استایلترند های روزچه چیزیدانستنی هامبانی مد و فشنمد و فشنمدلینگ

بررسی استایل کلاسیک | ویژگی ها و انواع تیپ و مدل لباس کلاسیک

یک پوشش شیک و زیبا همیشه توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. همه ما دوست داریم گزینه‌های جالبی برای انتخاب سبک لباس و پوشش خودمان داشته باشیم. سبک و استایل کلاسیک، از جمله این انتخاب‌های جالب و محبوب به شمار می‌روند. برای داشتن بهترین تیپ کلاسیک، شما باید انواع مدل‌های لباس کلاسیک را بشناسید. لازمه انتخاب یک پوشش عالی و جذاب در سبک کلاسیک، شناخت کافی از آن است. اگر کنجکاو و مایل هستید تا درباره این سبک خاص و پرطرفدار بیشتر بدانید، می‌توانید ادامه این مطلب را دنبال کنید. در ادامه قصد داریم تا شما را با انواع ویژگی استایل کلاسیک آشنا کنیم.

 

بررسی سبک لباس کلاسیک

امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که با انتخاب‌های بسیار زیادی برای سبک پوشش خود روبه‌رو هستیم. سبک‌ها و طرح‌های متعددی دنیای مد و لباس امروز را فرا گرفته‌اند؛ همچنین روز به روز، به این طرح‌ها افزوده می‌شود.

ایجاد تنوع، یک مزیت خوب و جذاب به حساب می‌آید؛ چون در بین انواع طرح‌ها و ایده‌های جالب، انتخاب برای سلیقه‌های گوناگون راحت‌تر می‌شود؛ البته این گسترش تنوع، معایبی هم دارد. کار از آنجایی مشکل می‌شود که شما باید از بین اين همه تنوع، یک استایل خاص و زیبا را انتخاب کنید.

استایل classic، از آن دسته سبک‌ها و طرح‌هایی است که در رقابت با طرح‌های متعدد، همچنان محبوبیت دارد. ماندگاری، ویژگی بارز این تیپ است. در واقع مد کلاسیک، هیچ وقت از بین نمی‌رود. دلیل ماندگاری این استایل، کیفیت محسوس آن است؛ چرا که کیفیت رمز ماندگاری است.

با بررسی استایل کلاسیک می‌توان فهمید که این سبک دارای ظاهر یکدست و نسبتا ساده‌ای است؛ اما در حین حال جذابیت دارد. استفاده از رنگ‌های ملایم و خنتثی، بخشی جدایی‌ناپذیر از انواع استایل کلاسیک است.

معمولا شخصیت‌های آرام و متین، این سبک را دوست دارند. ظاهر با وقاری که این سبک به وجود می‌آورد، مورد پسند و درخور تحسین است. به همین دلیل بیشتر افرادی که مدل لباس کلاسیک دارند، از اعتماد به نفس بالایی هم برخوردارند.

استایل کلاسیک (Classic Style) چیست؟

شاید برایتان سوال باشد که اصولا تعریف استایل کلاسیک چیست؟ در پاسخ به این سوال شما باید گفت نام این استایل گویای بارزترین ویژگی آن است.

درباره استایل کلاسیک باید گفت که، به سبکی گفته می‌شود که بایسته‌گرا و ماندگار است؛ یعنی طی گذر زمان، حتی با ظهور انواع متعدد سبک‌ها، همچنان اعتبار و توان رقابتی خود را حفظ می‌کند. هر چیزی اعم از اشیا، ابزار، آثار هنری و… می‌توانند کلاسیک باشند؛ بنابراین یک استایل کلاسیک، فارغ از هر مکان و زمانی، همیشه محبوبیت دارد؛ درست مثل یک موسیقی کلاسیک.

ویژگی‌ها و شاخصه‌های یک تیپ و مد classic چه چیزهایی هستند؟ چه چیزی باعث این حد از جذابیت و محبوبیت می‌شود؟ با ادامه مطلب و همه چیز در مورد استایل کلاسیک همراه باشید.

ویژگی‌های مد یا استایل کلاسیک

این سبک را با حداکثر سادگی و جذابیتش می‌شناسند. وقتی شما یک استایل کلاسیک را برای خودتان ایجاد می‌کنید، به این معناست که خیلی از جلوه‌های تزئینی و رنگارنگ را کنار گذاشته‌اید و در عوض، می‌خواهید با سادگی و وقار خود، جذاب به نظر برسید.

شاید در هیچ سبکی به این اندازه، از رنگ‌های خنثی برای جذابیت استفاده نشود؛ همچنین شاید هیچ رنگی هم مثل رنگ‌های ملایم و ملو، در شاکله این استایل، خوش جلوه نباشد. واقعیت این است که چنین رنگ‌هایی در این نوع از لباس‌ها، فراتر از انتظار ظاهر می‌شوند. مکمل بودن آنها با سایر ویژگی‌های مد یا استایل کلاسیک، جلوه‌ای زیبا را پدید می‌آورد.

در این نوع سلیقه، پوشش حداکثری بدن صورت می‌گیرد؛ اما این اتفاق باعث کمتر شدن جذابیت افراد نمی‌شود؛ بلکه نوعی ابهت و چهره‌ زیبا به‌ ارمغان خواهد آورد. همچنین به کار بردن دوخت بدن نما در این سبک لباس‌ها رایج نیست.

کت و دامن‌های زنانه، به عنوان نمادی یادآور از تمدن اروپایی قرن نوزدهم، یکی از معروف‌ترین نمونه‌های پوشش کلاسیک زنانه هستند. پوشیدن پیراهن‌های سفید همراه با این نوع پوشش مرسوم بوده که جلوه آن را دوچندان می‌کرد.

ویژگی های مد یا استایل کلاسیک

 

شاید اگر بخواهیم یکی از وجه تمایزهای سبک پوشش کلاسیک را برشماریم، بتوانیم به عدم افراط در جلب توجه اشاره کنیم. پوشش‌های این تیپ، عمدتا توجه و نظرها را به خود شخص صاحب آن لباس منتقل می‌کنند. در واقع با داشتن سبک لباس کلاسیک، زیبایی از خودتان است؛ پس شما با یک استایل کلاسیک، اصطلاحا با یک تیر دو نشان را می‌زنید.

استفاده از جزئیات و عناصر جانبی در هر طرحی از لباس‌ مهم است. در ست لباس‌های کلاسیک هم باید جزئیاتی را رعایت کنید؛ مثلا گاهی در مورد دکمه‌های روی پالتوی خود باید حساسیت و ظرافت زیادی به خرج داده شود.

انواع استایل کلاسیک

همانطور که گفتیم، استایل classic در حالت کلی به گروه و انواعی از مدل‌های پوشش گفته می‌شود. انواع استایل یا مد کلاسیک جذابیت، سادگی و محبوبیت زیادی دارند؛ با این اوصاف، شاید کنجکاو شده باشید تا درباره انواع و اقسام این مد بیشتر بدانید. در ادامه بعضی از انواع مختلف مدل‌های استایل کلاسیک را بررسی خواهیم کرد.

استایل کلاسیک مردانه

یکی از انتخاب‌های ثابت و محبوب آقایان در میان انواع سبک‌های پوشش خود، سبک کلاسیک است. معمولا هر مردی حداقل یک دست لباس کلاسیک را برای خود ترجیح می‌دهد. جنتلمن نشان دادن فرد، یکی از دلایل این انتخاب است.‌ استایل کلاسیک مردانه، از جمله استایل‌های پابرجا و عامه پسند است که حتی امروزه در میان مردان، نسبت به بسیاری از استایل‌های دیگر محبوبیت بیشتری دارد.

تیپ کلاسیک مردانه

 

پیراهن و بلیز جمع و جور و فیت تن، از مهم‌ترین نمونه‌های استایل کلاسیک مردانه است. در این سبک، از پوشیدن لباس‌های گشاد و بیش از حد آزاد، برای مردان دیده نمی‌شود. جنس اصلی و عمده تشکیل دهنده این لباس‌ها پارچه‌ای است. همچنین معمولا از شلوارهای راسته، اتوکشیده و دقیقا سایز پا استفاده می‌شود. البته بعضا در پوشش‌های گرم و زمستانی این سبک برای مردان، پوشیدن ژاکت‌های بقه اسکی و یقه هفت‌هم رایج است. کت‌هایی که مردان در این سبک به تن می‌کنند، معمولا نه خیلی بزرگ و نه خیلی چسب تن است. بنابراین شکیل و رسمی دیده می‌شوند.

استایل کلاسیک زنانه

بانوان، در انتخاب لباس و نوع استایل خود، بسیار سختگیرتر از آقایان عمل می‌کنند. تبعا باید گفت که تنوع سبک‌های مختلف زنانه، بیشتر از انواع مردانه است. پس تعجبی ندارد اگر احتمال انتخاب استایل کلاسیک در بین‌ بانوان، کمتر از آقایان باشد. با این حال، این مد، سالانه محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین لباس‌های زنانه را عرضه می‌کند.

سبک لباس کلاسیک زنانه

 

استایل کلاسیک الگانت

اگر طرفدار وفادار استایل کلاسیک هستید و از طرح و مدهای جدید و مدرن هم خوشتان می‌آید، استایل کلاسیک الگانت، آن چیزی است که شما می‌خواهید. طرح‌ها و مدل‌های الگانت در این سبک، اهمیت بیشتری به جزئیات پرشمار می‌دهند. شما در این مدل لباس‌های کلاسیک، طرح‌ها، برش‌ها و ظرافت‌های خاصی را می‌بینید که آمیزه‌ای از سبک کلاسیک و مدرن را جلوه می‌دهند. استایل کلاسیک الگانت همراه با اکسسوری‌های شیک و مجلسی کامل می‌شود.

وجوه و جزئیات در این طرح باید به گونه‌ای باشند که آن را از زمینه و سبک classic دور نکنند؛ همچنین باید جلوه متفاوت و منحصر به فرد را داشته باشد. بنابراین دقت و حساسیت در خرید خیلی مهم است. باید لباس‌های خود را با طرح کلاسیک الگانت از جایی بخرید که به همه فاکتورهای جنس، طرح و مد به خوبی پرداخته باشد.

تیپ یا استایل کلاسیک فرانسوی

بی دلیل نیست که تیپ و استایل ستارگان فرانسوی همچون بریجیت باردو و ماریون کوتیار، زبانزد و الگوی بسیاری قرار گرفته است. تیپ‌های فرانسوی، یکی از بهترین و خوش ظاهرترین تیپ‌های کلاسیک دنیا هستند. معمولا در یک تیپ کلاسیک فرانسوی، کت و شلوار، حضور زیادی دارد. اگر چه نباید از نقش کفش‌های اسپرت و نسبتا راحتی در بیشتر آنها غافل شد.

تیپ یا استایل کلاسیک فرانسوی

 

فرانسه مهد فرهنگ و عشق اروپا معرفی می‌شود که شاید حضور و نقش استایل‌های جذاب و کلاسیک زنانه و مردانه، در این معرفی بی تاثیر نباشد.

تیپ یا استایل کلاسیک انگلیسی

قطعا همه شما موافق هستید که مدل‌های انگلیسی، ا‌ولین و معرف‌های مدل لباس کلاسیکبه شمار می‌روند. بی تردید یکی از کاملترین انواع تیپ کلاسیک، نوع انگلیسی آن است.‌ امروزه در بازار مد و لباس‌، استایل کلاسیک انگلیسی مردانه عمدتا دارای ویژگی‌های زیر هستند:

  • کت و شلوار پارچه‌ای و یکدست
  • پالتوهای‌ مشکی یا تیره بلند
  • اورکت‌های سنگین
  • کلاه‌های نیوبری

همچنین طرح‌های انگلیسی، در مدل‌های زنانه نیز همیشه جالب و دوست داشتنی بوده‌اند. اما چه چیزهایی باعث این حد از صاحب سبک بودن و جذابیت شده است؟

  • مانتوهای ساده و بلند تا زیر زانو
  • دکمه‌های ظریف
  • دامن‌های چین دار

استایل کلاسیک ایرانی

شاید سبک و مدل لباس کلاسیک را یک سبک کاملا غربی بر شمارید. اما جالب است بدانید انواع دیگری نیز، مانند نمونه ایرانی این استایل وجود دارند. این استایل عمدتا محصول سال‌های مدرنیزه شدن غرب بوده است. این استایل معروف، از سوی کشورهای اروپایی معرفی شد و به طرق گوناگون، از جمله فیلم‌ها و صنعت سینما، به سراسر دنیا راه پیدا کرد.

امروزه نوع ایرانی استایل کلاسیک، جاذبه‌هایی برای هموطنان دارد که حتی جوانان هم ترغیب به استقبال و استفاده از این نوع پوشش می‌شوند. نمونه‌ای بارز و پرفروش، کت و شلوارهای شیک و یکدست هستند.

استایل کلاسیک ایرانی

 

فرق استایل کلاسیک و کژوال

طرح کژوال، طرحی عامه پسند در بین سلیقه‌های امروزی است. این را می‌توان از روی میزان فروش آنها به خوبی متوجه شد. فاکتورهای متعددی باعث جذب نظر افراد به طرح‌های کژول می‌شوند. در طرح‌های کژوال، شما با ترکیب هوشمندانه رنگ‌ها مواجه هستید. ابتکارات خلاقانه، بخش دیگری از این فاکتورهای تمایز است.

جالب است بدانید بعضا در طرح‌های کژوال، از ایده‌های سبک کلاسیک الگو برداری شده است. این استایل، به تنهایی و بدون این که با استایل کژوال ادغام شود، حالت رسمی‌تری دارد. این در حالی است که ترکیب‌هایی از هر دو سبک، برای حضور در یک جمع دوستانه و یا خانوادگی، ایده‌آل هستند.

تفاوت استایل کلاسیک و مینیمال

شاید علی‌رغم بعضی تصورات که کلاسیک را خیلی ساده می‌دانند، این استایل نسبت به سایر رقبابش، جالب توجه‌تر باشد. در یک مدل کلاسیک شیک، از طرح‌ها و ایده‌‌های مینیمال ‌استفاده می‌شود. با این اوصاف، باز هم استایل کلاسیک، یک استایل خاص و منحصر به فرد به حساب می‌آید و تفاوت‌های قابل توجهی با سایر سبک‌ها مثل سبک خالص مینیمال دارد.

سلبریتی هایی که استایل کلاسیک دارند

سلبریتی‌های دنیای سینما، نقش پر رنگی در معرفی استایل کلاسیک داشته‌اند. کلی گریس یکی از این چهره‌هاست. تقریبا همه زنان علاقه‌مند به مد کلاسیک، این‌ بازیگر را می‌شناسند. او تقریبا همیشه یک ست لباس ساده و با رنگ‌های تیره و خنثی می‌پوشید. گریس ترجیح می‌داد تا شخصیت خود را در این نوع استایل برجسته‌تر نشان دهد. آرایش خاص صورت. دیگر ویژگی بارز گریس و مکمل استایل او بود.

در ببن مردان کلاسیک پوش سلبریتی، شاید کلیین مورفی در سریال پیکی بلایندرز از معروف‌ترین‌ها باشد. سبک پوشش کلاسیک در بین مردان سلبریتی، نسبتا بیشتر حفظ شده است. حتی تا امروز هم این نوع استایل، استایل غالب در بین مردان هالیوود به شمار می‌رود. بنابراین طبیعی است که جوانان نسل امروز، با تماشای این سلبریتی‌ها، علاقه و تمایل بیشتری به استایل کلاسیک از خود نشان دهند.

چگونه یک استایل کلاسیک داشته باشیم

 

حرف آخر

در یک پارادوکس معنادار می‌توان گفت: مد کلاسیک، خاص‌ترین مد عامه پسند است. در واقع این مد دامنه وسیعی از انواع لباس را شامل می‌شود که همه آنها در یک ویژگی مشترک هستند؛ و آن هم‌ جذابیت در اوج سادگی است. تیپ کلاسیک شما می‌تواند اشتراکات زیادی با سلایق شما داشته باشد. اگر شما ایده و یا طرح ویژه و جالبی دارید، می‌توانید با ما در میان بگذارید. این بار شما به ما بگویید که کدام طرح و ایده، سزاوار ماندگار شدن با استایل کلاسیک است.

قطعا پیشنهادهای جالب و جذاب شما می‌تواند در بهتر جلوه دادن یک استایل کلاسیک ناب، خارق العاده و حتی فراتر از انتظارات عمل کند. سایت فارسی رو جایی برای معرفی و گسترش ایده‌های درجه یک و دانستنی‌های مفید شماست. پس بدون شک بیشترین اهمیت را برای شما مخاطبان ‌گران قدر و فرهیخته قائل هستیم و نظرات و دانش شما مهمترین سرمایه ما است.

سوالات متداول

چگونه استایل متفاوت داشته باشیم؟

شما برای اینکه در جمع دوستان و آشنایان خود، یک استایل خاص و متفاوت داشته باشید، با انتخاب‌های زیادی از مدهای مختلف روبه‌رو هستید. می‌توانید از انواع جالب استایل اسپرت و یا طرح‌های کژوال استفاده کنید. اما انتخاب یک استایل کلاسیک زیبا، همیشه کارساز و موثر خواهد بود. برای انتخاب یک استایل کلاسیک بی نقص، باید آن را متناسب با فیزیک و استایل خودتان در نظر بگیرید.

چگونه استایل کلاسیک داشته باشیم؟

استایل کلاسیک، صرفا ساده پوشی نیست. شما می‌توانید از المان‌ها و جرئیات جال توجهی در سبک لباس‌هایتان بهره بگیرید. فقط نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که نباید در تنوع جرئیات زیاده روی کنید. شما باید در چارچوب و معیارهای یک تیپ بی نقص کلاسیک، لباس بپوشید.

چگونه کلاسیک پوش شویم؟

کلاسیک پوشی منحصر به افراد خاص و یا یک رده سنی مخصوص نیست. هر کسی با هر سنی (جوان، پیر، نوجوان و…)، اعم از اینکه خانم باشد یا آقا، می‌تواند این سبک را داشته باشد. ففط کافی است به لازمه‌هایی توجه کنید و انتخابتان را درخور سن، جنسیت و شخصیت خودتان انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا