لیستدانستنی ها

لیست حیوانات به ترتیب طول عمر بیشتر؛ 50 حیوان با عمر زیاد

حیوانات دوست‌داشتنی‌ترین موجودات هستند. گاهی بازی با آن‌ها و دیدنشان حال آدم را خوب می‌کند و گاهی هم شنیدن حقایقی درباره آن‌ها ما را به وجد می‌آورد. در این مقاله فارسی رو قصد دارد یکی از این حقایق را برای شما برملا کند و آن هم نام‌بردن حیوانات به ترتیب طول عمر بیشتر است.

میانگین طول عمر انسان حدود ۷۹ سال است؛ اگرچه برخی از اعضای گونه ما صدمین و حتی ۱۲۲ سالگی خود را جشن گرفته‌اند. در حالی که این طول عمرهای سه رقمی برای ما یک اتفاق شگف انگیز به شمار می‌رود، حیوانات با عمر زیاد وجود دارند که این اعداد در برابر سن آن‌ها چیزی نیست. پس با ما همراه باشید تا باهم طول عمر حیوانات به ترتیب بیشتر را بررسی کنیم.

 

 بیشتر بخوانید: رنگ های رنگین کمان به ترتیب

طول عمر حیوانات چقدر است؟

مدت زمان پادشاهی جانوران به ترتیب طول عمر بیشتر، فوق العاده طولانی است که بسیار بیشتر از عمر متوسط انسان است. در حالی که انسان‌ها ممکن است ۱۵۰ سال داشته باشند، این در مقایسه با قرن ها و هزاره‌هایی است که برخی از حیوانات در آن زندگی می‌کنند، فقط یک چشم به هم زدن است؛ حتی برخی از حیوانات می‌توانند روند پیری را به طور کلی متوقف یا معکوس کنند.

اگرچه حیوانات خشکی با عمر بسیار طولانی وجود دارند؛ مثلاً قدیمی‌ترین لاک پشت نزدیک به ۱۹۰ سال سن دارد، هیچ‌کدام از آن‌ها را نمی‌توان با حیوانات به ترتیب طول عمر بیشتر دریایی مقایسه کرد؛ زیرا در دریا حیواناتی زندگی می‌کنند که طول عمر بسیار بیشتری نسبت به جانوران خشکی دارند. در واقع پیشتازان واقعی در این مورد همگی در آب زندگی می‌کنند. در ادامه لیست طول عمر حیوانات به ترتیب بیشتر را معرفی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: حیوانات به ترتیب طول عمر کمتر کدام اند؟

لیست طول عمر حیوانات به ترتیب بیشتر (از کم به زیاد)

حیوانات به ترتیب طول عمر بیشتر از موجودات دریایی در اعماق آب‌ها تا پرندگان زیبایی که در آسمان اوج می‌گیرند و پرواز می‌کنند، این چند حیوان به عنوان کهنسال‌ترین موجودات شناخته می‌شوند. در ادامه طول عمر حیوانات و حشرات را بخوانید تا متوجه شوید این طول عمر‌های باورنکردنی چقدر طول می‌کشد و بیشترین طول عمر حیوانات متعلق به کدام جانوران است.

1.قاطر

قاطر که با نام استر و خراسب نیز معروف است از جفت‌گیری اسب و خر متولد می‌شود‌. از آنجایی که قاطر توانایی تولید مثل ندارد گونه به حساب نمی‌آید. قاطر معمولا برای بارکشی استفاده می‌شود و چون از خر بزرگ‌تر است و توانایی بیشتری دارد برای بارکشی قاطر را به خر ترجیح می‌دهند. این حیوان تقریباً ۳۵ تا ۴۰ سال عمر می‌کند که در اول لیست حیوانات به ترتیب طول عمر بیشتر قرار می‌گیرد. در لیست حیوانات به ترتیب طول عمر بیشتر اسب نیز با طول عمر 25 تا 30 می تواند قرار گیرد.

حیوانات به ترتیب طول عمر بیشتر

2. اورانگوتان

اورانگوتان از جمله میمون‌سانان هستند که امروزه فقط در جنگل‌های بارانی جزیره‌های بورنئو و سوماترا می‌توان آن‌ها را یافت. این حیوانات بومی اندونزی و مالزی هستند. اورانگوتان‌ها حیوانات باهوشی هستند و هر شب با شاخ و برگ درختان برای خود لانه برای خواب درست می‌کنند. این حیوانات برخلاف چثه بزرگی که دارند تهاجمی نیستند و به صورت منزوی به دنبال غذا می‌گردند. اورانگوتان از جمله بزرگترین جانوران درخت پیما هستند. این حیوانات حدوداً ۳۵ تا ۴۵ سال عمر می‌کنند. عمر ۴۵ ساله این حیوان ما را بر آن داشت تا این حیوان را در لیست حیوانات به ترتیب طول عمر بیشتر قرار دهیم.

حیوانات به ترتیب طول عمر بیشتر

3. شتر مرغ

گونه‌های مختلف پرندگان نیز عمر متفاوتی دارند. شتر مرغ از آن دسته پرندگانی است که تقریباً عمر مفیدی دارد. این پرنده به طور متوسط ۵۰ سال عمر می‌کند. این پرنده در گروه پرندگان بی‌پرواز دسته‌بندی می‌شود. این پرندگان بزرگ دارای بزرگ‌ترین تخم‌ در بین دیگر جانوران هستند. اگر شتر مرغ دیده باشید حتماً در ابتدا سرعت دویدن آن توجه شما را جلب کرده است، این پرنده دارای قابلیت دویدن ۷۰ کیلومتر در ساعت است که از جمله سریع‌ترین پرندگان روی زمین محسوب می‌شوند‌. عمر ۵۰ ساله این پرنده باعث شد آن را جزء لیست حیوانات به ترتیب طول عمر بیشتر بیاوریم.

حیوانات به ترتیب طول عمر بیشتر

4. کرگدن

کرگدن جزء پستاندارانی است که تقریباً ۵۰ سال عمر می‌کند. با وجود اینکه این جانوران گیاه خوار هستند اما حملات آن‌ها به انسان از ببر و پلنگ بیشتر است. کرگدن بعد از فیل سنگین‌ترین حیوان در خشکی محسوب می‌شود. این جانوارن با تمام حیوانات شاخ دار متفاوت هستند. زیرا شاخ این حیوانات بالای سرشان نیست بلکه نزدیک نوک بینی‌شان است. کرگدن گونه‌های مختلفی دارد که امروزه فقط ۵ گونه از این حیوان وجود دارد. اگر بخواهیم حیوانات به ترتیب طول عمر بیشتر را بیان کنیم کرگدن با طول عمر تقریباً ۵۰ سال را باید در ابتدای لیست معرفی کنیم.

حیوانات به ترتیب طول عمر بیشتر

5. دلفین

اگر سری به دریا بزنیم حیوانات دریایی با طول عمر مختلفی را مشاهده خواهیم کرد. دفیلن‌‌ها عمر متوسطی دارند و تقریباً ۶۰ سال عمر می‌کنند. این آب بازسانان حدودا ۴۰ گونه دارند و در ۱۷ سرده رده‌بندی می‌شوند. دلفین‌ها از جمله حیوانات اجتماعی هستند و در گروه‌ها با جمعیت‌های مختلف زندگی می‌کنند‌. دلفین‌های دو گروه اقیانوسی و رودخانه‌ای در همه آب‌های آزاد جهان یافت می‌شوند. دلفین‌ها قابل تربیت کردن هستند و می‌توانند حرکات نمایشی جذابی را انجام دهند.

حیوانات به ترتیب طول عمر بیشتر

6. فیل آفریقایی

در لیست حیوانات با طول عمر زیاد فیل آفریقایی به عنوان یکی از معدودترین پستانداران شناخته می‌شود که تقریبا ۷۰ سال عمر می‌کند. در حالی که طول عمر این حیوان تقریبا شبیه انسان است؛ اما می‌تواند چشمگیر باشد چرا که فیل بزرگترین حیوان روی این سیاره است. فیل آفریقایی برای سالم‌ماندن و پر انرژی‌بودن در این ۷ دهه عمرشان، روزانه حدود 300 پوند غذا می‌خورد. این حیوان در لیست خطرناک ترین حیوانات جهان هم قرار دارد.

همچنین بخوانید: 10 حیوان سنگین جهان: سنگین ترین حیوانات به ترتیب وزن بیشتر

طول عمر کدام حیوان شبیه انسان است

7. ماکائو

دومین حیوان به ترتیب طول عمر بیشتر ماکائو است. این عضو شناخته شده از خانواده طوطی‌ها، اهل جنگل‌های بارانی آمریکای مرکزی و جنوبی است. ماکائوها به دلیل ماهیت بازیگوش و توانایی آن‌ها در تقلید گفتار انسان، حیوانات خانگی محبوبی هستند. این بدان معنی است که آنها اغلب شکار و به محیط اسارت وارد می‌شوند؛ اما اگر ماکائوها به حال خود رها شوند و در طبیعت خود آزاد باشند، می توانند تا ۸۰ سال و حتی بیشتر هم عمر کنند.

همچنین بخوانید: 11 طوطی خانگی: بهترین طوطی ها برای نگهداری در آپارتمان

طول عمر حیوانات به ترتیب بیشتر

8. کاکادوی صورتی

با کمال تعجب، این پرندگان رنگارنگ بر خلاف ماکائوها، بومی جنگل‌های بارانی نیستند. بلکه کاکادو صورتی، یا کاکادو سرگرد میچل، منطقه گرم و خشک استرالیا را خانه خود می‌دانند؛ اما معروف‌ترین کاکادو صورتی در باغ وحش تارونگا سیدنی زندگی می‌کرد. او هنگامی که در آگوست ۲۰۱۶ در سن ۸۳ سالگی درگذشت، توانست نام خود را به عنوان مسن‌ترین طوطی جهان در کتاب گینس ثبت کند.

بیشترین طول عمر حیوانات

9. کاکاپو

کاکاپو یکی دیگر از حیوانات با سن بالا است. این طوطی ساکن نیوزیلند است و یک تفاوت جالب با دیگر دوستان خود در این لیست دارد و آن هم این است که او نمی‌تواند پرواز کند. البته مهارت او در کوهنوردی توانسته ناتوانیش در پرواز را به خوبی برایش جبران کند. با این که می‌تواند ۹۵ سال عمر کند؛ اما تنها عده کمی، حدود ۱۴۲ عدد، از آن‌ها باقی مانده‌اند.

حیوان به ترتیب طول عمر بیشتر

10. کروکودیل

جانوران بعدی در لیست حیوانات به ترتیب طول عمر بیشتر، کروکودیل ها قرار دارند. این خزندگان ممکن است ما را به یاد اجدادشان بیاندازند که ۸۰ میلیون سال پیش زندگی می‌کردند و عمر طولانی نیز داشتند. حال برخی از کروکودیل‌های امروزی که در استرالیا زندگی می‌کنند، می‌توانند بیش از ۱۰۰ سال هم عمر کنند. هر چند برخی از خویشاندانشان، آن‌هایی که در رود نیل زندگی می‌کنند، حداکثر تا ۴۵ سال زنده می‌مانند.

همچنین بخوانید: تفاوت تمساح و کروکودیل و سوسمار چیست؟ کدام قویتر است؟

حیوان به ترتیب طول عمر بیشتر

11. اولم سالامندر

دیگر حیوان به ترتیب طول عمر بیشتر اولم سالامندر است. این حیوان سمندر کوری است که بیش از ۱۰۲ سال عمر می‌کند. چشم‌های این غارنشین آبزی، در واقع با رشدکردن جاندار، رشد نمی‌کنند، تا زمانی که این چشم‌ها در لایه‌ای از پوست پوشانده شوند. این اژدهای کوچک به جای این که برای شکار حلزون‌ها و طعمه‌های دیگر به بینایی وابسته باشد، از حس بویایی و شنوایی قوی برای حرکت در جهان زیر آب استفاده می‌کند.

این جانوران را می‌توان یک فسیل زنده دانست که بیش از ۲۰ میلیون سال است در غارهای کرواسی و اسلوونی بدون هیچ‌گونه تغییر یا نمو و دگردیسی زندگی کرده‌اند. عجیب تر از همه، آن‌ها موجودات کوچکی هستند و متابولیسم خاصی یا توانایی سنتز مواد را ندارند. به زبان عامیانه، آن‌ها تمایل و توانایی آشکاری برای زندگی طولانی را ندارند. این که این آبزی کوچک چرا اینقدر عمر می‌کند، هنوز دانشمندان را متحیر ساخته است.

لیست طول عمر حیوانات به ترتیب بیشتر

12. مارماهی باله بلند نیوزیلند

این مارماهی که یکی از جانداران بومی نیوزلند است، چندین رفتار منحصر به‌ فرد از خود نشان می‌دهد که بسیاری از آن‌ها با طول عمر غیرعادی طولانی آن مرتبط هستند. این مارماهی‌ها عموماً در آب‌های شیرین، از جمله نهرها و دریاچه‌های استرالیا و نیوزیلند زندگی می‌کنند. اما آن‌ها از غوطه‌ورشدن در آب شور نیز لذت می‌برند.

مارماهی‌ها در پایان زندگی خود به منطقه خاصی از اقیانوس آرام، در نزدیکی پادشاهی پلینزی تونگا، مهاجرت می‌کنند. مهم‌تر از آن، مارماهی باله بلند در پایان عمر طولانی خود تولیدمثل می‌کند؛ به این معنی که این موجودات صدها مایل را طی می‌کنند تا در سن 100 و چند سالگی پدر یا مادر شوند! این که به ندرت تولید مثل می‌کنند و هم این که غذای اصلی مردمان بومی آن منطقه هستند، موجب شده جمعیت این مارماهی رو به کاهش باشد.

طول عمر حیوانات از کم به زیاد

13. نهنگ آبی

در حیوانات دریایی به ترتیب طول عمر بیشتر نهنگ آبی را می توان نام برد. نهنگ آبی، یکی از بزرگ‌ترین موجودات کشف‌شده توسط انسان‌ها است. جالب است بدانید وزن این موجود چیزی بین ۲۰۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰ پوند است. اگرچه میانگین طول عمر یک نهنگ آبی بین ۸۰ تا ۹۰  سال تخمین زده می‌شود؛ اما بسیاری از آن‌ها بیش از ۱۰۰ سال زندگی می‌کنند. به منظور تعیین سن یک نهنگ، دانشمندان راهی پیدا کرده‌اند که کمی شبیه تعیین سن در درختان است؛ اما به جای شمارش حلقه‌های کنده درخت، لایه‌های گوش‌گیرهای موم‌مانند نهنگ را می‌شمارند.

حیوانات به ترتیب طول عمر بیشتر دریایی

14. ماهی خاویاری بولگا

در این‌جای معرفی بالاترین عمر حیوانات، به ماهی خاویاری بولگا می‌رسیم که امروزه به دلیل صید بی رویه ویژگی‌های فیزیولوژیشان دست‌خوش تغییر شده است. یکی از این تغییرات کاهش وزن چشمگیر آن‌ها بوده به طوری که این موجودات در دهه ۱۸۰۰ اغلب بیش از ۲۵۰۰ پوند وزن داشتند؛ اما آن‌هایی که امروزه صید می‌شوند معمولاً تنها چند صد پوند وزن دارند. این ماهی در حالت طبیعی می‌تواند بیش از ۱۱۸ سال عمر کند.

حیوان به ترتیب طول عمر بیشتر دریایی

15. لاپشت برکه‌ای اروپایی

این حیوان در لیست بیشترین طول عمر حیوانات، با میانگین سن ۱۲۰ سال، در رده دهم قرار دارد. بیشتر لاکپشت‌های آبگیر اروپایی حدود ۶۰ سال عمر می‌کنند، اما برخی از آن‌ها می‌توانند تا دو برابر این رقم هم زندگی کنند. اگرچه این لاکپشت‌ها حیواناتی سرسخت و جان سختی به نظر می‌رسند؛ اما در واقع در طول زندگی خود با موانع زیادی روبرو می‌شوند.

جاده‌ها برای این موجودات مشکل بزرگی ایجاد کرده است. در حالی که این راه‌ها محل زندگی ما انسان‌ها را به هم متصل کنند؛ اما زیستگاه‌های طبیعی لاکپشت را از هم جدا می‌کنند. این تکه تکه شدن زیستگاه‌های این حیوان، به ویژه در زمانی که حیوان در حال لانه‌سازی است، برای بقای آن مشکلات بزرگی را ایجاد می‌کند.

جانوران به ترتیب طول عمر بیشتر

16. ژئوداک اقیانوس آرام

ژئوداک که به اردک گلی یا کینگ صدف هم معروف است، مطمئنا یکی از عجیب و غریب‌ترین نرم تنانی است که تا به حال دیده‌اید. بدتر از همه، این جانور مکنده‌ای است که در گل و لای و شن فرو می‌رود؛ همچنین می‌تواند تا سه فوت رشد کند. اگرچه ژئوداک‌ها تقاضای زیادی در بازار دارند؛ اما در خطر انقراض نیستند.

این صدف‌ها در واقع فرزندآوری بالایی دارند؛ هر ماده در طول عمر خود حدود ۵ میلیارد تخم تولید می‌کند. این موجودات به طور متوسط ۱۴۰ سال عمر می‌کنند. مسن‌ترین اردک زمینی تاریخ تولد ۱۶۸ سالگی خود را جشن گرفته است.

حیوانات با عمر زیاد

17. لابستر آمریکایی

از کود تا غذای ارزان زندان و از آن تا بهترین خوراکی‌های نیوانگلند، این سخت پوستان در طول سال‌ها تغییرات زیادی را تجربه کرده‌اند. این لابسترها وزن زیادی را هم دارا هستند. در سال ۲۰۰۹ یک خرچنگ با وزن ۲۰ پوند شکار شد که سن آن را ۱۴۰ سال تخمین زدند. لابستر آمریکایی به راحتی می‌تواند با چنگال‌های خود بازوی یک انسان را بشکند.

حیوانات با طول عمر زیاد

18. صدف دریایی کواهوگ اقیانوسی

این صدف دریایی که از دسته نرم‌تنان دوتایی می‌باشد می‌تواند تا ۲۰۰ سال عمر کند. داشتن عمر ۱۰۰ ساله در بین این موجودات بسیار طبیعی است. برای اندازه‌گیری سن آن‌ها از علائم سنی تشکیل شده در دریچه‌های کواهوگ استفاده می‌شود. این نوع صدف برای تغذیه از جلبک‌های میکروسکوپی استفاده می‌کند.

حیوانات به ترتیب طول عمر بیشتر

19. وارتی اورئو

این اورئو در واقع آن کیک اورئو که شما فکر می‌کنید نیست. این تنها یک ماهی زشت است که می‌تواند بین ۱۴۰ تا ۲۰۰ سال عمر کند. این ماهی‌ها با بدن‌های دوکی‌شکل، فلس‌هایی زگیل‌مانند روی شکم و چشم‌های درشت، واقعا حیوان عجیبی را به نمایش می‌گذارند. اورئوهای ماده تقریباً ۶۲۰۰۰ تخم در هر فصل تخم‌ریزی آزاد می‌کنند؛ بنابراین نیازی نیست به این زودی نگران انقراض این ماهی باشیم.

حیوانات با سن بالا

20. رافی نارنجی

ماهی چشم درشت دیگری در لیست حیوانات به ترتیب طول عمر بیشتر وجود دارد که در بومی آب‌های اقیانوس آرام، اقیانوس اطلس و هند و اقیانوس آرام است. راز طول عمر طولانی رافی این است که به خوبی می‌تواند از دست ماهیگیران فرار کند. خارق‌العاده‌ترین صفت رافی نارنجی این است که به طور متوسط نزدیک به ۱۵۰ سال زندگی می‌کند.

حیوان با سن بالا

21. خاویار دریاچه

حیوان بعدی در فهرست حیوانات به ترتیب طول عمر بیشتر، خاویار دریاچه است. ماهیان خاویاری دریاچه‌ای علاوه بر دریاچه‌های بزرگ در خلیج هادسون، در رودخانه می‌سی‌سی‌پی و دیگر آب‌های شیرین نیز یافت می‌شوند. این موجودات آب شیرین، که با داشتن ۷ فوت ارتفاع، به عنوان بزرگترین ماهی آمریکای شمالی شناخته می‌شوند و با کاهش شدید جمعیت روبرو هستند. میانگین سن ثبت شده برای این ماهی حدود ۱۵۲ سال است.

بیشترین عمر حیوانات به ترتیب

22. توتیای دریای سرخ

بیش از ۹۰۰ گونه توتیای دریایی در اقیانوس‌ها زندگی می‌کند که یکی از اعجاب انگیزترین موجودات آبزی نیز هستند. این موجودات می‌توانند تا بیش از ۲۰۰ سال نیز عمر کنند. یکی از ویژگی‌های جالب آن‌ها این است که می‌توانند خارهای شکسته خود را دوباره ترمیم کنند.

بیشترین عمر حیوان به ترتیب

23. نهنگ کمانی

یکی دیگر از حیوانات آبزی در لیست بیشترین عمر حیوانات به ترتیب، نهنگ کمانی شکل است. این موجود می‌تواند بیش از ۲۰۰ سال عمر کند. این نهنگ‌ها دارای جهش‌های ژنتیکی در ژنی به نام ERCC1 هستند که در ترمیم DNA آسیب‌دیده نقش دارد. ممکن است این جهش به محافظت از نهنگ‌ها در برابر سرطان و بیماری‌هایی این چنین، که یک علت بالقوه مرگ است، کمک کند.

بیشترین عمر حیوان

24. راگی راک ‌فیش

یکی دیگر از ماهی‌های مسن نیز راگی راک فیش است که در اقیانوس آرام از کالیفرنیا و ژاپن زندگی می‌کند. این ماهی در رنگ‌های صورتی و قهوه‌ای یافت می‌شوند و از گونه‌های در حال انقراض هستند. بیشترین عمر حیوان حدود ۲۰۰ سال یا بیشتر گزارش شده است.

بیشترین عمر حیوان کدام است

25. ماهی کوی

ماهی کوی یکی از زیباترین  رنگارنگ‌ترین ماهی‌ها هستند؛ اما آیا می‌دانستید که این ماهی‌ها می‌توانند تا ۲۲۶ سال عمر کنند! این ماهی‌ها در ژاپن منبع اصلی غذای مردم محسوب می‌شوند. جالب است بدانید در برخی مناطق این موجودات، گونه‌ای مهاجم هستند؛ زیرا آب را به قدری کدر می‌کنند که امکان زندگی ا برای سایر  موجودات سخت می‌کنند.

بیشترین عمر حیوانات کدام است

26. کوسه گرینلند

قبلا مردم می‌دانستند که طول عمر کوسه‌های گرینلند بیش از ۳۰۰ سال است؛ اما در آگوست ۲۰۱۹ طی تحقیقاتی که صورت گرفت مشخص شد که این کوسه ها بیش از ۵۰۰ سال می‌توانند زندگی کنند. می‌توان گفت که این کوسه همسران هنری هشتم، اولین اجرای شکسپیر و حتی واقعه تایتانیک را به چشم خود دیده است.

طول عمر حیوانات به ترتیب

27. مرجان سیاه

این جاندار می‌تواند بیش از ۴۰۰۰ سال عمر کند. این مرجان‌ها به ظاهر شبیه گیاهان و سنگ‌ها هستند؛ اما در واقع از اسکلت بیرونی بی مهرگان، چیزی به نام پولیپ، ساخته شده اند. این پولیپ‌ها به طور مداوم تکثیر می‌شوند و یک کپی ژنتیکی یکسان از خود می‌سازند که باعث می‌شود مرجان‌ها با مرور زمان بزرگ و بزرگ‌تر شوند.

طول عمر حیوانات و حشرات

28. اسفنج لیوانی شکل

رتبه بعدی لیست طول عمر حیوانات به ترتیب بیشتر به این اسفنج تعلق دارد. این جانوران جز بزرگ‌ترین جانداران هستند. طبق مطالعاتی که در سال ۲۰۱۲ انجام شد، تخمین زده شد که یک اسفنج لیوانی‌شکل متعلق به گونه Monorhaphis chuni حدود ۱۱۰۰۰ سال قدمت دارد. سایر گونه های اسفنج ممکن است عمر طولانی‌تری داشته باشند.

بالاترین عمر حیوانات

29. عروس دریایی توریتوپیس

اگر بپرسید بیشترین عمر حیوان کدام است؟ بدون شک جواب این عروس دریایی خواهد بود؛ چرا که به طور بالقوه جاودانه است. این گونه عروس دریایی زندگی خود را به عنوان لارو شروع می‌کند، با بزرگ‌شدنشان به پولیپ تبدیل می‌شود. سپس این پولیپ‌ها چیزی شبیه چتر عروس‌های دریایی را برای خود تولید می‌کنند.

طبق گفته موزه تاریخ طبیعی آمریکا، این موجود در زمان از این نظر خاص است که در صورت آسیب‌دیدن فیزیکی یا گرسنگی می‌توانند دوباره به پولیپ تبدیل شوند و سپس به حالت طبیعی خود بازگردند. این عروس‌ها می‌توانند چرخه زندگی خود را بارها و بارها معکوس کنند و به این طریق، اگر توسط موجودات دیگر کشته یا خورده نشوند، برای همیشه زندگی خواهند کرد.

طول عمر حیوانات چقدر است

30. هیدر؛ رتبه 1 در لیست بیشترین طول عمر حیوانات

حیوانات به ترتیب طول عمر بیشتر

یک موجود جاوانه دیگر در لیست حیوان به ترتیب طول عمر بیشتر! هیدر یکی دیگر از بی مهرگان کوچک است که عمری تمام نشدنی در بین حیوانات به ترتیب طول عمر بیشتر است. این موجود عملا از سلول‌های بنیادی تشکیل شده و با افزایش سن علائمی از زوال از خود نشان نمی دهد.

اسب 25 تا 30
خرس قطبی 25 تا 30
خرس قهوه ای 20 تا 30
شیر دریایی20 تا 30
گورخر25
کانگورو25
زرافه25
گاو نر 20 تا 25
شتر بی کوهان20
خفاش 20
خوک 15 تا 20
بز 15 تا 18
شیر 15
گرگ14
گربه 2 تا 16
گراز وحشی10 تا 14
سگ 10 تا 13
گوسفند 10 تا 12
آهوی گوهی9 تا 11
ببر8 تا 10
خرگوش 9
موش دم چاق7
گوزن6
خوکچه هندی4 تا 8
گاو ماده5
جوجه تیغی2 تا 5
روباه 3 تا 4
همستر طلایی2
موش صحرایی2
موش چوبی1

 

سوالات متداول

بیشترین عمر حیوان کدام است؟

هیدر و عروس دریایی دو حیوان جاودانه هستند.

کدام حیوان دریایی بیشترین طول عمر را دارد؟

می‌توان گفت هیدر بیشترین طول عمر را دارد.

کدام حیوان خشکی بالاترین طول عمر را دارد؟

لاپشت برکه‌ای اروپایی؛ البته این جانور دو زیست است ولی جز جانوران خشکی نیز محسوب می‌شود.

طول عمر کدام حیوان شبیه انسان است؟

فیل به دلیل اینکه یک پستاندار است شبیه‌ترین طول عمر به انسان را دارد.

جمع بندی

حیوانات به ترتیب طول عمر بیشتر در این مقاله معرفی شده‌اند؛ اما باید توجه داشته باشید که این حیوانات تنها بخشی از بیشترین طول عمر حیوانات را نشان می‌دهد. حیوانات دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند همانند آنان طول عمر زیادی داشته باشند. حال اگر می‌خواهید طول عمر حیوانات از کم به زیاد را بدانید و معروف‌ترین طول عمر حیوانات به ترتیب را بشناسید می‌توانید این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا