دانستنی هاآموزشروانشناسی و خانوادهزوج و خانوادهقبل از ازدواج

سوالات جلسه اول آشنایی؛ 10 سوال عالی که باید در اولین قرار بپرسید 

سوالات جلسه اول آشنایی چیست؟ وقتی به “اولین قرار ملاقات” فکر می کنید، می ترسید یا لبخند می زنید؟ قرارهای اول می‌تواند ناخوشایند، اعصاب خوردکن، هیجان‌انگیز، فاجعه‌آمیز، فوق‌العاده و… باشد. بخش بزرگی از این تمایز، اولین برداشتی است که هر یک از شما به هم می‌دهید و اینکه شما و طرف مقابل چقدر خوب با هم ارتباط برقرار می‌کنید.

همه ما می دانیم که اگر می خواهید در اولین برخورد مثبت و بدون تنش بمانید، بهتر است از موضوعاتی مانند مذهب، سیاست و مواردی از این قبیل اجتناب کنید. بنابراین در حالی که از روی یک میز به یکدیگر خیره شده اید یا روی نیمکتی بیرون یک کافی شاپ نشسته اید یا منتظر شروع فیلمتان در سینما هستید،

چه چیزهایی را باید از طرف مقابل بپرسید؟ سوالات جلسه اول آشنایی چیست؟ در بخش از فارسیرو لیستی از 10 سوالات جلسه اول آشنایی را برای شما آورده ایم. پس اگر جلسه اول آشنایی را در پیش دارید و نمی دانید چه سوالاتی بپرسید با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: نکات مهم و سوالات جلسه اول خواستگاری؛ از مکان برگزاری تا سوال های مهم

آنچه در ادامه می‌خوانید

10 سوالات جلسه اول آشنایی

سوالات جلسه اول آشنایی چیست؟ در اولین قرار ملاقات چی بپرسیم؟ در زیر ۱۰ سوال برای شما آورده ایم تا اولین قرار ملاقات خود را به خوبی سپری کنید:

  1. سوالات جلسه اول آشنایی “درمورد علایق و سرگرمی های خود بگویید؟”

ممکن است بدیهی باشد، اما ساده ترین راه برای برقراری ارتباط با کسی این است که او را مجبور کنید درباره خودش صحبت کند. در مورد سرگرمی‌ها، علایق‌شان بپرسید… آیا از فعالیت‌هایی مانند ورزش، نقاشی، گذراندن وقت در بیرون، خواندن کتاب یا رقصیدن لذت می‌برند؟ شاید کاری را پیدا کنید که هر دو از انجام آن لذت می برید و اگر گفتگوها به خوبی پیش برود، می تواند ایده ای برای قرار دیگری در آینده باشد.

      2.سوالات جلسه اول آشنایی، “چند حقایق جالب و اتفاقی درباره شما؟”

یافتن چیزهای جالب در مورد شخص، که ممکن است در مکالمه معمولی مطرح نشود، راهی سرگرم کننده برای شناختن آنها است. شما به تازگی در مورد سرگرمی های آنها شنیده اید، حالا بپرسید که آیا تا به حال کاری دیوانه وار یا غیرعادی انجام داده اند، مانند حضور در تلویزیون.

      3.سوالات جلسه اول آشنایی “چیزی که می خواهید یاد بگیرید یا آرزو می کنید در آن بهتر بودید چیست؟”

این یک نوع سوال بسیار گسترده است، “امیدها و رویاهای شما چیست؟” پرسیدن اینکه آیا چیز خاصی وجود دارد که می‌خواهند یاد بگیرند یا تمرین کنند، این موضوع را وارد سطح جدیدی می‌کند.

  1. سوالات جلسه اول آشنایی، “آیا ترجیح می دهید …؟”

“ترجیح می دهی…؟” این جور سوالات راه حل خوبی هستند، به خصوص در اولین قرار ملاقات. آنها سؤالات بزرگی را ایجاد می کنند، می توانند توسط هر دوی شما پاسخ داده شوند، و می توانند به همان اندازه که می خواهید سطحی، عمیق یا احمقانه باشند. آیا ترجیح می دهید … به ساحل بروید یا کوه؟ تا آخر عمر چیزی جز قهوه یا نوشابه ننوشید؟ در یک ترن هوایی گیر کنید یا به طرز وحشتناکی در یک پارک بزرگ گم شوید؟

بیشتر بخوانید: بهترین زمان مدیتیشن و مراقبه برای تاثیرگذاری بیشتر کی است؟

سوالات جلسه اول آشنایی

  1. سوالات جلسه اول آشنایی، “فرد شوخی هستید؟”

اگر کسی بتواند چیزی را به اشتراک بگذارد که باعث خنده او شده است، به سرعت نگاهی اجمالی به شوخ طبعی او خواهید داشت. بعلاوه، قهقهه زدن با هم در یک “شوخی” راه دیگری برای شکستن یخ است و به شما کمک می کند با طرف مقابل احساس راحتی کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین سن ازدواج برای دختر و پسر چه سنی است؟

        6. سوالات جلسه اول آشنایی،  “چیزی که شما را آزار می دهد؟”

در مورد چیزهایی که اعصاب شما را خراب می کند صحبت کنید. از تاریخ بپرسید چه روزی آزاردهنده ترین روز او بوده است؟ آیا آنها عموماً آرام و راحت هستند، یا تمایل به تنش و استرس دارند؟ حتما بپرسید از چه چیزهایی اذیت می شوند. شاید از چیزهایی آزار ببینند که برای شما عجیب باشد.

 

  1. سوالات جلسه اول آشنایی، ” شرم آورترین چیزی که برای شما اتفاق افتاده چیست؟”

ببینید آیا آنها راحت هستند که برخی از به یاد ماندنی ترین لحظات شرم آور خود را به اشتراک بگذارند. صحبت در مورد لحظات ناخوشایند ما نشان دهنده فروتنی، آسیب پذیری و حس شوخ طبعی است. با پرسیدن این سوال می توانید متوجه برخی مرزها و خط قرمزهای طرف مقابل خود نیز شوید. زیرا متوجه می شوید چه چیزهایی برای او شرم آور است.

       8. سوالات جلسه اول آشنایی، “مکان مورد علاقه شما روی زمین کجاست؟”

آیا آنها یک مقصد تعطیلات مورد علاقه دارند؟ آیا آنها  یک مسیر پیاده روی جالب می شناسند که در پشت رودخانه پنهان شده است؟ آیا آنها مکانی مخفی دارند که بتوانند برای استراحت و فرار از دنیا به آنجا بروند؟ این سؤالات از دیگران نگاهی اجمالی به ما می‌دهد و متوجه می شویم آیا فرد اهل سفر و گشت و گذار است یا نه؟ برای تعطیلات خود ترجیح می دهد در خانه باشد یا به گشت و گذار برود؟ بیشتر به چه مکان هایی علاقه دارد؟ و…

  1. سوالات جلسه اول آشنایی”افراد خاص در زندگی شما چه کسانی هستند؟”

از طرف مقابل خود بخواهید در مورد خواهر و برادر، بهترین دوستان، پدربزرگ و مادربزرگ یا حتی حیوانات خانگیش صحبت کند. یک راه خوب برای دیدن شخصیت یک نفر این است که به نحوه صحبت آنها در مورد دیگران توجه کنید. این سوال همچنین به شما نشان می‌دهد که چه افرادی بیشترین تأثیر را در زندگی او داشته‌اند و چه کسی به آن‌ها کمک کرده تا به فردی که امروز هستند تبدیل شوند.

خیلی زیباست که به کسی گوش کنی که کسی را که دوستش دارد توصیف می کند. یکی از چیزهای مورد علاقه من در این دنیا تماشای آن نور کوچک است که در چشمان کسی وقتی داستانی در مورد یک دوست یا یکی از عزیزانش تعریف می کند، می درخشد. با این سوال می توانید متوجه شوید طرف مقابلتان دیگران را چطور می بیند و چرا برخی افراد را دوست دارد، توقع او از دیگران چیست؟

سوالات جلسه اول آشنایی

       10. سوالات جلسه اول آشنایی، “چیزی که به آن افتخار می کنید؟”

همه فروتنی به کنار – آیا آنها به دستاوردهای خود افتخار می کنند؟ آیا به محض اطلاع از ترفیع جدید با مادرشان تماس می گیرند؟ از آنها بپرسید که چه تصمیماتی گرفته اند که واقعاً از آن خوشحال هستند. از آنها بپرسید آخرین باری که جایزه برده اند کی بوده است. این به شما کمک می کند تا برخی از چیزهایی را که واقعاً برای آنها ارزش قائل هستند و برخی از چیزهایی را که برای آنها سخت تلاش کرده اند تعیین کنید.

بیشتر بخوانید: نکاتی که قبل از ازدواج با مرد مطلقه باید به آن ها توجه کنید

کلام آخر

در این مطلب سوالات اولین جلسه آشنایی را برای شما بیان کردیم. این سؤالات قطعاً به شما کمک می کند تا شروع کنید. اینها چند راه عالی برای راحت شدن با یک نفر و نشان دادن نوع ارتباط شما با او هستند. این را بدانید، تا زمانی که نپرسی هیچوقت نمیفهمی! پس حتما سوالات مهم خود را آماده کنید و بپرسید تا به خوبی طرف مقابل خود را بشناسید.

منبع: joinonelove

سوالات متداول

آیا در اولین جلسه آشنایی در مورد سیاست حرف بزنیم؟

از آنجایی که بحث های سیاسی معمولا با تنش همراه هستند اگر می خواهید جلسه اول خود را بدون تنش بگذرانید پیشنهاد می کنیم از سوالات سیاسی بپرهیزید.

بهترین مکان برای اولین جلسه آشنایی چه مکانی است؟

کافی شاپ ها، رستوران ها و پارک ها برای اولین جلسه آشنایی مکان های مناسبی هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا