دکوراسیون اتاق خواببهتریندانستنی هادیزاین و دکوراسیونلیست

بهترین رنگ اتاق پسرانه شیک از کودک تا بزرگسال

همه ما به بعضی رنگ‌ها علاقه بیشتری نشان می‌دهیم و از آن‌ها در لباس‌ها و محیط زندگی بیشتر استفاده می‌کنیم. رنگ‌هایی که نشان‌دهنده ذهنیت و روحیات ماست. علاوه بر تأثیر رنگ‌ها بر زندگی روزمره افراد، آن‌ها می‌توانند روحیه ما را هم تحت تأثیر قرار دهند؛ برای‌ مثال رنگ قرمز می‌تواند شما را خشمگین کند، در حالی که رنگ آبی خشم را از بین می‌برد. رنگ‌ها حتی می‌توانند بر اشتهای شما اثرگذار باشند. استفاده از رنگ‌ها در اتاق خواب که محیطی برای استراحت و انجام فعالیت‌هاست، تأثیر به‌سزایی بر ذهن ما دارد. برای انتخاب رنگ مناسب باید شناخت کافی از روانشناسی رنگ‌ها داشته باشید.

در ادامه سعی داریم شما را با دنیای رنگ‌ها آشنا کنیم. بهترین رنگ اتاق خواب پسرانه را به شما می‌گوییم و در انتخاب رنگ دیوار اتاق پسرانه کمکتان می‌کنیم. برای کسب اطلاعات راجع به طرح رنگ اتاق خواب پسرانه لاکچری با فارسیرو همراه باشید.

رنگ اتاق پسرانه آبی

آبی، رنگی پرطرفدار است. رنگی که در اجزای طبیعت هم بسیار دیده می‌شود. این رنگ محبوب می‌تواند نمادی از سلامتی، شفا، آرامش، صداقت، اعتماد و وفاداری باشد. نکته جالب در مورد رنگ آبی این است که در طراحی لوگوی اکثر پیام‌رسان‌ها از رنگ آبی استفاده شده، چرا که در استرس و نگرانی حفظ حریم شخصی، رنگ آبی می‌تواند اعتماد مخاطبین را جلب کند. همچنین دیده‌اید که در مراکز درمانی عموماً از رنگ آبی استفاده می‌شود. تجهیزات، لباس‌ها و محیط را آبی می‌کنند تا بیمار آرام شود؛ چون رنگ آبی آرامش‌بخش است.

از طرف دیگر، آبی می‌تواند باعث کاهش اشتها شود. به همین دلیل است که در خوراکی‌ها رنگ آبی خیلی کم دیده می‌شود و در مقابل رنگ قرمز فراوان است. برای رنگ دیوار اتاق خواب پسرانه، آبی یک پیشنهاد ایده‌آل است. رنگی که می‌تواند با القای آرامش، از پرخاشگری کودکان بکاهد. سعی کنید از ترکیب آبی با طرح‌ها و رنگ‌های دیگر استفاده کنید تا یکنواخت نباشد. پسرها در سنین پایین تر، آبی روشن را بیشتر دوست دارند. آبی تیره بین پسرهای جوان و نوجوان محبوب‌تر است.

رنگ اتاق پسرانه آبی

همچنین بخوانید: بهترین رنگ اتاق خواب جدید و مدرن

رنگ اتاق پسرانه سبز

رنگ سبز، رنگ باروری است و می‌تواند به برقراری آرامش و داشتن خوابی آرام کمک کند. برخی معتقدند این رنگ می‌تواند سرعت خواندن و درک مطلب را در دانش‌آموزان افزایش دهد و همچنین تأثیر مثبتی بر روحیه آن‌ها داشته باشد. رنگ سبز در طیف‌های مختلف مانند زیتونی، فیروزه‌ای، سبزآبی و سبز روشن به کار گرفته می‌شود. تیره یا روشن بودن رنگ تأثیر به‌سزایی در اثرگذاری آن بر خلق و خو دارد. رنگ‌های تیره بیشتر جلب توجه می‌کنند و رنگ‌های روشن در القای آرامش و ایجاد محیطی به دور از اضطراب نقش دارند.

پس اگر می‌خواهید آرامش در اتاقتان جریان داشته باشد، رنگ سبز را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید سبز را در اتاق پسر بچه‌ها به کار بگیرید، سعی کنید از تم جنگل استفاده کرده و جلوه‌ای منحصر به فرد به اتاق ببخشید. برای این کار می‌توانید از کاغذ دیواری با طرح برگ درختان بهره بگیرید و اتاق را با عروسک‌هایی از حیوانات دیزاین کنید.

 برای ترکیب سبز با سایر رنگ‌ها می‌توانید ایده‌های زیر را به کار بگیرید:

  • سبز و طوسی
  • سبز، سیاه و سفید
  • سبز، قهوه‌ای و زرد
  • سبز، نارنجی و طوسی
  • سبز و آبی
  • سبز و بنفش
  • سبز و صورتی کم‌رنگ
رنگ اتاق خواب سبز برای پسران

رنگ اتاق پسرانه طوسی

رنگ طوسی در طیف‌های مختلف، جزو رنگ‌های خنثی محسوب می‌شود. طوسی، رنگی سرشار از آرامش و اعتماد است که می‌تواند حالاتی از اندوه و غم را نیز در خود داشته ‌باشد. تیره‌تر شدن رنگ طوسی و تمایل آن به خاکستری، حس غم بیشتری القا می‌کند؛ اما علاقه به رنگ طوسی می‌تواند نشان از هوش بالا باشد.

استفاده از طوسی برای رنگ اتاق خواب پسرانه می‌تواند آرامش زیادی را القا کند؛ همچنین باعث بالا رفتن تمرکز می‌شود. از آن‌جا که طوسی رنگی خنثی است، اتاق خواب پسرانه طوسی باعث ایجاد نوعی سازگاری و کنار آمدن با شرایط می‌شود. رنگ طوسی می‌تواند نشان‌دهنده استقلال باشد و اتاقی به رنگ طوسی، می‌تواند حس استقلال را در کودکان پرورش دهد. سعی کنید از رنگ طوسی به صورت ترکیب با سایر رنگ‌ها استفاده کنید. برای رنگ دیوار اتاق پسرانه از طوسی روشن استفاده کنید؛ خصوصاً اگر اتاق خواب  فرزند کم سن و سالتان است. استفاده از رنگ زرد در کنار طوسی می‌تواند پیشنهادی جذاب و خاص باشد.

رنگ اتاق پسرانه طوسی

رنگ اتاق پسرانه قهوه‌ای

رنگ قهوه‌ای یکی دیگر از رنگ‌هایی است که می‌تواند دکوراسیونی خاص و منحصر به فرد را شکل دهد. بسته به شکل و اندازه اتاق خواب و سلیقه شخصی، می‌توان یکی از رنگ‌های طیف گسترده‌ی قهوه‌ای را در کنار سایر رنگ‌ها استفاده کرد. برای مثال ترکیب رنگ قهوه‌ای و سبز یکی از پالت‌های مناسب برای رنگ اتاق خواب پسرانه است. اگر می‌خواهید دکوراسیون لوکسی داشته باشید، از رنگ طلایی استفاده کنید. قهوه ای به همراه نارنجی یا آبی نیز انتخاب مناسبی برای اتاق خواب‌ها هستند.

رایج‌ترین رنگی که در ترکیب با قهوه‌ای استفاده می‌شود، کرمی است. اگرچه ترکیب کرم و قهوه‌ای زیبا و شیک است؛ اما به شما پیشنهاد می‌کنیم قهوه‌ای را در کنار سفید و مشکی نیزبرای رنگ اتاق خواب پسرانه امتحان کنید.

رنگ سفیذ برای اتاق خواب پسرانه

رنگ اتاق پسرانه سفید

رنگ سفید، نمادی از پاکی و بی‌گناهی است. اگر علاقمندید که از رنگ سفید در دکوراسیون اتاقتان استفاده کنید، به نظر می‌رسد فردی کمال‌گرا هستید که هیچ نقصی را در اطراف خود نمی‌پذیرد. سفید خنثی‌ترین رنگ موجود است که می‌تواند با طیف وسیعی از رنگ‌ها ترکیب شود و عموماً با هیچ کدام تناقض ندارد. استفاده از سفید در دکوراسیون اتاق خواب آرامش بی‌نظیری را به شما هدیه می‌کند؛ اما باید بدانید که تماس طولانی مدت چشم با رنگ سفید باعث خستگی‌تان می‌شود. سعی کنید ترکیب درستی از سفید و رنگ‌های دیگر را انتخاب کنید.

سبز، آبی، سرمه‌ای، مشکی و قهوه‌ای پیشنهادهای ما به شما هستند. برای نقاطی از اتاق که بیشتر کثیف می‌شوند، رنگ سفید دردسر ساز است؛ پس آن‌ها را از رنگ دیگری انتخاب کنید.

همچنین بخوانید: بهترین رنگ دیوار اتاق خواب دخترانه

رنگ اتاق پسرانه قرمز

رنگ قرمز، رنگ گرمی است که می‌تواند نشان شادی، جاذبه، عشق، اراده، خشم و هیجان باشد. این رنگ می‌تواند سطح آدرنالین خون را افزایش داده و باعث افزایش انرژی و حتی فشار خون شود. همچنین شما را وادار به حرکت و فعالیت می‌کند. رنگ قرمز عموماً توسط افراد پر جنب‌وجوش زیاد استفاده می‌شود.

کمتر کسی رنگ قرمز را به عنوان رنگ اتاق خواب پسرانه انتخاب می‌کند؛ چرا که اغلب تصور می‌کنند رنگ قرمز باعث القای حس خشونت، وپرخاشگری کودک می‌شود؛ در صورتی که به‌کارگیری هوشمندانه این رنگ، باغث تأثیرات مثبت نیز می‌شود. استفاده از قرمز ملایم به صورت ترکیب با سایر رنگ‌ها، انرژی و سرزندگی را به فرد تزریق می‌کند. ترکیب رنگ  قرمز در کنار سورمه‌ای و قهوه‌ای چیدمان زیبایی را خلق می‌کند. استفاده جزئی و اصولی از رنگ قرمز نشاط خاصی به دکوراسیون اتاق می‌بخشد. قرمز روشن در کنار رنگ‌های خنثی می‌تواند بهترین رنگ اتاق خواب پسرانه اسپرت باشد.

رنگ مشکی برای اتاق خواب پسرانه

رنگ اتاق پسرانه مشکی

استفاده از رنگ مشکی به عنوان رنگ  اصلی در دکوراسیون منزل و اتاق خواب شاید خیلی متعارف نباشد؛ اما اگر به درستی دیزاین شود، نمای فوق‌‌العاده‌ای خواهد داشت. به کار گیری به جا و به اندازه رنگ مشکی و ترکیب با رنگ‌های مناسب، فضایی متفاوت و شکیل خلق می‌کند که مناسب اتاق خواب پسران جوان است. رنگ‌هایی چون سفید و خاکستری جلوه رنگ مشکی را دوچندان می‌کنند و استفاده از چوب‌هایی با تناژ گرم دکور کلاسیک جذابی را برایتان می‌سازد. اگر به دنبال داشتن اتاق خوابی مدرن و خاص هستید، استفاده از ترکیب مشکی با فلزات براق را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

رنگ اتاق خواب پسرانه کودک

برای اتاق کودکان بهتر است از رنگ‌های ملایم استفاده کنید. از نظر روانشناسی رنگ، آبی آسمانی و آبی فیروزه‌ای باعث آرام شدن کودک، رفع استرس و پرخاشگری و حتی کاهش فشارخون کودک می‌شود؛ پس می‌تواند انتخاب خوبی برای کودکان پرخاشگر، با مشکلات رفتاری باشد.

رنگ‌های زرد و نارنجی می‌توانند میل به یادگیری را افزایش داده، و کودک را به انجام کار‌ها ترقیب کنند. به طور کلی سعی کنید از رنگ‌های روشن و ترکیب رنگ‌ها استفاده کنید. بهترین کار، استفاده از مجموعه رنگ‌ها با ویژگی‌های مختلف در کنار هم است.

رنگ اتاق پسرانه

رنگ اتاق پسرانه نوجوان

رنگ اتاق خواب نوجوانان به علت حساسیت سنی آن‌ها و تأثیری که رنگ محیط بر خلق و خوی آن‌ها می‌گذارد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. سعی کنید از رنگ‌های یک‌دست و کلیشه‌ای مانند آبی خالص دور شوید. ترکیب رنگ‌ها جلوه بهتری به دکوراسیون اتاق می‌بخشد. اگرچه بهترین رنگ برای اتاق پسرانه آبی در نظر گرفته می‌شود؛ اما شما می‌توانید از رنگ‌های کرمی، سبز ارتشی، زرد و نسکافه‌ای در کنار قهوه‌ای استفاده کنید. انواع طیف سبز مورد علاقه بسیاری از پسران نوجوان است.

به‌کار بردن رنگ قرمز به صورت جزئی نیز می‌تواند ایده خوبی باشد. قرمز، طوسی و نارنجی می‎‌توانند در کنار یک دکوراسیون سفید و قهوه‌ای استفاده شوند. سعی کنید قبل از هرچیزی سلیقه خود فرد را در نظر بگیرید.

رنگ اتاق خواب پسرانه جوان

سن و سال جوانی سرشار از شور و نشاط است؛ پس برای طرح رنگ اتاق خواب پسرانه مخصوص پسران جوان، از رنگ‌های گرم و پرانرژی استفاده کنید. مهم‌ترین چیز در طراحی اتاق پسران جوان، توجه به خصوصیات فردی آن‌هاست. به این ترتیب می‌توانید محیطی آرامش‌بخش و مناسب فراهم کنید. رنگ‌های تیره در بین جوانان محبوبیت بیشتری دارند. از رنگ‌های گرم و روشن در کنار رنگ‌های تیره مثل آبی تیره، طوسی، سبز و… استفاده کنید.

رنگ‌های طوسی و قهوه‌ای می‌توانند حس استقلال، قدرت و تمرکز را در جوانان افزایش دهند. رنگ نارنجی در کنار آبی، آرامش همراه با مثبت‌اندیشی و عزت‌نفس را به شما هدیه می‌کند. از رنگ سفید و آرامش بی‌نهایتش برای رنگ اتاق خواب پسرانه شیک غافل نشوید.

عکس رنگ دیوار اتاق خواب پسرانه

 

رنگ اتاق پسرانه بزرگسال

بهترین رنگ برای اتاق پسرانه بزرگسال، رنگ‌های تیره و یکپارچه‌اند. آقایان رنگ‌ها و سایه‌های تیره را ترجیح می‌دهند و دوست دارند اتاقشان تک رنگ باشد. استفاده از رنگ‌های سفید، مشکی و طوسی حس قدرت را به مردان القا می‌کند. رنگ قهوه‌ای اگرچه مورد علاقه مردان جوان نیست؛ اما می‌تواند پس زمینه یک دکوراسیون شیک را فراهم کند.

رنگ مشکی می‌تواند یک محیط آرام و تقویت‌کننده خواب برای شما ایجاد کند. مشکی را می‌توانید به صورت ترکیب با رنگ‌های روشن استفاده کنید. استفاده از رنگ مشکی خالص توصیه نمی‌شود چرا که می‌تواند حس غم و اندوه را در طولانی مدت القا کند.

رنگ اتاق پسرانه بزرگسال

 

سوالات متداول

چه رنگ‌هایی برای اتاق خواب پسرانه مناسب است؟

برای انتخاب رنگ اتاق پسرانه اول به سلیقه و بعد به روحیات توجه کنید. با توجه به سلیقه شخصی هر فرد می‌توان از انواع رنگ‌ها استفاده کرد. سبز، طوسی، مشکی، سفید، زرد و بسیاری از رنگ‌های دیگر می‌توانند در رنگ اتاق خواب پسرانه استفاده شوند.

جمع‌بندی

رنگ‌ها تأثیر بسیار زیادی بر روحیات افراد دارند. آن‌ها می‌توانند آرامش‌‌بخش باشند یا شور و هیجان را در شما ایجاد کنند؛ حتی می‌توانند خوابی آرام به شما هدیه کرده و بر سیستم بدن شما تأثیرگذار باشند؛ درست شبیه چیزی که در تأثیر رنگ قرمز و آبی بر فشارخون دیدیم. اتاق خواب محلی برای کسب آرامش و استراحت است. جایی که شما بسیاری از فعالیت‌هایتان را آن‌جا انجام می‌دهید؛ در نتیجه رنگی که برای دکوراسیون اتاق خواب انتخاب می‌کنید، تأثیر زیادی بر روحیه و فعالیت‌هایتان دارد.

در این مقاله به بررسی بهترین رنگ اتاق خواب پسرانه لاکچری و شیک پرداختیم. حالا می‌توانید به غیر از آبی، انتخاب دیگری هم برای رنگ اتاق پسرانه داشته باشید. از رنگ‌های طوسی، سبز، نارنجی، مشکی و نسکافه‌ای در اتاق خواب پسرانه استفاده کنید.به این ترتیب دکوراسیونی خاص و منحصربه‌فرد خواهید داشت.  شما نیز می‌توانید نظرات خود را در ارتباط با بهترین رنگ اتاق پسرانه با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا