انتخابی لباس و استایل باید با توجه به اندام فرد باشد. بسیاری از افراد بدون توجه به اندام خود با توجه به مد و فشن استایل خود را انتخاب می‌نمایند. هر فردی با توجه به سلیقه شخصی می‌تواند استایل مورد نظر خود را انتخاب نماید.

پیشنهاد متخصصین استایل و مد به افراد، انتخاب هرنوع پوششی با توجه به اندام، سن و سلیقه شخصی است. انتخاب استایلی مناسب به شما کمک می‌کند تا با ظاهری زیباتر در جامعه حاضر شوید. در ادامه با فارسیرو همراه باشید تا با انواع استایل و نحوه انتخاب آن با توجه به شرایط خود آشنا شوید.

استایل (Style) چیست؟

استایل چیست؟ کلمه استایل به به نوعی به شیوه پوشش شما براساس ظاهر بدنی اشاره  دارد. اما در حقیقت  انواع استایل لباس به شیوه لباس پوشیدن براساس شخصیت اشاره دارد. انواع استایل لباس تا حد زیادی به اعتقاد و جهان‌بینی فرد بستگی دارد. حتماً شما هم با افرادی مواجه شده‌اید که به محض دیدن آنها، از روی ظاهر به جهان‌بینی و اعتقاداتشان پی برده‌اید. بنابراین سبک لباس پوشیدن در شناخت افراد تاثیر بسیار زیادی دارد.

بسیاری از افراد تصور می‌کنند، استایل لباس فقط سبک لباس پوشیدن است. اما هر نوع رفتار و کردار مانند آداب غذاخوردن، نشستن و برخاستن، صحبت کردن و رفتار با دیگران همه نشان‌دهنده استایل است. بنابراین استایل نشان‌دهنده مجموعه‌ای از نوع پوشش فرد و رفتار او است.

مد و استایل

سبک لباس پوشیدن و انواع استایل در دنیای مد

تشخیص شخصیت افراد از روی پوشش به راحتی امکانپذیر است. هنگام مسافرت و یا عبور از خیابان ما بسیاری از را براساس لباس پوشیدن افراد قضاوت می‌کنیم. بسیاری از افراد از مد و بسیاری از سبک لباس و استایل خاصی استفاده می‌کنند. همچنین بعضی از افراد از تلفیق مد و استایل استفاده می‌کنند. بسیاری از افراد انواع استایل لباس را همان مد تلقی می‌کنند. انواع استایل و مد با یکدیگر تفاوت دارد. اما با وجود تفاوت این دو مفهوم با یکدیگر، این دو دارای یک نوع همپوشانی هستند. استایل لباس به خصوصیات اخلاقی و شخصیت افراد اشاره دارد؛ در حالیکه مد ارائه پوشش‌های مختلف توسط طراحان مد، فشن و زیبایی است.

طراحان لباس و مد هر سال با توجه به ایده‌های جدید، اقدام به طراحی انواع لباس و پوشش می‌کنند. طراحی و فروش این لباس‌ها براساس روانشناسی شخصیت افراد مختلف انجام می‌شود.  بسیاری از افراد حتی برخلاف سلیقه و شخصیت خود، از مدهای جدید پیروی می‌نمایند. استایل لباس شیوه‌ای است که فرد در تمام عمر دنبال می‌کند.

مد و فشن محدود به یک محدوده زمانی خاص مثلاً یکسال است. پیروان مد هرسال پوشش خود را براساس مد انتخاب می‌کنند. اما استایلیست‌ها می‌توانند پوشش خود را براساس سلیقه، شخصیت و یا مد انتخاب نمایند.

تیپ و انواع استایل زن و مردم با یکدیگر کاملاً تفاوت دارد. البته تعداد خانم‌هایی که به استایل خود توجه می‌کنند از آقایان بیشتر است. آقایان و خانم‌ها استایل منحصربه فرد خود را دارند.

اکثر افراد بعد از ترند شدن انواع رنگ و مدل لباس، سریعاً اقدام به استفاده از این نوع پوشش می‌کنند. این روزها شاهد انواع استایل و سبک‌های مختلفی هستیم.  در ادامه همراه ما باشید تا با انواع استایل و سبک لباس آشنا شوید.

استایل کلاسیک

استایل کلاسیک مناسب‌ترین انتخاب برای افرادی است که به دنبال ست‌کردن لباس خود با هرگونه اکسسوری هستند. انواع استایل کلاسیک محبوبیت زیادی در بین همه افراد با هر رده سنی دارد. استایل کلاسیک برای همه موقعیت‌های زمانی و مکانی کاربرد دارد. اولین انتخاب برای این نوع استایل، رنگ‌های خنثی است. رنگ از مهم‌ترین اجزا انواع استایل کلاسیک است. معمولاً در استایل کلاسیک از رنگ‌های خنثی مانند خاکستری، بژ، سورمه‌ای و… استفاده می‌شود. البته این نوع از استایل منحصر به رنگ خنثی نیست. سبک طراحی این نوع از استایل معمولاً ساده است. اندازه سایز در این نوع از استایل باید دقیقاً متناسب و اندازه بدن باشد.

استایل کژوال

استایل کژوال

استایل کژوال بهترین انتخاب برای محیط‌های کاری و استفاده روزانه است. در واقع این نوع از استایل یک نوع استایل غیر جدی است. استایل کژوال انتخابی عالی برای افرادی است که عاشق راحتی و در عین حال شیک بودن هستند. انتخاب این استایل به شما کمک می‌کند تا در محیط کاری در عین سادگی بسیار شیک باشید.

استایل کالج

تاریخچه استایل کالج به مدرسه‌ بچه‌های افراد پولدار در خارج از کشور برمی‌گردد. این استایل، استایل رایج فرزندان افراد پولدار است. لباس‌های شیک و گران‌قیمت در آن زمان مخصوص فرزندان افراد پولدار برای حضور در مدرسه بود. استایل کالج به مروز زمان در بین قشر مرفه محبوبیت زیادی پیدا کرد. این روزها بسیاری از افراد در خارج از کشور از این نوع استایل لباس استفاده می‌کنند. این نوع از سبک لباس از یک اصالت خاص برخوردار است. محبوب‌ترین رنگ‌های مورد استفاده در این نوع استایل سفید، سورمه‌ای، کرم و… است.

استایل مینیمال

استایل مینیمال

اگر عاشق استایل‌های بسیار ساده هستید، این استایل مناسب شما است. رنگ‌های خنثی اولین انتخاب این استایل است. تنوع رنگ در این نوع از سبک لباسبسیار کم است. این استایل به دلیل سادگی برای ملاقات‌های کاری و روزانه بسیار مناسب است. ست‌کردن این نوع از استایل و سبک لباس با اکسسوری‌های بسیار ساده و کوچک انجام می‌شود. استایل هنری به دلیل سادگی و جذابیت در بین هنرمندان محبوبیت زیادی دارد.

استایل ماکسیمال

استایل مینیمال و ماکسیمال، دو استایل  لباس کاملاً متضاد با یکدیگر هستند. استایل ماکسیمال برخلاف مینیمال بسیار شلوغ است. بنابراین اگر دوستدار طرح‌های ساده هستید، هرگز این نوع از استایل را انتخاب نکنید. اکسسوری‌های بزرگ با رنگ‌های تند، طرح‌های شلوغ و لباس‌های اورسایز از نمونه‌های بارز استایل ماکسیمال هستند.

استایل ویمسیکال

انواع استایل ویمسیکال از پرطرفدارترین استایل‌ها در بین بازیگران و افراد مشهور است. برای طراحی این استایل از رنگ‌های شاد، روشن و طرح‌های جذاب استفاده می‌شود. انواع استایل ویمسیکال به دلیل استفاده از طرح‌های متنوع گلدار، رنگی و شاد، انتخابی مناسب برای فصول گرم مانند بهار و تابستان است. دامن حریر و لباس گیپور مصداق این نوع از استایل هستند.

استایل اگزوتیک

استایل اگزوتیک در حقیقت یک نوع استایل غیر متعارف است. این نوع از استایل اصلاً کاری به حرف دیگران ندارد! استایل اگزوتیک، استایلی عجیب و غریب است. این نوع از استایل با انواع اکسسوری‌های عجیب با رنگ‌های تند ست می‌شود. بسیاری از افراد برای تفاوت با دیگران اقدام به پوشیدن این نوع استایل می‌کنند. استایل اگزوتیک، استایلی برای جلب نظر دیگران است.

استایل بوهو

بوهم منطقه‌ای در سمت غربی جمهوری چک است. لباس‌های این استایل، براساس ویژگی‌های این منطقه و به صورت گشاد و نازک با مدل‌های گلدار و طرحدار  و رنگ‌های گرم و شاد مانند قرمز و… طراحی می‌شوند.

استایل تام بوی

استایل تام بوی به استایل پسرانه معروف است. اما برخلاف نامش این استایل تنها متعلق به پسران نیست. بسیاری از خانم‌ها تمایلی به پوشیدن لباس‌های دخترانه و زنانه ندارند و تمام لباس‌های خود را با استایلی پسرانه می‌پوشند. حتماً شما هم شاهد دخترانی با کفش‌های کتانی، شلوار جین و یک بلوز ساده و یا تیشرت بوده‌اید. انواع استایل تابوی در بین دختران جوان این روزها محبوبیت زیادی دارد.

استایل آوانگارد

استایل آوانگارد

استایل آوانگارد از آن دسته استایل‌هایی است که در طراحی آن هیچگونه قانونی رعایت نشده است. کلمه آوانگارد در حقیقت به معنای عدم تبعیت از ساختارهای گذشته و خلق ایده‌ای جدید است. این استایل در حقیقت الهام گرفته شده از لباس‌های مردانه است. اغلب سالن‌های مد در ابتدای ورود مانکن‌ها از لباس‌هایی با این استایل استفاده می‌کنند تا بعد از ورود مانکن‌ها با لباس‌هایی اصیل زیبایی این لباس‌ها به چشم مخاطبین بیاید.

استایل وینتیج

اگر شما عاشق نوستالژی هستید، این استایل مناسب‌ترین انتخاب برای شماست. ریشه استایل وینتیج در جنگ جهانی دوم است. جنگ جهانی دوم باعث فقر و تنگدستی بسیاری از مردم شد. همین فقر و تنگدستی باعث شد تا مردم قادر به تهیه لباس‌های نو نباشند. بنابراین از لباس‌های کهنه و یا دست دوم برای پوشش خود استفاده می‌کردند. کم کم این نوع استایل لباس در صنعت مد نیز رواج پیدا کرد. این روزها، طراحان مد برای زیبایی بیشتر این استایل را با انواع استایل‌ مدرن ترکیب می‌کنند. استایل وینتیج به استفاده از طرح‌هایی با پارچه‌های خال خالی و رنگ‌های ساده و محدود شهرت دارد.

استایل رترو

استایل رترو و وینتیج با یکدیگر تفاوت زیادی ندارد. این دو استایل هر دو در زمان‌ گذشته بسیار محبوب بوده است. اما علیرغم شباهت این دو استایل دارای تفاوت‌هایی نیز هستند. استایل وینتیج در حقیقت لباس‌های دست دومی است که هنوز مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما لباس‌های استایل رترو در زمان حاضر تولید می‌شود. تفاوت این دو استایل در زمان تولید است. انواع تیشرت با طرح‌های چاپی، رنگ روشن و شلوارهای اورسایز کمی کوتاه نمونه‌های رایج این استایل هستند.

استایل ورزشی

استایل ورزشی در نزد تمام گروه‌های سنی محبوبیت زیادی دارد. لباس‌های مورد استفاده در این استایل، شامل انواع لباس‌های ورزشی مانند لگ، کفش اسپرت و ورزشی است. انتخاب لباس‌های ورزشی مناسب باعث ایجاد استایلی جذاب می‌شود. علاوه براین بسیاری از افراد بزرگترین دلیل انتخاب استایل ورزشی را آرامش و راحتی بیان می‌کنند. این روزها برندهای معروفی مانند نایک و آدیداس اقدام به تولید پوشاک ورزشی جذاب می‌کنند.

استایل اسپرت

 

استایل گوتیک

 استایل گوتیک بهترین انتخاب برای افراد مرموز است. همه لباس‌ها و اکسسوری‌های این استایل از رنگ مشکی تهیه می‌شود.

برای داشتن این سبک لباس باید حتی در میکاپ و رنگ مو از رنگ‌های مشکی استفاده کرد. اکسسوری‌های این برند شامل زنجیر، انواع حلقه و مهره‌ای فلزی بزرگ است.

استایل هنری

این استایل لباس محبوبیت زیادی در بین هنرمندان دارد. بارزترین ویژگی این استایل به کاربردن کلاه، دستکش، دستمال گردن و اکسسوری‌هایی با اشکال مختلف است. طراحان مد و لباس این استایل را با انواع طرح‌ها هنری ترکیب می‌کنند. نهایتاً استایل هنری استایلی با توجه به سلیقه و سبک هنری است.

استایل هیپ هاپ

استایل هیپ هاپ در گذشته برخلاف امروز نماد فقر بود. زمانی در کشور آمریکا در مناطق فقیر،خانواده‌ها، لباس‌های فرزندان بزرگتر را برای فرزندان کوچکتر استفاده می‌کردند. این لباس‌ها غالباً برای فرزندان کوچ بسیار بزرگ و گشاد بود.

این روزها رپرهای معروف زیادی از استایل هیپ هاپ در کنسرت‌ها و زندگی روزمره استفاده می‌کنند. علاوه براین بسیاری از بازیگران این استایل را به سایر استایل‌ها ترجیح می‌دهند. امروزه به دلیل طرفداران بیشمار استایل هیپ هاپ بسیاری از برندهای معروف اقدام به تولید و طراحی این استایل می‌کنند.

استایل راکر

استایل راکر انتخاب طرفداران موسیقی سبک راک و هنرمندان است. استایل راکر شامل تیشرت‌های سایز بزرگ و قدیمی، شلوار جین و کت چرم است. بنابراین طرفداران سبک راکر، انتخاب‌های زیادی به خاطر تنوع لباس دارند.

استایل پانک

طراحی استایل پانک بیشتر توسط چرم انجام می‌شود. انواع لباس‌های چرم، چکمه،تسمه، شلوار جین مصداق این استایل لباس  هستند. موسیقی راک شاخه‌های متعددی دارد که پانک یک شاخه آن است.

استایل کابوی

 

استایل کابوی

این استایل از جذابیت خاصی برخوردار است. بیشتر فیلم‌های دهه شصت در خارج از کشور با این تم ساخته می‌شد. سبک زندگی کابویی مربوط به کشورهای آمریکا و اسپانیا است. البته این سبک لباس بیشتر در اسپانیا رواج دارد. گاوچران‌ها در این کشورها از این استایل استفاده می‌کردند. استایل کابویی به دلیل مهاجرت، برگرفته از شیوه پوشش چندین منطقه است. انواع اکسسوری‌های متناسب با نوع لباس، شلوار جین، پیراهن چهارخانه و کت جیر شامل انواع استایل کابویی است.

 

سوالات متداول

چگونه استایل متفاوت داشته باشیم؟

داشتن استایلی مناسب با ظاهر فیزیکی و شخصیت به شما جذابیت فوق‌العاده‌ای می‌بخشد.  استایل شخصی تا حدود زیادی به سلیقه و بودجه افراد بستگی دارد. انواع مختلف استایل وجود دارد. اما چگونه استایل منحصربه فرد و متفاوتی داشته باشیم؟ هرشخصی باید با توجه به موقعیت شخصی، اجتماعی و خانوادگی خود انواع استایل مورد نظر را انتخاب نماید.
شکل فیزیکی بدن نقش مهمی در انتخاب استایل ایفا می‌کند. اگر استایلی برخلاف شکل فیزیکی و یا سن خود انتخاب نمائید، قطعاً پوشش زیبایی نخواهید داشت. از مهمترین نکات در انتخاب استایل، سبک زندگی یا همان لایف استایل است. شما باید به توجه به سبک زندگی خود استایل مورد نظر را انتخاب نمائید. برای انتخاب استایل مورد نظرتان باید به نکات زیر توجه نمائید:
با سبک‌ها و استایل‌های مختلف آشنا شوید. علاوه براین علل استفاده از این استایل‌ها را بررسی کنید. براساس علاقه شخصی خود استایل مورد نظر را انتخاب نمائید.
حتماً لباس‌های کمد خود را بررسی نمائید. بعضی از لباس‌های کمدتان ممکن است دوباره مد شده باشد. همچنین شاید بعضی از لباس‌ها را هرگز استفاده نکرده باشید.
هنگام خرید حتماً لباس‌های جدید را با توجه به لباس‌های موجود در کمد خود خریداری نمائید. اینگونه می‌توانید لباس‌های کمد خود را با لباس‌های جدید ست نمائید.
گاهی اوقات از لباس‌های اورسایز استفاده کنید. لباس‌های اورسایز این روزها بسیار ترند شده است. استایل‌های هیپ هاپ و… از نمونه بارز این استایل‌ها است.
اکسسوری از مهم‌ترین عوامل زیبایی یک استایل است. بنابراین با توجه به نوع پوشش و استایل خود اکسسوری مناسب را انتخاب نمائید.
مشورت با کسانیکه با سلیقه و ظاهر شما آشنا هستند به شما در انتخاب استایل بهتر کمک می‌کند. اگر در انتخاب استایل مورد نظر خود تردید دارید، حتماً با اطرافیان مورد اعتماد خود در این زمینه مشورت نمائید.
انتخاب استایل و پوشش با توجه به سن، سلیقه و فعالیت شغلی شما باشد. در حقیقت باید استایلی را انتخاب کنید که شما را با توجه به موقعیتتان برازنده نشان دهد.
همیشه در مدل استایل خود تنوع داشته باشید. از ست کردن مدل‌های مختلف با یکدیگر نهراسید.

 

سبک کابویی برگرفته از گاوچرانان مناطق کوهستانی اسپانیا و آمریکا است. بسیاری از افراد واژه‌های استایل و مد را هم معنی تلقی می‌کنند. اما این دو واژه کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. استایل براساس سلیقه، ظاهر، موقعیت شغلی و ظاهر فیزیکی افراد تعیین می‌شود. اما مد هرسال توسط طراحان مد به بازار ارائه می‌شود. مد هرسال با سال دیگر کاملاً متفاوت است. اما یک فرد ممکن است یک استایل را سالیان طولانی داشته باشد. استایل نمایانگر فرهنگ و شخصیت هر فردی است. شما عزیزان می‌توانید هرگونه نظری را درباره استایل مورد علاقه خود با ما در میان بگذارید.

استایل

کلام آخر

از مهمترین عوامل جذابیت افراد داشتن سبک لباس شخصی و منحصربه فرد است. سبک لباس پوشیدن تا حدود زیادی به فرهنگ، ظاهر فیزیکی، بودجه خرید لباس و موقعیت حضور در مکان بستگی دارد. انواع استایل در فرهنگ‌های مختلف وجود دارد. استایل‌های متفاوت با توجه به ویژگی‌های مختلفی طراحی و به بازار ارائه می‌شوند. استایل‌های مختلفی مانند کلاسیک، هیپ هاپ، کابوی، پانک، راکر، هنری، کالج، اگزوتیک، بوهو و…در طی سالیان طولانی طراحی و روانه بازار شده است. هرفردی باید با توجه به ظاهر فیزیکی، موقعیت زمانی و مکانی، سلیقه، بودجه و… استایل مورد نظر خود را انتخاب نماید.

استایل کلاسیک، استایلی برای افرادی است که سبک ساده را می‌پسندند. استایل هیپ هاپ بهترین انتخاب برای افرادی است که لباس‌های گشاد و راحت را دوست دارند. انتخاب اول بسیاری از هنرمندان و سلبریتی‌ها، استایل هنری خواهد بود. استایل وینتیج، استایلی است که در اثر استفاده از لباس‌های کهنه و دست دوم بعد از جنگ جهانی به دلیل فقر بین مردم باب شد. استایل اگزوتیک به دلیل استفاده از رنگ‌های عجیب و غریب و مدل‌های خاص مناسب‌ترین انتخاب برای جلب توجه همگان است. دوستداران موسیقی راک سبک و استایل راکر را به سایر سبک‌ها ترجیح می‌دهند. استایل گوتیک با استفاده از رنگ‌های مشکی و اکسسوری‌های عجیب به افراد ظاهری مرموز می‌دهد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا