آموزش

15 دلیلی که چرا باید زبان خارجی را یاد بگیرید!

آنچه در ادامه می‌خوانید

چرا باید زبان خارجی را برای ارتباط با دنیای مدرن غرب یاد بگیریم؟

تابه‌حال به اهمیت یادگیری زبان جدید دقت کرده‌اید؟ یکی از مهم‌ترین اهداف زندگی، تلاش برای ارتباطات مؤثر است. ارتباطات به‌قدری مهم است که یادگیری مهارت‌های جدید، تشکیل خانواده، مهاجرت و انتخاب شغل را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

15 دلیل برتر برای یادگیری زبان خارجی پل ارتباطی با دنیای مدرن غرب

1. ارتباط و اتصال

یکی از ارزشمندترین تجربه‌های انسانی، توانایی در برقراری ارتباط با دیگران است. دوزبانه‌ها فرصت بیشتری برای ارتباط برقرار کردن با طیف وسیعی از افراد در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود را دارند. دانستن زبان جدید شما را بدون توجه به جایی که هستید، با دنیا و فرهنگ آن کشور آشنا می‌کند و دوستی‌های مادام‌العمر با افراد جدیدی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

2. شغل خود را ارتقا دهید

افزایش مهارت زبانی می‌تواند یک مزیت رقابتی قابل‌توجه باشد که شما را از همکاران خود متمایز می‌کند. صرف‌نظر از موقعیت و حیطه شغلی شما، دوزبانه بودن جزو 8 مهارت برتر دنیا بوده و تقاضا برای استخدام متخصصان دوزبانه روزبه‌روز در حال افزایش است.

یادگیری زبان خارجی و ارتباط با دنیای غرب در این زمینه اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. در 5 سال گذشته، تعداد آگهی‌های شغلی منتشرشده در ایالات‌متحده آمریکا که به‌طور خاص برای داوطلبان دوزبانه طراحی‌شده بود، حدود سه برابر شده است.

3. مغز خود را تغذیه کنید

بسیاری از مزایای یادگیری زبان فراتر از تصور است. افرادی که به بیش از یک‌زبان صحبت می‌کنند حافظه، مهارت‌های حل مسئله و تفکر انتقادی، تمرکز بیشتر، توانایی انجام چند کار و مهارت‌های شنیداری بهتری دارند.

4. اعتماد بیشتری جلب کنید

اگر کسی را با زبان خودش صدا بزنید، او بیشتر به شما اعتماد می‌کند. همان‌طور که وقتی یک توریست یا یک فرد خارجی تلاش می‌کند به زبان خودمان با ما صحبت کند، از او استقبال می‌کنیم، اگر بتوانیم با یک مشتری یا شریک کاری با زبان خودش صحبت کنیم، قطعاً در مذاکرات کاری‌ نیز موفق‌تر خواهیم بود.

در کسب و کار خود از زبان استفاده کنید

5. تصمیم‌گیری خود را تقویت کنید

یک تحقیق جالب نشان می‌دهد که تصمیم‌هایی که به زبان دوم می‌گیرید، منطقی‌تر از تصمیم‌هایی هستند که به زبان مادری می‌گیرید. برخلاف تصور رایج، وقتی به زبان دوم یا سوم صحبت می‌کنیم، درواقع از پاسخ‌های احساسی و سوگیری‌هایی یک‌طرفه، فاصله می‌گیریم.

6. روی مترجمی زبان حساب کنید

زبان خارجی پل ارتباطی با دنیای مدرن غرب است. در دنیایی که بیش از 6000 زبان گفتاری وجود دارد، برای ارتباطات مؤثر، بیشتر مواقع نیاز به مترجم پیدا می‌کنیم.

7. چند زبانی شوید

یادگیری زبان دوم نه تنها مهارت‌های ارتباطی را بهتر می‌کند و دایره واژگانتان را در هر دو زبان افزایش می‌دهد، بلکه تحقیقات نشان می‌دهد که انتخاب زبان‌های دیگر به‌ویژه در میان کودکان، شبکه‌های مغزی جدیدی ایجاد می‌کند که وقتی شروع به یادگیری زبان‌های جدید می‌کنید، بیشتر و بیشتر می‌شود.

در وب‌سایت هایتاکی به تعداد زیادی از مدرس های حرفه‌ای زبان دسترسی دارید و این امکان برای شما فراهم شده است تا همزمان چند زبان را بیاموزید. در کلاس خصوصی شما این فرصت را دارید که در طول جلسه کلمات جدید، تمرکز و صحبت کردن را تمرین کنید و یک مدرس حرفه‌ای مشکلات شما را حل کند.

8. اعتمادبه‌نفس خود را تقویت کنید

یکی از جنبه‌های شخصی و مهم یادگیری زبان جدید، افزایش اعتمادبه‌نفس افراد از طریق صحبت به زبان جدید مقابل دیگران است. این یک بخش ضروری از فرآیند یادگیری از طریق خروج از منطقه امن است. نکته مثبت یادگیری زبان خارجی، احساس موفقیت شگفت‌انگیزی است که هنگام مکالمه با فردی به زبان مادری در خود احساس خواهید کرد.

9. تعاملات خود را گسترش دهید

وقتی سفر خارج ‌می‌روید یا مهاجرت می‌کنید، درصورتی‌که به زبان محلی آن شهر مسلط باشید، تجربه بیشتری به دست می‌آورید. زیرا می‌توانید با مردم آن منطقه ارتباط برقرار کنید و فرهنگ آن‌ها را بیشتر درک کنید.

10. در ارتباطات خود مستقل عمل کنید

با توجه به اینکه همه افراد به زبان خارجی مسلط نیستند، توانایی شما در برقراری ارتباط با مردم با زبان متفاوت، به این معنی است که می‌توانید در روابط خود مستقل‌تر عمل کنید و مدیریت بهتری داشته باشید.

11. انعطاف‌پذیری بیشتری داشته باشید

به گفته کلود هاژ: افراد دوزبانه نسبت به همتایان تک‌زبانه خود انعطاف‌پذیری شناختی بیشتری دارند. داشتن زبان دوم به توسعه هوش کلامی، آموزش مفهومی و استدلال کلی کمک می‌کند و به کشف قواعد زیربنایی و حل مسئله کمک می‌کند.

12. ثروت، شادی و رضایت بیشتری کسب کنید

برخی از مطالعات نشان می‌دهد که افراد دوزبانه شادتر، ثروتمندتر و جذاب‌تر هستند! اگر بتوانید به زبان خارجی صحبت کنید در طول سفرهای کاری خود مخصوصاً زمان ارتباط با دنیای غرب، با فرصت‌های تجاری زیادی روبه‌رو خواهید شد که می‌توانید از آن‌ها نهایت استفاده را ببرید!

13. رزومه کاری و تحصیلی خود را پربارتر کنید

تسلط بر چندین زبان همیشه یک امتیاز ویژه برای رزومه شما محسوب می‌شود. برخی از ترفیع رتبه‌های کاری از طریق توانایی مدیران اجرایی در ارتباط با شرکت‌های سایر نقاط جهان به دست می‌آیند.

14. در مهاجرت‌ خود اولویت اول شوید

اگر فرصت زندگی در خارج از کشور یا حتی مهاجرت را داشته باشید، متوجه خواهید شد که بیشتر رئیسان شرکت‌ها، کارمندانی را انتخاب می‌کنند که حداقل تا حد کمی به زبان همان کشور تسلط داشته باشد. به عنوان مثال اگر به کشور آلمان مهاجرت کرده و قصد همکاری در شرکت ساخت قطعات الکترونیکی را داشته باشید، یادگیری زبان آلمانی کمک بسیار زیادی برای شما چه در کارهای روزمره و چه در کارهای تخصصی‌تان، خواهد کرد.

15. دانش اقتصادی و مالی خود را تقویت کنید

بهترین مقالات و منابع یادگیری دانش مالی در حال حاضر به زبان انگلیسی در بستر اینترنت قرار دارند. زمانی که به زبان انگلیسی مسلط باشید، راحت‌تر به دانش مالی مسلط خواهید شد. اگرچه امکان استفاده از مترجم‌ها برای همه افراد وجود دارد، اما در موارد تخصصی‌تر اشتباهات زیادی در ترجمه ربات‌ها وجود دارند که یادگیری مطالب را دشوارتر می‌کنند.

زبان راحت دنیا برای یادگیری کدام‌اند؟

  1. یادگیری زبان انگلیسی

زبان انگلیسی رایج‌ترین زبان در جهان است. افعال آن تفاوت جنسیت ندارند و فقط به صورت سوم شخص تغییر می‌کنند. حدود 360 میلیون زبان مادری در دنیا وجود دارد که از این میان، دو میلیارد نفر آن به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و 30 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند!

  1. یادگیری زبان فرانسوی

زبان فرانسوی زبان رسمی 28 کشور جهان است و متعلق به خانواده زبان رومی است که برای انگلیسی‌زبانان، واژگان آن بسیار آشنا است. زبان شناسان تخمین می‌زنند که یک سوم کل کلمات در زبان انگلیسی تحت تأثیر زبان فرانسوی ایجادشده‌اند.

  1. یادگیری زبان اسپانیایی

زبان اسپانیایی به شدت تحت تأثیر زبان لاتین و عربی است، همان‌طور که نوشته می‌شود تلفظ می‌شود و بی‌نظمی کمتری دارد. زبان شناسان تخمین می‌زنند که تا 30 سال آینده زبان خارجی پل ارتباطی مهمی با دنیای مدرن غرب خواهد شد و ایالات‌متحده به یک ایالت دو زبانه انگلیسی و اسپانیایی تبدیل می‌شود.

  1. یادگیری زبان ایتالیایی

در ایتالیا، سوئیس، جزیره مالت، آرژانتین و 25 کشور دیگر، حدود 70 تا 125 میلیون نفر به ایتالیایی صحبت می‌کنند. این زبان دستور زبانی مشابه با دیگر زبان‌ها مانند فرانسوی دارد اما حالت فعل کمتری نسبت به فرانسوی یا اسپانیایی دارد. شما در حال حاضر با به کار بردن کلمات اسپاگتی، پیتزا و فراری، از زبان ایتالیایی استفاده کرده‌اید!

  1. یادگیری زبان آلمانی، سواحیلی یا آفریقایی

سواحیلی یک زبان بانتو است که به‌طور خاص تحت تأثیر زبان عربی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و پرتغالی قرار دارد. مانند انگلیسی، آفریقائی از خانواده زبان آلمانی غربی است که زمانی به عنوان یک گویش هلندی شناخته می‌شد. امروزه تقریباً 9 میلیون نفر در سراسر جهان به زبان سواحیلی صحبت می‌کنند که عمدتاً در آفریقای جنوبی و نامیبیا قرار دارند. یادگیری زبان آلمانی در کنار یادگیری زبان های انگلیسی، ایتالیایی و… در ارتباط گسترده شما و جهان موثر خواهد بود.

سوالات متداول

چرا یادگیری زبان خارجی در ارتباطات مهم است؟

زبان در هر جنبه‌ای از زندگی مهم است زیرا شیوه جدیدی از ارتباطات را فراهم می‌کند، امکان به اشتراک گذاشتن ایده‌های مشترک را ایجاد می‌کند و موقعیت‌های شغلی – حرفه‌ای جدیدی را در اختیار ما می‌گذارد.

زبان خارجی و ارتباطات چگونه بر جامعه تأثیر می گذارد؟

زبان ما فرهنگ و آداب و رسوم جامعه را تعیین می‌کند. مردم یک کشور معمولاً با جامعه‌ای که فرهنگ نزدیک‌تری دارند، ارتباط برقرار می‌کنند و از این طریق بر جامعه تأثیر می‌گذارند.

چگونه زبان خارجی را سریع یاد بگیریم؟

همان‌طور که در اشاره کردیم، برای یادگیری زبان جدید به انگیزه نیاز دارید. در ابتدا زبان خود را انتخاب کنید. بررسی کنید از چه روشی می‌خواهید زبان یاد بگیرید (یادگیری خودآموز یا کلاس آموزشی) یادگیری خودآموز در هر شرایطی امکان‌پذیر است حتی در سفر، اما تأثیری که یادگیری جمعی در کلاس‌های آموزشی دارند خیلی بیشتر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا