تعبیر خوابدانستنی ها

تعبیر خواب گریه کردن: 12 نشانه گریه در خواب و تفسیر آن

تعبیر خواب گریه همیشه بد نیست و به معنای ناراحتی و غم و غصه تعبیر نمی‌شود؛ بلکه در مواردی می‌تواند تعبیر کاملاً برعکس داشته باشد. تعبیر خواب گریه کردن انسان دلیلی برای رسیدن خبر خوش است. در واقعیت انسان‌ها در زمان‌های مختلف و با تغییر کردن احساساتشان گریه می‌کنند؛ در اصل گریه واکنشی در برابر قرار گرفتن در وضعیتی احساسی است؛ اما در بیشتر مواقع هنگام غمگین شدن گریه می‌کنیم.

به‌طورکلی تعبیر گریستن در خواب معانی و تعبیرهای متعددی دارد. کوچک‌ترین جزئیات خواب شما هم می‌تواند تغییر اساسی در تعبیر آن ایجاد کند؛ برای مثال اینکه چه کسی را در کنار خود در خواب می‌بینید یا در چه مکانی هستید و… . با فارسی رو همراه باشید تا با تعابیر مختلف خواب گریه بیشتر آشنا شوید.

تفسیر و تعبیر خواب گریه کردن

به طورکلی تفسیر و تعبیر خواب گریه کردن چیست؟

همه ما در زندگی واقعی به دلیل‌های مختلف گریه می‌کنیم؛ مثلاً از چیزی خوشحال و شاد می‌شویم و یا زمانی که هیجان‌زده می‌شویم نیز گریه می‌کنیم؛ ولی اغلب وقتی ناراحت و عصبانی هستیم گریه می‌کنیم. گریه کردن علت‌های متفاوتی دارد؛ گریه کردن در خواب نشان‌دهنده احساسات درونی ماست، احساساتی که در بیداری سرکوب می‌شوند و در خواب خودشان را نشان می‌دهند؛ این احساسات گاهی ناشی از حوادث و مشکلات زندگی و یا اضطراب و ترس از دست دادن کسی است و گاهی به دلیل خوشحالی بیش‌ از حد است.

گریه در خواب از روی شادی نشانه خوبی است و امکان دارد به دلیل این باشد که شما از یک وضعیت سخت بیرون آمده‌اید؛ این گریه نوعی تسکین است که به‌زودی در بیداری بروز پیدا خواهد کرد و امکان دارد در آینده رویداد غیرمنتظره و خوبی در انتظار شما باشد.

تعبیر خواب گریه مرده

بیشتر معبرین در این موضوع اعتقاد دارند که تعبیر خواب گریه مرده بد نیست و نشانه‌های خوبی به همراه دارد؛ ولی این موضوع در حالتی است که مرده به‌صورت عادی گریه کند؛ ولی اگر مرده در خواب فریاد بکشد و گریه کند این خواب پیغامی برای شما دارد. تعبیر خواب گریه و زاری شدید فرد مرده در خواب می‌تواند نشان از ناراحتی و غم او از مسائل دنیوی باشد برای مثال: اتفاقی برای فرزندانش افتاده که فردا را ناراحت کرده است و….

بیشتر بخوانید : تعبیر خواب دیدن یک دختر

به‌صورت کلی تعبیر خواب گریه مرده مفهوم بدی ندارد؛ به‌شرط اینکه به نظر شما حالت ناتوان بودن در چهره فرد مرده نمایان نباشد و اگر عکس این داستان بود، بهتر است برای آرامش روحش دعا کنید و برای او صدقه بدهید. اگر خواب دیدید که برای مرده‌ای در خواب گریه کردید، به معنی بخشیده شدن گناهان آن مرده است.

تعبیر گریستن بر مرده در خواب

اگر شما در خواب برای غم از دست دادن عزیز خود اشک می‌ریزید و می‌گویید مرده است، به طول عمر آن شخص افزوده می‌شود و دیگران برای سلامتی آن شخص به شادی می‌پردازند. این قبیل خواب‌ها که در آن عزیزی را از دست می‌دهیم یکی از متداول‌ترین خواب‌ها است و ذهن و افکار شخصی که این خواب را دیده است را تا مدت‌ها به خود مشغول می‌کند.

شخصی که مرده می‌تواند نماد بخشی از وجود شما باشد که شما می‌خواهید آن را از خود جدا نموده و از آن رهایی پیدا کنید. اعمال و رفتار شخصی که مرده، در خواب شما می‌تواند نشانه و (همان‌طور که اشاره کردیم) پیامی برای کسی که خواب را دیده است باشد؛ بنابراین تعبیر خواب گریه برای مرده، واکنش‌ها و احساسات شما نسبت به فعالیت‌های خودتان است.

بیشتر بخوانید: تعبیر خواب شیر جنگل: تعبیر خواب شیر از نظر معبران غربی و پیامبران

تعبیر گریستن بر مرده در خواب

اگر شما خوابی ببینید که بر سر قبر کسی (که در حقیقت زنده است) نشسته‌اید و گریه می‌کنید تعبیر آن این است که او در بیداری خانه می‌خرد و شما به شادی پیش او می‌روید.

تعبیر خواب گریه مادر و پدر

قبل از هر چیزی باید گفت که باید این نوع خواب‌ها را نشانه‌ای بدانید و در روزهای بعد بیشتر مراقب خودتان باشید.

تعبیر خواب گریه کردن مادرتان

دیدن گریه مادرها در بیداری بسیار سخت است و این گریه در خواب بسیار غم‌انگیزتر و اندوهناک‌تر است. این نوع از نشانه گریه در خواب شدیداً منفی است و نشان‌دهنده این است که دوره‌ای غم‌انگیز را پیش رو دارید. تعبیر خواب گریه کردن مادر، اندوه و ناراحتی بسیار زیاد است که به زندگی شما وارد می‌شود. گریه کردن مادر در خواب به معنی هشداری است برای اتفاقاتی که در آینده‌ای نزدیک در انتظار شما خواهد بود و باید خودتان را برای روبرو شدن با فشار و استرس این دوران آماده کنید.

تعبیر خواب گریه کردن پدرتان

اگر در خواب ببینید که پدرتان (به هر دلیلی) در حال گریه کردن است، این نوع تعبیر گریه در خواب پدر، نشان از رخ‌دادن حادثه‌ای غیرعادی و تغییری غیرمنتظره برای شما خواهد بود؛ این تغییری می‌تواند تغییری اساسی باشد؛ همچنین نوع تغییر به وضعیت کنونی زندگی‌تان و نگرش شما بستگی دارد. برای هر اتفاقی که احتمال وقوع دارد، خود را آماده کنید.

بیشتر بخوانید: تعبیر خواب دزدی کردن: تعبیر دیدن دزد و دزدی در خواب از نظر معبران معروف دنیا!

 تعبیر خواب گریه برای مرگ پدر و مادر

فوت پدر و مادر یکی از تلخ‌ترین تجربیات هر انسانی است؛ دیدن این نوع خواب نیز سراسر غم و درد است. تعبیر خواب گریه برای مرگ پدر و یا تعبیر خواب گریه برای مرگ مادر به شرح زیر است:

تعبیر خواب گریه برای مرگ پدر و مادر
 • ازنظر معبران زیادی دیدن خواب مرگ اطرافیان و همین‌طور مرگ پدر و مادر، دلیلی برای افزایش عمر و سلامت آن‌ها است.
 • ازنظر روان‌شناسان و خواب شناسان غربی تعبیر خواب گریه برای فوت پدر و مادر باعث افزایش احساس مسئولیت نسبت بـه آن‌ها است.
 • دیدن خواب مرگ عزیزان معمولاً بـه دلیل تفکر زیاد درباره آن‌ها یا کم‌کاری‌های مـا در قبال خانواده‌مان است؛ نشانه گریه در خواب به دلیل سوگواری برای والدین نشانی از عشق و محبت مـا در قبال آن‌ها است و می‌توان گفت که شنیدن خبر فوت پدر و مادر در خواب نشان‌دهندهٔ احساس نیاز مـا بـه آن‌هاست. معمولاً نگرانی‌های مـا برای والدین باعث دیدن این خواب می‌شود.

تعبیر گریه در خواب برای معشوق

تعبیر گریه در خواب برای معشوق به این صورت است که اگر در خواب دیدی برای معشوقت مثل ابری بهاری گریه می‌کردی و یا به‌خاطر هر دلیلی یا اتفاقی برای معشوقت گریه کردی و حال خودت را آشفته و خراب دیدی، تعبیرش شادی زیادی است که از جانب معشوق به شما می‌رسد. بی‌قراری، بی‌تابی و گریه و زاری زیاد به‌خاطر عشق، به معناهای نیکو و خوشایندی در دنیای واقعی است که می‌تواند کسی که این خواب را دیده است به یک رضایت نسبی برساند.

اگر به‌خاطر مرگ معشوق گریه کنید به معنی این است که معشوقت عمری طولانی دارد؛ همچنین اگر به دلیل بی‌وفایی و یا خیانتش در حال گریه کردن بودی به معنی وفاداری ایشان به شما و خانوادهٔ خودش است که از قبل بیشتر شده است. اگر خواب دیدی که معشوقت در بستر بیماری است و به‌خاطر آن گریه می‌کردی به این معنی خواهد بود که وضعیت جسمی او رو به سلامتی است و از بلا دور است.

همچنین بخوانید: 14 تعبیر خواب خیانت زن، مرد، شوهر، همسر، دوست پسر و دختر

تعبیر خواب گریه خوشحالی

اشک‌هایی که در زمان غم و اندوه افراد از چشم خارج می‌شود نشان‌دهندهٔ بسیاری از نگرانی‌هایی است که درون فرد است و با گریه این نگرانی‌ها تا حدودی برطرف می‌شود. گریه از روی شادی نشان‌دهنده شدت شادی است که به‌صورت طبیعی از یک شخص بیرون می‌آید.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب زایمان: انواع تعبیر خواب بچه دار شدن و زاییدن در خواب

تعبیر خواب گریه خوشحالی

گریه خوشحالی در خواب همان گونه که از نامش پیدا است، باعث خوشحالی و خشنودی می‌شود و هیچ نشانه بدی ندارد. از معانی و تعابیر گریه در خواب از روی خوشحالی می‌توان به این مورد اشاره کرد که در آینده از دیگران تسلی می‌گیرید و همچنین شادمانی و بزرگی را در کنار خانواده تجربه خواهید نمود. تعبیر این نوع خواب این است که شما از نگرانی‌ها رها می‌شوید و در کارتان موفق خواهید بود. در بعضی از موارد امکان دارد با خوش‌شانسی غافلگیری غیرمنتظره‌ای هم روبه‌رو شوید، یا وقتتان را به لذت بردن از چیزی در زندگی خود بگذرانید.

تعبیر خواب گریه کردن در آغوش مرده

دیدن بغل کردن مرده در خواب تعبیرهای مختلفی دارد؛ دیدن خواب بغل کردن مرده و یا بغل مرده رفتن در خواب نشان‌دهنده این است که فرد دچار استرس و اضطرابی شده است که به‌خاطر افکار ناخودآگاه اوست که در هوشیاری و بیداری بر رویش تأثیر می‌گذارد.

فردی که این خواب را می‌بیند نباید نگران باشد و به‌طورکلی بعد از دیدن این خواب ترس از این داشته باشد که اتفاقات بدی رخ خواهد داد؛ شاید دیدن خواب  گریه کردن شخص مرده فقط به دلیل این باشد که دلتان برای او تنگ شده است.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب ابن سیرین در مورد چیست؟|تعبیر خواب کامل ابن سیرین

تعبیر خواب گریه کردن

بیشتر بخوانید: تعبیر خواب واژن: 26 تعبیر دیدن آلت تناسلی یا عورت زن در خواب

تعبیر خواب گریه کردن شخص دیگر

زمانی که در خواب ببینیم گریه می‌کنیم یعنی در روزهای پیش رو خوشحال می‌شویم و حادثه‌ای بسیار خوب برای ما اتفاق می‌افتد؛ همچنین اگر در خواب ببینیم که فرد دیگری گریه می‌کند، خبری خوش به ما می‌رسد. اگر در خواب ببینیم که شخص دیگری گریه می‌کند و یا صدای گریه کردن آن را بشنویم، تعبیرش این است که روزهای پیش رو بخت و اقبال خوبی همراه شما خواهد بود و این دوره زمان بسیار خوبی برای پیشرفت در زندگی خصوصی و کاری‌تان است؛ پس عاقلانه از این فرصت استفاده کنید.

الآن زمان بسیار خوبی برای این است که رابطه جدیدی را شروع کنید و یا پروژه‌های کاری گذشته راه خود را ادامه دهید و باید این موضوع را بدانید که در همه آن‌ها موفقیت بسیار زیادی همراه شما خواهد بود.

تعبیر خواب گریه کردن با صدای بلند چیست؟

اگر شما در خواب دیدید که با صدای بسیار بلند در حال گریه کردن هستید به این معنی است که به‌زودی اتفاقاتی خوشایند و کاملاً مثبت برای شما اتفاق می‌افتد؛ شاید این اتفاق یک ارتقای درجه یا فرصت شغلی برای شما باشد که شما هرگز نمی‌توانید این موضوع را کوچک بشمارید.

تفسیر گریه در خواب

امکان دارد تعبیر گریه کردن با صدای بلند در خواب به این صورت باشد که زندگی عاشقانه‌ای را شروع می‌کنید و سرانجام فرد مناسبی را برای خود پیدا خواهید نمود که حضورش باعث خوشحالی شما می‌شود. شاید این موضوع هم برای شما خنده‌دار باشد ولی هرچه با صدای بلندتری در خواب گریه کنید بخت و اقبال بزرگ‌تری در زندگی واقعی به شما روی می‌آورد.

تعبیر خواب گریه مرد

 • تعبیر خواب گریه مرد غریبه نشان از آن است که به‌خاطر کاری که در گذشته کرده‌اید و یا حرفی که در گذشته زده‌اید، خجالت‌زده و ناراحت هستید.
 • در حالت کلی تعبیر خواب گریه مرد غمگینی که آن را نمی‌شناسید ولی از او دلجویی می‌کنید، این است که ثروت و پول زیادی در انتظار شماست.
 • اگر مردی در خواب زنی را ببیند که گریه می‌کند و با ناراحتی در کنارش نشسته است و تلاش می‌کند به او کمک کند، تعبیرش این است که این شخص مشکلات مختلفی را پشت سر می‌گذارد که به‌زودی آن موضوع برطرف می‌شود.
 • اگر مردی در خواب ببیند که همسرش در خواب گریه می‌کند و اشک‌هایش را پاک می‌کند، نشان‌دهنده عشق بین آن‌ها و خوبی‌هایی است که نسبت به همسرش دارد.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب آلت تناسلی مرد: 30 تعبیر خواب عورت و آلت مردانه

تعبیر خواب گریه بچه و نوزاد

 • اگر شما در خواب ببینید که نوزادی در حال گریه کردن است نشان‌دهنده این خواهد بود که در زندگی خودتان نامه بزرگی دارید که در دل خودتان نگه داشته‌اید و کسی از آن خبر ندارد.
 • تعبیر گریه نوزاد در خواب به این صورت است که نشان‌دهنده جنبه‌های مختلفی از زندگی شماست که فراموش‌ شده است. احتمالاً شما احساس تنهایی می‌کنید و به این فکر می‌کنید که دیگران شما را ترک کرده‌اند؛ این موارد به این معنی است که در رسیدن به بعضی از کارها دچار مشکل می‌شوید و همچنین از ملاقات با افراد جدید به‌شدت خودداری می‌کنید، چون احساس می‌کنید که آن‌ها باعث به وجود آمدن مشکلاتی در زندگی شما می‌شوند.
 • شنیدن گریه نوزاد در خواب بدون آن‌که آن نوزاد را بشناسید، بازتاب‌دهنده موارد پنهانی است که در زندگی‌تان دارید.
 • دیدن خواب نوزادی که به دلیل بیماری گریه می‌کند نشان‌دهنده سختی‌های عاطفی بسیار است.

همچنین بخوانید: 9 تعبیر خواب شیر دادن به نوزاد، بچه و کودک پسر و دختر

گریه در خواب نشانه چیست

در حالت کلی تعبیر خواب گریه کردن چیست؟

تعبیر کردن خواب به فرایند معنادار کردن آن رؤیا گفته می‌شود. تعبیر خواب در بسیاری از تمدن‌های باستانی به‌عنوان یک ارتباط فراطبیعی و وسیله‌ای برای مداخله نیروهای غیبی در نظر گرفته می‌شد که افراد با نیروهای ویژه قادر به گره‌گشایی از مفهوم مسائل مختلف بودند. در دوران معاصر کتاب‌های مختلف روان‌شناسی و تئوری‌های مختلفی در مورد معنا و مفهوم خواب‌ها ارائه‌ شده است.

برای مثال: زیگموند فروید در مورد گریه کردن در خواب به این صورت گفته: گریه کردن با هدف ایجاد تعادل و توازن عاطفی به وجود آمده و شما در واقعیت احساسات خودتان را سرکوب می‌کنید و مغزتان برای به توازن رساندن این احساسات این خواب‌ها را برای شما تدارک می‌بیند؛ برای مثال: افسردگی، سرخوردگی، ترس، مشکلات جنسی، مشکلات کودکی، خیانت‌های جنسی و عدم اعتمادبه‌نفس می‌تواند این توازن را به هم بزند و باعث دیدن این خواب‌ها شود.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب رابطه جنسی: 17 تعبیر خواب نزدیکی با محرم و نامحرم

خواب گریه کردن در مورد هر شخص یا در هر مکانی یکی از ترسناک‌ترین خواب‌هاست؛ به طبع از آن، باید تعبیر خواب گریه کردن و تعبیر گریه خواب هم از ترسناک‌ترین تعابیر باشد؛ ولی در اغلب موارد تفسیر گریه در خواب به‌صورت مثبت است و ترسی ندارد. اگر تجربه مشابهی در تعبیر خواب گریه کردن و به وقوع پیوستن آن دارید با ما به اشتراک بگذارید.

تعبیر خواب گریه از نظر ابن سیرین

از نظر ابن سیرین گریه کردن در خواب نشان از این است که خدا تو را شاد و خوشحال می کند. اگر در خواب دیدید که فریاد گریه کردن می آید نشان از این است که شاد و خوش حال می شوید.
اگر در خواب دیدید که گریه می کنید اما به جای اشک، خون جاری می شود، در بیداری برای کاری که کرده ای پشیمان می شوید و حسرت و حیرت برایتان خواهد داشت.

تعبیر خواب گریه از نظر آنلی بیتون:

از نظر آنلی بیتون اگر در خواب گریه کردید نشان از این است که خبرهای غم انگیزی در بین خانواده شما پخش خواهد شد.
اگر در خواب ببینید که دیگران در حال گریستن هستند نشان از آن است که بعد از یک جدایی غم انگیز با کسی آشتی می کنید.
اگر دختر هستید و دیگران را در حال گریه کردن ببینید نشان از این است که برای محبوب خود از خود گذشتگی خواهید داشت.
اگر فرد تاجری هستید و در خواب ببینید که دیگران درحال گریه کردن هستند نشان از آن است که در کارهای تجارت خود ممکن است ورشکست شود.

تعبیر خواب گریه از نظر اچ ميلر

از نظر اچ میلر اگر در خواب صداى گريه کسی را بشنويد، یعنی دچار بدشانسى خواهید شد.

تعبیر خواب گریه از نظر معبرین غربی

از نظر بسیاری از معبران غربی گریه در خواب نشان از کنترل و رهاسازی احساسات کسی که خواب می بیند است. به همین دلیل دیدن خواب گریه زمانی که استرس دارید غیرعادی نیست.
اگر خواب ببینید که غریبه ای گریه می کند نشانه این است که در آغاز انجام فعالیتی ناامید خواهید شد.
اگر در خواب ببینید که عزیزانتان گریه می کنند نشان از این است که باید به فکر دیگران هم باشید.
اگر در خواب ببینید که دشمنتان گریه می کند یک راه برای انتقام گیری است که از ناخوداگاه شما سرچشمه می گیرد.

تعبیر خواب گریه از نظر منوچهر مطیعی تهرانی

از نظر منوچهر مطیعی اگر خواب دیدید که کسی دیگر درحال گریه کردن است، خبر خوش به شما می رسد.
اگر خواب دیدید که شخص مرده ای در حال گریه کردن است، خواب خوبی است و جای نگرانی نیست.
در صورتی که خواب دیدید درحال گریه کردن هستید در روزهای آتی خوشحال خواهید شد و اتفاقی خوب برایتان خواهد افتاد.
اگر در خواب دیدید که کسی درحال گریه کردن است خبر خوبی به شما خواهد رسید.
اگر خواب دیدید که کسی می خندد و بعد بلافاصله گریه می کند و سپس با قهقهه می خندد، این خواب نه برای خواب ببیننده و نه برای کسی که میخندد و گریه می کند، خوب نیست.
به طور کلی گریه در خواب دو نوع است. گاهی در خواب گریه می کنید و این گریه فیزیکی است.
گاهی نیز هق هق گریه می کنید و یا به دلیل شدت گریه کردن بیدار می شوید یا اطرافیان به دلیل گریه کردنتان از خواب بیدارتان می کنند.
دانشمندان و روانشناسان می گویند که این نوع گریه یک تحریک شدید عصبی است و تعبیری برای آن وجود ندارد.
تحریک های عصبی در خواب گاهی باعث خنده و گاهی نیز باعث گریه می شوند. و این حالات به گونه ای است که اگر کسی کنار ما باشد متوجه آن می شود. اما گریه دیگری است که روحی و روانی است و فقط در خواب آن را میبینیم که این نوع گریه تعبیر دارد. تعبیر گریه در خواب شادی، خرمی، فرح و انبساط است.

بیشتر بخوانید: تعبیر خواب خواستگار و خواستگاری کردن یا خواستگاری رفتن

تعبیر خواب گریه از نظر امام صادق (ع)

از نظر امام صادق اگر در خواب ببینید که اشک از چشم می آید تعبیر آن سه چیز است: ۱. شادی و خوشحالی، ۲. غم و اندوه، ۳. نعمت

سؤالات متداول

آیا تعبير گريه در خواب خوب است؟

اگرچه این خواب‌ها بسیار ترسناک و مأیوس‌کننده هستند ولی گریه کردن در خواب تعابیر مختلفی داد که هیچ‌کدام از آن‌ها نشانه بدی نیست و باید منتظر خبرهای خوب و لحظات هیجان‌انگیز در زندگی خودمان باشیم. دیدن گریه ناشی از شادی و هیجان هم در خواب نشانه خوبی است و خبر شادمانی و انرژی مثبتی را می‌دهد که به‌زودی آن را دریافت می‌کنیم.

جمع بندی

خواب دیدن این روزها به یکی از عادت‌های دیرینه بشر تبدیل شده و این عمل ناخودآگاه، گاهی الهامات شگفت‌انگیزی را با خود به همراه دارد. تعبیر خواب گریه همیشه بد نیست و به معنای ناراحتی و غم و غصه تعبیر نمی‌شود؛ بلکه در مواردی می‌تواند تعبیر کاملاً برعکس داشته باشد. تعبیر خواب گریه کردن انسان دلیلی برای رسیدن خبر خوش است. تعبیر دیدن گریه در خواب می‌تواند از زوایای گوناگون بررسی شود و تعابیر متفاوتی برای این موضوع ارائه می گردد؛ در واقعیت انسان‌ها در زمان‌های مختلف و با تغییر کردن احساساتشان گریه می‌کنند.

در اصل گریه واکنشی در برابر قرار گرفتن در وضعیتی احساسی است؛ اما در بیشتر مواقع هنگام غمگین شدن گریه می‌کنیم. کوچک‌ترین جزئیات خواب شما هم می‌تواند تغییر اساسی در تعبیر آن ایجاد کند؛ برای مثال اینکه چه کسی را در کنار خود در خواب می‌بینید یا در چه مکانی هستید و…. در این مقاله انواع مختلف تعبیر خواب گریه کردن بیان شد و به بررسی آن ها پرداختیم. اگر اطلاعات بیشتری درباره تفسیر دیدن خواب گریه کردن دارید، حتماً با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا