مد و فشناستایل

آشنایی با مفاهیم و تفاوت استایل مینیمال و ماکسیمال !

در دنیای مد و فشن حتما با نام های استایل مینیمال و ماکسیمال مواجه شده‌اید. اکنون که در این صفحه هستید، بی‌تردید می‌خواهید با مفاهیم استایل ماکسیمال و مینیمال و تفاوت استایل مینیمال و ماکسیمال آشنا شوید. ما در این قسمت از سایت فارسیرو به مقایسه استایل مینیمال و ماکسیمال می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت استایل مینیمال و ماکسیمال تا انتهای این بخش همراه ما باشید.

استایل مینیمال چیست؟

قبل از این که به بررسی تفاوت استایل مینیمال و ماکسیمال بپردازیم بیایید با مفاهیم هر یک به طور مجزا آشنا شویم تا درک بهتری از تفاوت های استایل مینیمال و ماکسیمال پیدا کنید. مینیمالیسم به نوعی از سبک زندگی گفته می‌شود که بر پایه سادگی بنا شده است. اصطلاح مینیمالیسم فقط در مورد سبک زندگی نمی‌باشد. بلکه وارد دنیای مد و لباس نیز شده است. 

این نوع استایل طرفداران بسیاری نیز دارد. برای انتخاب لباس متناسب با این سبک معمولاً از لباس‌های ساده با رنگ‌های محدود و تعداد کمتر لباس استفاده می‌شود. در استایل مینیمال معمولاً از رنگ‌های خنثی مانند سفید، مشکی، خاکستری و سرمه‌ای  استفاده می‌کنند‌. البته می‌توان از رنگ‌های دیگر نیز برای ست کردن با این رنگ‌های خنثی استفاده کرد. در این نوع استایل باید توجه داشته باشید که برای تمام لباس از یک رنگ استفاده نکنید و رنگ‌های متضاد را کنار هم قرار دهید. لازم به ذکر است که رنگ مشکی هیچ وقت از مد خارج نمی‌شود، همچنین پایه و اساس استایل مینیمال محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانبد: استایل گرانج چیست: 10 تیپ گرانج دخترانه، پسرانه و دارک

به طور کلی استایل مینیمال جزئیات زیادی ندارد و از آنجایی که در این نوع استایل از رنگ‌های خنثی استفاده می‌شود، به راحتی با همه رنگ‌ها ست می‌شود. به خاطر همین است که می‌گویند در سبک مینیمال مهمترین اصل سادگی است. در استایل مینیمال از لباس‌ها با طرح پیچیده استفاده نمی‌شود. اگر دوست دار لباس‌های طرح‌دار هستید و به سبک مینیمال نیز علاقه دارید پیشنهاد می‌کنیم از طرح‌های راه راه، خال خالی و از این سبک طرح‌های ساده و به همراه ترکیب رنگ ساده استفاده کنید.

برای انتخاب اکسسوری، کفش، روسری و شال متناسب با این نوع سبک پیشنهاد می‌ کنیم از رنگ های خنثی استفاده کنید تا بتوانید با انواع لباس ها ست کنید.

تا اینجای مطلب شما را با استایل مینیمال آشنا کردیم. برای درک بهتر تفاوت استایل مینیمال و ماکسیمال بیایید با استایل ماکسیمال نیز آشنا شویم. در ادامه به بررسی این استایل می‌پردازیم.

تفاوت استایل مینیمال و ماکسیمال

بیشتر بخوانید: استایل تام بوی چیست: چگونه تیپ تامبوی (Tomboy) بزنیم؟

استایل ماکسیمال چیست؟

حال که با استایل مینیمال آشنا شدید نوبت به بررسی استایل ماکسیمال است و بعد از شناخت کامل این دو سبک به بررسی تفاوت استایل مینیمال و ماکسیمال می‌پردازیم. در ابتدا باید بگوییم استایل ماکسیمال نقطه مقابل استایل مینیمال است. استایل ماکسیمال در بین بسیاری از سلبریتی ها و هنرمندان محبوبیت دارد. به طور کلی در این نوع سبک به ترکیب های شلوغ، اغراق آمیز، بزرگنمایی، طرح‌ ها، رنگ ها و اکسسوری های زیاد تاکید دارد.

از نظر پوشش سبک ماکسیمال کاملاً متضاد سبک مینیمال است. در سبک ماکسیمال از پوشش شلوغ و پر از جزئیات و اکسسوری های زیاد استفاده می‌شود‌. از آنجایی که سبک پر زرق و برق ماکسیمال توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می کند، این نوع سبک بسیار مورد استقبال و توجه هنرمندان در زمینه موسیقی پاک قرار گرفته است. به تدریج این استایل جسورانه در بین عموم مردم نیز رواج پیدا کرد و دوست داران این سبک به آن روی آوردند.

بیشتر بخوانید: تیپ اسپرت دخترانه: 20 ایده جذاب برای استایل اسپرت دخترانه

اکسسوری در این نوع استایل نقش مهم و اساسی را دارد. کیف و کفش های ماکسیمال نیز انواع مختلفی دارند. در این قسمت شما را به طور مختصر با سبک ماکسیمال آشنا کردیم. اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری در مورد این سبک و استایل کسب کنید می‌توانید مقاله استایل ماکسیمال چیست را مطالعه کنید. در این مطلب به طور مفصل به این نوع استایل پرداخته ایم. در زیر به مقایسه استایل مینیمال و ماکسیمال می پردازیم.

تفاوت استایل مینیمال و ماکسیمال

حال که با استایل مینیمال و ماکسیمال به طور مجزا آشنا شدید، نوبت به بررسی تفاوت های استایل مینیمال و ماکسیمال است. حتماً با خواندن مطالب بالا کم و بیش با تفاوت های آن‌ها آشنا شده اید اما در زیر به طور دقیق تر به بررسی تفاوت های استایل مینیمال و ماکسیمال می پردازیم.

تفاوت استایل مینیمال و ماکسیمال از نظر نوع لباس

در استایل مینیمال نشان دادن فرم واقعی اندام در لباس مهم نیست. به طور معمولا لباس های این سبک دارای برش های کمی هستند و به همین دلیل شاید خیلی قالب تن شما نباشد. در این سبک به راحتی لباس و استفاده طولانی مدت از لباس توجه می شود.

در مقابل در استایل ماکسیمال از برش های چند لایه استفاده می شود که بسیار بی قاعده طراحی می شوند اما در نهایت لباس های زیبایی ایجاد می شود. بی شک طراحی یک لباس شلوغ کار سختی است. در سبک ماکسیمال طراحی به گونه ای است که یک طرح اغراق آمیز را ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید: استایل خیابانی چیست؟ مشخصات استایل استریت پسرانه و دخترانه

تفاوت استایل مینیمال و ماکسیمال از نظر عملکرد لباس

در استایل مینیمال به عملکرد و راحتی لباس نسبت به شکل لباس اهمیت بیشتری می دهند. به عبارتی راحتی و کارایی لباس مهم تر از زرق و برق و جلو لباس است. اغلب در این سبک از خطوط و اشکال هندسی با تک رنگ استفاده می شود. سبک مینیمال یک استایل همیشه مد و زیبا است. در این سبک کمترین ها مهم ترین ها هستند.

تفاوت استایل مینیمال و ماکسیمال

در مقابل در سبک ماکسیمال از سه ویژگی افراط، غیرکاربردی بودن د مهارت ابداع کردن استفاده می‌شود. بیشتر لباس های ماکسیمال دارای این سه ویژگی هستند. برای داشتن یک استایل ماکسیمال به هیچ قانونی پایبند نباشید. از الگوهای جذاب و رنگ های جسورانه استفاده کنید و روی جزئیات تمرکز داشته باشید.

بیشتر بخوانید : استایل وینتیج: 8 راه برای داشتن سبک وینتیج در لباس

کلام آخر

در این مطلب به بررسی تفاوت استایل ماکسیمال و مینیمال پرداختیم. همان طور که خواندید استایل ماکسیمال یک استایل هیجان انگیز است که دست شما را در انتخاب آیتم های مختلف باز می گذارد. خیلی راحت لباس های طرح دار را انتخای کنید و نگران ست کردن آن ها نباشید. در مقابل استایل مینیمال به سادگی و حداقل لباس تاکید دارد. به عبارتی دیگر نباید انواع متنوع لباس در رنگ های مختلف داشته باشید. در این سبک به اندازه لباس می خرید تا فرصت لذت بردن از آن را داشته باشید. این مورد از اصلی ترین تفاوت استایل مینیمال و ماکسیمال است.

امیدواریم مطالب این بخش در مورد مقایسه استایل مینیمال با ماکسیمال به شما کمک کرده باشد و به سوالات شما در مورد تفاوت استایل مینیمال و ماکسیمال پاسخ داده باشیم. ممنون که تا انتها همراه ما بودید. راستی شما دوست دار کدام استایل هستید؟ ماکسیمال را ترجیح می دهید یا مینیمال؟ چرا؟

بیشتر بخوانبد: بررسی استایل کلاسیک | ویژگی ها و انواع تیپ و مدل لباس کلاسیک

سوالات متداول

تفاوت بین مینیمالیستی و ماکسیمالیستی در چیست؟

فلسفه مینیمالیستی بر سادگی، خلوص، و داشتن حداقل دارایی‌های ممکن تأکید دارد، در حالی که ماکسیمالیسم زیبایی‌شناسی را برجسته می‌کند که به فراوانی و سرزندگی می‌بالد. در این مقاله، در مورد تعریف هر اصطلاح و تفاوت استایل مینیمال و ماکسیمال می پردازیم.

ماکسیمالیست بهتر است یا مینیمال؟

اگر می خواهید استایلی شاد و خوشایند داشته باشید، ماکسیمالیسم سبکی است که شما می خواهید.  اگر احساس می کنید که داشتن چندین چیز و شلوغی در اطراف شما بیشتر از اینکه آرامش بخش باشد، حواس شما را پرت می کند، مینیمالیسم بهترین انتخاب برای شما است.

آیا ماکسیمالیسم برعکس مینیمالیست است؟

همانطور که حتما شما هم حدس زدید، ماکسیمالیسم برعکس مینیمالیسم است. ماکسیمالیسم به رنگ، شکل ها، لحن و بافت اجازه می دهد حرف بزنند. لزومی ندارد که با صدای بلند یا بیش از حد باشد، اما حداکثر گرایی توجه شما را جلب می کند و در مقابل مینیمالیسم بر سادگی و حداقل گرایی تمرکز دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا