روانشناسی و خانوادهخانوادهروابط زناشویی و جنسیزوج و خانواده

انواع پوزیشن خوابیدن مرد و زن، پوزیشن های مختلف با همسر خود

نحوه خوابیدن افراد می تواند چیزهای زیادی در مورد آن ها به عنوان یک شخص بگوید. با این حال، وقتی یک نفر دوم را به تشک اضافه می کنید چه اتفاقی می افتد؟ همانطور که به خواب عمیق فرو می رویم، ناخودآگاه ما کنترل می شود. روشی که بدن ما به شرکایمان پاسخ می دهد می تواند بینشی در مورد روابط ما ارائه دهد.

چه از درهم‌تنیدگی با دیگران لذت ببرید و چه ترجیح می‌دهید فضای شخصی خود را حفظ کنید، موقعیت خواب ترجیحی شما می‌تواند به ارزیابی وضعیت رابطه شما فراتر از آنچه در حین هوشیاری رخ می‌دهد کمک کند.

در این مطلب از فارسیرو، 15 وضعیت خوابیدن زوج ها  و معنای آنها را بیان می کنیم. ما همچنین بیش از 1000 نفر را مورد بررسی قرار دادیم تا ببینیم وقتی افراد با شریک خود در یک تخت مشترک هستند، چه پوزیشن هایی را بیشتر ترجیح می دهند. با ما همراه باشید تا با انواع پوزیشن خوابیدن مرد و زن آشنا شوید.

انواع پوزیشن خوابیدن مرد و زن

در زیر تعدادی از پوزیشن هایی که مردان و زنان در کنار هم هنگام خواب دارند را برای شما آورده ایم که به شرح زیر است:

     1. پوزیشن اسپونینگ (قاشقی)

پوزیشن کلاسیک، اسپونینگ زمانی است که یکی از طرفین یک موضع محافظتی و صمیمی در پشت دیگری اتخاذ می کند، در حالی که شخص دوم به پشت او تکیه می دهد. این یک موقعیت پوست روی پوست است که آرامش روحی و جسمی زیادی را فراهم می کند. اگر این موقعیت را دوست دارید، به احتمال زیاد یا در یک رابطه کاملاً جدید هستید یا اینکه نمی توانید از یکدیگر سیر شوید.

قاشق بزرگ

به عنوان قاشق بزرگ، شما هستید که یک آغوش محافظ پشت شریک زندگی خود را تشکیل می دهید. اگر ترجیح می دهید قاشق بزرگ باشید، به احتمال زیاد شریک بسیار خوبی هستید و می خواهید به طرف مقابلتان آرامش بدهید.

قاشق کوچولو

به عنوان یک قاشق کوچک، احساس امنیت و محافظت توسط شریک زندگی خود را دوست دارید. از نظر رابطه خود، ممکن است به مقداری TLC و پرورش اضافی نیز نیاز داشته باشید.

پوزیشن های خوابیدن مرد و زن

 1. تعقیب اسپون

این یک تغییر از موقعیت اسپونینگ است. به جای اینکه هر دوی شما قاشق را محکم در مرکز قرار دهید، «قاشق تعقیب» در جایی اتفاق می‌افتد که یک نفر به یک طرف تخت جابجا می‌شود و شریک زندگی‌اش او را تعقیب می‌کند یا «تعقیب» می‌کند. شریکی که تحت تعقیب قرار می گیرد، معمولاً وضعیت چوب یا جنین را به خواب ترجیح می دهد، در حالی که «تعقیب کننده» در وضعیتی بیشتر می خوابد.

این می تواند به معنای یکی از دو چیز باشد. یا شریکی که تحت تعقیب قرار می گیرد دوست دارد برای بدست آوردن سخت بازی کند، یا در حال عقب نشینی است و فضای بیشتری از “تعقیب کننده” خود می خواهد. این همچنین ممکن است نشانه ای از برآورده نشدن نیازهای آنها باشد. “تعقیب کننده” همچنین ممکن است خواهان توجه بیشتر از طرف شریک خود باشد.

بیشتر بخوانید: چگونه یک زن جذاب برای شوهرم باشم؟|راههای جذاب شدن زن برای مرد

پوزیشن های خوابیدن مرد و زن

 1. قاشق شل

در حالی که شرکای روابط جدید تمایل به پوزیشن اسپونینگ دارند، زوج هایی که مدت زمان طولانی تری با هم قرار گذاشته اند، اغلب نیازی به تماس دائمی بدن به بدن ندارند. «قاشق شل» باعث می‌شود که هر دو نفر برای خواب با کیفیت‌تر به موقعیت‌هایی با فاصله بیشتر حرکت کنند. هر دوی شما به اندازه کافی با هم بودید که بدون نیاز به اطمینان از تماس مداوم، سطح اعتماد بالایی را احساس کردید.

اگر شما قاشق بزرگ هستید، این موقعیت اساساً به این معنی است که می‌توان در هر زمانی روی شما حساب کرد، اما می‌دانید که شما و قاشق کوچکتان از راحتی ای که با دادن فضای کمی به یکدیگر حاصل می‌شود، خوشتان می‌آید.

پوزیشن های خوابیدن مرد و زن

 1. بازگشت به عقب

کسانی که با تماس در امتداد ستون فقرات به خواب می روند، تعادل نزدیکی و استقلال را نشان می دهند. اگر قسمت پایینی شما لمس می شود، که به آن “فرود روی ماه” نیز گفته می شود، به این معنی است که هر دوی شما می خواهید از نظر جنسی در ارتباط باشید و در عین حال احساس راحتی کنید که در مقابل یکدیگر قرار بگیرید.

اگر این موقعیت را ترجیح می دهید، به احتمال زیاد با یکدیگر بسیار راحت و آرام هستید. ممکن است شما دو نفر اخیراً با هم دعوا کرده باشید، اما تمایل شما به لمس به این معنی است که رابطه هنوز خوب است.

پوزیشن های خوابیدن مرد و زن

           جلو به جلو

یک تغییر جزئی در پوزیشن در هم تنیدگی کامل، پوزیشن جلو به جلو است که هر دو شریک را در مقابل یکدیگر قرار می دهد به گونه ای که سر در همان سطح باشد. آنها همچنین ممکن است کمی لمس شوند و بازوهای خود را روی هم قرار داده باشند. این موقعیت صمیمی نشان می دهد که این دو نفر همفکر هستند و جو کلی خوبی در رابطه وجود دارد.

پوزیشن های خوابیدن مرد و زن

 1. گهواره دلبر

این وضعیت شیرین و پرورش دهنده باعث می شود که یکی از زوجین سر خود را روی سینه شریک دیگر قرار دهد و پاهایشان در حالی که یکدیگر را نزدیک نگه می دارند در هم تنیده است. زوجی که این وضعیت خواب را ترجیح می دهند، اعتماد و کار گروهی بالایی بین آنها وجود دارد. این موقعیت نشان‌دهنده محافظت و عشق است و مورد علاقه بسیاری از زوج‌های تازه وارد یا کسانی است که عشق خود را دوباره احیا کرده‌اند.

پوزیشن های خوابیدن مرد و زن

 1. سر روی شانه دیگران

این وضعیت همچنین به عنوان وضعیت “زونا” شناخته می شود، هر دو طرف به پشت می خوابند و یکی از آنها سر خود را روی شانه دیگری قرار می دهد. سطح بالایی از رفاقت را نشان می دهد، جایی که یک شریک به دیگری اجازه می دهد “محافظ” بازی کند و آنها را پرورش دهد. این پوزیشن نشان دهنده درک و اطمینان در رابطه است.

پوزیشن های خوابیدن مرد و زن

 1. آغوش پا

اگر یک نفر پا یا پاهای خود را لمس کند، می تواند به این معنی باشد که فرد ولع یک رابطه جنسی یا عاطفی دارد. یک جفت پای درهم نشان می دهد که زندگی شما در هم تنیده است.

پوزیشن های خوابیدن مرد و زن

 1. در هم تنیده

در هم تنیدگی کامل با یک عاشق پوزیشنی فوق العاده نزدیک و عاشقانه است. این پوزیشن در میان زوج های جدید محبوب است و گاهی اوقات می تواند یک حالت گذرا قبل یا بعد از صمیمیت زوج باشد.

اگر شما و شریک زندگیتان تازه شروع کرده اید، این پوزیشن عشق جوانی را بین شما دو نفر فریاد می زند. برخی از زوج ها این را در طول رابطه خود حفظ می کنند، اما این به طور بالقوه می تواند نشان دهنده وابستگی این دو فرد به یکدیگر باشد.

پوزیشن های خوابیدن مرد و زن

 1. گره گشایی

در این پوزیشن زوج روی بالش‌های جداگانه و فضای کوچکی بین آنها می‌خوابند و بازوهایشان به آرامی روی هم می‌چرخند. این وضعیت با گره خوردن دو طرف شروع می شود و بعد از چند دقیقه یا بیشتر به حالت خواب راحت تری می رسد. این به زوج بهترین های هر دو دنیا را می دهد و تعادل صمیمیت و استقلال را بین دو فرد نشان می دهد.

پوزیشن های خوابیدن مرد و زن

 1. هر دو روی شکم

در این پوزیشن یک زن و شوهر در دو طرف تخت روی شکم خود می خوابند. زوجی که روی شکم می خوابند ممکن است در رابطه با اضطراب و ترس دست و پنجه نرم کنند. اگر این دو اصلاً با هم تماس نداشته باشند، می تواند بیشتر نشان دهنده اضطراب یا عدم اعتماد جنسی باشد. اگر شما و شریک زندگی تان در این وضعیت به خواب می روید، ممکن است زمان خوبی برای شما دو نفر باشد تا در مورد رابطه خود با هم بنشینید.

پوزیشن های خوابیدن مرد و زن

 1. Space Hog

در این پوزیشن یکی از طرفین در بیشتر تخت خوابیده است، در حالی که شریک دیگر در بخش بسیار کوچکی از تخت می خوابد. در این پوزیشن یک شریک دارد که “ستاره دریایی” را فرض می کند، جایی که او به بیرون پراکنده می شود و بیشتر فضای تشک را اشغال می کند در حالی که شریک زندگی آنها نقش ثانویه را ایفا می کند. اگر شریک ستاره دریایی شروع به فشار دادن شریک خود کند، این نشان دهنده آن است که آنها در رابطه خودخواه هستند.

علاوه بر این، اگر یکی از طرفین هر دو فضا را اشغال کند و خود را بالاتر از دیگری قرار دهد، تمایل دارند خود را مسلط تر و با اعتماد به نفس تر ببینند. ممکن است برای زوجین خوب باشد که در مورد پویایی قدرت در رابطه خود گفتگوی صریح داشته باشند.

پوزیشن های خوابیدن مرد و زن

 1. بدون تماس، پشت به پشت

در این پوزیشن زن و شوهری در دو طرف تخت می خوابند و پشت خود را به یکدیگر بدون دست زدن به هم می کنند. دست نزدن به یکدیگر به هیچ وجه چیز بدی نیست، در واقع، تمایل زوجین به جدایی از هم خوابیدن نشانه استقلال قوی است.

زوج‌هایی که پشت به پشت می‌خوابند اما لمس نمی‌شوند، معمولاً هم در ارتباط هستند و هم خودکفا هستند. این موقعیت خواب که به عنوان “عاشقان آزادی” نیز شناخته می شود، سطح بالایی از امنیت را نشان می دهد. با این حال، اگر شما دو نفر در دو طرف مقابل بخوابید، ممکن است، نشان دهنده تمایل شما به جدایی بیشتر باشد. این همچنین می تواند نشانه ای باشد که شما باید تشک را به اندازه بزرگتر ارتقا دهید.

پوزیشن های خوابیدن مرد و زن

 1. بدون تماس، جلو به جلو

در این پوزیشن دو شریک در دو طرف تخت به پهلو می خوابند و جلوی آنها رو به روی یکدیگر بدون دست زدن به یکدیگر می خوابند.

اگر شما دو نفر هنگام خواب رو به روی هم باشید اما هم را لمس نکنید، این ممکن است به این معنی باشد که شما به چیز بیشتری در رابطه خود نیاز دارید. این لزوما چیز بدی نیست، زیرا می‌توانید گام‌های مثبتی برای پر کردن شکاف بردارید.

پوزیشن های خوابیدن مرد و زن

 1. حصار حیوانات خانگی

در این پوزیشن زن و شوهری در دو طرف تخت دراز کشیده اند و سگی شاد بین آنها خوابیده است. این روزها استفاده از تخت مشترک با سگ یا گربه به طور فزاینده ای رایج شده است. برای برخی از زوج ها، قرار دادن حیوان خانگی در بین آنها می تواند به عنوان راهی برای گرفتن فضای اضافی در شب و همچنین تقویت پیوند قوی بین شما و حیوان خانگی شما باشد.

با این حال، ممکن است به این معنی باشد که شما دو نفر از چیزی در رابطه خود اجتناب می کنید. شاید بخواهید با شریک زندگی خود صحبت کنید یا یک تخت سگ جداگانه تهیه کنید.

پوزیشن های خوابیدن مرد و زن

زوج ها کدام پوزیشن را ترجیح می دهند؟

اکنون که به انواع مختلف پوزیشن خوابیدن مرد و زن پرداختیم، اکثر زوج ها کدام یک را ترجیح می دهند؟ برای پی بردن به این موضوع، ما یک نظرسنجی گوگل از 1000 آمریکایی در مورد اینکه چگونه ترجیح می دهند با همسر خود بخوابند، انجام دادیم.

طبق نظرسنجی ما، 46 درصد از زوج های آمریکایی ترجیح می دهند بدون دست زدن به یکدیگر بخوابند. این نشان می دهد که یا بسیاری از زوج ها در رابطه خود احساس راحتی می کنند یا اینکه راحتی و کیفیت خواب را به لمس اولویت می دهند. «بدون تماس» تقریباً به طور مساوی بین مردان و زنان مورد علاقه بود، اما زوج‌های جوان 18 تا 24 ساله در مقایسه با سایر گروه‌های سنی کمتر این پوزیشن را دوست داشتند.

کلام پایانی

در این مطلب از فارسیرو انواع پوزیشن خوابیدن مرد و زن را بیان کردیم. امیدواریم مطالب این بخش برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات کافی در مورد انواع پوزیشن خوابیدن مرد و زن کسب کرده باشید. راستی شما کدام پوزیشن را ترجیح می دهید؟

بیشتر بخوانید :

منبع: casper

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا