مهاجرت

چه کسانی در مصاحبه لاتاری رد می شوند؟ | لایزرو

کشور آمریکا از طریق برنامه لاتاری گرین کارت هر ساله تعداد زیادی مهاجر وارد خاک آمریکا می‌کند. هدف از ایجاد این برنامه حفط تنوع نژادی در ایالات متحده آمریکاست. این برنامه از سال 1995 تصویب شده است، در دوره ریاست جمهوری ترامپ تلاش های زیادی در رابطه با حذف این برنامه از قانون آمریکا شد اما خوشبختانه به جایی نرسید و لاتاری همچنان ادامه دارد.

نهاد برگزار کننده و نظارت کننده بر لاتاری KCC نام دارد، می‌توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله نهاد KCC را در سایت لایزرو مطالعه کنید. از آنجایی که هدف از ایجاد لاتاری حفظ تنوع نژادی در آمریکا بوده است بر همین اساس کشور هایی که مهاجران بیشتری در آمریکا دارند از شرکت در لاتاری منع شده اند.

کشورهای کانادا، جمهوری دومینیکن، پاکستان، چین، گواتمالا، برزیل،مکزیک، کره جنوبی، انگلستان، جامائیکا، بنگلادش، برزیل، کلمبیا، السالوادور ، هند، نیجریه، هائیتی فیلیپین و ویتنام مجاز به شرکت در لاتاری نیستند.

اما در این مقاله قصد داریم درباره دلایل ریجکت شدن در لاتاری صحبت کنیم، این دلایل بسیار مهم است زیرا به برندگان این دید را می‌دهد که آیا پس از برنده شدن اقدام به طی کردن مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری بکنند یا خیر. به طور مثال کسانی که در ارگان های دولتی مخالف با دولت آمریکا کار کرده باشند، به احتمال زیاد در مصاحبه لاتاری رد شده و ویزا نمی‌گیرند.

بر همین اساس این دسته از افراد اگر اقدام نکنند خیلی بهتر است زیرا هم هزینه، هم انرژی و وقت خود را برای کاری بی نتیجه هدر داده اند. ما در این مقاله به طور اجمالی می‌خواهیم به بررسی این دلایل بپردازیم پس با لایزرو همراه باشید.

برنده شدن در لاتاری

اگر از عوامل موثر در برنده شدن لاتاری بگذریم به مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری خواهیم رسید. پس از اینکه در لاتاری برنده شدید ممکن است به این فکر بیافتید خب حالا چه کسانی در مصاحبه لاتاری رد می شوند؟

این سوال برای همه ما پیش میاید زیرا ذهن ما ناخودآگاه به سمت موارد منفی سوق پیدا می‌کند البته که غیر منطقی هم نیست. در صورتی که قوانین مهاجرتی آمریکا جلوی راه شما را نگیرید، رد شدن در مصاحبه لاتاری کمی بعید است زیرا شما امتیاز گرین کارت آمریکا را در دست دارید و می‌توانید پس از طی مراحل اداری لاتاری به آمریکا مهاجرت کنید.

در ادامه به چندین دلیل رایج که باعث رد شدن در مصاحبه لاتاری می‌شود می‌پردازیم.

نداشتن تمکن مالی

تمکن مالی مسئله مهمی برای سفارت ها است، در هر نوع از درخواست های ویزا و هر نوع مهاجرت لازم است تا به سفارت ثابت کنید که توان پوشش مخارج خود را دارید به همین دلیل بایستی میزان مشخصی از دارایی را به سفارت اثبات کنید. برای ویزا لاتاری نیز همین امر صادق است. لازم است در زمان مصاحبه سند ملکی، سند خودرو و پرینت موجودی حساب خود را به سفارت ارائه کنید تا افسرکنسولی را قانع کنید که توانایی این را دارید که از پس هزینه های خود بربیایید.

اشتباه در تکمیل فرم DS-260

اشتباه در تکمیل هر یک از بخش های فرم DS-260 یکی از دلایل مهم در رد شدن از مصاحبه لاتاری است. فرم DS-260 فرم مهمی است، تکمیل کردن این فرم اولین اقدامی است که هر برنده لاتاری بایستی آن را انجام بدهد. در این فرم از شما خواسته می‌شود که اطلاعات شخصی و هویتی خود، اطلاعات تحصیلی، سوابق کاری، همچنین سوابق کیفری و سایر موارد مهم که مربوط به خودتان و خانواده‌‌تان می‌شود را ارائه دهید.

خدمت سربازی

خدمت سربازی و لاتاری بسیاری از متقاضیان به دلیل سربازی وارد مرحله AP یا Administrative Processing می‌شوند. اغلب موارد پس از اتمام پروسه AP و کلیرنس ویزا آمریکا ویزا خود را دریافت کرده و می‌توانند

برخی هم ممکن است در مرحله AP بمانند و یا به طور کامل رد شوند. کسانی که از خدمت سربازی معاف می‌شوند نیاز به نگرانی در این مورد را ندارند زیرا خدمت سربازی نرفته اند.

دروغ گویی و پنهان کاری از دلایل رد شدن در مصاحبه لاتاری

دروغ گویی و پنهان کاری

همیشه و هر زمان به در مقالات خود در سایت لایزرو توصیه کرده ایم که در مصاحبه سفارتی کاملاً صادق باشید و سعی نکنید به افسرکنسولی دروغ بگویید. البته نیاز نیست همه چیز را بگویید فقط آنچه را که از شما پرسیده می‌شود را با صداقت پاسخ بدهید. سفارت های آمریکا و به خصوص افسران کنسولی آمریکا از دقت بالایی در راستی آزمایی و بررسی اظهارات شما دارند و به دلیل اینکه با بسیاری از سازمان ها و نهادهای بین المللی همکاری دارند خواهند توانست گفته های شما را بیشتر و بیشتر ارزیابی کنند. بر همین اساس در مصاحبه سفارت کاملاً صادقانه گفتار و رفتار کنید.

سخن پایانی

روی صحبت ما با برندگان لاتاری است. برنده لاتاری چه بداند چه نداند شانس بزرگی نصیب او شده است، گرفتن ویزا آمریکا آن هم به راحتی برندگان لاتاری و در شرایط فعلی کار آسانی نیست. در حال حاضر قیمت دلار بالاست، شرایط مهاجرت ایرانیان به هر کشوری سخت شده، قوانین دست و پاگیر سفارت ها زیاد است برای اینکه بخواهید ویزا توریستی دریافت کنید بایستی ثابت کنید که به کشور خود باز خواهید گشت و هزاران داستان دیگر.

تمام اینها باعث می‌شود یک ایرانی برای مهاجرت به دردسر بیافتند، اما در لاتاری موضوع فرق می‌کند شما امتیاز گرین کارت آمریکا در دستانتان است، اگر اشتباهی از خودتان سرنزند به راحتی می‌توانید خودتان را در آمریکا ببینید.

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا علاقه مندی به خواندن مقالات بیشتر در حوزه مهاجرت به وب سایت لایزرو مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا